Skoči na vsebino

knjige,..


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Dones spet obiskal knjigarno, in se nikakor nisem mogu spomnt knjige, ki si jo predlagal.

 

Sem pa zdej spet "bogatejsi" za 4 bukve.

 

Pa se info glede prebranih knjig:

 

Michael Crichton ~ Prey; dobra knjiga, nanotehnologija in ko uide izpod nazdzora....

 

Allain de Botton ~ The Art of Travel; mal filozofije, mene ni kej dost "prepri?ala", je pa nekaj to?k dokaj zanimivih.

 

Tom Clancy: Rainbow Six: Teroristi, "tree-huger" ekstremisti in kako jih preganja NATO black-op enota Rainbow, men je dobra knjiga, ?eprav me je malo medla, ker likov, ki jih mora? "poznat", je ogromno.

 

Berem:

Michael Crichton: Andromeda Strain

 

Nabavljeno:

 

Tom Clancy: The Bear and the Dragon

Robert Levine: Sposobnost Prepri?evanja

Allain de Botton: Skrb za status

Simon Singh: Veliki Pok (dokaj aktualna tema te dni, ?e nekaj ?asa sem jo imel ogledano, pa sem ?ele zdaj nabavil)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kam pa hod? v shopping?

 

 

 

 

Zadnje ?ase kupla in prebrala Mary Higins Clarck: Ko se spet vidimo,...zakon knjiga :bravo:

 

Strastna zapravljivka in njena sestra (ne da se mi it gledat avtorce)

 

Jej, moli, ljubi (prelena)

 

James Patersson - ne spomnm se naslova, ne da se mi it gledat

 

P.S.: Ljubim te (ne spomnm se avtorce :D )

 

verjetno sm jih en kup pozabla oment,..

 

Zdj pa berem Hudi?evka v Pradi...

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekaj ?asa sem nabavlajl v City Parku, zdaj pa ve? ali manj v MK pri Nami.

 

Morm se zdilat za kako membership kartico, ker kar nekaj ?? tam pu??am. :blink:

 

Me pa vedno spra?ujejo zakaj ne grem v knji?nico... No kako knjigo ?uilm tudi po par mesecev (zato ker prida kaka druga "bolj zanimiva" umes), in bi me kake morebitne zamudnine drago ko?tale. Pa ?e fajn je met svojo zbirko doma.

 

Se moram pa odvadit posojat knige. Skoraj ni? ne dobim nazaj, tut ?e zate?narim mal. <_< Ker to poletje sem bil kar "lokalna knji?nica" za poletne dopustnike.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha,..js tud ve?inoma v mladinski knjigi,..sm pa ?lanica sveta knjige in majo u?asih prou sme?no nizke cene,..zadn? npr sm kupla od Mary H. Clarck trdo vezavo za 7?, ker je bla klubska premiera. :bravo:

Druga? pa ve?inoma kr kupujem mehko vezavo,..ker je razlika v ceni ve? kot o?itna,..za isto ceno dobim dve al pa clo tri knjige,..gorenjska kri pa? :D

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

No kot sem se v drugi temi ?e pohvalil sem poleg slede?ih prebranih knjig moral na?tudirat ?e HP literaturo za Blade.

 

Robert Levine: Sposobnost Prepri?evanja

 

Super knjiga, meni osebno ena bolj?ih. Podnaslov knjige pove dosti: kako nas kopujejo in prodajajo. Notri je zajeto veliko prodajalskih trikov, postopkov, ki jih je mogo?e zaslediti zadnje ?ase. Dotakne se tudi teme kultov, kako s prepir?evanjem rekrutirajo svoje ?alne in vodijo njihova ?ivljenja. Avtor se je za potrebe raziskovnja tudi zaposlil kot prodajalec avtomobilov, tuperware zadev, ipd...

 

Jeremy Clarkson: A world according to Clarkson

 

U bistvu gre za skupek njegovih kolumn in ?asopisov. V?asih tipi?no Clarksonovo modrovanje, a v velikih primerih sem se zalotil kimajo?ega v njegovih zapisih. Polna tipi?nega Clarksonovega humorja. En humorni ?lanek se dotika tudi sedaj aktualnega Haiderja in njegovih "prijaznih" Avstijcev.

 

V prebiranju:

 

Allain de Botton: Skrb za status; so far so good, ve? ko kon?am.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam trenutno v teku:

 

1. Jo?e Skaza: Pravopis,

2. Vincent Van Gogh: Pisma Théu,

3. Sandro Sproccati: vodnik po slikarstvu.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm Clarksona je verejtno zanimivo prebirat?

 

Daskan, a slu?ajno ima? knjigi "trgovci s smrtjo" in "kaj nam pa morejo" od Matja?a Frange?a?

 

Nimam in tudi ?e bral jih nisem.

