Skoči na vsebino

problem z mazdo 5


Priporočeno sporočilo

No Kot sem ze pisal - na Interclasscars so mi samo nekaj mazali....nic bolje avto je skripal kot stara pojstla na fedrih, na AC Cosmosu pa so takoj rekli da je treba preveriti in po potrebi menjati ne samo pu?e in gumice, ampak tudi amortizerje!!

 

Obrni se na njih, ampak vsaj 3 dni bos brez avta...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No Kot sem ze pisal - na Interclasscars so mi samo nekaj mazali....nic bolje avto je skripal kot stara pojstla na fedrih, na AC Cosmosu pa so takoj rekli da je treba preveriti in po potrebi menjati ne samo pu?e in gumice, ampak tudi amortizerje!!

 

Obrni se na njih, ampak vsaj 3 dni bos brez avta...

 

Meni, ko sem ime? je M5 dizel, so mi trikrat menjali gumice, dvakrat mazali in enkrat menjali komplet vse (gumice, pu?e, neka vodila). V hladnem vremenu ni bilo ni? bolj?e.

Sedaj, ko imam bencinarja tega problema NI, je pa res, da je leto in pol mlaj?i.

 

Lp,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NA servisu brezpla?no nekaj podmazujejo, samo ne pomaga.

 

Ne drzijo se service bulettina za to!!!!!

Poglej tukaj in tezi!!!

 

http://www.finishlineperformance.com/pdf/m...001-08-1918.pdf

 

Na tej strani so super zadeve, samo ali lahko te bulettine "uporabimo" tudi za avte pri nas? Bojim se, da ti na servisu re?ejo, "aja, to je samo za ameri?ke Mazde".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na tej strani so super zadeve, samo ali lahko te bulettine "uporabimo" tudi za avte pri nas? Bojim se, da ti na servisu re?ejo, "aja, to je samo za ameri?ke Mazde".

 

Vsak bulettin ima VIN katere se ti?e...ampak v SLO je zelooo uporabno, ponavadi se potem takoj spomnijo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsak bulettin ima VIN katere se ti?e...ampak v SLO je zelooo uporabno, ponavadi se potem takoj spomnijo....

 

No super, fajn je to vedet. Jaz sem jim recimo omenil, da se na obeh M6 rosijo predne lu?i in da naj bi bila to serijska te?ava, pa ne vem ?e so me dobro razumeli kaj mislim s tem. So rekli, da bodo preverili in odpravili, zdaj pa bomo videli. Na tej strani je to?no ta napaka tudi opisana.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne pi?em v novo temo.....

 

prevozil 3.500 km pa se mi je nivo olja dvignil za 1 cm nad max.... Bo to zdr?alo do servisa, se to nara??anje umiri al WTF?

 

Imam pa letnik 2007 avgust, stari model, CD 120 Active. Vozim se od sredine decembra, res je bilo med prazniki nekaj mestne drkarije, ampak v slu?bo pa 50 km v eno smer.....

 

nism zadovoln, po doma? povedan.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne pi?em v novo temo.....

 

prevozil 3.500 km pa se mi je nivo olja dvignil za 1 cm nad max.... Bo to zdr?alo do servisa, se to nara??anje umiri al WTF?

 

Imam pa letnik 2007 avgust, stari model, CD 120 Active. Vozim se od sredine decembra, res je bilo med prazniki nekaj mestne drkarije, ampak v slu?bo pa 50 km v eno smer.....

 

nism zadovoln, po doma? povedan.

 

Najboljs ce poklices na servis ali MES in tam vprasas... kako je s tem... glede na to, da je se v garanciji... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na servisu jih ni? ne zanima, dokler ne posveti DPF lu?ka.... Pravijo celo da nivo niha (res strokoven odgovor, ?e noter te?e preostala nafta, nima kaj nihat, lahko le nara??a a nede)

 

?e me bo razf**** bom poiskal tisto ku**evo cev ki pelje iz filtra v karter in jo speljal na tla, pa banjico v gara?o, grrrr in je**? ekologijo.

 

da jih ni sram v 21 stoletju takele kozlarije ?pilat.

:vskalo:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Vsak bulettin ima VIN katere se ti?e...ampak v SLO je zelooo uporabno, ponavadi se potem takoj spomnijo....

 

:rispekt: pozdravljeni

js pa se cudim zakaj dobis v italiji tako poceni mazde 07,143 km full oprema 18,500 km za 16000 eur

mazda 5!pravkar sm se propravljal za nakup,pa vidim da je dosti problemov v eu sz mazdami

l.p.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:rispekt: pozdravljeni

js pa se cudim zakaj dobis v italiji tako poceni mazde 07,143 km full oprema 18,500 km za 16000 eur

mazda 5!pravkar sm se propravljal za nakup,pa vidim da je dosti problemov v eu sz mazdami

l.p.

