Skoči na vsebino

Dilema - kje tankati


cebelica

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 125
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pismo fantje, fuzbal ?oge so za na travo, ne na beton ali asvalt :hohoho::jupiii::pepsi:

 

Jap,samo jo je treba najprej najdet-travo tukaj pri nas v mestu.Mi vozimo otroke na pode?elje,da vidijo,kak?na je. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ga imam trenutno notri in sem porabil cca pol tanka. Glede porabe pa nisem najbolj zadovoljen saj trenutno povpre?je ni ravno nizko bom pa videl na koncu tanka, ko prera?unam na roke kolk je resnice v tem gorivu.

 

Zadnja dva tanka sem imel notri Petrol in je bila poraba 6,1 in 6,3 litra na 100km pa bom z lahkoto primerjal. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ga imam trenutno notri in sem porabil cca pol tanka. Glede porabe pa nisem najbolj zadovoljen saj trenutno povpre?je ni ravno nizko bom pa videl na koncu tanka, ko prera?unam na roke kolk je resnice v tem gorivu.

 

Zadnja dva tanka sem imel notri Petrol in je bila poraba 6,1 in 6,3 litra na 100km pa bom z lahkoto primerjal. :P

 

 

Pa si prepri?an, da nisi v velikem pri?akovanju manj?e porabe malce bolj pritiskal na tisti desni pedal pri avtu spodaj? :hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa si prepri?an, da nisi v velikem pri?akovanju manj?e porabe malce bolj pritiskal na tisti desni pedal pri avtu spodaj? :hohoho:

 

nope... prej bi rekel, da je kve?emu obratno, glede na to, da so od novega ZVCP-ja za?el ljudje ?e po?asneje vozit. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ima? prav, tokrat se pa konkretno pozna pri ljudeh. No, zanima me kdaj bodo malce pozabili in popustili pri pazljivosti... Morda bo pa le kaj zaleglo v pozitivnem smislu :ne vem:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem sli?al, pogovor med mehanikom in nekim atom-penzionistom :bravo: , ki vozi opel corso 17 CDTI.

?i?o vpra?a, " kaj je to narobe z nafto, ko tanka na petroli, naredi cca 700 km, predno mu posveti lu?ka, ?e pa tanka na OMW, pa ?ele pri 790 km ?"

Mehanik pa" normalno saj ima bol?o nafto." :bravo:

Stari pa "Ni to vse ista nafta ? " :blink:

Jaz pa samo ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem sli?al, pogovor med mehanikom in nekim atom-penzionistom :bravo: , ki vozi opel corso 17 CDTI.

?i?o vpra?a, " kaj je to narobe z nafto, ko tanka na petroli, naredi cca 700 km, predno mu posveti lu?ka, ?e pa tanka na OMW, pa ?ele pri 790 km ?"

Mehanik pa" normalno saj ima bol?o nafto." :bravo:

Stari pa "Ni to vse ista nafta ? " :blink:

Jaz pa samo ?zmeden?

 

Se pravi moram torej jaz na servis, ker se mi pri?ge lu?ka pribli?no pri istih kilometrih al tankam na Petrolu, OMV-ju, MOL-u. :hohoho::hohoho:

 

 

Glede na vse prej napisane poste ima Petrol torej najslab?o nafto in nekaj mora biti narobe z mojo ?estko, da ga pokuri enako kot tam, kjer imajo najbolj?o nafto....hmmm premal sem pameten za tole :ne vem: :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi moram torej jaz na servis, ker se mi pri?ge lu?ka pribli?no pri istih kilometrih al tankam na Petrolu, OMV-ju, MOL-u. :hohoho::hohoho:

Glede na vse prej napisane poste ima Petrol torej najslab?o nafto in nekaj mora biti narobe z mojo ?estko, da ga pokuri enako kot tam, kjer imajo najbolj?o nafto....hmmm premal sem pameten za tole :ne vem: :ne vem:

 

Stari pa to je ?ist logi?no: Petrolova nafta je tolk zani?, da tvoja 6ka re?e BLJEK in jo pije minimalno, ravno toliko, da pelje, zato ima? tako majhno porabo... :hohoho::hohoho:

 

Tam kjer je pa dobra jo pa tudi manj pije oz. minimalno, ker se boji, da ji bo? spet Petrol noter nato?il :hohoho:

 

Kwa sm js pameten :danzoman:

 

Imam eno pro?njo:

 

Mi lahko nekdo napi?e kje vse so OMV pumpe v LJ. Vem za BTC, pa za Zalo?ko, pa za Brezovico.

 

THX

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Imam eno pro?njo:

 

Mi lahko nekdo napi?e kje vse so OMV pumpe v LJ. Vem za BTC, pa za Zalo?ko, pa za Brezovico.

