Skoči na vsebino

Izku?nje z mazdami


Gigi

Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav vsem skupaj!

 

V dolgoro?nem planu(1leto) nameravamo v na?i familiji zamenjat en avto. Sedaj vozimo Lantro in Carismo s katerima smo zadovoljni vendar ta trenutek nobeden od obeh proizvajalcev ne ponuja avtomobila ki bi bil primeren. Zato me zanimajo va?e izku?nje s dizelskima veriantama mazde 3 CD110GT in mazde 6 CD120 TE SP-Combi

 

Kak?ni nasveti in izku?nje. cene servisov, kvaliteta servisov, poraba ki odstopa od tovarni?ke v obe smeri itd...

 

Razmi?ljal sem tudi o avensisu D4-D samo se mi zdi motor malo zastarel... Pa tudi drag je...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam 6 CD120 TE Sport-Combi in sem za sedaj zelo zadovoljen. Prevozenih malo cez 20000km. Servis na 20000km v Gama centru stal cca 60.000,00 SIT. Skupna povprecna poraba do sedaj: 6,4l/100km.

Ni to mal velik? al je to sam na prvem servisu tak. Do sedak sem bil navajen servisov okoli 30 jurjev na vsakih 15.000km in okoli 60.000sit za tiste okoli 90.000km
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Priporo?am ti da vzame? 6-ko imel bo? ve? prostora ni ob?utek utesnjenosti pelje? se lep?e ima? ve? km in seveda navora 310Nm kjer te lepo prilepi na sede? :D in tak?na velika razlika med ceno 3-ke in 6-ke tudi ni!

 

Zato kar 6-ka in seveda testna vo?nja, in bo? videl da te bo prepri?ala 6-ka ?e bo? peljal prej 3-ko :)

 

Lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Priporo?am ti da vzame? 6-ko imel bo? ve? prostora ni ob?utek utesnjenosti pelje? se lep?e ima? ve? km in seveda navora 310Nm kjer te lepo prilepi na sede? :D in tak?na velika razlika med ceno 3-ke in 6-ke tudi ni!

 

 

ve? prostora ?e samo CD120 je proti CD 110 zastarel ima res 75Nm ve? navora in 10KM manj je pa ?istej?i in porabi normirano 5.0l/100km kar je 1,6 litra manj kar se pa pozna ?e prevozi? 40.000km na leto....

 

So mogo?e v 6 napovedani kaki novi motorji al pa filtri saj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidim da imas sladke muke...

 

Ne vozim 6 in tudi dizla ne, ampak 626 bencinerja. Lahko pa ti mogoce pomagam tudi jaz pri izboru.

Kar se tice 3 in 6-ke tu je velika razlika. Kot prvo avta sta popolnoma druga razreda in leta izdelave. Je pa res da je M3 narasla in je kar prostoren avto za svojo klaso (dejansko je najvecji v klasi)

Pri motorjih pa je tako. V 6 je motor katerega je mazda sama razvijala in je popolnma sadez mazdinih inzenirjev. Pri 3 pa je to motor ki je narejen v sodelovanju PSA in Forda. Je najboljsi dizelski motor trenutno na trgu v tem razredu.

Toyotin D4-D je zelo dober motor (avto tudi). Lahko potrdim iz osebnih izkusenj ker ga vozijo domaci. Je pa res da jeseni prihaja na trg novi motor 2.0D4-D z 150KM ki bo narejen po vseh najnovejsih merilih.

 

Servis? Danes avtomobilska industrija zivi od servisov!!! In zato niso presenetljive vse visje cene le teh. Osebno servisiram svojo mazdo v GammaCentru v BTC-u. Kot zagotovilo koliko so dobri, posteni, hitri, prijazni, kvalitetni naj ti pove podatek da se na servis vozim z Hrvaske!!!

 

lp Don

voli vas Don

 

 

_______________________________

Viva Revolucion - Viva Mazda, Manuel !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V notranjosti je zelo malo razlike med M3 in M6. Sam imam Mazdo 6 CD120. Za stroske servisa sem pisal tukaj: http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=190

 

Poraba do zdaj: min. 5.4 max 8.3

 

Naj ti povem samo da, ker veliko potujem v Pristino (905km), pot nic ne cutis...Grem zjutraj ob 7, tam sem ob 16, ob 22 pa ze zuram :)

No pa tud do Istanbula je slo brez pavze (1500km)...tko da za dolge poti ta avto raztura.

LP

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je pa kaj s M3? ?e ma kdo tu CD110??

 

Mene pri CD120 skrbijo predvsem izpu?ni plini 176g/km kar je rahlo precej proti 136 v CD110 in tudi ostalim kot je v avensisu 155-158

 

Hec je v tem da bi blo najbolj?e ?e bi bil motor tehnolo?kega kova CD110 v 6 :P

Mogo?e ?e malo preve? zahtevam in kompliciram. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gigi naj ti povem samo to da Slovenija (in vse juzno od Slovenije) nima ustreznega goriva niti za CD120, kaj sele za CD110. Ceprav cez eno leto naj bi blo bolje (so they say)

(kot primer: filter goriva ki stane okol 15.000SIT zamenjajo vsakih 20.000km, predvideno je pa da se zamenja vsakih 60.000km. In moj primer ko je blo v filtru razen vode se en pesek noter...)

