Skoči na vsebino

Mazda me pustla na cesti....verjetno alternator?


Priporočeno sporočilo

...?eprav se je na vso mo? trudila sem nato obstal na Verov?kovi. Jest sumim na alternator ?eprav mislm da ne vem zakaj je ?el pri 90.000km :blink: - jezn sm - ...V glavnem simptomi, nekatere podobne sem ?e imel pri lancerju: prvo se je sam od sebe radio ugasnu, potem so se ?ipe za?ele mal te?ko spu??at...in ker sem bil na poti sem ugasnu lu?i in porabnike ?troma, nazadnje je za?ele utripat lu?ka za airbag pa ?e to se je slabo videlo, cagat za temperaturo motorja je tudi padel za kk?ne pol centimetra <_< (verjetno zarad pomanjkanja ?torma) ---> nato je za?el cukat in na koncu je umrl. No na verov?kovi smo mal akumulator na kleme nafilal tako da sem prilezel do bloka :blink: ...ok naj povem ?e to da sem akumulator danes zamenjal s skoraj novim, ker ko sem avto ugasnu ni ve? pri?gal, smo ga porinl, potem so ga lu?ke srale in sem takoj zamenjal akumulator (ker prvo sem njega sumil), avto je nato delal 30km brez problema potem se je pa za?elo to kar sem gor napisal. ....no kaj pravte, je alternator al je lahk ?e kej druzga?? Zjutraj grem takoj v Sneberje - LJ k enmu avto elektri?arju (mi je enkrat ?e porihtal alternator) - ?e je to bo cena zihr med 15-20k, ?e pa pozna ?e kdo kak?nega ok ?tromarja v okolici jar? (ker dale? se ne morm vozit?) naj kar napi?e. ....sam razpisu sm pa se :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lej kolega!!!! Sname? nov akomulator pa ga da? na polico......pol pa use ostalo zamena? in postavi? nazaj akomulator!!! :hohoho::hohoho::hohoho:

 

mal heca!!!

 

 

A ti gori lu?ka za akomulator(?e ti ne pol ti je od?galo kako diodo v alternatorju)

Dj najprej pomeri ?e ti alternator sploh polni!!!!

?e ti ne sledi operacija alternatorja!!!!

 

k se bo? pa peljaj pa ne pri?gi lu?i ali velikih porabnikov.......ciljam na musko!!!! :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

....krta?ke sem menjal pri lancerju in je bil stro?ek mislm da 15jurjev :blink:

Lu?ka za akumulator pa ne gori. Preverit pa ne morem ni? ker nimam voltmetra ipd.

Sej avto gre itak k ?tromarju sam me zanima ?e bi bla lahk ?e kk?na druga huj?a okvara.

Kolk sploh je cena krta?k? Kolikor imam v mislih mi je takrat ra?unal 2 uri dela + 7000k za krta?ke al neki tazga. Je pa res alternator tud spucu in vse in morm re?t da prav ni pasal v ma?ino k se je tolk svetu :hohoho:

..?e neki me zanima, kaj je zdej z akumulatorjem?? Bil je nov in valda ga je zdej spraznil?? A je potem ?e ok ali ni ve?, ?eprav nafilu se bo samo me zanima v kak?nem stanju bo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stari cena je lahko v ajslab?em primeru 30.000 jurju!!!

 

drga? je pa cena krta?k ukol 3-7 jurju,?e je diodna plata(8-15jurju),potem je drejanje kolektorja,menjava le?ajev(po potrebi) ?e pa je regulator pa tud ene 10 jurju!!!

Na pamet je te?ko re?t ?e pa bi razkopu bi ti vedu povedat kaj je potrebno zamenjat!!!

 

Drga? pa pri?para? ?e ve? kaj je narobe,pa da mu dol sname? alternator in mu samo to pelje? ke!!!

naj cenej pa je da sam zamenja? to kar je skurjeno!!!?e zna? seveda!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stari cena je lahko v ajslab?em primeru 30.000 jurju!!!

 

tolk ne stane tudi zlat alternator okra?en z rubini in diamanti :hohoho:

 

Cene servisiranja alternatorjev so res mal hude. Vpra?i ?lana z imenom Dando1, ?e ima kak?en rabljen alternator za prodat.

 

Kar se pa ti?e akomulatorja, ki si ga spraznil pa ni ni? hudega, saj se bo sam ponovno napolnil, ko ga bo? priklopil na pravilno delujo? alternator in naredil ene 100km.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zadeva je zelo enostavna, v?gi avto na kleme in naj ti nekdoi ki se vsaj malo spozna na avtoelektriko preveri kar pod haubo, ?e alternator fila, ?ew ne fila in ima? 323f ba, ga pri meni dopbi? za 50 eur-12000 sit

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo dobu avto.....in jjaaaaooooooooo......?e bi me vsaj mehankar poklicu kolk bi to ko?tal bi blo fajn....skratka....100 EUR, pravi mehankar da je bil kar fertik, zdej so ?le diode in krta?ke.

