Skoči na vsebino

Skupinski dyno run


Marko_mx-3

Priporočeno sporočilo

Konec avgusta oz. septembra se bo zbralo nekaj intuziastov ki bomo ?li pogledati kolk imajo na?i stroji kaj konji?ev. Pribli?no nas je ?e 8. Pa ?e bi bil ?e kdo zainterisiran, ker ve? nas bo cenej? bo :D

 

To?en datum je ?e za dolo?it, merilo se pa naj bi pri chiptunig v ?rnu?ah

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 53
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Konec avgusta oz. septembra se bo zbralo nekaj intuziastov ki bomo ?li pogledati kolk imajo na?i stroji kaj konji?ev. Pribli?no nas je ?e 8. Pa ?e bi bil ?e kdo zainterisiran, ker ve? nas bo cenej? bo :D

 

To?en datum je ?e za dolo?it, merilo se pa naj bi pri chiptunig v ?rnu?ah

 

Zakaj pa ne...da vidimo,?e je v tem ?asu zgubil kaj konji?kov;takrat pri RSR smo imel Mobisux dyno day in je meritev stala 4000 SIT.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sploh ne vem v ?em je fora, da ti uradno izpi?ejo kok ima avto kon?kov, razen ?e bi ti upad konju?nice eventuelno pomagalo v en tarifni razred dol pri registracijo, pol bi ?e razumel! :D

 

Men osebno je npr. ?ist vseen kok bi mi pokazal na tam slavnem dino metru, se mi zdi pametnej? za tist denar kak?en izlet nardit, pa ?e slabe volje ne bi bil, kok je ?e konjev "splavalo po vodi"! :hohoho:

 

Me pa kar zanima kaj vam bodo namerli, upam da gre tut Vseved, ker to bi blo zanimiv sli?at kok ima on mo?i pod havbo! B)

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sploh ne vem v ?em je fora, da ti uradno izpi?ejo kok ima avto kon?kov, razen ?e bi ti upad konju?nice eventuelno pomagalo v en tarifni razred dol pri registracijo, pol bi ?e razumel! :D

 

Men osebno je npr. ?ist vseen kok bi mi pokazal na tam slavnem dino metru, se mi zdi pametnej? za tist denar kak?en izlet nardit, pa ?e slabe volje ne bi bil, kok je ?e konjev "splavalo po vodi"! :hohoho:

 

 

 

Bolj se ne bi mogel strinjati - mislim, da je edini ?tos dyna, ?e se loti? konkretnih predelav pa proba? pred in po predelavi. Pa ?e takrat mora? paziti, da sta obe meritvi narejeni v pribli?no enakih pogojih (temperatura, vlaga, enako gorivo,...) da se lahko zabele?ijo relevantni rezultati brez vpliva zunanjih faktorjev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to - Boss, ker ?e se gre? neki full tjunanje avta, pa da se skoz nekaj spreminja, je zihr dobr bit obve??en, s ?im pridobiva?, s ?im izgublja? in kolik?na so odstopanja. No ampak ve?ina nas Mazda?ev smo glede konjev bolj kot ne socialci, tko da prov 4-mestnih KM ?tevilk zihr nebi uspeli namerit! :hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Kaj zdaj bo kaj iz tega...da vidim ?e je moj pampersbomber zgubil kak?nega konji?ka...zadnje ?ase se mi namre? zdi zelo po?asen,?e posebej kak?no prehitevanje dolgo traja... :D:P

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjamem, zato ko vem kak gre to kar ima? v mislih, jaz tudi raje premislim ?e bi ?el prehitevat z avtom drugi avto kaj ?ele tovornjak ali kaj podobno dolgega, se ti zdi kot da traja dve uri <_< Prej je bilo u?itek prehitevat sedaj ni ve? ker si z motorjem takoj mimo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

No takole padel je datum za Dyno in to je 8.9.2006 okoli 16h, zaenkrat sta dva kandidata 100% da bosta pri?la in z vakim ki dodatno pride je ceneje, trenutna cena je pa 12.000 SIT in ?e pride samo ?e eden bo cena verjetno pod 10.

Zdej pa povejte ?e bi radi ?li in bom naprej posredoval.

 

 

 

Moja prisotnost je ?e pod vpra?anjem, ker sem dobil za pla?at dohodnino.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No takole padel je datum za Dyno in to je 8.9.2006 okoli 16h, zaenkrat sta dva kandidata 100% da bosta pri?la in z vakim ki dodatno pride je ceneje, trenutna cena je pa 12.000 SIT in ?e pride samo ?e eden bo cena verjetno pod 10.

Zdej pa povejte ?e bi radi ?li in bom naprej posredoval.

Moja prisotnost je ?e pod vpra?anjem, ker sem dobil za pla?at dohodnino.

 

8.9. je petek....delam nekje do 15/16 ure., zato zame odpade. Sobota bi bla bolj?a izbira.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ura je bolj naravnana od 16. ure dalje, naj bi pri?li do ene 18. ure tja da se ne bo predolgo v no? vleklo, ?e bi bilo ve? kandidatov bi potem prej za?eli

 

Za vsako meritev lahko ra?una? vsaj 15/20 min. ?e ne ve?.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Lahko vam je ?al, da vas ni bilo! :P:bravo:

Bilo nas je 6 in smo imeli koli?inski popust, da nas je ko?talo le 6 jurjev na osebo kar je pa ?e po?tena cena.