 

Clarkson ima ?e kar nekaj knjig zunaj, samo ne vem, ?e so vse v bistvu skupki njegovih ?lankov ali se je kako posebej spravil pisat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Bill Bryson - kratka zgodovina skoraj vsega .... zanimivo branje :D

 

Sem jo danes kupil, ?al so imali samo angle?ko, do marca se mi pa ne da ?akat.

 

Med drugim pa prebral:

 

Brave new world ~ A.Huxley (dotika se podobne teme kot 1984 od Orwella, a njegova "vizija" je dokaj druga?na. Dobro branje)

 

Skrb za status in How Proust can change your life ~ obe Allain de Botton (oz. kot v hecu pravim Alan the button :) )

 

zdaj pa v prebiranju

 

Poslednji dnevi sokrata ~ Platon

 

?akajo mojo pozornost:

 

Simon Signh ~ Veliki Pok

John Scalzi ~ the rough giude to The Universe

Tom Clany ~ The Bear and the Dragon

in sveze nabavljena bukva od Bill Brysona

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Dolgo me ni bilo na forumu, pa vidim da je ?e kar nekaj knjig ?lo mimo mene v tem ?asu pa da mal updejtam...

 

hmm da vidim kje sme ostal:

 

Poslednji dnevi sokrata ~ Platon... pa? filozofija, ?e te vsaj malo zanima potem je Ok, druga?e zna bit dolgo?asno

 

Bill Bryson - kratka zgodovina skoraj vsega.... sem jo prebral, dobra knjiga ampak ni pri?la med moje najljub?e :)

 

Hammer and Tickle: A History of Communism Told Through Communist Jokes ~ Ben Lewis..... kot sam naslov pove zgodovina in ?ivljenje v komunizmu povedano ?ez ?ale, ki so se razvile v tistem ?asu.

 

Angeli in Demoni ~ Dan Brown.... kot vse otale njegove bukve te potegne not, dobro branje za na pla?i, kej ve? pa ni

 

Essays in Love ~ Alain de Botton... nekaj za sre?no in nesre?no zaljubljene(jest sem bolj med slednjimi), spet filozofija, again samo ?e vas filozofija zanima

 

Na napa?ni sledi (Sidetracked) ~ Henning Mankell..... dobra detektivka, ampak ni? hudo posebnega

 

Tiso? veli?astnih sonc ~ Khaled Hosseini.... dobra knjiga o dogajanju in ?ivljenju muslimanskih ?ensk skozi vsakodnevno ?ivljenje in vojne.

 

Aristotel in svinjka se gresta politiko ~ Thomas Klein & Daniel Cathcart.... zakon knjiga, s humorjem pre?eto analiziranje politi?nih dvoumnosti.

 

Skirpta za SQL ~ od predavatelja: mi sploh ni blo v?e?, sam da sem lahko frdaman izpit naredo... :D

 

Zdaj v prebiranju:

 

Simon Signh ~ Veliki Pok... zaenkrat mi je ful v?e?, sploh ni tako dolgo?asno kot se sli?i, Simon Sighn je zame genij.... dokaj dolgo?asne teme za povpre?nega ?loveka spremeni v zanimivo branje.

 

Tom Clany ~ The Bear and the Dragon... sem neki za?el, pa me ne vle?e hudo nazaj

 

Naslednji gen ~ Michael Crichton... nabavil pred kratkim. Me ?e ?aka zavita v folijo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da nadaljujem svoj monolog: :D

 

Veliko Pok ~ Simon Singh: ?e kdaj radi pokukate ?ez teleskop, je to zelo dobra bukva za vas. Opis in razvoj vseh teorij od starih grkov pa do Hubblovih raziskovanj in ?e naprej, ki so vodile do kon?no sprejete teorije Velikega poka. Sploh ni tok dolgocajtno za brat, kot se sli?i. Od omenjenega avtorja toplo priporo?am ?e omenjeno knjig Knjiga ?ifer.

 

V?eraj sem za?el z: Naslednji gen on nedavno preminulega Michael Crichton-a.

 

Danes pa fri?no nabavil:

 

George Carlin: 3x Carlin and orgy of George: (skupek ve?ih njegovih knjig-legendarni stand up komik)

 

Jeremy Clakrson ~ The world according to Clarkson Volume 3: For Crying Out Loud

 

Cathcart & Klein ~Plato and Platypus walk into a bar

 

Yann Martel ~ Pijevo ?ivjenje

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Danes pa fri?no nabavil:

 

George Carlin: 3x Carlin an orgy of George: (skupek ve?ih njegovih knjig-legendarni stand up komik)

 

Jeremy Clakrson ~ The world according to Clarkson Volume 3: For Crying Out Loud

 

Cathcart & Klein ~Plato and Platypus walk into a bar

 

Yann Martel ~ Pijevo ?ivjenje

In je tudi fri?no prebrano:

 

George Carlin: 3x Carlin an orgy of George; ?e poznate njegove nastope in so vam v?e?, potem je to skoraj obvezno branje. Specifi?en smisel za humor ampak bolj kot humor so tu teme da se zamisli?.