 

si kar poceni skoz pri?el, ?e nisi ni? sam delal... dvomim da bi ti kdo cenej naredo...

 

jaz sem za rabljeno v?igalno tuljavo za mojega pla?al 150 ? :P... pa sem vseeno navdu?en, da avto naprej leti ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

neki ni ok po rihtanju alternatorja :(

v glavnem ko pri?gem avto in s tem lu?i, je osvetlitev lu?k na ?tevcu ?vohna dokler ne dodam gasa :blink: pa lu?ka za akumulator se mi tudi pri kontaktu ne pri?ge (zasveti samo za airbag in ole)

kaj bi to lahko bilo??? :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

A pol ti po?timu zadevo! :bravo:

 

Drga? je pa (nasre?o) prava redkost videt mazdo ob cesti, kao pokvarjeno! Bravo na?iiii! :danzoman:

 

 

..nism ?e, razlog je odkrit..se bo na pikniku ob pomo?i enega ?lana zadeva zlotala, ker je ?i?ka strgana. Druga? me je blo pa takrat ko je crknla kr mal sram tm na verov?kovi na plo?niku stat ob avtu...sm havbo sam dvignu mal pogledu pa prec spustu :blink::hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grega, dobr da so teli na?i pikniku multioperativni oz. ve?namenski, ?koda da te ni blo v Lu?ah, ko sta Mare in Ap?ih razdirala moj menjalnik in ga kratkega ugradila! :P

 

Ampak kdor zna - zna in na nas je da to izkoristimo! :danzoman:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

kva je zdej Grega!?

Si kj va?n k ti vse lu?ke s5 delajo!!!!?:D

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja itak, zdej je ?ist drug feeling :):hohoho: ...vsaj vem da dela lu?ka za akumulator :bravo: , ..pa antene mi ni treba ve? poslu?at :bravo: ..kot da bi mel drug avto :hohoho: zdej vsaki bejbi re?em da mi delajo 4 lu?ke na armarturki :hohoho: , ?eprav ok, zdej tista za bremze ne ?miga ve? :hohoho:

Evo Uklopko da men mi je vse zrihtu :bravo::bravo::rispekt: ..sej za tist k sva se menla pa ?e zrihtava a ne.

 

..ps: nisem mogu dat ve? sme?kov ker forum te?i da jih je preve???? prvi? vidm.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

..ps: nisem mogu dat ve? sme?kov ker forum te?i da jih je preve???? prvi? vidm.

 

Ja,vse ma svoje meje.... :P:hohoho::hohoho: Druga? pa lepo,da si porihtal avtek! :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 let kasneje...

Pozdravljen!

 

Sem lastnik mazde 323f BA in imam zelo podobne te?ave kot si jih imel ti ( utripanje airbag lu?ke, ?ipe se te?ko dvigujejo, ?arometi ob poslu?anju glasbe utripajo... ) pri meni je mo?no, da so te?ave zaradi wooferja in 4-ih 180WAT zvo?nikov, vendar imam avto komaj leto in je bil pred tem zelo malo vo?en... zanima pa me ?e bi se dalo kako stopiti v kontakt z avto elektri?arjem, kateremu si peljal svoj avto?

Hvala in lp!

Simon

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen!

 

Sem lastnik mazde 323f BA in imam zelo podobne te?ave kot si jih imel ti ( utripanje airbag lu?ke, ?ipe se te?ko dvigujejo, ?arometi ob poslu?anju glasbe utripajo... ) pri meni je mo?no, da so te?ave zaradi wooferja in 4-ih 180WAT zvo?nikov, vendar imam avto komaj leto in je bil pred tem zelo malo vo?en... zanima pa me ?e bi se dalo kako stopiti v kontakt z avto elektri?arjem, kateremu si peljal svoj avto?

Hvala in lp!

Simon

 

s katerega konca si!

Najprej preveri akomulator(seveda filanje alternatorja in ka?en je padec napetosti ob obremenitvi) Pol pa dalje. Kok je star akomulator?

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko da je slab alternator, akumulator, zaradi muske zna tudi utripati ja....to poznam ?e iz ?asov ko sem se tem ukvarjal.

Druga?e pa nimam ve? BA-jke, zdej se mi druga lu?ka pri?iga...za lambdo...o le zakaj :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.