Skoči na vsebino

?e pomnite tovari?i


aleksander

Priporočeno sporočilo

Kva pa je to ?zmeden??zmeden?

 

 

SFRJ-Sosedov Fran?ek Robuta Jabovka

 

tega se pa tudi jaz spomnim :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

JA samo delo pa dnar smo pa imeli vsi ne pa skorupirano in nesposobno politiko kot jo imamo zdaj

dru?ine so lahko ?le vsako leto na morje,vsak si je lahko kupil avto (pa ?eprav zastavo)

res pa je tudi da ni bilo razvoja svobode govora in podobni re?i .

torej je sfrj le imela nekaj prednosti kot tudi slabosti.

zato jo tisti ki smo imeli nekaj ?asa mo?nost ?iveti v tej dr?avi le ohranimo v lepem spominu (bratstva i jedinstva).

:bravo::bravo:

gremo na?i.....

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

JA samo delo pa dnar smo pa imeli vsi ne pa skorupirano in nesposobno politiko kot jo imamo zdaj

dru?ine so lahko ?le vsako leto na morje,vsak si je lahko kupil avto (pa ?eprav zastavo)

res pa je tudi da ni bilo razvoja svobode govora in podobni re?i .

torej je sfrj le imela nekaj prednosti kot tudi slabosti.

zato jo tisti ki smo imeli nekaj ?asa mo?nost ?iveti v tej dr?avi le ohranimo v lepem spominu (bratstva i jedinstva).

:bravo::bravo:

 

meni Yuga ni ostala v slabem spominu... moja star?a sta z delavskimi pla?ami (u?itelj v O? in uslu?benka v banki) postavila hi?o v Ljubljani in jo opremila pri tem, da sta imela dva otroka in kupljena dva avtomobila (Spa?ek in Yugec) in vsakao leto smo bili skoraj mesec dni na morju.

 

Kaj pa danes - nepremi?nine so tako drage, da te srat prime, otroci so na?e najve?je bogastvo (in stanejo res toliko kot bi bili najve?je bogastvo). Edino avto mislim, da je danes la?je kupiti kot v?asih tudi za malo denarja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,vse to je res,samo mormo pa vedet,da se je ?e takrat za?elo vse to,za kar smo zvedli in tudi do?akali kakih 10 let kasneje.......torej brezposelnost,gospodarska kriza itd......tak da je Tito pravi ?as ?el gor. :P

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole z nepremi?ninami je res, cene so astronomske odpla?uje? pa ga celo ?ivljenje. Sva lih s fotrom v?gala debato o tej zadevi ta teden, in mi je trdil da so si morali marsi?emu odrekati in iskati denar da si odkupil stanovanje ko je bila prilo?nost (jazbin?kov zakon), in mi je trdil da kolk je zdej nam mladim la?je. In itak, jest sem tak kot sem in se ne pustim kar tako in sem mu prinesel amortizacijski na?rt kredita, ?e bi kupil stanovanje v LJ. Naredil sem ga na 100.000 EUR (kot je cena srednjevelikih in malih stanovanj v lj - z vednostno da ?e je nepremi?nina toliko vredna ti tega denarja na banki ne dajo ker 100% financirajo ti ga ne oz. zelo te?ko pride? do tak?nega kredita). Vzel sem dobo 25let in znesek pride na mesec malo manjk kot 100t SIT. Vsedel sem se k fotru in mu lepo razlo?il zadevo ter ga vpra?al ?e je on od 25 leta pa do zdej vsak mesec pla?eval 100t sit za stanovanje + ostali stro?ki. In odgovor je bil....vsi vemo kak?en :) neeeaaa, pa sm zmagu.

Za primer, pred cca. pol leta sem dobil v roke pogodbo za garsonjero iz leta 1991 in cena je bila cca. 700t sit - letos pa se je prodal za cca. 19 mio sit. To pa vse pove.

