Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Mi s taveliko mazdo tudi. Pa lih u?er, k smo je pelali registrirat in sem hotla gledat kako poteka tehni?na obdelava, ko se izpi?e vse na displeju, bremze, waaaa... in grdi grdi stric re?e, da nam letos ?e ni treba pregledat :( In pol sem ?akala naslednji avto, da bi vidla to... in enako, stric ga je skenslu.

 

Tko da maja grem pa s svojo Fko! Pa ma da jo da na teko?i trak!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem imel mo?nost menjati diske na mazdi 6 CD. Imela je 80 kkm prevo?enih in letnik 2003.

Kar se je bilo potrebno odviti je ?lo brez problema, le pri diskih se je zataknilo, vijaka ki dr?ita disk na pestu sta se odvila kolikortoliko "normalno" z pomo?jo ve?jega kladiva. Diski pa niso hoteli z pesta pa ni varijante, ne za takoimenovanim "pacigerjem" na z pomo?jo vijaka, za katerega je narejen navoj v disku, ker se je seveda disk na tem mestu seveda zlomil. Potem pa sem posegel po skrajnih ukrepih in v roke vzel kotno brusilko in diske dobesedno od?agal z avta, tako da sem jih zarezal potem pa po?temal del zvona ki pride ?ez pesto in na koncu ?e malo pretepal po disku z macolo toliko ?asa da je pametnej?i disk popustil in se snel z pesta. :bravo:

?e ostanki dvoboja.

post-3-1226763809_thumb.jpg

post-3-1226763851_thumb.jpg

post-3-1226764031_thumb.jpg

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem imel mo?nost menjati diske na mazdi 6 CD. Imela je 80 kkm prevo?enih in letnik 2003.

 

haha :bravo:

dodaj se kakih 100.000km pa sva na istem :)

 

hecno, pri moji so tudi meli tezav, ko so zamenjali diske. Velik rje je blo...

Prvic sem jih menjal pri cca. 110.000km

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je kr smotano ja, ?e ne gre disk takoj dol. <_< Takole sva ga pretolkla s prijateljem na 200SXu pa ni hotel iti dol niti po?iti. No na koncu je ?el prostovoljno :hohoho: iz njega pa sem dal narediti li?en 4mm distan?nik ker druga?e feltna zaradi prevelikih ?eljusti ne bi ?la gor.

Objavljena slika

 

Evo pa ?e moja (lastna :hohoho: ) hvala. Danes sem do konca uspe?no priklopil ra?unalnik v SXa. Zadeva je zalaufala in ?e bi bil dovolj neumen (ali ?e bi imel ?irokopasovno lambda sondo) bi ?e lahko nastavljal vitalne parametre motorja. Spreminjal original MAF podatke in ve?al vbrizg - za predv?ig pa (?e) nimam napeljave saj jo je treba dokupiti ne rabim je pa nujno. Isto senzor tlaka turbine ki ga bom najbr? ?e dokupil potem bi lahko vbrizg nastavljal v osvisnosti od pritiska turbine/obratov, zdaj pa od lopute plina/obratov.

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

 

Potem sem samo enoto ?e li?no montiral v predal tako, da je na "diskretnem a vidnem" mestu. Ko se bo rihtalo se le odpre predal in priklopi na ra?unalnik. Edino kable moram zadaj za predalom lep?e napeljati saj so napoto predalu in se te?je odpira in zapira. Aja in v predalu pri konektorju jih moram skriti in dati kaj ?ez. Aja Makitin baterijski ?raufncigr rula! :bravo:

Objavljena slika

Objavljena slika

 

 

Za uspe?en konec dneva sem pa ?e zamenjal gume na 100NXu kot to zahteva na? vrli zakon. <_< ?alostno, da moram gor imeti zimske gume, ki so ?e tretjo sezono v uporabi (kupil sem jih takrat ?e za na Mazdo) medtem, ko so letne kot nove oziroma so celo leto?nji model. Profila imajo pa res oboje gume isto. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem imel mo?nost menjati diske na mazdi 6 CD. Imela je 80 kkm prevo?enih in letnik 2003.