 

THX

 

Garmina si kup pa ti bo kazal to?no kje je kak?na ?rpalka (tudi po znamkah) in kolk km je do nje :P:hohoho::hohoho:

 

No ker sem glih dobre volje :hohoho::hohoho:

 

1000 LJUBLJANA Litijska c. 40 3.12 km

1000 LJUBLJANA Zalo?ka 158 4.32 km

1000 LJUBLJANA Zalo?ka 157 4.36 km

1000 LJUBLJANA Letali?ka c. 33b 5.01 km

1210 LJUBLJANA ?ENTVID Celov?ka c. 455 6.23 km

1351 BREZOVICA Tr?a?ka c. 565 8.16 km

1262 DOL PRI LJUBLJANI Podgora pri Dolskem 40 11.94 km

1230 DOM?ALE ?aranoviĿeva c. 10a 13.08 km

1290 GROSUPLJE Ljubljanska c. 62 14.95 km

1218 KOMENDA Potok pri Komendi 8 16.99 km

1225 LUKOVICA Koseskega cesta 4 18.84 km

1240 KAMNIK Perovo 32 18.99 km

4220 ?KOFJA LOKA Kidri?eva 23a 19.21 km

4000 KRANJ Cesta Staneta ?agarja 53c 23.39 km

1270 LITIJA Zasavska c. 1 25.08 km

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Garmina si kup pa ti bo kazal to?no kje je kak?na ?rpalka (tudi po znamkah) in kolk km je do nje :P:hohoho::hohoho:

 

No ker sem glih dobre volje :hohoho::hohoho:

 

1000 LJUBLJANA Litijska c. 40 3.12 km

1000 LJUBLJANA Zalo?ka 158 4.32 km

1000 LJUBLJANA Zalo?ka 157 4.36 km

1000 LJUBLJANA Letali?ka c. 33b 5.01 km

1210 LJUBLJANA ?ENTVID Celov?ka c. 455 6.23 km

1351 BREZOVICA Tr?a?ka c. 565 8.16 km

1262 DOL PRI LJUBLJANI Podgora pri Dolskem 40 11.94 km

1230 DOM?ALE ?aranoviĿeva c. 10a 13.08 km

1290 GROSUPLJE Ljubljanska c. 62 14.95 km

1218 KOMENDA Potok pri Komendi 8 16.99 km

1225 LUKOVICA Koseskega cesta 4 18.84 km

1240 KAMNIK Perovo 32 18.99 km

4220 ?KOFJA LOKA Kidri?eva 23a 19.21 km

4000 KRANJ Cesta Staneta ?agarja 53c 23.39 km

1270 LITIJA Zasavska c. 1 25.08 km

 

 

Hvala :rozico:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi moram torej jaz na servis, ker se mi pri?ge lu?ka pribli?no pri istih kilometrih al tankam na Petrolu, OMV-ju, MOL-u. :hohoho::hohoho:

Glede na vse prej napisane poste ima Petrol torej najslab?o nafto in nekaj mora biti narobe z mojo ?estko, da ga pokuri enako kot tam, kjer imajo najbolj?o nafto....hmmm premal sem pameten za tole :ne vem: :ne vem:

 

Jaz pa ponavadi ne tankam na Petrolu,ker od te firme ?rpalk enostavno--ni v Kopru. :P

No,?ez par dni bodo odprli prvo...

 

Tudi pri meni popije z vsemi tipi naft avto enostavno preve?. :D(po Boss-ovem standardu,ki je verjetno stro?ji kot nem?ki :D ).Ne,la?em,z Agip blu mi res malenkost manj posreba diesla iz rezervoarja,pa ?e malo "lahkotnej?i" je.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ga imam trenutno notri in sem porabil cca pol tanka. Glede porabe pa nisem najbolj zadovoljen saj trenutno povpre?je ni ravno nizko bom pa videl na koncu tanka, ko prera?unam na roke kolk je resnice v tem gorivu.

 

Zadnja dva tanka sem imel notri Petrol in je bila poraba 6,1 in 6,3 litra na 100km pa bom z lahkoto primerjal. :P

 

?al se tudi ta kao OMV Sprint Diesel ne izka?e glih najbolje - ?e ve? spet je to en velik bullshit posebej z izjavami in reklamami, da ga kako porabimo manj oziroma prevozimo ve?.

 

Moje zadnja ?tiri tankanja zgledajo takole

 

1. OMV Sprint Diesel...........6,55 l/100km

2. Petrol............................6,32 l/100km

3. Petrol............................6,10 l/100km

4. OMV Zimski Diesel.........6,53 l/100km

 

?e gledam samo tale ?tiri tankanja je Petrol kar precej spredaj. Imam pa zdajle spet Petrol notri pa da vidimo ali na povi?ano porabo vpliva kaj drugega - recimo klima.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex ti ki si iz primorske, si kdaj tankal v Italiji tisti ta zelo drag Shellov diesel??Ne vem ?e ga imajo na vseh pumpah.Tisti bi ?e moral biti ve? kot ta ta nov na OMV-ju.