Ne re?em da ni bilo te?ko v?asih, ampak tudi zdej ni, in ?e si ?e lahko privo??i? ve? dobrin, dobre avte, za mleko ni treba v vrsti ?aka, bencina ni treba na bone kupovat.....si ne more? kupit enga fucking stanovanja ne da bi pri tem bankrotiru. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri Jazbin?kovem zakonu ni vse tako enostavno, kot na prvi pogled izgleda. Potrebno se je spomniti(ali vedeti), da je del dohodka delavcev v biv?em "okrutnem" sistemu izdvajan za stanovanjsko izgradnjo, nekje 2,5 in tudi do4,5 % BDOH, del sredstev pa so izdvajala tudi podjetja, ki so tudi bila dru?bena last. Jazbin?kov zakon je nekaterim ta denar povrnil skozi diskontno ceno stanovanja, drugim pa je vzel, saj vsi niso imeli pravice do odkupa. Taka, »zastonj« stanovanja so dobili samo tisti, ki niso vlagali v stanovanjske sklade in tisti, ki so zelo kratek ?as izdvajali za stanovanjsko izgradnjo in jim je zakon podari tisto, kar je drugim vzel. Izgubili pa so vsi tisti, ki so imeli lastna stanovanja (hi?e), ki za njihovo nabavo niso izkoristili ugodnih inflacijskih kreditov, izdvajali pa so dolga leta za stanovanjsko izgradnjo, zaradi lastnega stanovanja, pa niso imeli pravice do odkupa. Na nek na?in se je takratna demosova oblast poslu?ila »komunisti?nega« trika in naredila uravnilovko pri lastnini na stanovanjih, enim je vzela, drugim pa je dala. Podobno, kot je tako kritizirana prej?nja oblast vzela leta 1945 bogatej?im in podelila revnej?im, le da so sedaj bili opeharjeni tisti, ki so vlagali v dru?beno lastnino, ki se je podr?avila in pozneje »poprivatila«.

Kot vedno pa ta pravila niso veljala za vse enako. Nekateri so kljub navedenim oviram pri?li do enega, ali dveh dodatnih poceni stanovanj, katerim so delnice v novih, »pravi?nih« ?asih poletele v nebo.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri Jazbin?kovem zakonu ni vse tako enostavno, kot na prvi pogled izgleda. Potrebno se je spomniti(ali vedeti), da je del dohodka delavcev v biv?em "okrutnem" sistemu izdvajan za stanovanjsko izgradnjo, nekje 2,5 in tudi do4,5 % BDOH, del sredstev pa so izdvajala tudi podjetja, ki so tudi bila dru?bena last. Jazbin?kov zakon je nekaterim ta denar povrnil skozi diskontno ceno stanovanja, drugim pa je vzel, saj vsi niso imeli pravice do odkupa. Taka, »zastonj« stanovanja so dobili samo tisti, ki niso vlagali v stanovanjske sklade in tisti, ki so zelo kratek ?as izdvajali za stanovanjsko izgradnjo in jim je zakon podari tisto, kar je drugim vzel. Izgubili pa so vsi tisti, ki so imeli lastna stanovanja (hi?e), ki za njihovo nabavo niso izkoristili ugodnih inflacijskih kreditov, izdvajali pa so dolga leta za stanovanjsko izgradnjo, zaradi lastnega stanovanja, pa niso imeli pravice do odkupa. Na nek na?in se je takratna demosova oblast poslu?ila »komunisti?nega« trika in naredila uravnilovko pri lastnini na stanovanjih, enim je vzela, drugim pa je dala. Podobno, kot je tako kritizirana prej?nja oblast vzela leta 1945 bogatej?im in podelila revnej?im, le da so sedaj bili opeharjeni tisti, ki so vlagali v dru?beno lastnino, ki se je podr?avila in pozneje »poprivatila«.

Kot vedno pa ta pravila niso veljala za vse enako. Nekateri so kljub navedenim oviram pri?li do enega, ali dveh dodatnih poceni stanovanj, katerim so delnice v novih, »pravi?nih« ?asih poletele v nebo.

 

Se strinjam in najbolj ?alostno je, da vsaka naslednja garnitura oblasti kritizira in demonizirana prej?njo oblast in dru?beno ureditev. Imajo pa vsi sistemi tako dobre kot slabe lastnosti razlika je le tem kako se v dolo?enem sistemu znajde? in izkoristi? dobre lastnosti oziroma katere slabe lastnosti dolo?enega sistema se te bolj dotaknejo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam in najbolj ?alostno je, da vsaka naslednja garnitura oblasti kritizira in demonizirana prej?njo oblast in dru?beno ureditev. Imajo pa vsi sistemi tako dobre kot slabe lastnosti razlika je le tem kako se v dolo?enem sistemu znajde? in izkoristi? dobre lastnosti oziroma katere slabe lastnosti dolo?enega sistema se te bolj dotaknejo.

