Skoči na vsebino

Eksterni vhod za mp3 player v Mazdi 6


urolaz

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

?elim zvedet, ?e je kdo ?e predelal/dodelal svoj avdio sistem tako, da je dobil eksterni (AUX) vhod za uporabo mp3 playerja, iPOD-a ipd. Sam sem nekaj brskal in dobil par idej ter opcij:

 

- prva je ta, da bi na vhodu za CD enoto dobil ustrezne kontakte, ki bi jih peljal na konzolo

problem: vklop/izklop in uporaba komand na volanu

 

- druga je nakup vmesnika

http://sol20.com/ATENZA/index_E.htm

http://sol20.com/ATENZA/index_E.htm

problem: kje to dobiti in vedti da bo delalo

 

- tretja je menjava centalne konzole za uporabo standardnih CD/mp3 playerjev z vhodom za mp3 oz. USB

problem: isto kot pod drugo varianto

 

Je kje kak korenjak ki se je s tem ?e ukvarjal oz. kdo ki kaj ve... vsak komentar in ideje so dobrodo?li.

 

lp

Uro?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obstaja varianta oddajnika kateri dela na frekvencah radia. V ta oddajnik priklopi? MP3 player in na radiu poi??e? to frekvenco in poslu?a? preko radia :danzoman:

 

Sicer nisem ?e videl tega, mi je pa kolega ponujal to varianto in se da kupit pri nas.

 

LP

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obstaja varianta oddajnika kateri dela na frekvencah radia. V ta oddajnik priklopi? MP3 player in na radiu poi??e? to frekvenco in poslu?a? preko radia :danzoman:

 

Sicer nisem ?e videl tega, mi je pa kolega ponujal to varianto in se da kupit pri nas.

 

LP

 

ta pa izredno slabo lovi...

tudi za i-poda slabo lovi

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ta pa izredno slabo lovi...

tudi za i-poda slabo lovi

 

 

Sej tk se v ve?ini primerov takih brez?i?nih zadev izka?e

....dela ampak sam to... pa ?e to ponavad slabo... js

bi kr pr kablih raj?i ostau

 

PS:

neki linke ne znam gor dajat.. popravek:

prvi link iz naslovnega vpra?anja

 

lp

Uro?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obstaja varianta oddajnika kateri dela na frekvencah radia. V ta oddajnik priklopi? MP3 player in na radiu poi??e? to frekvenco in poslu?a? preko radia :danzoman:

 

Sicer nisem ?e videl tega, mi je pa kolega ponujal to varianto in se da kupit pri nas.

 

LP

 

Zdravo

Ravno to varianto zaenkrat uporabljam, ampak ni 'buhvej kva' :P Nerodno je, ker moram vsaki? iz?tekavat v?igalnik za pepelnik, priklapljat mp3 player (da ne omenim to , da moram zmeraj pazit, ?e so baterije polne), poiskat pravo frekvenco in predvajat. Sam predvajan zvok je bol 'poor' varianta.

Sam ?akam na novo masko, ki ima standarden utor za radio/cd/... in bom vgradil aparat po izbiri. Komande za volan baje niso problem, ker mnogo standardnih aparatov to ?e podpira.

Vse druge variante so po moje dra?je in slab?e, ker si vedno omejen na proizvajalca original Mazda avdioelektronike (ki pa mimo vrta/grede ni poceni), pa ?e izbire nima? :vskalo:

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tista stvar za iPoda izgleda zanimiva. Na eBay-u jo ponujajo za US $109.00, stro?ki mednarodnega po?iljanja pridejo ?e okoli US $40.00. Po mojih izku?njah z naro?anjem knjig pa je potrebno pla?ati ?e takso, carino, DDV in stro?ke carinskega postopka. Ima me, da bi naro?il ...

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tista stvar za iPoda izgleda zanimiva. Na eBay-u jo ponujajo za US $109.00, stro?ki mednarodnega po?iljanja pridejo ?e okoli US $40.00. Po mojih izku?njah z naro?anjem knjig pa je potrebno pla?ati ?e takso, carino, DDV in stro?ke carinskega postopka. Ima me, da bi naro?il ...

