Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Poglej.Vsi bi nekaj hoteli-pravno dr?avo, da je vse o pravilih itd. Ko pa nekaj kon?no naredijo v tej smeri, se ponavadi tisti, ki vedo, da bodo nasankali najbolj ogla?ajo.Sej meni je tudi vinjeta brez veze samo,?e se ho?em peljati 7 krat peljati po hitri cesti ali avtocesti jo pa? moram kupiti. In ne govorim, da bom dal darsovcem, ?e me ustavijo brez vinjete eno okoli u?es.

Pa da ne bo? mislil, da zagovarjam te rde?kote na vladi. ;)

To?no tako, ampak tu se gre zgolj zato, da na vladi niso sedaj 'tvoji' in je vsak ukrep pa? ni?vreden. Vsak je pameten 100 na uro pa stalno nergira, pa? to smo slovenceljni.....nikoli zadovoljni

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff smo zapeli... dav?ne blagajne naj bodo, ker se dela red z njimi ampak, da bodo kupce kaznovali in jih gnjavili za ra?une, ki bodo morali biti shranjeni do konca garancijske dobe izdelka je pa "lovska" brez primere. Nekako ?e razumem, da vedno vzame? ra?un, ko gre? iz trgovine ali lokala ampak, da se nato najde nekdo ?ez tri leta in zahteva ra?un za izdelek, ki ga niti ve? nima? .... hmmm noro. Ne vem kaj jim bo sploh tak ra?un in kaj bodo z njim? Lahko pa pa? nekdo nasrka ker ga nima ve?, ker tud izdelka nima ve?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss: virtualne dav?ne blagajne imamo ?e sedaj - s programsko opremo se ne da brisati ra?unov. Za te uporabnike bo edina sprememba, da bodo sedaj ?e on-line.

Vendar bo po novem moral imeti dav?no blagajno vsak, ki bo posloval z gotovino - ?eprav samo 3x letno. Taki so morali od letos poslovati s posebnimi paragonskimi bloki, kjer se zaporednih ?tevilk ni dalo ponarejevat.

 

Kdor je do danes delal brez ra?una, bo delal ?e naprej. Najbolj pa se uvedbe dav?nih blagajn veselijo fu?arji, saj bo uvedba krepko zni?ala konkuren?nost legalnih podjetnikom in jim pove?ala stro?ke.

 

Delanje reda lahko na birokratski na?in povzro?i ve? ?kode, kot koristi.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff smo zapeli... dav?ne blagajne naj bodo, ker se dela red z njimi ampak, da bodo kupce kaznovali in jih gnjavili za ra?une, ki bodo morali biti shranjeni do konca garancijske dobe izdelka je pa "lovska" brez primere. Nekako ?e razumem, da vedno vzame? ra?un, ko gre? iz trgovine ali lokala ampak, da se nato najde nekdo ?ez tri leta in zahteva ra?un za izdelek, ki ga niti ve? nima? .... hmmm noro. Ne vem kaj jim bo sploh tak ra?un in kaj bodo z njim? Lahko pa pa? nekdo nasrka ker ga nima ve?, ker tud izdelka nima ve?.

Brez ra?una ne more? uveljavljati garancije.Mislim, da je vsem v interesu, da ga imamo shranjenega dokler je izdelek v garanciji.

@Boss: virtualne dav?ne blagajne imamo ?e sedaj - s programsko opremo se ne da brisati ra?unov. Za te uporabnike bo edina sprememba, da bodo sedaj ?e on-line.

Vendar bo po novem moral imeti dav?no blagajno vsak, ki bo posloval z gotovino - ?eprav samo 3x letno. Taki so morali od letos poslovati s posebnimi paragonskimi bloki, kjer se zaporednih ?tevilk ni dalo ponarejevat.

 

Kdor je do danes delal brez ra?una, bo delal ?e naprej. Najbolj pa se uvedbe dav?nih blagajn veselijo fu?arji, saj bo uvedba krepko zni?ala konkuren?nost legalnih podjetnikom in jim pove?ala stro?ke.

