Skoči na vsebino

garancija 5 let -Italija


rekula

Priporočeno sporočilo

pozdrav,

zanima me ?e ima kdo izku?nje z uveljavljanjem 5 letne garancije za Mazdo v Italiji.

 

hvala za INFO in lep pozdrav

 

Jaz imam-ne velja za nas. <_< Preverjeno na mazda servisu v Trstu.

To ?asti kao Mazda italija za avte,ki so registrirani v Italiji.

Se pravi,?e bi ti registriral avto v It.,bi ti veljala.?im ga registrira? pri nas,ti velja pol normalno 3-letna garancija

kot pri nas.In ?e,?e jo bo? uveljavljal, bo? imel vsaki? probleme(bodo klicali v Avstrijo,?e jim odobrijo garancijo).

Upaj,da ti dobro slu?i z ?im manj okvarami. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

Lep pozdrav vsem skupaj.

 

Se opravi?ujem za 'bumpanje' stare teme, ampak zanima me ?e ima ?e kdo kako izku?njo glede kupovanja avtomobila v Italiji in potem z uveljavljanjem garancije pri nas. Pred morebitnim nakupom se nameravam vsekakor pozanimati pri Mazda servisih pri nas, samo vseeno bi rad sli?al kak?no konkretno informacijo od vas. A res toliko komplicirajo pri uveljavljanju garancije? Zakaj bi klicali v Avstrijo? Itd... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav vsem skupaj.

 

Se opravi?ujem za 'bumpanje' stare teme, ampak zanima me ?e ima ?e kdo kako izku?njo glede kupovanja avtomobila v Italiji in potem z uveljavljanjem garancije pri nas. Pred morebitnim nakupom se nameravam vsekakor pozanimati pri Mazda servisih pri nas, samo vseeno bi rad sli?al kak?no konkretno informacijo od vas. A res toliko komplicirajo pri uveljavljanju garancije? Zakaj bi klicali v Avstrijo? Itd... :)

 

 

Pozdravljen.

 

Moja 6ka je bila kupljena pri Interclassu, vendar so jo oni uvozili iz Italije. Bila je ?e pol leta v garanciji. ?e bi jo servisiral pri njih, ne bi bilo problema, za servis drugje pa sem si moral priskrbeti ustrezno servisno knji?ico. Zraven sem sicer dobil neko servisno knji?ico italijanske leasing hi?e kjer je bila prej, originalne Mazda pa sploh ni imela. Pri nas so mi razlo?ili, da je to pogosta in ustaljena praksa te leasing hi?e, ki pa za na?e servise ni merodajna. ?e sem hotel dobiti SLO knji?ico, so mi zadevo preverili (baje v Avstriji) kako je bilo s servisiranjem tega avta. In ker je bilo vse BP, sem brez te?av dobil SLO servisno knji?ico. :bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen.

 

Moja 6ka je bila kupljena pri Interclassu, vendar so jo oni uvozili iz Italije. Bila je ?e pol leta v garanciji. ?e bi jo servisiral pri njih, ne bi bilo problema, za servis drugje pa sem si moral priskrbeti ustrezno servisno knji?ico. Zraven sem sicer dobil neko servisno knji?ico italijanske leasing hi?e kjer je bila prej, originalne Mazda pa sploh ni imela. Pri nas so mi razlo?ili, da je to pogosta in ustaljena praksa te leasing hi?e, ki pa za na?e servise ni merodajna. ?e sem hotel dobiti SLO knji?ico, so mi zadevo preverili (baje v Avstriji) kako je bilo s servisiranjem tega avta. In ker je bilo vse BP, sem brez te?av dobil SLO servisno knji?ico. :bravo:

 

Aha, tako je torej s tem. To se pravi, da v teoriji ne bi smel imeti problemov z uveljavljanjem garancije oziroma pridobitve SLO servisne knji?ice, ?e od prej?njega lastnika - bodisi privatnika, bodisi nekega preprodajalca avtomobilov - dobim originalno Mazda servisno knji?ico (seveda s tem, da so bili servisi redni in da vse ?tima).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, tako je torej s tem. To se pravi, da v teoriji ne bi smel imeti problemov z uveljavljanjem garancije oziroma pridobitve SLO servisne knji?ice, ?e od prej?njega lastnika - bodisi privatnika, bodisi nekega preprodajalca avtomobilov - dobim originalno Mazda servisno knji?ico (seveda s tem, da so bili servisi redni in da vse ?tima).

 

Prvo in prvo-?e nima originalne knji?ice je sumljivo v vsakem primeru,?e nima? izku?enj z Italijani,ne kupovat direktno v Italiji(zbiti kilometri press ;) Pa tudi ?e jo ima-knjigo,nikjer ne pi?e,da je original,ker italjan?ki so maherji za kaj ponaredit.Drugi problem je sedaj z temi ukradenimi vozili-kupi? avto,ga odpelje?,ta ?as tip prijavi krajo in ko preverijo ?ez nekaj ?asa(let) ?t.?asije,ugotovijo,da je bil"kao" ukraden.Ali pa je bil ukraden res. :whatever:

 

Garancija 5 let ne velja za nas,jaz sem jo uveljavljal pri nas dvakrat in obakrat so morali dobit zeleno lu? iz Avstrije za zamenjat kose.Predhodno preverijo,?e je bil avto redno servisiran na Mazda servisih in pri koliko kilometrih (in ne,koliko kilometrov ka?e trenutno ?tevec),ker je omejitev pri nas 100000 km ali tri leta.

?e ti garancijo odobrijo je to dober znak,da ima avto realne kilometre(pod 100000). :D

 

Sicer pa jaz ne bi kupoval avta trenutno v Italiji,ker ni prava "klima" za to...se zna? ope?i...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, to o raznoraznih nategih mi je znano, tako da bi vsekakor vse skupaj desetkrat preveril (peljal skupaj z lastnikom avto na pregled na servis, se pozanimal kaj je bilo tam, ipd ...) preden bi sploh resno razmi?ljal o nabavi. Gotovo bi rabljeno makino raje kupil pri nas, ampak glede na to, da je v planu RX-8, na na?em trgu nimam ravno neke izbire. Prakti?no vsi primerki, ki se prodajajo, so letnik 2003 ali 2004 in so torej ?e izven garancijskega roka, kar pri takemu avtomobilu, z vsemi znanimi (potencialnimi, da ne bo kdo u?aljen) problemi, zame preprosto ne pride vpo?tev. Sem ?e itak norec, da grem zapravljat za tole, ampak tako norec pa spet ne. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.