Skoči na vsebino

Lu?ke za Airbag in ABS


Priporočeno sporočilo

Zdravo. Imam Mazdo 323f, letnik 2000, 1.5 90km.

 

Ob?asno se mi pri?igeta lu?ki za ABS, skoraj vedno pa mi gorita lu?ki za Airbag. Po utripanju lu?ke za Airbag sem razbral, da je verjetno te?ava s senzorjem v sovoznikovem sede?u.

Za ABS pa sem razbral, da bi naj bila te?ava z zadnjim desnim senzorjem.

 

Zanima me, ?e je kdo imel podobne te?ave in ?e kdo ve kaj bi se dalo storiti. Za mene je to zelo mote?e.

 

Hvala.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dvomim v senzor, verjetno ima? zlomljen kabel ki gre na volan. Ti dela hupa ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hupa dela b.p.. Lu?ke se pri?igajo naklju?no, ni nekega vzorca po katerem bi lahko rekel, kdaj bodo gorele in kdaj bodo vgasnile (razen poleti, ?e je avto na soncu pol sigurno gori ABS). Po utripanju oran?ne lu?ke za ABS, sem iz programa Autodata razbral, da gre za desni zadnji senzor.

 

Po utripanju oran?ne lu?ke za airbag pa sem iz istega programa razbral, da je te?ava pri senzorju v sovoznikovem sede?u.

 

Zanima me, ?e je kdo imel podobne te?ave in ve kaj se da storiti. Ali je pa? edina mo?nost, da zapeljem avto na servis in verjetno menjam oba senzorja. Aja pa ?e zanima me, ?e kdo ve okvirno ceno.

 

Hvala

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hupa dela b.p.. Lu?ke se pri?igajo naklju?no, ni nekega vzorca po katerem bi lahko rekel, kdaj bodo gorele in kdaj bodo vgasnile (razen poleti, ?e je avto na soncu pol sigurno gori ABS). Po utripanju oran?ne lu?ke za ABS, sem iz programa Autodata razbral, da gre za desni zadnji senzor.

 

Po utripanju oran?ne lu?ke za airbag pa sem iz istega programa razbral, da je te?ava pri senzorju v sovoznikovem sede?u.

 

Zanima me, ?e je kdo imel podobne te?ave in ve kaj se da storiti. Ali je pa? edina mo?nost, da zapeljem avto na servis in verjetno menjam oba senzorja. Aja pa ?e zanima me, ?e kdo ve okvirno ceno.

 

Hvala

 

Za ABS senzor ti lahko potrdim da pri tej seriji crkavajo in ?e to samo zadnji, ker imamo doma tako mazdo in smo menjali ?e oba. Kako ugotovi? kateri je, to ti vzame 5 minut ?asa za oba skupaj ?e koles ti ni teba dol jemat, mora? pa bit vsaj malo ?tromarja.. Cena manj kot 100?.

 

Za senzor pod sovoznikovim sede?em pa nebi vedel ?e ga ima?, naredi preizkus po?eni motor in ko ti bo utripala lu?ka za airbag, po?asi obrni volan v levo ali desno in ?e ti neha utripat, spet obrni volan v prej?nji polo?aj, ?e ti spet za?ne utripat potem je kabel, ?a pa ni razlike potem pa je nekaj drugega.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, bom ?ez vikend poizkusil porihtati ABS senzor. Za airbag bom pa preveril, potem pa javim kaj bom ugotovil.

 

Hvala za pomo?.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo mene. Zdajle sem pri?el iz servisa. Tam so mi povedali slede?e:

- zadnji desni ABS senzor je fu? - cca 66?

- senzor v sovoznikovem sede?u je fu?, potrebno je menjati celotni del, kjer se sedi - cca 500?

- senzor pretoka zraka, ki je v cevi takoj za zra?nim filtrom je verjetno fu?, sicer so ga malo spihali in mogo?e bo kaj bolj?e, druga?e ga je potrebno menjati - cca 320?

- kon?nika zadnjega stabilizatorja sta fu? - komad cca 55?

 

ABS senzor sem naro?il, se mi zdi sprejemljiva cena. Senzor pod sovoznikovim sede?om bi se naj dal prevezati tako, da je pa? airbag vedno aktiviran (sicer je potrebno obesiti gor neki upor, ampak to bi ?e enega elektronika potrebova). Tisti senzor pretoka zraka bom sedaj preiskusil, ?e je kaj bolj?e, druga?e sem razmi?ljal da bi na odpadu poiskal kaj podobnega... mogo?e bi tudi s sede?em storil podobno... Kon?nike sem pa na?el na e-bayu za 33,6? komplet + po?tnina - vse skupaj bo verjetno tam okrog 50?.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

x-layer, ce ti kaj pomaga ta informacija:

senzor pretoka zraka je isti tudi v mazdi 6 dizel. Meni so zamenjali pa so mi dal kar od 323...

Se mi zdi celo, da je isti pri vseh mazdah...

 

Kolko je pa bla cena, meni se zdi 320? kar malo pretirana cena. ?eprav po drugi strani delam kar dosti kilometrov in ?e nebo druga?e bom menjal, ker se mi investicija povrne recimo v 2 letih. S predvidevanjem da bi bila poraba recimo 0,5 litra manj?a.