 

Delanje reda lahko na birokratski na?in povzro?i ve? ?kode, kot koristi.

A misli?, da se ne da manipulirati z temi bogimi blokci? :lol:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez ra?una ne more? uveljavljati garancije.Mislim, da je vsem v interesu, da ga imamo shranjenega dokler je izdelek v garanciji.

A misli?, da se ne da manipulirati z temi bogimi blokci? :lol:

Koga briga kaj je komu v interesu. Zaradi mene ti lahko hrani? ra?une 20 let - s tem nimam te?av. Ampak ne mene siliti, da vzamem in hranim katerikoli ra?un. Gre za neposreden poseg nesposobnih birokratov v mojo svobodo.

 

"Bogi blokci"? Torej za vezane knjige ra?unov, kot jih predpisuje sprememba ZDavP-2H sploh ?e nisi sli?al?

Razpravlja? o tematiki, katere ne pozna? in si hkrati dovolj aroganten, da se upa? hkrati ?e posmehovati?

 

Najla?je je neizdati ra?un - in tega uvedba dav?nih blagajn ne bo re?ila.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No no pocasi, tle sem pa jaz doma, prav nobenih virtualnih davcnih blagajn nimamo, FURS ima 9 aplikacij, ki so se na COBOLTu in mainframeu in zaradi varcevanja niso presli pravi cas na novodobno platformo, kar poneni da imamo vec razlicbih aplikacij, ki se sploh ne pogovarjajo med seboj oz 'otoke' . Vse imajo zgolj funkcijo dohodnine oz vh-izh davka, in nimajo blage veze z izdajanjem racunov v trenutko ko ga izda nekdo na blagajni. Po domace se aplikacije filajo s pomocjo mesecnega porocila, ki ga vnasajo racunovodski servisi (mesecni obracun)

Davcna blagajna pa pomeni da trenutek ko nekdo klikne v prodajalni ok je zabelezen v sistem.

 

Kaj je glavna razlika? Pri sedaj em sistemu se konec obracunskega cikla manipulira z stroski dodatnimi racuni za tri mesece nazaj da se niza obligacija drzavi (vecji vhodni davek)

 

Se pravi nic vec tiskanja za nazaj ker je 31. Ze vse zabelezeno

 

To da nekdo ne izda racun je manjsi problem - cloveski problem ki ga lahko naslavljas le s fizicno kontrolo.

 

Lani smo sele uvedli e-racun, od davcne blagajne smo pa se dalec, ker namrec tudi edavki se nimajo povezane baze podatkov, da pa bi imeli eno skupno bazo v katero bi povezali sedaj vse izdajatelje racunov.......mogoce leta 2439.....

Ravno zato se sedaj drzava spravlja na koncne kupce, ler nima osnove za elektronski nadzor.

 

Ti se po domace povem, ce tebi delodajalec ne bi vsak mesec prijavljal dohodnine v edavke ti nebi dobil vsako leto domov vracila oz doplacila. Ali drugace, ce oseba v financah ki vnasa te podatke vpise eno cifro narobe je pri tebi narobe, sistem dursa ne dela nic drugega kot registrira in izpisuje.

 

Potem pa je tu 'nagradni' zreb tistih ki jih preverjajo

Moje mnenje? Na FURSU pri g. T.K. V ITju udariti po mizi, potegniti crto recti toliko M? rabimo in toliko casa da zadevo poenotimo, potem pa bo drzava lahko imela veliko kontrolo in dobrobit nad sivim trgom.

 

Investicija, ki ima viden ROI v treh letih

 

Zalostno pa je dejstvo, da so te M? Porabljeni za vzdrzevanje trenutnih razlicbih sistemov, ki nikoli ne bodo imeli skupne prihodnosti

Investicije, ki so zgolj strosek brez moznosti ROI

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez ra?una ne more? uveljavljati garancije.Mislim, da je vsem v interesu, da ga imamo shranjenega dokler je izdelek v garanciji.