 

V power diesel...ja ta je pa res najboljsi...

Smo tudi ugotovili, da bi Boss dobil nazaj diesel iz njega :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex ti ki si iz primorske, si kdaj tankal v Italiji tisti ta zelo drag Shellov diesel??Ne vem ?e ga imajo na vseh pumpah.Tisti bi ?e moral biti ve? kot ta ta nov na OMV-ju.

 

Jap,in takrat mi je krcat avto do vrha kofano(vra?ali smo se z Sardegnie z dopusta) pil pri konstantnih 140/150 na uro ?e za Boss-a zmernih 6,10l/100. ?zmeden?

Kar je moj absolutni rekord.In tudi pri hitrih pospe?evanjih res ni ni? dimil zadaj. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, a to si mislil ta Sprint diesel al kaj je ?e, od OMV, ko je neka idiotska reklama! <_< :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, a to si mislil ta Sprint diesel al kaj je ?e, od OMV, ko je neka idiotska reklama! <_< :ne vem:

 

Ma ja to sem mislil... sramezljiv majo tolk enih glupih imen, da sem si narobe zapomnil.

 

Popravljeno...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bencinarja kupte, tam je samo ime firme + ?tevilo oktanov, brez kakih ostalih predpon. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al se tudi ta kao OMV Sprint Diesel ne izka?e glih najbolje - ?e ve? spet je to en velik bullshit posebej z izjavami in reklamami, da ga kako porabimo manj oziroma prevozimo ve?.

 

Moje zadnja ?tiri tankanja zgledajo takole

 

1. OMV Sprint Diesel...........6,55 l/100km

2. Petrol............................6,32 l/100km

3. Petrol............................6,10 l/100km

4. OMV Zimski Diesel.........6,53 l/100km

 

?e gledam samo tale ?tiri tankanja je Petrol kar precej spredaj. Imam pa zdajle spet Petrol notri pa da vidimo ali na povi?ano porabo vpliva kaj drugega - recimo klima.

 

Petrol prima diesel (tole sem prav napisal) se je spet izkazal saj sem pri zadnjem tanku dosegel rekord odkar imam Potenzo in sicer 5,98l/100km ?zmeden??zmeden?

 

Razlika v preteklosti med Petrolom in OMV-jem je bila minimalna, zdaj pa je kot ka?e Petrol izbolj?al kvaliteto svojega diesla in to ob?utno saj 0,2-0,5 litra/100km je pri moji porabi kar precej.

 

1. Petrol Prima Diesel.........5,98 l/100km

2. OMV Sprint Diesel...........6,55 l/100km

3. Petrol Prima Diesel.........6,32 l/100km

4. Petrol Prima Diesel.........6,10 l/100km

5. OMV Zimski Diesel.........6,53 l/100km

 

 

 

p.s.: tole nikakor ni reklama za Petrol ampak dejansko stanje... mene ne zanima kako je ime distributerju goriva ampak katero je najbolj ugodno zato tudi raje sam probavam, kot pa da poslu?am in se ravnam po dogmi o slabi nafti iz Petrola in noro dobri od drugih proizvajalcev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ti verjamemo,?e si izprobal. ;) Jaz pa? nimam tukaj v KP Petrola in sem tankal kjer sem pa?.

Bojo pa kmalu odprli prav v mestu eno od Petrola in bomo probali,?e bom ?el pod 7 l/100 z to nafto... :P:D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Petrol prima diesel (tole sem prav napisal) se je spet izkazal saj sem pri zadnjem tanku dosegel rekord odkar imam Potenzo in sicer 5,98l/100km ?zmeden??zmeden?

 

Razlika v preteklosti med Petrolom in OMV-jem je bila minimalna, zdaj pa je kot ka?e Petrol izbolj?al kvaliteto svojega diesla in to ob?utno saj 0,2-0,5 litra/100km je pri moji porabi kar precej.

 

1. Petrol Prima Diesel.........5,98 l/100km

2. OMV Sprint Diesel...........6,55 l/100km

3. Petrol Prima Diesel.........6,32 l/100km

4. Petrol Prima Diesel.........6,10 l/100km

5. OMV Zimski Diesel.........6,53 l/100km

p.s.: tole nikakor ni reklama za Petrol ampak dejansko stanje... mene ne zanima kako je ime distributerju goriva ampak katero je najbolj ugodno zato tudi raje sam probavam, kot pa da poslu?am in se ravnam po dogmi o slabi nafti iz Petrola in noro dobri od drugih proizvajalcev.

 

Joj. skoraj preve? natan?no za moje pojme,tuki gremo ?e v decije :whatever: morajo bit pa ?e laboratorijski pogoji da to dr?i.... :( Na cestah je pa .....malo zavore, malo gasa, slab?e vreme...mogo?e vsatajanje z levo nogo..pa luna? Ta je glavna... :hohoho:

Sicer bi pa mogla bit vedno ista razdalja pod istimi pogoji! :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.