Skoči na vsebino

?i??enje jeklenih konji?kov


Priporočeno sporočilo

kot prvo... ne maram kokpit sprejev, ki naredijo armaturko tak svetle?o in mastno. in ne razumem ljudi ki grejo nov avto takoj ?pricati z tem maxi-brilom. no sej ne re?em, ?e je plastika res dotrajana,al pa da skrije? odrgnine, ampak ne pa da je vse mastno.

 

nasplo?no pa je pri nas ponudba teh ?istil bolj boga... al pa se men sam tako zdi.

 

na enmu avto?ovu v tujini (Tuningworld-Bodensee), so imeli celo kopico raznoraznih sprejev za pleh, voskov,krta?...

pa smo nabavili nekaj stvari. in resni?no hudi efekti. v bistvu so bili voski v spreju,pene (za usnje,tekstil in steklo) in podobno.

Only those without any talent, have no obsessions!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem no, jaz uporabljam Maxi-bril ?e kar dolgo in to ni mastno!? Od kod tebi mastno? ?e ne ve? to se nena samo na?prica pa pusti ampak se potem obri?e z krpo in ni ni? mastno... Za moje pojme je zelo uporabno ker se prah takoj ne nabere na armaturni plo??i, pa ?e lepo potemni plastiko...

 

Glede ponudbe v Slo pa se popolnoma strinjam z tabo. Vendar ?e ?eli? imet kvalitetno avto kozmetiko je pa? potrebno malo ve? denarja zato... Jaz kopujem Sonax in sem tudi zelo zadovoljen z njihovimi artikli ?eprav niso poceni, sploh pa mi je v?e? njihova Xtreme serija :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sonax avto ?ampon

Objavljena slika

 

za gume Cyclo Foam Away Tire Care

Objavljena slika

 

za plastiko pa Armor all

Objavljena slika

 

za raznorazne made?e po plastiki in oblazinjenju pa Armor All Multi Purpose Cleaner

Objavljena slika

 

 

in to ?e 5 let isto

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj?e sredstvo za pranje jeklenega konji?ka je de?.... :D Pa ?e zastonj je. Edina zamera,da sem tudi jaz takrat moker,je pa res,da sem tudi sam opran. Avto pa ponavadi dam prat v ro?no avtopralnico, enkrat letno pa ga dam spolirat Gregorju - www.poliranje.com.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej nism mislu da je maxi bril slaba stvar. vendar ne da nekateri uporabljajo v maximalnih koli?inah.

Recimo da sem kr nekaj ?asa pral avtomobile in vidim da dolo?eni ljudje dobesedno polivajo to po armarturkah in plastiki. ?e huje je kadar ga ?pricajo ?e po novih avtih.meni se zdi ,da je dovolj ?e avto dokler ni umazan notranjost bri?e? zgolj z mokro krpo. sicer pa obstaja ena pena ki jo dela firma Forch. in meni je to zakon zadeva.o?isti vse masne fleke in daje tak "nov" videz plastiki.lahko jo pa uporablja? za vse:textil,usnje,steklo...plus,da jo lahko sesa?.ker je namr? aktivna pena.na?prica?,se napihne in obri?e?.

 

ammm..... pa une krpe "kao jelenove ko?e"

 

najbolj kvalitetna kar jih lahko kupi? v prosti prodaji (?rpalke,?par,itd) je za moje pojme aion-ova.

se vidi da so jo japon?eki naredli:) predvsrem ker ostane mehka. armorall-ova dobro pije,vendar je v primerjavi z aion-ovo trda ko kamen! In da ne bo pomote- govorim o mokrih krpah!

 

no.pa da ne bo do kakega iskrenja pri?lo na tej temi.... govorim samo iz lastnih izku?enj.

vsak naj pove svoje mnenje.

 

peace brothers :bravo:

Only those without any talent, have no obsessions!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno v soboto sem se lotil ro?nega pranja avtomobila. Na sprednji maski je bilo vse polno ostankom hitrih sre?anj s poletnimi lete?imi ?u?ki. ?eprav sem bil prepri?an, da za toplo vodo in avto?ampon to ne more biti velik zalogaj, sem se globoko u?tel. Zadeve so se prisu?ile kot hudi? in samo trdovratno drgnjenje je spravilo ostanke pro?. Sli?al sem, da se dobi poseben sprej, ki je namenjen odstranjevanju mr?esa. Podobno mi ni uspelo odstraniti ostankov katrana na pragovih avtomobila.

 

Moram priznati, da sem bil razo?aran nad avto?amponom in presene?en nad trdo?ivostjo nesnage na plo?evini. ?e posebej, ker gre za nov avto in nov lak!