 

Je pa pohvalno da te skrbijo izpusni plini. Ampak to kar navaja tovarna je eno kaj je v resnici je drugo. Po testih sodec 1.6 CD110 nima bistveno manjse porabe od 2.0CD120(ali136), kar pomeni da tudi emisija izpuhov ni toliko manjsa...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

?e en kve??n...

 

 

A ma kdo izku?nje (ali pozna koga )s mazdinim servisom v Celju pri Selmarju na Mariborski???

 

 

Kake so cene in dosti pomembno al so kr neki prepotentni znalci al ti avto res zrihtajo??

 

?e zmeri me malo motijo rahlo visoke cene servisov ki ste jih napisal. kot ?e re?eno smo bli do zdaj navajeni pr nas doma dat vsakih 15.000 okoli 32.0000 ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne hodi Selmarju na Mazdin servis prvo so sami prepotentne?i kot si napiso, drugo pa je da bo? dosti pla?al za servis!! Avtomobila pa tudi ne kupuj tam, pa pri ?erbineku ti tudi ne priporo?am iz lastnih izku?enj!! Raj?i se pelji par kilometrov ve? pa kupi drugje Mazdo!!

 

Servisi so dragi in to ni samo za Mazde, za druge avtomobile tudi!! ?e ima? bol?i avto, bo? imel tudi za servis pa bencin!! ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

gigi...v nedeljo smo vozili eno mazdo 6, ki bi bila po tvojem okusu.

 

Pojdi v Velenje do AS Skorn?ek in stestiraj uno crno 6-ko, ki je prakirana ob vhodu...pol pa se meni naprej ;)

 

Ko sem bil jaz za volanom unega avta, sem imel oci kot krofe.

Elegantna, udobna, poskocna, prostorna.....ce bi rabil tak avto in imel v nedeljo denar, bi si jo kupil.

 

LP

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK Thnx!

Torej ne na servis v Celje in ne v MB. Dobr pol bom ?el po avto in servisiranje v Velenje-mi ni dale? pa ?e cesta je tak zakon sploh ko je prazna :P .(upam da kdo nima kaj preve? proti njim ;) )

 

Smo pa ?e v fazi pogajanj doma zdaj se v konkurenco vriva P407 2.0HDI. Upam da bomo finan?no pred Februarjem ?e tolko da bo pri?lo do premikov.

 

Hvala vsem zi informacije!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sorry, ker takole upadam brez, da bi se registriral ampak spremljam tale pogovor in bi rad ?e malce mnenja ostalih Mazda-ownerjev

 

Sem namre? pred isto dilemo kot Gigi in sicer izbiram med 6 Cd 136 in P407 HDI. V?e? sta mi oba vendar je Mazda (model) starej?a za dve leti in precej draga glede na opremo, ki je notri. Ima sicer prednost zaradi vgrajenega gretja motorja (Webasto) in mo?nosti nakupa modularnega MP3 playerja.

 

Po drugi strani pa pri Peugeotu za isti denar dobim ?est stopenjski menjalnik, 16 colska alu plati??a, gretje sede?ev, nov HDI motor s filtrom saj in statisti?no 0,5l manj?o porabo na 100km.

 

Kar se ti?e zanesljivosti avtomobilov je statisti?no Mazda res manj problemati?na vendar ne spet toliko, da bi rekel da je 100% - nekdo je omenil, da mu je ?la visokotla?na pumpa pri 9.000km in je ostal na cesti?!?!?

 

Aja, trenutno vozim 6 let staro Kio Clarus, ki je ?e pri 160.000km in v tem ?asu mi je crknila zgolj ena v?igalna tuljava (stro?ek menjave 50.000sit) pa ?e takrat sem se po treh cilindrih privlekel do doma. To omenjam zato, ker vseeno pri?akujem, da me avto ne bo pu??al na cesti predvsem zato, ker sta Mazda in Peugeot mnogo bolj priznani znamki kot je KIA - ampak a se to izka?e v praksi bo pa pokazal ?as.

 

Zdaj bi pa ostale prosil za va?e mnenje, predvsem kje bi ?e lahko na?el prednosti Mazde in bi se odlo?il za nakup.

 

?e vnaprej hvala vsem za odgovore

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je crknila visokotlacna crpalka :(

Ampak je MES (mazda europe service) tok dobr organiziran da nisem cutil primankljaja avta. (no ja)

Ampak to je bil edini primer (kakor slisim).

Je pa dejstvo da z mazdo dobis triletno garancijo, in tale MES traja 10 let. (v mojem primeru je blo tko da so prisli po avto, dobil sem nadomestnega in po 14 dneh dobil svojega nazaj).

Z peugeotom dobis najbrz vec image-a ampak tud manj komfora (subjektivno).