 

Jeremy Clakrson ~ The world according to Clarkson Volume 3: For Crying Out Loud: Tale me je malo razo?arala, u bistvu me je bolj razo?aral Clarkson in njegovo Jelin?i?evsko razmi?ljanje na dolo?enih resnih temah. Ampak ?e pomisli? Jezze ne sme? jemati resno, ampak ?al bo veliko week-minded ljudi po?iralo te bedarije.

 

Cathcart & Klein ~Plato and Platypus walk into a bar; razumevanje filozofije skozi ?ale. Super knjigica.

 

Yann Martel ~ Pijevo ?ivjenje; lahkotna in zanimiva knjiga. Idelana za poletno pole?avanje in branje.

 

Lost Bettles ~ Philip Sabin; what a piece of shit... zgledala je bolj obetavno preden sem jo nabavil. Potem pa namesto konkretne teme, sem mel ob?utek kot da se avtor prepucava z drugimi u?enjaki. Mene ne zanima "kdo ma ve?jega", o tem bom raje presojal sam. Res da zapisov iz tistih ?asov ni veliko in je te?ko spravit dejstva skupaj, ampak namesto da bi avtor predstavil svoje ideje in teorije, raje primerja svoje z drugimi avtorji. Na?h, bom moral ?e naprej iskati kako dobro knjigo na to temo.

 

 

Zdaj pa ne vem katere ?em se lotit: Freudove Interpretation of dreams ali Zakaj je nebo modro (pozabu avtorja), Mam pa ?e slabo vest, ker sem dobil v roke en draft, za vpogled in da povem svoje mnenje pa ?e zdej nisem fertik, zgodba je ?e nekako OK, samo kaj ko je stil pisanja ?isto neprimeren in dobi? ob?utek da imajo vsi liki popolnoma enake osebnosti. :S.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar pre?ve?ene:

 

Ana Politkovska: Putinova Rusija : Zelo zanimiva knjiga, ki precej nazorno in v prvi osebi prika?e realno klavrno stanje v Rusiji.

 

Michael Moore: Stupit White Man : V dolo?enih delih zelo zanimiva knjig... precej za laste privle?enih podatkov, kar nekaj je pa realnega. Je pa seveda celotna knjiga konstrukt Moorove jeze do Busha in njegovega "klana"

 

Marcel ?tefan?i? Jr.: Busheva administracija: Priporo?am!!!

 

 

LP David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bom zdaj za?el brat Sveto pismo. Staro in novo zavezo.

Ker ste tukaj skuhali, da ne bom ve? na tem forumu in sploh na internetu, bo Sveto pismo odli?no ?tivo.

 

 

Lojz.. a more? vse zapackat? A ni dovolj 1234523 naslovov tem na tvoje ime? T

 

 

Admini... dejte prosim zbrisat zadnja dva posta! :angry2:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz.. a more? vse zapackat? A ni dovolj 1234523 naslovov tem na tvoje ime? T

Admini... dejte prosim zbrisat zadnja dva posta! :angry2:

 

Noben nau n? brisov, G.Lojz je car !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Da spet malo dopi?em...

 

Conn Iggulden ~ Wolf of the plains

 

Conn Iggulden ~ Lords of the bow

 

Conn Iggulden ~ Bones of the hills

Zbirka knjig na temo znanega mongolskega vladarja Genghis Khana. Avtor zanimivo prepeta zgodbo od mulca, ki se preganja z brati po ravnicah, do vzpona in bitk z Kitajci in Arabskimi "plemi?i". Dobr stuff...

Podobno kot nejgova serija o Juliju Cezarju...

 

Richard Dawkins ~ Bog kot zabloda; Je recimo da zanimivo, vsekakor pa ne najbolj?e branje... ponuja nekaj dobrih to?k za konkretno debato.

 

Khaled Hosseini ~ Tek za zmajem; "Predhodnica" knjige Tiso? veli?astnih sonc, postvljena v nekako isto obdobje a skozi o?i dveh de?kov. Dobra kniga.

 

?e 20 strani pa ostalo:

 

Alain de Botton ~ The pleasures and sorrows of work;

Dale? ne najbolj?a knjiga tega avtorja. Pri nejmu so za?etki ve?ino dolgo?asni in ?ele proti koncu dobijo smisel. Pri tej mislim, da ne bom tega mnenja.

 

Freudove interpretacije sanj pa po?asi premlevam, s tem tempom bo enkrat proti koncu tega leta fertik.

 

Na vrsti pa ?akajo ?e kupljne:

Richard Dawkins ~ Sebi?ni gen

Neel Burton ~ Plato's shadow

Sa?o Dolenc ~ Kratke zgodbe o skoraj vsem

 

 

Grem ?itat naprej, ?e mislim danes kon?at ono knjigo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.