 

 

To ni res... Za uveljavljanje garancije je dovolj v celoti izpolnjen in pozigosan garancijski list ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No no pocasi, tle sem pa jaz doma, prav nobenih virtualnih davcnih blagajn nimamo, FURS ima 9 aplikacij, ki so se na COBOLTu in mainframeu in zaradi varcevanja niso presli pravi cas na novodobno platformo, kar poneni da imamo vec razlicbih aplikacij, ki se sploh ne pogovarjajo med seboj oz 'otoke' . Vse imajo zgolj funkcijo dohodnine oz vh-izh davka, in nimajo blage veze z izdajanjem racunov v trenutko ko ga izda nekdo na blagajni. Po domace se aplikacije filajo s pomocjo mesecnega porocila, ki ga vnasajo racunovodski servisi (mesecni obracun)

Davcna blagajna pa pomeni da trenutek ko nekdo klikne v prodajalni ok je zabelezen v sistem.

...

thx za obse?en odgovor. Da je na FURSu vse zme?ano kot "kurji futer", mi je poznano.

 

"Virtualne dav?ne blagajne" - ne v smislu, olaj?anja dela FURSu, ampak v smislu propagande, kako se bo z on-line dav?nimi blagajnami onemogo?ilo utajevanje.

Kdor v sedanjem sistem izda ra?un na blagajni, ga ne more ve? izbrisati; kdor izda ra?un iz vezane knjige ra?unov, ga ne more utajiti. To vse obstoja ?e sedaj in on-line dav?ne blagajne tega ne bodo bistveno izbolj?ale. Verjamem pa, da bodo olaj?ale delo FURSu - stro?ke bodo nosili pa lastniki blagajn. En tak kvazi-davek.

 

Sicer mo?no dvomim, da bodo uvedene s 1.1.2016- Enkrat so datum ?e prestavili za tri mesece (prvotno bi morala biti uvedba 1.10.2015) - ga bodo pa ?e drugi?. Verjetno je zadeva "kompleksna in je potrebno dobro premisliti ter se nato odlo?iti".

 

PS: COBOLT ali COBOL?  ;)

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez ra?una ne more? uveljavljati garancije.Mislim, da je vsem v interesu, da ga imamo shranjenega dokler je izdelek v garanciji.

Dokler bodo te?ili le za ra?un takoj ko iz Big Banga odnesem TV je OK. Da bi pa te?ili, ?e imam ra?un od jogurta iz Tu?a ali bognedaj, te?ili za ra?un stvari, ki jo ?e imam doma je pa bedarija.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dokler bodo te?ili le za ra?un takoj ko iz Big Banga odnesem TV je OK. Da bi pa te?ili, ?e imam ra?un od jogurta iz Tu?a ali bognedaj, te?ili za ra?un stvari, ki jo ?e imam doma je pa bedarija.

No, sej ne bo tako hudo. V italiji recimo, ponavadi te vpra?ajo za ra?un pred trgovino in to predvsem zato, da lahko "za?ijejo" paciente, ki ra?unov ne izdajajo.

Tam za razliko od na?ih pacientov ti porinejo vedno ra?un v roke, ker z njihovimi financieri ni zajebancije.

To ni res... Za uveljavljanje garancije je dovolj v celoti izpolnjen in pozigosan garancijski list ...

Mogo?e res ampak velikokrat se zahteva tudi prilo?en ra?un.Vaj kar sem sam uveljavljal reklamacije.

Nekateri imajo pa ali-ali, ali ra?un ali izpolnen garancijski list.

Koga briga kaj je komu v interesu. Zaradi mene ti lahko hrani? ra?une 20 let - s tem nimam te?av. Ampak ne mene siliti, da vzamem in hranim katerikoli ra?un. Gre za neposreden poseg nesposobnih birokratov v mojo svobodo.

 

"Bogi blokci"? Torej za vezane knjige ra?unov, kot jih predpisuje sprememba ZDavP-2H sploh ?e nisi sli?al?

Razpravlja? o tematiki, katere ne pozna? in si hkrati dovolj aroganten, da se upa? hkrati ?e posmehovati?

