Skoči na vsebino

Ve?er - test nakupa Mazade6


pagat

Priporočeno sporočilo

Kar se ti?e barantanja s ceno pri novem vozilu, se seveda da, ?eprav je treba imet kar ?ivce. Je pa res tudi, da ?e ne komplicira?, si ob nakupu in kasneje car. Tako je bilo pri meni. Pri ceni nisem kompliciral, ko sem kupoval novo trojko prej?njo jesen. Pa moram re?i, da so mi ?li (in mi gredo ?e vedno) zelo na roko. Z avtom so me ?akali skoraj en mesec, da sem ?el na dopust in do konca zbral denar. Noter sem dobil komplet opremo (tudi s tekstilnimi predpra?niki itd...), pa prevoza in dostave ter priprave novega vozila mi niso posebej zara?unali (kot so mi ga ?eleli pri enem drugem prodajalcu). Tudi sedaj pri servisu in dodatni opremi vedno dobim popust, brez da bi si ga moral izpogajati; pa pri terminih mi gredo vedno na roke, tako da mi ni treba avta pu??at tam, pa kak?no malenkost mi naredijo tudi zastonj itd.

Jaz imam pa? take izku?nje, da se na koncu vse tako ali druga?e povrne. Ni pa denar ?isto vse (?eprav je veliko :P ) Raje dam kak?en tolar ve?, pa da se do mene obna?ajo kot se spodobi za stranko, ne pa da izgubljam ?as in ?ivce s pregovarjanjem, klicanjem... Tudi z drugih podro?ij (motorji) imam take izku?nje, da se je bolje dr?at enega prodajalca (?eprav bi drugje podobno stvar mogo?e dobil kak?en tolar ceneje). Potem pa dobi? kak?ne popuste, pa kak?no informacijo prej kot drugi, pa kak?no zadevo ti rezervirajo pred drugimi... ;)

 

Kje pa so tako pridni?

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prisli so novinarji...

ogledali so si salone...

avtomobile...

in

"strokovno" popljuvali Mazdine trgovce.

 

 

Tale ?asopis Ve?er tud o?itno ne premore same "vrhunske" novinarje!

 

 

sicer pa ... ka bi blo ?e bi kdo res mel tisto 6ko? Bi blo kej druga??

hotli bi jo mal terat naokoli in potem bi spet pljuvali po vseh ostalih trgovcih.

Only those without any talent, have no obsessions!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sedaj pri servisu in dodatni opremi vedno dobim popust, brez da bi si ga moral izpogajati; pa pri terminih mi gredo vedno na roke, tako da mi ni treba avta pu??at tam, pa kak?no malenkost mi naredijo tudi zastonj itd.

Jaz imam pa? take izku?nje, da se na koncu vse tako ali druga?e povrne.

 

z njihvo kartico ugodnosti imam sedaj tudi jaz popust, vendar ?ele po nakupu avtomobila, zastonj je pa samo pranje avtomobila :D
IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e barantanja s ceno pri novem vozilu, se seveda da, ?eprav je treba imet kar ?ivce. Je pa res tudi, da ?e ne komplicira?, si ob nakupu in kasneje car. Tako je bilo pri meni. Pri ceni nisem kompliciral, ko sem kupoval novo trojko prej?njo jesen. Pa moram re?i, da so mi ?li (in mi gredo ?e vedno) zelo na roko. Z avtom so me ?akali skoraj en mesec, da sem ?el na dopust in do konca zbral denar. Noter sem dobil komplet opremo (tudi s tekstilnimi predpra?niki itd...), pa prevoza in dostave ter priprave novega vozila mi niso posebej zara?unali (kot so mi ga ?eleli pri enem drugem prodajalcu). Tudi sedaj pri servisu in dodatni opremi vedno dobim popust, brez da bi si ga moral izpogajati; pa pri terminih mi gredo vedno na roke, tako da mi ni treba avta pu??at tam, pa kak?no malenkost mi naredijo tudi zastonj itd.