 

 

Obstaja tak vmesnik tudi za mp3 playerje (3.5mm vhod)?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:danzoman:

Zdravo

Ravno to varianto zaenkrat uporabljam, ampak ni 'buhvej kva' :P Nerodno je, ker moram vsaki? iz?tekavat v?igalnik za pepelnik, priklapljat mp3 player (da ne omenim to , da moram zmeraj pazit, ?e so baterije polne), poiskat pravo frekvenco in predvajat. Sam predvajan zvok je bol 'poor' varianta.

Sam ?akam na novo masko, ki ima standarden utor za radio/cd/... in bom vgradil aparat po izbiri. Komande za volan baje niso problem, ker mnogo standardnih aparatov to ?e podpira.

Vse druge variante so po moje dra?je in slab?e, ker si vedno omejen na proizvajalca original Mazda avdioelektronike (ki pa mimo vrta/grede ni poceni), pa ?e izbire nima? :vskalo:

 

 

Aleksander,

prosim povej kaj ve? o tej maski (kje to naro?i?, cena, kvaliteta, ...)

 

Tudi mene mika to nabavit, saj resni?no ne verjamem v dobro kvaliteto kakr?negakoli FM oddajnika.

 

PS: vkolikor ?e nisi naro?il, bi morda lahko zdru?ila v naro?ilu dva kosa :cheers:

lp

Uro?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:danzoman:

Aleksander,

prosim povej kaj ve? o tej maski (kje to naro?i?, cena, kvaliteta, ...)

 

Tudi mene mika to nabavit, saj resni?no ne verjamem v dobro kvaliteto kakr?negakoli FM oddajnika.

 

PS: vkolikor ?e nisi naro?il, bi morda lahko zdru?ila v naro?ilu dva kosa :cheers:

lp

Uro?

 

Masko imam naro?eno in ?akam, da bo zadeva dobavljena in pol zmontirana. Bom poro?al. :rozico:

Iz moje prej?nje storije http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=2454 si oglej mojo zgodbo v zvezi s to masko. Takrat je bil baje problem ferragosto (?e sem prav skontal).

Je pa proizvajalec nekje na sredini ?kornja in ?e maske ne dobim kej hitr, se zdru?iva in probava varianto po po?ti. Za ceno ne vem, je bila pa maska za trojko cca 7k sit. Naj bi imela pa vse potrebne konektorje in vezja za gretje, klimo, .... Kvaliteta? Tle sem pa v dilemi :blink: Bejsikli je to italijanska roba, apmak ker gre za plastiko pa mal elektronike, se mi zdi da bi tud oni uspel kej tazga skup zlo?it. :rispekt:

Se sli?imo :bravo:

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ta pa izredno slabo lovi...

tudi za i-poda slabo lovi

 

To moram objavit... ?e imate Mazdo 6 in vas mika FM oddajnik...

OPUSTITE TE MISLI, KER DELA ZA EN K***C!

 

Najb? je "kriva" tudi antena, ki je pri karavanu odzad (pribl. 2m od oddajnika)

pa CE omejitve, ki ne dovoljujejo oddajnikom ve?jega razpona, skratka, treba

je najti pocen pa dobro kabelsko povezavo!

 

Neki raziskujem in ?e bo kak pametn odgovor bom poro?al kje, kaj, za kolk in

na ka?n na?in :vesel:

 

lp

Uro?

 

Masko imam naro?eno in ?akam, da bo zadeva dobavljena in pol zmontirana. Bom poro?al. :rozico:

Iz moje prej?nje storije http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=2454 si oglej mojo zgodbo v zvezi s to masko. Takrat je bil baje problem ferragosto (?e sem prav skontal).

Je pa proizvajalec nekje na sredini ?kornja in ?e maske ne dobim kej hitr, se zdru?iva in probava varianto po po?ti. Za ceno ne vem, je bila pa maska za trojko cca 7k sit. Naj bi imela pa vse potrebne konektorje in vezja za gretje, klimo, .... Kvaliteta? Tle sem pa v dilemi :blink: Bejsikli je to italijanska roba, apmak ker gre za plastiko pa mal elektronike, se mi zdi da bi tud oni uspel kej tazga skup zlo?it. :rispekt:

Se sli?imo :bravo:

 

 

hmmm... una ?torija z italjani res ne daje upanja, da zve? kaj ti ho?ejo povedat, niti nisi sigurn

kaj naro?i?, kaj ?ele kaj ti bodo poslal :blink:

 

js sm tut najdu neko masko (jutri dam gor link) :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To moram objavit... ?e imate Mazdo 6 in vas mika FM oddajnik...

