Skoči na vsebino

Webasto nadgradnja Mazda 6


Priporočeno sporočilo

ker je grelec ?e v avtu, bi bilo prijetno za pozimi, ?e bi si tole zadevo omislil...

 

sebastjan s foruma je predlagal da kupim nadgradni kit na E-bay, ampak tam je to na voljo le ob?asno

 

ali je kdo od vas ?e nadgradil dizla s timerjem itd... kje in za koliko :)

 

nekaj najdel tule:

http://www.webasto.si/pdf/grelci.pdf

 

zdaj samo ?e vpra?am, ?e je to komplet set, ali je potrebno ?e zraven... 300? niti ni tak dosti... :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neko? nekdaj smo o nadgradnjah Webasta govorili v tej temi http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=2628&st=0

 

Je pa tako, da prvo kot prvo rabi? izdelek pod ?tevilko 11 (katalo?ka ?t. 1301177D) pri katerem je obvodna pumpa, cevi in timer. S tem timerjem si lahko ro?no nastavi? ob kateri uri naj se grelec vklopi. ?e odhaja? vsak dan v slu?bo ob isti uri je ta na?in popolnoma dovolj.

 

?e pa ho?e? biti ?e malo bolj komot pa si vzame? ?e opremo za daljinski vklop (?t. 13 oz. kat. 1302093A) in si sam z daljincem spro?i? in tudi po ?elji ugasne? delovanje grelca. Ker ta daljinec "nese" izredno dale? tudi skozi stavbe na daljini 200m in ve? to sploh ni slaba izbira.

 

Tak na?in uporabljam recimo poleti, ko zaklju?ujem s ?ihtom. Cca 30min pred koncem vklju?im z daljincem ventilacijo in ko pridem do avta je v njemu temperatura skoraj tak?na kot je zunaj in mi ni potrebno zra?iti oziroma laufati motorja in klime na mestu, da se avto ohladi.

 

Ima? pa ?e eno mo?nost in sicer je to vklop preko mobitela s klicem na sprejemniks SIM-om v avtu (?tevilka 16). ?e se ne motim ima Vuk nekaj takega montirano.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Zdravo!

 

No stvar je tak?na.

Jaz sem sem preko e-buy-ja zlicitiral ta dodatni grelec z pumpo za 150eur in20eur po?tnine. Tega je na e- buyu kar nekaj vsak mesec vsaj 2. pozimi pa je tega ve?.

Pumpo, releje, timer,auspuh in ostalo, sem dal pred 14.dnevi vgradi ter pla?al 100eur. Namre? pri sami dokumentaciji kjer je nazorno prikazan celoten potek monta?, Je ZELO enostavno. Tako da sem imel najprej v na?rtu da vse to sam zmontiram. Vendar sem se na koncu odlo?il da to raje prepustim strokovnjakom.

monta?a je komplicirana menda samo zaradi enega samega kabla ker ga je potrebno pri?vrstiti na Webasto, in je potrebno webasto odmontirat. Tako da je kar precej dela.

No tako stvar deluje brez problema. mo?no je nastavit tri lo?ene vklope ter dol?ino vklopa Webastoja. Lahko pa tudi same ventilacije.

Vse skupal je torej 270eur.

 

Lp. sebastjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem Webasto nadgradil lani novembra in sicer pri AS Avtomobili Skorn?ek d.o.o. iz Velenja (?e bo? odlo?il za njih kontaktiraj Wildcat).

 

Za dele in monta?o sem takrat pla?al, prera?unano v novo valuto 446,75 ?.

 

Stvar je zelo prakti?na, zlasti ?e pomisli?, da imam avto vedno parkiran zunaj na prostem.

Zjutraj se usedem v topel avto in ?e pomembnej?e vse ?ipe so odtaljene. :jupiii:

Skratka po mojem mnenju vredno nakupa.

 

?e takrat in ?e sedaj me v?asih matra, da bi dokupil ?e daljinca, samo cena (ve? kot 350 ?) je pa previsoka. ?zmeden?

 

In tudi danes zjutraj sem se usedel v topel avto. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Tudi 1.7 je dražje kot je pri nas. Kolko šimfate Ptiča, imamo zelo ugodno gorivo.   Ne tankam na avtocestah, ne v Italiji, ne v Sloveniji. Sem v Srbiji, ker so cene ble iste.   Jaz v Italiji vedno iščem self service ročke. Ne bi dal 10-20c več, da mi stric tanka.   To te pač izkušnje naučijo, pred tem sploh nisem vedel, da ti še kje kdo tanka, ampak izgleda so italjančki pripravljeni plačat, da si rok ne umažejo.
    • Saj pravim, da se da tudi dokaj poceni tankat. Nazadnje sem tankal konec aprila po 1,7€/liter v okolici Milana. Sem naletel na eno malo Shell črpalko, sicer si moraš sam tankat, a vseeno. Pa še poraba mi je do Kopra padla. Ne vem, mogoče je pa shell gorivo kaj boljše?  Drugače pa ja, na avtocestah je okoli 2€ ali tudi več. Zato sam nikoli ne tankam na, avtocestah. Ja, se ustavimo na odličnih rogljičkih in še boljšem kapučinu. 
    • In za po vrhu-ponudba,katero nihče ne potrebuje🤣🤣...Mazda pa ima prodajne rezultate,ki so rekordni v njeni zgodovini😃...kdo bi si mislil😄     
    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.