Skoči na vsebino

Anketa


aleksander

Priporočeno sporočilo

Evo ene nove teme in ankete :

Kam bi poslali Toma Kri?narja :

 

a. Nazaj v Darfur

b. V zaprto ustanovo v podro?ju naselja Polje

c. v Hrva?ko urejat probleme, ki jih imamo ?e desetletja z njimi

d. k Drnov?ku, da skupaj sestavita obra?un stro?kov za nazaj in plan pomo?i drugim dr?avam za naprej

e. v kak?no drugo dr?avo na svetu, kjer tudi potrebujejo osebe a la Kri?nar

:ne vem:

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok tole je ?e precej politi?no podro?je gre pa moj odgovor pod to?ko b - fant misli, da je faca in da vse zna in pozna ter se zraven ?e zajebava pol k pa pizdarija rata je pa ves bogi in mu mora cela Slovenija pomagat potem pa je ?e tako nesramno aroganten, da izjavi, da naj mu naslednji? hitreje na pomo? prisko?ijo :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kri?narja bi glede na njegovo izjavo da ga je re?il alah poslal kar k njemu pa naj nam potem alah vrne tistih 20.000 evrov ali pa ve? koliko nas je stala njegova re?itev tam bi ga pustli saj ga ni doben dol silo kot da nimamo doma svojih problemov ki so tudi humanitarne oblike (brezposelnost visoki davki zapufana dr?ava ipd...) <_< :ne vem:

gremo na?i.....

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma saj ?e sam ne vem kaj naj re?em. Po eni strani mi je v?e?, da se izpostavijo veliki problemi, krize in krivice, pa ?eprav na tak?en na?in "ala Tomo". ?e bomo ljudje ve?ni noji z glavo v pesku v stilu "saj je dale?", ne bo nikoli ni? bolje in bodo lahko oblastniki, pa katerikoli ?e, delali kar se jim zljubi. Samo to pomeni veliko krivic, smrti in gorja. V Darfurju je res hudo, pa ?e marsikje drugod tudi. ?e posebno v 3. svetu, kjer ljudje, gospodarstvo in njihovi politiki ne igrajo pomembne vloge na svetovnem zemljevidu. In tako je tudi s sudanskim predsednikom, beri "diktatorjem".

Pa ?e nekaj. Spomnimo se Srebrenice... Ta sploh ni dale? in veste kaj se je zgodilo. Pa ni dosti manjkalo, da bi se stvar spravila pod preprogo. Tako, da opozarjanje na probleme in njihovo re?evanje je nujno, na?in in stil izjav Kri?narja pa mi niso v?e?, saj bi po mojem lahko uporabil vsaj 2 grama diplomacije v njih. Pa tudi taktika in na?in samega obiska je bil tako diletantski, da je resni?no lahko sre?en, da je zunaj. In sam, sem prepri?an, to zelo dobro ve.

Ufff sem se razpisal... :o

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z Boj?em. Kri?nar je pa? avanturist, ki je na svojih poteh naletel na Darfur, kjer mu je ?alostna usoda tam ?ive?ih ljudi tako prirasla srcu, da se mu je »utrgalo« do te mere, da je pripravljen skoraj vse narediti, da bi tem ljudem pomagal. Najprej je posku?al sam, preko medijev opozoriti svetovno javnost na darfursko katastrofo, nato je k temu pritegni ?e na?ega predsednika, ki se je po lastni notranji katarzi spremenil v dobrotnika. Kljub nekaterim ponesre?enim potezam (ali pa mogo?e prav zaradi njih), je njihova akcija postala odmevna, na mednarodnem planu in nekaj se le premika. Odlo?itev ZN o napotitvi mirovnih sil v Darfur, predstavlja velik mednarodni pritisk na diktatorja, da nekaj le naredi za ustavitev morije. Mislim, da razni Kri?narji le morajo obstajati, da po milimeterskih korakih prebujajo mednarodno zavest, saj tam ne gre za eno Srebrenico, marve? za 50 in ?e ve? Srebrenic.

Ne bi smeli biti tako brezbri?ni do takih dogajanj, ?e ne zaradi drugega, zaradi tega, ker je v dana?njem globalnem svetu vse tako »prekleto« blizu in prav lahko pljusne tudi na na?a vrata. V resnici pa ?e traka tudi na na?a vrata, preko beguncev, ki v valovih be?ijo iz raznih Darfurjev.

Tistih nekaj dolar?kov je drobi? v primerjavi s tistim, kar nas lahko te stvari ?e stanejo.

Uh…tudi jaz sem se razpisal…

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z Boj?em. Kri?nar je pa? avanturist, ki je na svojih poteh naletel na Darfur, kjer mu je ?alostna usoda tam ?ive?ih ljudi tako prirasla srcu, da se mu je »utrgalo« do te mere, da je pripravljen skoraj vse narediti, da bi tem ljudem pomagal. Najprej je posku?al sam, preko medijev opozoriti svetovno javnost na darfursko katastrofo, nato je k temu pritegni ?e na?ega predsednika, ki se je po lastni notranji katarzi spremenil v dobrotnika. Kljub nekaterim ponesre?enim potezam (ali pa mogo?e prav zaradi njih), je njihova akcija postala odmevna, na mednarodnem planu in nekaj se le premika. Odlo?itev ZN o napotitvi mirovnih sil v Darfur, predstavlja velik mednarodni pritisk na diktatorja, da nekaj le naredi za ustavitev morije. Mislim, da razni Kri?narji le morajo obstajati, da po milimeterskih korakih prebujajo mednarodno zavest, saj tam ne gre za eno Srebrenico, marve? za 50 in ?e ve? Srebrenic.

Ne bi smeli biti tako brezbri?ni do takih dogajanj, ?e ne zaradi drugega, zaradi tega, ker je v dana?njem globalnem svetu vse tako »prekleto« blizu in prav lahko pljusne tudi na na?a vrata. V resnici pa ?e traka tudi na na?a vrata, preko beguncev, ki v valovih be?ijo iz raznih Darfurjev.

Tistih nekaj dolar?kov je drobi? v primerjavi s tistim, kar nas lahko te stvari ?e stanejo.

Uh…tudi jaz sem se razpisal…

 

Se popolnoma strinjam s tabo in sploh gre za PRAVI?NOST in ?LOVE?NOST, pa naj se sli?i ?e tako naivno oz. utopi?no. ?al sta ta dva pojma in morala na enem bregu, na drugem pa denar in z njim povezani interesi. Dana?nji ?lovek ni ?e niti blizu stopnje ko bi lahko presegel tak?no razmi?ljanje in ne vem kaj bi se moralo zgoditi, da bi bil prisiljen spremeniti to. Mislim, da je to zelo utopi?no, nekako tako kot komunizem v stilu "daj kolikor more? in vzemi kolikor potrebuje?"...

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh jest bi ga kar na kri? pribil..... najmanj komplikacij, ?e se ?e gre nekega mu?enika ala Jezus <_<

 

 

 

Sploh ?e bo ?ou spet dol - bi poslal sudancem kladu, ?eble pa les po FedEx-u :D

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 15 let kasneje...

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu dodal. Saj avtor teme le-te že nekaj let ne uporablja, pa domnevam, da ne bo jezen...

 

Torej, ena prošnja: bi lahko izpolnili tole anketo? Ob pomoči žen boste skozi v desetih do petnajstih minutah, mogoče še prej...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.