Skoči na vsebino

Avtoradio pri M6 se je zakodiral


Priporočeno sporočilo

Torej, dobro leto in pol sem zadovoljen lastnik M6, kupil sem jo rabljeno pri A-Cosmosu (na Celov?ki). ?eprav si pri nakupu rabljenega avta ?e tako pozoren ponavadi spregleda? kak?no malenkost. Ta "malenkost", ki to niti ni je ta, da mi pri nakupu niso povedali, da je avtoradio varovan s kodo. Na ?alost sem to opazil ?ele minuli vikend, ko sem izklapljal varovalke in tako prekinil napajanje za radio. Sedaj se je ta zakodiral (na zaslonu utripa napis "CODE"), za sabo pa je "potegnil" ?e uro in potovalni ra?unalnik. Sicer je res, da kot nov te kode nima, naknadno jo lahko vnese lastnik, vseeno pa menim, da je prodajalec dol?an tako stvar povedat oz. na to opozorit. Oglasil sem se ?e na A-Cosmosu, seveda se oni ne po?utijo odgovorne. Sedaj lahko samo upam in molim, da bodo priklicali prej?njega lastnika in pa to, da se bo ta spomnil te kode. Vas pa spra?ujem, kak?ne so moje pravice, v primeru da ne bodo pri?li do kode? Smem zahtevati, da na njihove stro?ke zamenjajo avtoradio, ker je le ta sedaj nefunkcionalen?

 

Saj druga?e jaz razumem in vem, da ?e bi radio kakorkoli druga?e crknil, je to moj problem in moj stro?ek. Samo v tem primeru pa se po?utim zavedenega, da ne re?em opeharjenega, v kolikor A-Cosmos ne bo prevzel odgovornosti. Kak?ne so torej moje pravne mo?nosti v primeru najslab?ega mo?nega izida problema - to je, da se koda ne najde? :(

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ups...nerodna zadeva - pa kaj hudi?a folk kodira te zadeve saj tist, ki bo kradu v toku vlamljanja ne bo vedel ali je koda vne?ena ali ne. ?kodo in ukraden radio bo lastnik imel v vsakem primeru, ?e mu je pa v zadovoljstvo to, da potem ve da je ta radio neuporaben je pa tudi ?e rahlo sick. Pa ?e sam se lahko nategne? ?e pozabi? kodo in menja? akomulator - a se spla?a? :ne vem:

 

R-sport upam, da obstajajo kak?ne manj bole?e re?itve saj bo tukaj te?ko ugotavljati odgovornost preprodajalca saj je verjetno podobna zgodba, kot o napakah, ki se pojavijo davno po nakupu in za katere prodajalec ni ve? odgovoren :ne vem:

 

Upam na najbolj?i razplet pa da bo Labi na?el kaj pametnega :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim, da obstaja neka finta....moram pogledat ko bom doma...ne tko hitro obupat

 

?e res obstaja kaka finta, se seveda priporo?am. :) Samo, da ni to kaj v zvezi z ?t. ?asije ali kaj podobnega kot pri kakem drugem avtu, ker ?e enkrat ponavljam, da je prej?nji lastnik sam vnesel neko svojo kodo.

 

R-sport upam, da obstajajo kak?ne manj bole?e re?itve saj bo tukaj te?ko ugotavljati odgovornost preprodajalca saj je verjetno podobna zgodba, kot o napakah, ki se pojavijo davno po nakupu in za katere prodajalec ni ve? odgovoren :ne vem:

 

Saj to se vse strinjam. In kot sem ?e napisal, ?e bi radio po doma?e povedano crknil ali ?e bi karkoli drugega ?lo na avtu je to izklju?no moj stro?ek oz. moj problem (avto je letnik 2002 in je ?e itak iz garancije). Ampak pri tejle stvari se pa vseeno po?utim nategnjenega. Na tako stvar bi moral prodajalec kupca opozoriti. Da ti pri tako banalni stvari, kot je npr. menjava akumulatorja postanejo radio, potovalni ra?unalnik ter ura nefunkcioalni, to je pa mal preve?. :angry:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam res mi ni jasno,zakaj so kodirali radio v tvojem avtu. :whatever:

Itaq se ga ne da ukrasti(al pa je tako zafrknjeno,da se nobenemu ne bi dalo ?raufat cele sredinske konzole).

Probaj najti prej?njega lastnika...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...ampak je dejansko precej dela s tem, tko da folk: ne kodirat ;)

 

to?no tako, ker od tega nima? ni? bolje zavarovan avto samo velike pizdarije se ti lahko zgodijo

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa zanima, ali se da ugotoviti, ali ima? radio zakodiran. Da ne bom slu?ajno ugotovil ?ele, ko bom menjakl akumulator....in bo prepozno... :unsure:

 

lp

 

se da ja...poglej v navodilih

ce nimas bom jaz pogledal doma

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OO, nimam navodil, mi jih niso dali zraven... :( Bi prosil, ?e bo? imel ?as. Ker grem na morje ?ez par dni in da se slu?ajno kaj ne zgodi...:D

LP

 

Ah boste pa po poti nazaj kako zapeli in za?vi?gali pa bo. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej za jutri sem se zmenil da pripeljem avto na Cosmos, baje da se res da radio odkodirati z neke vrste univerzalno kodo, ki je skrivnost in naj se ne bi okoli govorilo. :ph34r: Me zanima kaj bom uredil, koliko me bo ko?talo,... skratka jutri poro?am. ;)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, zadeva je zrihtana, bilo je za minuto dela, uradno ni bilo treba pla?ati ni?, neuradno pa... :P skratka dalo se je zmenit. :jupiii:

 

Nauk zgodbe: ?e kupujete rabljen avto, vedno preverite tudi take stvari. ?e pa ?e vna?ate to kodo (?eprav je to pri teh avtoradiih totalno brezveze) bodite toliko fair, da pri prodaji avta to poveste kupcu. Tako se bomo vsi skupaj izognili tej nev?e?nosti. ;) Sploh uradni prodajalci bi lahko to vedeli oz. povedali kupcem. <_<

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ne itak, da ne bi bilo katastrofe tako ali tako. V bistvu sem se bolj sekiral zaradi tega, ker grem ravno na dopust in je fajn ?e (poleg glasbe) sli?i? vsaj prometne informacije. Ima pa takole hudi? ta mlade ponavadi ravno med vikendi ali pa pred oz. med dopustom. :P

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.