 

Problem je v tem, da se glagol znajti se pri nas velikokrat prevede, kot zlorabiti. Pri spremembi sistema so poli(z)tiki najve? ?asa porabili za prerivanje h "koritu" in takratna opozicija je najve? ?ivcev izgubila, ker se ni mogla prebiti h "koritu". Zato je toliko bolj o?istila okolico "korit" od "kontinuitete" po prevzemu ablasti. Zanimivo kako pojem ko-rit´ lepo pa?e k pojmu poli(z)tik. In zanimivo, kako vladajo?i posku?ajo venomer znova skregati mlado in staro generacijo, enkrat na pokojninski reformi, drugi? na stanovanjski problematiki. Pri tem pa pozabljajo, da gre v bistvu za razliko v dveh sistemih, pri ?em ta novi, demokrati?ni sistem ka?e najve?je pomanjkljivosti prav na teh podro?jih. Da ne bo kdo pomislil, da sem velik nostalgik, gre le za to, da si ne pustim »soliti pameti« ko gre za pojasnila o totalnem mraku v preteklem sistemu, ?e posebej ne od tistih, ki so tudi prej bili (pri) »ko-riti«.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moram priznat, da vedno, ko berem Siriusa, u?ivam 'u iber'.

Je pa dejstvo, da prej?nji sistem le ni imel tolk slabih stvari, kot jih danes ho?ejo eni prikazat. Sam se dr?im logike, da ima vsak sistem svoje prednosti in slabe stvari. Je pa 'demokracija' definitivno ureditev, ki je uporabna samo za PAMETNE LJUDI. V nasprotnem primeru pridemo do demokrati?ne variante 'kolko ljudi, tolko re?enja'. :D:D:D

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer nimam tolk izku?enj iz juge kot ostali, vem pa da ko smo ?iveli v jugi je fotr meu 350K pla?e, stanovanje je prakti?no đabe dubu, skor usak dan smo hodil vn jest, usak mesec je komot pre?paru 1000 mark, zdj pa komi da mamo kj v hladilniku! Useen menm da je bilo takrat lep?e!

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e je pa to tema za kak?no novo anketo :

V katerem obdobju (bilo) je va?e ?ivljenje bolj?e :

a: v stari Jugi

b: v novi Sloveniji

c: v drugem ?ivljenju

:hohoho::hohoho::hohoho::hohoho::hohoho:

 

c: v drugem ?ivljenju :D

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Pri Železniku sem jaz na NBjki sedeže preoblekel in tudi volan in so bili njami 😀 Pa tudi zmišljeval sem se preko telefona, kakšne črte naj mi doda, pa je takoj vedel kaj mislim. Eni sicer pravijo, da je ratal kar drag, meni se sicer ni zdelo.    
    • Jaz mislim da zato, ker Zoki se je odloču zajebavat @DonFelipe 
    • Ja, je bila debata. Jaz sem gledal tega iz Vrhnike - https://www.avtotapetnik.si/kontakt.html     Mogoče bom res tja peljal, pa rekel naj mi original skini dol in da tega gor. Ubistvu je v enem kosu, daš naokoli čez obstoječ volan - prilimaš z dvoslojnim trakom ob strani in potem zašiješ.    
    • Najboljse za mazdo 6 so zimermman diski in ploscice, naluknjani so pa še boljsi ker se ne pregrevajo toliko in jih ne zvija, bos pa mogel vsake toliko spucati te luknje ker se rade zabijejo
    • Sej @Slivka je imal v širši familiji že prej problem s Fordom. Če se ne motim je bil sestrin, tako da sem se kar mal začudil, da je poskusil še 1x. Verjetno je mislili, da ga bodo VW geni rešili. Po drugi strani ga pa full razumem, ker če nimaš več kaj pod milim bogom za izbrat in če so alternative po 2x dražje si postavljen v situacijo, da to sploh niso več lastne odločitve, ampak da tvojo izbiro narekuje dobesedno nekdo drug. Navadno tisti, ki ponudi najboljšo alternativo, katera je pa še vedno daleč stran od želja in potreb.   Zato sem tudi sam nejevoljen ob dejstvu, da se nam izbor samo še oža in oža in da bo na koncu dejanski izbira le en SUV v različnih velikostih s polno ali pa delno elektrifikacijo. Če samo našo znamko pogledamo... CX60, CX70, CX80, CX90 so dobesedno enojajčni dvojčki. Niti tolk se ne potrudijo več, da bi vsaj nekoliko plastiko spredaj in zadaj spremenili, da bi vsak od teh imel nekoliko drugačen "face". Ne rajš ne, kupci vi morate kupit tisto kar vam sploh izvolimo dati.   Tako pa prihaja do tega, da prodaja pada in se vsi čudijo kako se je pa zdaj to zgodilo. Res rabiš bit detektiv ali raziskovalec tržišča, da je raznolikost ponudbe delala zanimivost in možnost izbire za širok krog kupcev. Ta krog so zdaj tako zožali, da tudi tisti tradicionalni kupci Mazde, kot sem sam, pogledujemo drugam. Žal pa tudi druga polja niso tako zelena, kot so bila recimo pred desetletjem ali dvema.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.