 

Najla?je je neizdati ra?un - in tega uvedba dav?nih blagajn ne bo re?ila.

Tudi ti jih bo? hranil, ne se bat. Ali pa, ?e ho?e?, bo? pa?pla?eval kazni zaradi "trme". Sej in?pektorjev sploh ne bo zanimala tvoja

razlaga demokracije in prostega odlo?anja.

To je podobno, kot da te ujamejo na radar in gre? poilicajem razlagat, da ?ivimo v svobdni dr?avi in tebi ni treba vozit po omejitvah, ker smatra?, da je pedpisana hitrost premajhna za tvoj avto.Naj drugi vozijo po ptedpisih. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...

Tudi ti jih bo? hranil, ne se bat. Ali pa, ?e ho?e?, bo? pa?pla?eval kazni zaradi "trme". Sej in?pektorjev sploh ne bo zanimala tvoja

razlaga demokracije in prostega odlo?anja.

To je podobno, kot da te ujamejo na radar in gre? poilicajem razlagat, da ?ivimo v svobdni dr?avi in tebi ni treba vozit po omejitvah, ker smatra?, da je pedpisana hitrost premajhna za tvoj avto.Naj drugi vozijo po ptedpisih. ;)

Seveda jih bom hranil - ni treba biti ni? pokroviteljski. To ne spremeni dejstva, da si aroganten kljub evidentnemu nepoznavanju materije.

Primerjava z radarjem je povsem neprimerna in ka?e na tvoje popolno nerazumevanje. FUSR ima v opisu dela in nalog tudi preganjanje dav?nih utaj. Naj to torej izvajajo sami, brez da v to prisilijo (kazen od 40-400 EUR) kupce.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda jih bom hranil - ni treba biti ni? pokroviteljski. To ne spremeni dejstva, da si aroganten kljub evidentnemu nepoznavanju materije.

Primerjava z radarjem je povsem neprimerna in ka?e na tvoje popolno nerazumevanje. FUSR ima v opisu dela in nalog tudi preganjanje dav?nih utaj. Naj to torej izvajajo sami, brez da v to prisilijo (kazen od 40-400 EUR) kupce.

O ?e kako jih bo? hranil-ra?une namre?.?e ti ga bo prodajalec slu?ajno  "pozabil" dati se bo? verjetno vrnil v trgovino ponj.

To pisanje  je navadna otro?ka igra ne aroganca.

In ?e to.Edino kazen zale?e takim pacientom kot smo mi. Edini smotrni ukrep je-kazen.Pika.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno ti brez te?av dopu??a? posege v negativno svobodo. Precej hlap?evsko.

Jaz jih ne.

Kak?no svobodo neki. Svoboden si lahko kot umetnik,pisatelj, glasbenik,pesnik. Pri zakonih se svoboda kon?a.Ne smejo pa biti zmazek totalitaristi?nega sistema.Tam nastopi tema.

Naj bi se zakone take ali onake spo?tovalo. ?e ni tako, pride v dr?avo kmalu anarhija. In potem stopijo na plano ostareli pankovci.. In mislim, da dav?ne blagajne niso izmi?ljotina tistih re?imov.Red mora bit- ?etudi je slab. :punk:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet pred poletjem, novinar?ki privle?ejo neke katastrofalne novice tako kot vsako leto.

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/slovenija-se-segreva-hitreje-od-ostalega-sveta-nam-grozi-kalifornija.html

 

In ja Slovenija se segreva bolj kot ostali svet - ja seveda, ker smo tako izolirani od ostalih in segrevanje seveda ima meje in da no?e it k na?im sosedom ampak ostaja samo pri nas.

 

Res ne vem kdo nas ima konstantno za norca.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet pred poletjem, novinar?ki privle?ejo neke katastrofalne novice tako kot vsako leto.

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/slovenija-se-segreva-hitreje-od-ostalega-sveta-nam-grozi-kalifornija.html

 

In ja Slovenija se segreva bolj kot ostali svet - ja seveda, ker smo tako izolirani od ostalih in segrevanje seveda ima meje in da no?e it k na?im sosedom ampak ostaja samo pri nas.