Sej sem ze prej rekel da sem s sestko sem zelo zadovoljen in presenecen (ni nobenih crickov glede na voznje po balkanskih (luknjastih) cestah, 1500km v enem kosu pa nic utrujen, to je res izjemno).

Sesta prestava pri Peugeotu? Ne vem no ampak pri mazdi je ne pogresam (ponavadi na avtocesti vozim 150-160,to je pa 3000-3100 rpm).

Ko sem jaz kupil avto sem sel vozit vse po vrsti in v ozji izbor so prisli: Alfa 156 JTD, BMW 318d (ampak je izpadel zaradi cene) in Mazda 6.

Na koncu sem se odlocil za Mazdo ker dobis vec avta za isti denar.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jaz sem pa ?el iz Peugeota na Mazdo in po mojih izku?njah z Peugeotom ga ne kupim nikoli ve?;to,da me je prakrat pustil na cesti, ?e nekak pre?ivi?,pa da sem menjal v?igalno tuljavo v 4 letih trikrat tudi;to da ti pa pri leto in pol starem avtu crkne celotna elektronika,ki stane 190.000 SIT in si zaradi tega brez avta ?tiri tedne pa malo te?je;?e dobro,da se je vsaj servis potrudil,tako,da je ra?un zna?al samo 10% zneska,ostalo je kril servis;ostalih stvareh kot recimo crkovanje prednjih ?arnic pa raj?i niti ne govorim. Aja ?lo se je pa za 206ko,XS model.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Velik plus ki ga vidim pri mazdi6 proti P407 je velikost prtla?nika, ki je ve?ji od 90-100l kar pa ni malo ?e upo?teva? da je mazda6 sport karavna v malem ker se odpre tudi zadnja ?ipa...

 

 

Se pa zavedam da sta avta kljub vsemu precej razli?na:

Plusi mazde6 in minusi407 ter obratno:

-Mazda upravljanje tempomata in radia na volanu pri 407 tempomat za dopla?ilo in upravljanje OB volanu posebna ro?ka in skupaj s radisko so 4!!

-ve?ji prtla?niki pri mazdi

-6st. menjalnik pri peugeotu

-HDI druge generacije je bistveno naprednje?i ve? navora in proti CD120 celo 0,7litra manj?a poraba

-?e omenjene 16col alu felge ki so res zakon

-407 ima razne igra?ka v stilu tremodinami?nega stekla, avtomatskih brisalcev, 6 zvao?nikov serijsko, hlajenega predala,...

-6ka ima mp3, peugeot svinsko drag(v nem?iji 400 evrov) mejalec za 6CD

.

.

.

.

.

 

 

Veste kaj pebi. Najbolj? bo da gremo testno sprobat oba avta. pol pa resno razmislit kaj mi od opreme in prostora ve? pomeni in bomo kupli!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

gigi...uno ?rno v Velenju...se ti bodo sline pocedile....meni so se. Hmmm...mogoce je sedez se vedno moker od nedelje...haha..

 

Sprobajte in se odlocite, nismo vsi ljudje enaki, da bi nam pasale iste stvari...

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e to, kaj ti bo 6 prestav, ?e ima avto dovolj navora in mo?i je dovolj da ima samo 4 prestave ki zadostujejo za normalno vo?njo.je pa bolj fancy ?e jih je 6.

 

Beri spodaj (pod ?rticami) !!

 

||

||

\ /

V

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej res...prtljaznik je razred zase... jaz mam pa sedana pa se vedno je prakticen. notr gre kolo (in se vedno se lahk usedeta dva od zadaj). da ne omenjam kok prtljage lahk stlacis noter. (in se ena pozitivna: zadnji del se sploh ne usede ; kot bi mel progresivne vzmeti...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

gigi...uno ?rno v Velenju...se ti bodo sline pocedile....meni so se. Hmmm...mogoce je sedez se vedno moker od nedelje...haha..

 

Sprobajte in se odlocite, nismo vsi ljudje enaki, da bi nam pasale iste stvari...

sem jo gledal jo majo tudi na netu na njihovem pageu. Zdaj ?e misliva ta pravo je to tista s ?portnim splilerjem in dvojnim izpuhom. Tudi meni se slini!!!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

gigi...uno ?rno v Velenju...se ti bodo sline pocedile....meni so se. Hmmm...mogoce je sedez se vedno moker od nedelje...haha..

 

Sprobajte in se odlocite, nismo vsi ljudje enaki, da bi nam pasale iste stvari...

sem jo gledal jo majo tudi na netu na njihovem pageu. Zdaj ?e misliva ta pravo je to tista s ?portnim splilerjem in dvojnim izpuhom. Tudi meni se slini!!!
hehe ta je ta!!!!

;)

 

Ej pa ti povem, da tudi ta, ki jo ima LabiGT, je ful dobra za vozit. Je originalna, ampak.....lej...vcasih vozim tudi audija a4 1.9 TDI 130KM...in ze originalna mazda 6 od Labija me je bolj navdusila!

 

Ta crna pa ima...ne znam ti razlozit.....navor, nekako bolj prozna je ?e.

 

Tak da...sej ves ;)

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.