Skoči na vsebino

servis 1.5 (Z5-?)motorja na 90.000


Priporočeno sporočilo

oj!!!

TOK :(

to pride z delom vred!!!

Povpra?aj za dele v sostrem(IST avtodeli,A-net v ?i?ki)

 

Ponavadi se menja jermen en ?ponar in drsnik,vodna pumpa,olje filtri in to je to!!!

pride pa jermen in ?ponarja ukol 25kSIT(raje preveri)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

oj!!!

TOK :(

to pride z delom vred!!!

Povpra?aj za dele v sostrem(IST avtodeli,A-net v ?i?ki)

 

Ponavadi se menja jermen en ?ponar in drsnik,vodna pumpa,olje filtri in to je to!!!

pride pa jermen in ?ponarja ukol 25kSIT(raje preveri)

 

Brez vodne pumpe + sve?ke, olje, filtri,ole menjalnika+jermena in ?ponarj... :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jest bom tavelik servis spomladi delal, cene so pa nekaj takega:

 

- http://www.herkules.si/index.php?productID=16539

- napenjalca nisem na?el cene za mazdo pa do med 10-20k

http://www.herkules.si/index.php?productID=851

 

tako da ?e material pride med 30-40k odvisno kolk je ?rpalka.

Pokli? v gama center in se zmeni da bi vse tam vzel, zihr bo? dobu ?e kak?en popust.

 

uklocic a drsink je tole http://www.herkules.si/index.php?productID=776 ??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja neki tazga je Grega!!!

?e pozna? kakega mehankarja ti bo bol poceni zamenjal k pa na servisu!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:( sm ?el ra?unat.....65k pride brez vodne pumpe (?e 18k) katere pa baje ni panike zamenat tut naknadno v primeru da spusti...

 

Mater...mislu sem si da bo cca 35k+20k delo <_<

 

 

Kaj se te nekateri samo jokate po forumu kak je drago pa nevem kaj vse sploh pa deli, avto ni poceni ?al, te pa prodaj pa kupi drugega... Saj vem da je hudo, jebi ga.... Sproti bi vse menjaval pa ne vse naenkrat pri 90k pa bi blo in nebi tako bolelo! Pri sebi tudi tako ?para? ko kaj kopuje? zase, pa se joka?? Samo pri kom pa se te?

 

Bodi vesel da ti ?e ni kaj crknilo na tvoji priljubi Mazdici, ker te pa bo Hudo te pa bo? ve? ko jokal! Aja pa amortizerji bodo tudi po?asi odpeli pri teh kilometrih ne?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj se te nekateri samo jokate po forumu kak je drago pa nevem kaj vse sploh pa deli, avto ni poceni ?al, te pa prodaj pa kupi drugega... Saj vem da je hudo, jebi ga.... Sproti bi vse menjaval pa ne vse naenkrat pri 90k pa bi blo in nebi tako bolelo! Pri sebi tudi tako ?para? ko kaj kopuje? zase, pa se joka?? Samo pri kom pa se te?

 

Bodi vesel da ti ?e ni kaj crknilo na tvoji priljubi Mazdici, ker te pa bo Hudo te pa bo? ve? ko jokal! Aja pa amortizerji bodo tudi po?asi odpeli pri teh kilometrih ne?

 

daj se malo pomiri in razmisli... kako bo vendar druga?e sproti menjal zob. jermen in napenjalce, ?e je pa predpisano na 90k km ?

 

ponavadi se vodna pumpa zamenja obenem... filtre sve?ke itd... pa pa? na servisni interval, ki je verjetno ravno tako pri 90k km... dejstvo je, da ni vsak navdu?en nad tem, da mora pa? naenkrat neko cifro ven dat... pa ga pa? zanima, ?e lahko kaj pri?para...

 

fant, ti se bo? moral pa ?e veliko nau?it... nekateri pa? vsak tolar pretuhtamo... ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem tak servis opravil za 43 k sit

deli nabavljeni pri A netu na jadranski v MB

 

Za mojega V6 je bil materijal 90 Ksit, pa se nisem sekiral.Zate mora biti vsaj 2/3 manj.

Za delo pa prpel pa zamenam, ra?unam pa odvisn kolk bo? te?n. :jupiii::jupiii:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ra?unam pa odvisn kolk bo? te?n. :jupiii::jupiii:

 

zdaj vem da tebi naum vozo.. ker sem jaz zelo te?en :P:) ti pa ma? po tej strani zgleda drago tarifo...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:( sm ?el ra?unat.....65k pride brez vodne pumpe (?e 18k) katere pa baje ni panike zamenat tut naknadno v primeru da spusti...

 

Mater...mislu sem si da bo cca 35k+20k delo <_<

 

:blink: vodno pumpo obvezno menjat pri takem servisu!

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ravno dobil avto s servisa: enak motor (Z5) Cena pa okoli 70k:

 

-vzigalne svecke vl 14 = 3396sit

-filter olja = 1134sit

-mikro jermen 4pk884 = 1479sit

-mikro jermen 4pk890 = 2231sit

-pogonski jermen = 10490sit

-vodna crpalka = 12708sit

-natezalec = 9953sit

-natezalec = 5101sit

-olje = 6210sit

-delo = 20000sit

 

Tako zdaj mislim da kar se servisa z5 vemo ze skoraj ves....je pa res da se da se kaj prisparat kje...

 

LP, Andrej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lepo in pohvalno za tele info!!!!

 

Marsikeremu bo tole pri?lo parav :bravo::bravo::bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.