 

JAz vedno pravim kupi slovensko....tud ce je kak ? ve?...se posebej ce so zadaj Italijani (moj dedek je bil Italijan...)

 

V Italiji je mazda = 0, tako da ali je kej zbita al pa se zelijo znebit.

 

Drugace pa mazde nimajo veliko problemov, imajo le kako ki jo vsi poznamo in se ji smejimo, drugace pa take napake ne povzrocajo drugega kot da peljes na servis kjer takoj zrihtajo.

 

Moja 5ka ima 60.000 nikol druzga kot vpoklic, no pa podvozje je skripal, ampak vse se da zrihtat, raje mam 10 napak ki ti ne povzrocajo okvare kot da te 1x na cest pusti.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

JAz vedno pravim kupi slovensko....tud ce je kak ? ve?...se posebej ce so zadaj Italijani (moj dedek je bil Italijan...)

 

V Italiji je mazda = 0, tako da ali je kej zbita al pa se zelijo znebit.

 

Drugace pa mazde nimajo veliko problemov, imajo le kako ki jo vsi poznamo in se ji smejimo, drugace pa take napake ne povzrocajo drugega kot da peljes na servis kjer takoj zrihtajo.

 

Moja 5ka ima 60.000 nikol druzga kot vpoklic, no pa podvozje je skripal, ampak vse se da zrihtat, raje mam 10 napak ki ti ne povzrocajo okvare kot da te 1x na cest pusti.

 

S tem,da je Mazda v Italiji 0 se ne morem nikakor strinjati.Mazde 6 so tam zelo cenjene in tudi zelo veliko jih je bilo prodanih,pa tudi naro?il za nove 2.2 motor je izredno veliko.

 

Tudi ni re?eno,da so zbite in podobno.A so vsi v Slo. angel?ki in so pri vseh realni km? ;)

Ah bej?te no.Poznam sceno tam ?ez in se izredno veliko prodaja Mazde 6 in podobne avte,ki so bili v

najemu-najpozneje v dveh letih jih zamenjajo z novimi (obvezno morajo iz dr?ave,ker imajo dolo?eno kvoto vozil in dokler jih ne prodajo,ne morejo kupiti novih).

In imajo taki avti dokaj realne km, (ne vsi), in so v ve?ini primerov zelo ohranjeni.

 

Tako,da ?e dobi? dobro se jo spla?a kar ?ez kupit.Vsaj jaz sem tako naredil in jo mislim spet ?ez par let.

Pri nas se prodajajo ve?inoma slab?e opremljene verzije z veliko kilometri...

 

Napak pa imajo podobno kot vsi ostali proizvajalci--mogo?e ?a manj.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tem,da je Mazda v Italiji 0 se ne morem nikakor strinjati.Mazde 6 so tam zelo cenjene in tudi zelo veliko jih je bilo prodanih,pa tudi naro?il za nove 2.2 motor je izredno veliko.

 

Tudi ni re?eno,da so zbite in podobno.A so vsi v Slo. angel?ki in so pri vseh realni km? ;)

Ah bej?te no.Poznam sceno tam ?ez in se izredno veliko prodaja Mazde 6 in podobne avte,ki so bili v

najemu-najpozneje v dveh letih jih zamenjajo z novimi (obvezno morajo iz dr?ave,ker imajo dolo?eno kvoto vozil in dokler jih ne prodajo,ne morejo kupiti novih).

In imajo taki avti dokaj realne km, (ne vsi), in so v ve?ini primerov zelo ohranjeni.

 

Tako,da ?e dobi? dobro se jo spla?a kar ?ez kupit.Vsaj jaz sem tako naredil in jo mislim spet ?ez par let.

Pri nas se prodajajo ve?inoma slab?e opremljene verzije z veliko kilometri...

 

Napak pa imajo podobno kot vsi ostali proizvajalci--mogo?e ?a manj.

 

Glej sem pol italijan in na pol zivim tam, vem kaj govorim, Mazde ni na cesti v Italiji!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej sem pol italijan in na pol zivim tam, vem kaj govorim, Mazde ni na cesti v Italiji!

 

Jaz pa bognedaj nisem niti malo italian,sem pa zelooo velikokrat tam in jih,?e seveda ho?e?,vidi? zelooo veliko.

Odvisno kam in kaj gleda? na cesti. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

potem je problem v filtru trdih delcev?

zakaj prihaja nafta v blok motorja?

js bi kupu 5tko za zeno,bi delala cca 20 km na dan,4x5 km

 

Predlagam da raje vzame? bencinarja, ker za tolk kilometrov na dan ne rabi? dizla.

 

Alternetiva pa bi bila kako kolo, pe ?e zdravo bi bilo bolj. :D:D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:danzoman: poglejte tohttp://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=153565495

 

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2329029&show=

 

Res da ne diesel s toliko opreme ampak je pa nov!