 

Res ne vem kdo nas ima konstantno za norca.

Kalifornija nam naj kar grozi saj imamo Patrije!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Do leta 2017 bodo verjetno izgubili ?e zadnjega gledalca, tako da se bodo potem lahko vozili pred praznimi tribunami;

 

http://www.24ur.com/sport/ostalo/formula-1-bo-spet-hitrejsa-in-glasnejsa-vraca-se-tudi-dolivanje-goriva.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ?e kar nekaj let ne spremljam ve? teh ?kropilnic na gumah od kariole.Sem bil v muzeju bmw in tam videl nekdanjo "ta pravo" ?iroko,dolgo in lepo F1. Sedaj so ?e edine prave dirke Moto Gp in pa delno rally.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sezona je tu, 3 nova delovisca na primorki

 

 

Grem jutri preverit ... :) ... 

 

 

P.S.: Aci (pa kdo drug iz obale)... ce bos imel cas, se lahko dobimo na kaksni kavi... Bom na NT konferenci v Portorozu do srede ... vmes bo gotovo kaj casa za kaksno pijaco ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grem jutri preverit ... :) ... 

 

 

P.S.: Aci (pa kdo drug iz obale)... ce bos imel cas, se lahko dobimo na kaksni kavi... Bom na NT konferenci v Portorozu do srede ... vmes bo gotovo kaj casa za kaksno pijaco ...

 

Ej..Jest lahko gremo na pija?o..samo sms mi po?lji:-)ali pokli?i lp:-):-):-)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • To je stroj, neunicljivo. En posnetek 550k km, pa mu je tud menjalnik brez menjave olja zdržal.    
    • Si me spravil v skušnjavo. Ker z 400NM lahko pa felne odvijam ko profi.
    • @godlike se moram opravičiti...nisem "zdržal" ...nisem se mogel upreti skušnjavi.....in naročil Metabo BS 18 LT BL SE v kompletu z kovčkom😁...tisti link na prejšnji strani.   Malo heca mora biti😉.   In za kaj to pišem?...ker sem ga naročil že več kot en teden nazaj,in ga še zmeraj nisem dobil...in pokličem,in se pozanimam pri Vsegradu...in pravi,da jim jih je zmanjkalo,in,da je moral naročiti...pričakuje naslednji teden. Torej-zmanjkuje jih!!! Za ta cvenk oz. podoben,pa je na voljo le še pri Povše-tu....pa še tam dvomim,ker so bolj koncentrirani na Makito....mogoče tudi lahko naročijo,a vprašanje,koliko je tega pri uvozniku sploh še na voljo🤔.   Zame mi je stvar zanimiva,ker mi je obeh LTX-ov za kakšna umazana dela škoda,star LT,pa tudi ne bo več držal v nedogled....in ker je trenutno akcija,da dobiš poslan še en dvovrstični 18v/4Ah akumulator...velika skušnjava🤣    Za starega LT-ja sem poizkušal naročiti motor (ker je še stari 14,4v sistem) pri Metabu,pa jih ni več na voljo kot rezervni del😟. Ima jih pa seveda en italijan na eBayu...pa sem naročil...samo ne me vprašati za ceno....cigani italijanski-točno vedo😡.   Če pogledaš pri Vsegradu Metabo Black Edition...vse zmanjkuje...torej če res potrebuješ...mogoče v setu z udarnim vijačnikom-je booomba👍...in vseeno je zelo lepa cena.   METABO COMBO SET 2.2.7 18 V BL SE (685221960) BATERIJSKI STROJI V KOMPLETU - Vsegrad WWW.VSEGRAD.SI 18V; METABOX 165 L; SB 18 LT BL SE + SSW 18 LTX 400 BL SE Baterijski udarni vrtalnik SB 18 LT BL SE: brez-krtačni...   Seveda,ko pride,bodo slike😉
    • Osnovna Šeško na vijak...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.