OPUSTITE TE MISLI, KER DELA ZA EN K***C!

 

Najb? je "kriva" tudi antena, ki je pri karavanu odzad (pribl. 2m od oddajnika)

pa CE omejitve, ki ne dovoljujejo oddajnikom ve?jega razpona, skratka, treba

je najti pocen pa dobro kabelsko povezavo!

 

Neki raziskujem in ?e bo kak pametn odgovor bom poro?al kje, kaj, za kolk in

na ka?n na?in :vesel:

 

lp

Uro?

hmmm... una ?torija z italjani res ne daje upanja, da zve? kaj ti ho?ejo povedat, niti nisi sigurn

kaj naro?i?, kaj ?ele kaj ti bodo poslal :blink:

 

js sm tut najdu neko masko (jutri dam gor link) :bravo:

 

Men se tud zdi, da so tile makaron?ki locirani bli?je Butalam, ampak ker sem sam dogovorjen z monterjem avtoelektronike se mi zdi, da bo on ?e vedel kak?na mora bit roba. ?e ne, bo treba iskat drugo varianto. ?zmeden?

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmm... una ?torija z italjani res ne daje upanja, da zve? kaj ti ho?ejo povedat, niti nisi sigurn

kaj naro?i?, kaj ?ele kaj ti bodo poslal :blink:

 

js sm tut najdu neko masko (jutri dam gor link) :bravo:

 

 

Ekola, to je link do adapterja, ki ga da? v cd changer vhod in dobi? dva AUX izhoda. Sicer stane 100$, ampak to ?e zmeri

ni veliko, ob upo?tevanju, da ima? 100% prenos signala na oja?evalec... bo za probat :bravo:

 

lp

Uro?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmm... una ?torija z italjani res ne daje upanja, da zve? kaj ti ho?ejo povedat, niti nisi sigurn

kaj naro?i?, kaj ?ele kaj ti bodo poslal :blink:

 

js sm tut najdu neko masko (jutri dam gor link) :bravo:

Ekola, to je link do adapterja, ki ga da? v cd changer vhod in dobi? dva AUX izhoda. Sicer stane 100$, ampak to ?e zmeri

ni veliko, ob upo?tevanju, da ima? 100% prenos signala na oja?evalec... bo za probat :bravo:

 

lp

Uro?

 

Mal bod vseeno previden. Ko sem jaz kontaktiral z enim ameri?kim proizvajalcem takih delov, mi je odmejlau, da vse njihove elektronske zadeve ne bodo kompatibilne z na?imi mazdami, ker majo mazde za njihov trg druga?ne vtika?e. ?zmeden?

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mal bod vseeno previden. Ko sem jaz kontaktiral z enim ameri?kim proizvajalcem takih delov, mi je odmejlau, da vse njihove elektronske zadeve ne bodo kompatibilne z na?imi mazdami, ker majo mazde za njihov trg druga?ne vtika?e. ?zmeden?

 

 

Ja sm pomislu na to... zato sm najdu tudi evropsko varjanto :bravo:(link) .... sm pa vseeno mejl poslau, ker so pri mazdi 6 ravno pri modelih 2003 nekaj spremenili... pa ne vem a spadam v "do 2003" ali "2003 dalje" grupo :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 let kasneje...

Kako zdaj, a je kdo ?e kaj zmontiral kako tako zadevo?

 

Sem novope?eni voznik mazde6 2004 in bi sr?no rad priklopil svoj iPod (6G nano) ali iPhone, zanima pa me tudi kak?na re?itev za Bluetooth je najbolj elegantna?

 

Sicer sem videl za 500-600 evrov neke integrirane sisteme velikosti 2U, a so mi malo sumljivi, ker je verjetno neka cenena kitajska roba?

 

Help! :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

MP3 playerji so prispeli, kdor rabi naj mi po?lje ZS.

So pa z USB+SD+AUX priklopom, demo mo?en v mojem sakerju,ali pa hondi jazz. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

MP3 playerji so prispeli, kdor rabi naj mi po?lje ZS.

So pa z USB+SD+AUX priklopom, demo mo?en v mojem sakerju,ali pa hondi jazz. :hudicek:

 

ej do kok giga to podpira

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ej do kok giga to podpira

 

8 sem probal dela bp, samo format mora bit fat32

 

Kartice pa SDHC delajo bp.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.