Kar se je bilo potrebno odviti je ?lo brez problema, le pri diskih se je zataknilo, vijaka ki dr?ita disk na pestu sta se odvila kolikortoliko "normalno" z pomo?jo ve?jega kladiva. Diski pa niso hoteli z pesta pa ni varijante, ne za takoimenovanim "pacigerjem" na z pomo?jo vijaka, za katerega je narejen navoj v disku, ker se je seveda disk na tem mestu seveda zlomil. Potem pa sem posegel po skrajnih ukrepih in v roke vzel kotno brusilko in diske dobesedno od?agal z avta, tako da sem jih zarezal potem pa po?temal del zvona ki pride ?ez pesto in na koncu ?e malo pretepal po disku z macolo toliko ?asa da je pametnej?i disk popustil in se snel z pesta. :bravo:

?e ostanki dvoboja.

 

?zmeden? Tudi tako se "?raufa"?Ni kaj,?e ne gre milom pa silom. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kar 172 km/h ste ?li? C, c, c... Potem je pa un z Mazdo 3 samomorilsko zavijal na izvoz. :hohoho:

 

to je blo mogo?e 1km... ko so bli vsi lepo na desni... pol se je pa en kombi spravo tovornak prehtevat <_< druga? pa konstantno 130 tempomat :D

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e zmer obstajajo punce, ki jim ni te?ko po?astit po?tene ve?erje! :danzoman:

 

Aja pa bil sem danes prvi? v ?ivlenju v Kavalu (Tacenska cesta) in totalno navdu?en, nad postre?bo, izborom jedi in pija?, pa tut ambient je super! :ljubezen:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Aja pa bil sem danes prvi? v ?ivlenju v Kavalu (Tacenska cesta) in totalno navdu?en, nad postre?bo, izborom jedi in pija?, pa tut ambient je super! :ljubezen:

 

Kaval je ?e vedno super, ?eprav ni ve? to kar je bil, cca. 4-5 let nazaj je bil pa najja?i. Zdej ima ?e preve? podru?nic, Cavalino, Angel, na LJ gradu imajo nekaj,...druga?e je pa ?e vedno kvalitetna zadeva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj zaverglal old suckerja in naredil en krog (cca 5km), sem se pol usedel v 6ko, sem mislil da mi je kuplunga za?tekala, ker je veliko tr?a kot od xedosa. Druga?e pa zadeva dela odli?no, samo gas je pa zelo ob?utljiv pri pojemanju. sramezljiv

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaval je ?e vedno super, ?eprav ni ve? to kar je bil, cca. 4-5 let nazaj je bil pa najja?i. Zdej ima ?e preve? podru?nic, Cavalino, Angel, na LJ gradu imajo nekaj,...druga?e je pa ?e vedno kvalitetna zadeva.

 

s tem se strinjam

so mi pa posebej vsec njoki v lesnikovi omaki

 

V?eraj zaverglal old suckerja in naredil en krog (cca 5km), sem se pol usedel v 6ko, sem mislil da mi je kuplunga za?tekala, ker je veliko tr?a kot od xedosa. Druga?e pa zadeva dela odli?no, samo gas je pa zelo ob?utljiv pri pojemanju. sramezljiv

 

mazda 6 ma res trdo sklopko...jao nama k mamo dizle in moramo skoz saltat :P

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mazda 6 ma res trdo sklopko...jao nama k mamo dizle in moramo skoz saltat :P

 

Pri kuplungi smo pa na istem, pri ?altanju pa ...

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mazda 6 ma res trdo sklopko...jao nama k mamo dizle in moramo skoz saltat :P

 

A ti ma? tud roke ?e ?ist znucane od konstantnega ?altanja - moje zgledajo kot od sezonskega delavca na gradbi??u :P

 

Leva noga pa kot od bodybilderja :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.