Jaz imam pa? take izku?nje, da se na koncu vse tako ali druga?e povrne. Ni pa denar ?isto vse (?eprav je veliko :P ) Raje dam kak?en tolar ve?, pa da se do mene obna?ajo kot se spodobi za stranko, ne pa da izgubljam ?as in ?ivce s pregovarjanjem, klicanjem... Tudi z drugih podro?ij (motorji) imam take izku?nje, da se je bolje dr?at enega prodajalca (?eprav bi drugje podobno stvar mogo?e dobil kak?en tolar ceneje). Potem pa dobi? kak?ne popuste, pa kak?no informacijo prej kot drugi, pa kak?no zadevo ti rezervirajo pred drugimi... ;)

 

hmm... pa a ti resno verjame?, da ?e ne baranta? za ceno te potem bolj peden?kajo... glej za njih si ?e bolj?a stranka takrat, ko vozi? avto na servise in v interesu jim je, da ?e naprej vozi? avto k njim. Polovica zneska na servisu je njihov ?isti zaslu?ek in zato se trudije, da bo? zadovoljen in da se bo? vra?al. Simple as that.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda je moj drugi avto, katerega sem kupil novega.

 

Je bilo pa zanimivo, ko sem kupoval KIO sem prilezel v salon v kratkih spranih hla?ah in eni pretegnjeni majici. Prodajalec je kljub temu poznavalsko po?akal, da sem si kak?no minuto, dve sam ogledoval avto in ?ele nato je nevsiljivo pristopil (tak?en na?in imam najraje, ker takoj?nji napad prodajalcev me ?ivcira) ter mi dodatno razkazal avto, ?eprav je verjetno mislil, da samo firbcam brez namena nakupa.

 

Kljub tem dejstvom se je prodajalec potrudil in organiziral tudi testno vo?njo a je bil vseeno vidno presene?en, ko sem po pol ure izvlekel ?eke in pla?al avans ter zavaroval nakup. ?zmeden? (prodajal?ev pogled)

 

Pri Mazdi pa sem imel slabe izku?nje s prodajalcem pri Gami, ki je bil stra?no pameten in mi je skoraj jokcal, ko sem se hotel malce zbarantati za popuste. ?e? kako, je Mazda oh in sploh in, da imajo najmanj?o provizijo od vseh zastopnikov drugih znamk in da ne more dat ve?jega popusta kot 100.000 sit. Zraven je spluval ?e nekaj drugih znamk, kar se mi zdi skrajno neprofesionalno, namesto da bi raje poudaril prednosti Mazde.

 

V glavnem sem potem kupil avto pri Interclassu, kjer sva s prodajalcem lepo barantala tako, da sem zbil ceno za 350.000 sit a sem tudi jaz malce popustil in del tega popusta porabil z nakupom zimskih gum in plati?? (katere bi itak moral kupiti ;) )

Druga?e se pa pred vsakim nakupom pozanimam na Internetu in preberem na desetine testov v revijah in spletu zato je zame prodajalec zgolj orodje za doseganje ?im ve?jega popusta :lol:

 

Jaz pa sem se zanimal za 6kto vsaj tri mesece prej preden sem jo vpla?el! Seveda da sem tehtal tudi druge znamke recimo Toyota, Peugoet, BMW pa sem povsod odkril kak?en minus! Sicer pa imamo pri hi?i tudi ?est let staro 323F ki pri 120kKM nima razen rednih servisov nobenega obiska mehanikov! :ouje:

O avtu sem pre?ital prakti?no vse , za probno vo?njo sem se dogovoril z znancem, tko da sem ?akal samo ?e na ugoden trenutek, kdaj bo kak?en dober popust ali akcija, vmes pa zbiral cekine :P

Avto sem vpla?al decembra 04 ko je bil model 04 zni?an za celih 500.000 sit ?zmeden?:jupiii:

Tako da pri mojem nakupu sem bil s prodajalcem kakih pol urce, da je spisal vse tiste formalnosti in to je to!

 

:danzoman::danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.