 

Kako ostali reujete tak?ne probleme? :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno v soboto sem se lotil ro?nega pranja avtomobila. Na sprednji maski je bilo vse polno ostankom hitrih sre?anj s poletnimi lete?imi ?u?ki. ?eprav sem bil prepri?an, da za toplo vodo in avto?ampon to ne more biti velik zalogaj, sem se globoko u?tel. Zadeve so se prisu?ile kot hudi? in samo trdovratno drgnjenje je spravilo ostanke pro?. Sli?al sem, da se dobi poseben sprej, ki je namenjen odstranjevanju mr?esa. Podobno mi ni uspelo odstraniti ostankov katrana na pragovih avtomobila.

 

Moram priznati, da sem bil razo?aran nad avto?amponom in presene?en nad trdo?ivostjo nesnage na plo?evini. ?e posebej, ker gre za nov avto in nov lak!

 

Kako ostali reujete tak?ne probleme? :hohoho:

 

 

ena precej preprosta re?itev ?e nima? wap-a je da uporabi? razma??evalec v spreju..... po?prica? pa pusti? nekaj minut da "topi"... pol pa s ?amponom in gobico o?isti?.... pa kar grwe....

 

 

Sicer je pa najbolj?e peljat v avtopralnico.... tam do popolnosti o?istijo... vsaj pri meni... :)

 

 

LP David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno v soboto sem se lotil ro?nega pranja avtomobila. Na sprednji maski je bilo vse polno ostankom hitrih sre?anj s poletnimi lete?imi ?u?ki. ?eprav sem bil prepri?an, da za toplo vodo in avto?ampon to ne more biti velik zalogaj, sem se globoko u?tel. Zadeve so se prisu?ile kot hudi? in samo trdovratno drgnjenje je spravilo ostanke pro?. Sli?al sem, da se dobi poseben sprej, ki je namenjen odstranjevanju mr?esa. Podobno mi ni uspelo odstraniti ostankov katrana na pragovih avtomobila.

 

Moram priznati, da sem bil razo?aran nad avto?amponom in presene?en nad trdo?ivostjo nesnage na plo?evini. ?e posebej, ker gre za nov avto in nov lak!

 

Kako ostali reujete tak?ne probleme? :hohoho:

 

Vse kar sem ?e probal glede mr?e? ni pomagalo skoraj ni?, razen od Sonaxa ?istilo proti mr?esam, ampak je predrago za moje pojme koliko dobi?... Ampak je res super sploh ce dobi? v avtopralnico kak?en beli avto od re?ilcev <_<

 

Moje pripo?ilo in tudi z ?im jaz spravljam dol mr?esa z plo?evine z ?istilom za stekla, probaj pa bo? videl, samo ?e si jih pustil mesec dni gor na plo?evini in so se od vro?ine lepo gor "zapekle" te logi?no da se bo? kar po?teno pomantral!! Avto treba ?istit, sploh pa dobro da takoj prvi dan ?e je mo?no se o?istijo dol mr?esa ker to je strup za pleh.... Glede katrana pa ti nebi mogel pomagat, imam nekaj za to doma vendar se ne dobi v prosti prodaji, pa za odstranit mr?esa je tudi dobro pa za ?e za dosti drugih stvari...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za muhe itd so wap-i (tisti za gospodinjsko uporabo:)), bolj ali manj bla?ev ?egen.so enostavno pre?voh,?eprav pi?e da so 100barov itd. imajo enostavno premali pretok vode.

Najbolje je v kaki avtporalnici sfehtat tapravo ?istilo za take stvari. sam sem poskusil ene stvari ki jih prodaja firma Wurth. odli?na kemija.na?prica? pa spere?!!!vendar se teh stvari v redni prodaji ne dobi in to je ?it!

 

tiste muhe ko se ti pa celo poletje pe?ejo na havbi, pa itak sam s polituro dol spravi?. :blink::angry:

 

katran pa poskusi dobit dol z bencinom.Sam ne po plastiki ribat!!!

 

 

in bognedaj uporabljati une zelenorumene gobice zagospodinjstvo!!!

Tud take primere sm ?e vidu. Narod je ?ohal svinarijo s pleha z unim ta zelenim delom :blink:

ni varjante da to ?e kdaj spolira? :(

Only those without any talent, have no obsessions!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

in bognedaj uporabljati une zelenorumene gobice zagospodinjstvo!!!

Tud take primere sm ?e vidu. Narod je ?ohal svinarijo s pleha z unim ta zelenim delom :blink:

ni varjante da to ?e kdaj spolira? :(

 

ne bo? verjel ampak sem tudi ?e videl posledice posega z ?i?nato gobico iz opilkov :lol:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.