Skoči na vsebino

ni v?gala


tihi63

Priporočeno sporočilo

No pa se je tudi meni zgodilo. Zjutraj sedem v svojo Mazdo, obrnem klju? pa ni? le nekak?no praskanje desno pod armaturko. Poskusim ?e nekrat ?ista tema nobenega glasu le kazalec za obrate je begal gor in dol, lu?ke so vse ugasnile, pa spet tisto pokalne pod armaturko. ?ez dan zamenjam akumulator in spet vse OK. Spra?ujem ali je mo?no da akumulator skodi kar tako ?ez no? brez kakr?enega koli opozorila. A je kdo ?e imel podobne probleme ion kaj je bilo narobe. Saj se mi zdi da kljub zamenjavi akumulatorja ne v?iga navem kako ?ivo oz. posko?no. :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?eloma so samo akomulatorji zani? - ko so mal starej?i prebijejo, ko ste?e ?ez prevelik tok (recimo ob zagonu motorja).

 

Kaj si pa zaeno znamko akomulatorja nabavil? Treba bi bilo zmerit kak?no napetost daje, ko motor ne laufa - na?eloma naj ne bi bilo pod 12V.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lej tle ni nobenega straha! Recimo :D

 

Kolikor je meni znano jih je ?e nekaj na M6 zamenjalo akomulator kar ni neke panike!

Kar se praznenja ti?e Morda si pustil ?ez no? kaj pri?gano morda ima? kak porabnik ki ti ne ve? zanga in ti tako spraznil tvojo Vesno ;)

 

Dobro pa bi bilo izmerit padec napetosti ob zagonu avta z navadnim V-metrom(ne sme past pod 10V) in pa samo polnilno napetost ki pa je lahko od 13,5 do 14,5.

 

Za sam porabnik pa se da tudi izmerit (?e ti slu?ajno kaj od?ira ?trom)

Mo?nost napake pa je lahko tudi sama klju?avnica da ti v tistem momentu ni dal kontakta,ampak to vzemi kot samo informacijo!

 

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo!! :bravo:

 

Ma kaj ve? kaj je bil vzrok da je vesna odpovedala (morda je mela poln kufer :D)

 

 

?e ma? ?e tastari akom. naj ti za foro ?e tega stestira magar z aerometrom s katerim ti bo ugotovil vrednost elektrolita ki je v akomulatorju, in obremeni ga naj tam na ene 40-80A ?e te seveda zanima :D

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v akumulatorju je pri?lo do prekinitve medceli?nih vezi se pravi ti je po?ila vez med dvema celicama.A si preveril ?e je akumulator imel dovolj vode ?e ne je tudi to lahko vzrok ker so se plo??e v celici akumulatorja lahko zlepile in so pri?le v stik skozi separator.Na?eloma se pri pri pravilnem vzdr?evanju nebi smelo zgoditi kaj takega v dveh in pol letih vem da meni moj akumulator ?e laufa dobre 4 leta ker to izberem iz datuma kdaj je bil akumulator izdelan.Sicer pa ni hudi? da se v tako veliki seriji izdelanih akumulatorjev nebi na?lo nekaj ki imajo slabo zalite medceli?ne vezi in podobno.Upam da ti bo topla dobro delovala za polnilno napetost pa ti mora altenator v prostem teku ne glede na vklju?ene porabnike zagotavljati polnilno napetost 14 v. Min pa 13.8 ?e je napetost manj?a lahko ima? ?e problem(razen ?e ima? ?kodo) te pa itak nikdar niso polnile dobro.

:bravo:

gremo na?i.....

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ?e jaz povem svojo zgodbo. Pred cca. 14 dnevi se mi je za?elo dogajati, da je pri zagonu motorja zabilo vse ?tevce do konca, jih zabilo ?e kontra nazaj, potem pa se je vzpostavilo normalno stanje ?zmeden? . To se sicer ni zgodilo vsaki?, pa vseeno. Opazil sem tudi, da je avto te?je v?gal, ?e je bil ?e vro? (npr. postanek na bencinskem servisu)... :whatever:

Po nasvetu Labija in tudi serviserja na Gami, sem zamenjal akumulator in sedaj je zopet vse BP. So ga tudi zmerili in je bil "na pragu smrti".

 

Aja, tudi pri meni je 95 Ah.

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Mogoče si se res nagaral, ampak si vsaj vozil "varčnega" bencinarja.
    • Tako je to...vsak ima "svoj" predalček😄
    • Enake znamke vozilo, enak model vozila, enak letnik vozila, enako veliko vozilo, še barve je enake, enkrat štirikolesni pogon in dvolitrski turbo dizel (poraba 6,7), drugič 1,5 litrski ne-dizel s sprednjim pogonom (poraba 8,8).    Zame ni več dileme, kakšen motor je edina prava izbira.
    • DANES SEM PA SPREMENIL VERO IN TRDIM, DA JE AVTOMATIK NEKAJ NAJBOLJŠEGA NA TEM SVETU!   Sem danes dobil kot nadomestno vozilo enakega, kot je naš dvolitrski dizelaš, le da nima štirikolesnega pogona in da je 1,5 litrski bbeeee eeenn eeennn ciiii narr brrr (me trese že če moram samo napisat). Se pravi težko vozilo z majhnim motorčkom.  Dragi moji, to pa je "trajben getriben"... Saj po avtocesti od Kopra mimo Trsta in do Monfalcona je lepo šlo, nič posebnega. Itak je pol poti omejitev 80 in s tujim avtom sem se omejitve držal kot klop. Ko se je omejitev dvignila, je bilo pa zmerno do pretežno vodoravno in je tudi kar šlo. Od Monfalcona do Solkana je pa polovico poti skozi naselja (50), ostalo pa 70. Nato sem v Solkanu počakal, da so trije otroci končali s športnim plezanjem in en otrok z avtošolo, pa še sosed me je prosil za prevoz, ker se je skregal s punco in dobil čevelj... In tako sen štartal s polnim, že tako velikim in težkim, vozilom v te naše hribe. Sem prekladal tisti menjalnik, da me zdaj bolita noga in roka. In že na pol poti do doma sem si zaželel, da bi bil avtomatik...    Zdaj razumem, kaj so nekateri tu razlagali. Dokler sem vozil dvolitrskega dizla, tega nisem razumel.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.