Osebno sem zeloo zadovoljen z rezultati pri meni! Ne le, da ima avto serijskih 88 konjev temve? jih ima kar 90.5 (ja 90.5!!) Aja in 126 Nm navora. Tuning? :unsure: K&N vlo?ni filter (isti kot original le bolj prepusten), prej?njemu olju je bil dodan QMI (mogo?e je ?e vedno kaj bolj podmazano???), sve?ke so za eno stopnjo hladnej?e kot prej pa 100 oktanski bencin. Zdaj v podrobnosti se ne bom spu??al ampak mogo?e bi moral neko? meriti z 95 Petrol bencinom, serijskim zama?enim <_< filtrom

post-285-1157749676.jpg

Iz grafa smo ugotovili, da bo najbr? treba prepucati injektorje (neenakomeren vbrizg pri vi?jih obratih mogo?e?). Zanimivo je obmo?je od 5600 obratov, ko mo? pade in spet naraste. In res je v praksi tako, da na AC pride do 5600 obratov naprej pa ni ?ans pa ?eprav ni veliko manj konjev enostavno nima ve? elana. Ugotovil sem, da avto pri teh obratih res ne vle?e ve?, enostavno se ?uti, da ni ve? pravega pospe?ka. Aja in nad 6200 obratov se ne spla?a terati ker ne gre ve? nikamor. Tudi to sem ?e vedel ampak sedaj imam dokaze! :D

 

Ostali rezultati:

Marko ima na svoji Mazdi tudi nekaj "tuning predelav" in tudi on mi je po mo?i tesno za petami (jasno, moja Mazda je seveda mo?nej?a) saj ima 90.4 konje. :hohoho: O?itno je Mazda zelo zihera?ka pri navajanju mo?i in raje povejo minimum kot maksimum na koncu bi imel pa recimo 10 konjev manj. Dolo?ene Toyote imajo menda do 20 konjev manj kot bi jih mogle imeti!!! Isto so Avtomagazinovci ugotovili pri VWju...

Toyota MR2 na kateri je bila delana generalka je imela namesto deklariranih 157 KM "le" 155 KM.

Nissan 200 SX S13 z le 60.000 prevo?enimi kilometri brez predelav je imel namesto 173 KM 180 KM. Serijsko ve? konjev! :bravo:

Naslednji Nissan 200 SX S13 natunan iz 173 konjev na 218 konjev. Lastnik je pri?akoval med 210-220 konjev. Prav je imel. Ima pa FMIC, ?ip stage 1 in 1 bar boosta.

Vrhunec dneva je bil gotovo Nissan 200 SX S14 saj je imel namesto 200 konjev kar 270 konjev! :rispekt: Popolnoma cel izpu?ni komplet zamenjan s ?portnim + 1 bar boosta. V na?rtih je ?e FMIC in ?ipanje vsega tega pa bo pri 300 konjih.

 

Skratka bilo je fajn in ugotovitev je ta, da sta Mazda in Nissan zakon saj dobi? ve? kot pi?e, Toyota pa la?e. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidim da sete se zabaval!!!

 

Marko kako da si tako malo nameril glede na tvoj ves vlo?en trud v in take sistem itd.

Symon teb pa svaka ?ast k si tok stisnu iz nje :bravo:

 

drga? pa mislm da ima? ve? konjev kot marko!!!(zihr si pozabu sebe ?tet ko si notri) :hohoho:

?e ne pa v excelu popravi zgornje grefe pa je!!!

 

samo da sete se mel fino :jupiii:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po predlogu Uro?a sem ugotovil, da imam 91 konjev! 90,5 namerjenih in jaz, en osel, ki je pol konja je skupaj 91 konjev! :P

Ja ?e vedno sem presene?en, da je moja Mazda tako brutalno natunana! :danzoman:

 

Pa ?e nekaj popravkov. 200SX ima serijsko 165 konjev, in tisti z 180 konji ima nekaj predelan avspuh. Un, ki ima 219 konjev pa ima 1.1 bar boosta.

Tako, da ne bo kdo rekel, da ?irim neresnice.

 

Merili smo pa pri Avtoelektroniki v ?rnu?ah, in moram jih pohvaliti, koli?inski popust je bil res po?ten, pa lepo nam je razlo?il, ?e smo ga kaj vpra?ali. Povrhu tega pa ne me?e peska v o?i temve? je priznal, da se na 200SXe ne spozna in, da ga on raje ne bi ?ipal. Bolje to, kot pa, da bi befiral in kaj zasral. Ja, po?tenjaki so.

 

Aja pa Marko, kako ma? res ?vohotcen avto, kar gromozankega 0,1 konja manj pa tolk si ga tunal. :hudicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hudi?a ?e kar ne bo? dal miru :D

 

 

Moj intake je skor original, ker mi ni zneslo narediti primerno za??ito za toploto. Pa? nisem tolk ?losarja kot sem mislil da sem :D Pa ?e meritev je potekala v gara?i kjer se je zrak samo grel, pa ?e meritev je bila po Symonovi in je njegova mazdica tolk segrela prostor da je joj :D

 

Avtoelektronika pa samo :rispekt:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekam ?voh se vam vrtijo tile avti. :P:P

 

Danes smo izmerili pospe?ek 0-60 mph. (100 km/h je v bistvu 62 mph).

No rezultat je zadovoljiv. Iz dynota se vidi, da je sicer lena ma?ina in se po?asi obrne ampak vseeno sem izmeril najbolj?i ?as 10,14 sekunde. Pospe?ek na 402m pa je brez reakcije le okoli 17, 700 sekunde, ?e me spomin ne vara (pozna ura pa to).

 

Merjeno je bilo pa z napravo gtech, ki ka?e kar dovolj natan?no te zadeve.

Objavljena slika

Njihova doma?a stran.

Naprava naj bi znala izmeriti celo konje vendar mora? vedeti to?no te?o vozila z voznikom v tistem trenutku vred..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.