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2540012&show=

MAl zatezis pa dobis za isti denar, eno leto mlajsi in ze s faceliftom!!!

 

Ali alternativa GTA, ki ima vse in se vec:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2615172&show=

 

Za popravilo vrat das pa Bossu 300?.....

Pa kdor danes kupi avto po izklicni ceni v sloveniji je bumbar....vsaj 1000? dol.

 

Mislim da tista cena v Italiji sploh ni ugodna, se vec tukaj na forumu je veliko uporabnikov ki so dali jurja ali dva manj, pa so jih izgubili v nekaj mesecih, en takih je meni se zdi miki miska en takih, dal za Mazdo6 mmanj v nemciji, a ze benti tukaj, ker je moral drejati diske, in ne vem kaj se vse ima sedaj na glavi.

 

Odlocitev je tvoja, drugace pa ja tak avto za 20km na dan :blink::blink:

Jaz delam 20.000 na leto ze enim - 40.000 z obema pa se mi po investicija povrnila komaj (avto ni poceni)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali alternativa GTA, ki ima vse in se vec:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2615172&show=

 

Tole ni GTA... Nima ne dvd predvajalnika, navigacije, spojlerja, belih lu?i zadaj, xenon-a nima, nima senzorjev,...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

en takih je meni se zdi miki miska en takih, dal za Mazdo6 mmanj v nemciji, a ze benti tukaj, ker je moral drejati diske, in ne vem kaj se vse ima sedaj na glavi.

 

Ni? drugega :jupiii:

 

vsaj zaenkrat ne. Sem se pa? sprijaznil z drejanimi diski in obljubo, da se jih ob ponovitvi tresenja menja. Tema je pa "?katljiva" ravno zato, ker so tresli zaradi 8 mesecev nevo?nje in zarjavelosti diskov, ki je nisem zdrgnil dol niti po 6 000km zaviranja.

 

 

Sploh pa - tukaj takih Mazd za to ceno ni ?e sedaj jih prodajajo po 18 ali 19k? letnike 2007 activke, tko da...zmaga je ?e vedno moja. Lahko grem pa k nategunskemu Autorentu v Novo Gorico in mi proda kr? s 150.000 km, na ?tevcu bo pa pisalo 31.000, pripeljano iz Belgije.

 

?e najde? dober nezgonjen avto, je v tujini gotovo 100 x bolj?a izbira kot pri na?ih podalpskih zaslu?karjih, kjer imamo ob 4x ni?jih pla?ah skoraj za 30% dra?je avte.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole ni GTA... Nima ne dvd predvajalnika, navigacije, spojlerja, belih lu?i zadaj, xenon-a nima, nima senzorjev,...

 

Pazi GTA diesel NIMA DVD playerja!!! Vem iz prve oke, nima senzorja ker ima kamero za rikverc, ja odbijacev pa nima...to je res, mas pa prav da tudni ni videti na armaturki zaslona za GPS in kamerco...

 

Hmmm mogoce GT??? Sam....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pazi GTA diesel NIMA DVD playerja!!! Vem iz prve oke, nima senzorja ker ima kamero za rikverc, ja odbijacev pa nima...to je res, mas pa prav da tudni ni videti na armaturki zaslona za GPS in kamerco...

 

Hmmm mogoce GT??? Sam....

 

tole je navadna mo?nej?a dizlca...

tut ?e neb mela dvd bi mogla met pa display za kamero, katerega se ne vidi... nima spojlerja ki je stock, nima belih lu?i ki so stock zadaj na GTA,... pa gta se mi zdi da ma ?e odbija?e pa zavisice mal nabrite sam to sam bencinar...

 

P.S: pa ?e naprave za pranje ?arometov in ne ksenonk nima ki so tut stock pod GTA opremo...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:danzoman:

ne kupim benzinca za nic na sveti!

zdaj se voziv vsak dan 120 km na delo z golf 2 1,6 d,pa gre h kraju.

doma je pasat 1,9 110 km d

potem ce bi kupil 5tko 143 km bi menjaval ,enkrat lokalno ,enkrat js na delo

 

Js nebi dajal takih izjav, vsaj ?e bi prebral kaj vse se dogaja z dizli, je pa res fino ko gre? tankat na 900 kilometrov, vse ostalo pa hvala lepa.

 

 

Sicer pa kakor komu pa?e.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:danzoman:

ne kupim benzinca za nic na sveti!

 

Sva ?e dva. :bravo::bravo:

Res mi je najbolj sme?no, ko ti kdo re?e, da se ti za "manj?e" ?tevilo kilometrov ne "spla?a" kupit dizla. Kot da bi bilo vse le v ni?ji porabi... :hohoho:

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.