Trenutno je poraba nekje med 7,5 in 8 litri, kar se mi za 1.5 motor zdi hudi?evo dosti.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem nc placal mi je Stefan takrat dal pod garancijo svojega avta (imel je 323F, letnik 00)

Sicer pa je omenjal takrat ceno cca. 73.000sit (torej ista cena).

Bom probal najt temo, ker sem to omenjal :)

 

 

LMM, se dobr da se razumemo s temi iz game, ki mi je to priznal pod svojim avtom, ker drugace dati 70.000sit za ta senzor bi blo malo prevec vseen

sovoznikov senzor: skakalo se je kvecjemu na zadnjic zicih :P

 

aja tocno, tudi senzor pri sovoznikovem airbagu so mi zamenjali pod garancijo

(takrat so razdrli cel sedez, da so prisli do senzorja)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kaj naj re?em, lepo tebi. Ta serija pa ima senzorje vgrajene v sede?, tako da je potrebno menjati celotni del, kjer se sedi. Ali pa celi sede? (?e bom kje zvohal rabljenega). Tisti senzor pretoka zraka bom pa videl, verjetno bom po?akal da izpraznim kak?na 2 rezervoarja in ?e nebo ni? bolj?e, bom pa? ?e to menjal.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Trenutno je poraba nekje med 7,5 in 8 litri, kar se mi za 1.5 motor zdi hudi?evo dosti.

 

muahahahaha ;)

 

1.4 16V ma isto porabo pa 72KM ;)

 

ni panike spljoh :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj prej?nji avto je bila Mazda 323, 1.3 75km, letnik '96. Poraba je bila od 6 - 6,5 litra, sedaj pa imam 1 - 1,5 litra ve?jo porabo, pa moram re?t da ni neke stra?ne razlike v pospe?kih... Mogo?e nekaj pri vi?jih obratih, no ja pa tudi kon?na hitrost je po moje vi?ja (?e nisem imel prilo?nosti stestirat). Po ?tevcu sem se z staro Mazdo peljal od Ravbarkomande proti obale 205. Tega bom pa stestiral v pomladnih mesecih :P.

No v glavnem, ima kdo kak?no varjanto kje bi lahko dobil rabljen (seveda delujo?) senzor pretoka zraka. Tudi rabljen sopotnikov sede? bi pri?el prav. <_<

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se pa senzorja v sovoznikovem sede?u ti?e, mi je pa prijazen mehanik na servisu povedal, da bi se teoreti?no dalo povezati pine na priklju?ku kar direktno, mimo senzorja. Tako da bi bil airbag vedno aktiviran, tudi ?e nih?e ne sedi na sovoznikovem sede?u. Samo je rekel da bi moral neki upor dati gor na povezavo.

Je mogo?e ?e kdo delal kaj podobnega? Predlogi so dobrodo?li... :D

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo. Tule sem najdu MAF na ebayu -> link.

Kaj mislite o tem? Kak?na je kaj kvaliteta tega?

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

muahahahaha ;)

 

1.4 16V ma isto porabo pa 72KM ;)

 

ni panike spljoh :)

 

Evo sem zamenjal MAF, po 5tih tankih mi je poraba padla na 6,78 l. V glavnem avto te?e kot namazan zdaj, pospe?evanje je vsaj ne?emu podobno.

 

Sedaj ?e edino ?akam na kako pametno re?itev za tisti senzor v sovoznikovem sede?u.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Zaradi senzorja pretoka zraka je ponavadi vi?ja poravba zato, ker ta senzor po?ilja napa?en podatek koliko zraka je motor dobil. Zato je tudi ?utiti "zaspanost" motorja in pa vi?jo porabo, ker pa? vbrizgava ve? bencina kot je to potrebno.

 

Ta senzor sem potem kupil preko e-baya. Link je nekje zgoraj, cena s po?tnino vred pa je bila okrog 75?.

 

ABS senzor sem kupil na servisu - cca 65?. Zamenjal sem ga sam, pribli?no 30-45 min dela.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Evo danes sem si pridobil senzor, ki je v sovoznikovem sede?u. Vendar ko ga priklju?im, mi zopet javlja da je nekaj narobe s sovoznikovim sede?em. Imam dva vpra?anja:

1. Je mo?no da bi moral biti senzor od mazde 323F, ker ta je od 323 sedana?

2. Je potrebno v ra?unalniku izbrisati zadnje alarme?

 

Hvala.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveri polscati kabel, ki gre z volana na ohisje od stikal za brisalce in smernike.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Pozdravljeni!

 

tudi jaz imam problem z lu?kami za airbag. Torej imam Mazdo 323f 1.5 letnik 99 in se mi v?igajo obe kontrolni lu?ki za airbag. Rde?a utripne 4 krat po?asi in 7 krat hitro, torej je to kot sem lahko razbral iz ostalih postov okvara code 47, okvara sovoznikovega airbaga oz senzorja. Ali imam prav?

 

Zanima me ali moram sedaj zamenjati celoten sede? ali bi se dalo kaj drugega postoriti. V primeru, da je treba menjati celoten sede? ali je lahko sede? od mlaj?ega letnika, mogo?e tudi od drugega modela?

 

Kak?en je to kaj stro?ek po va?ih izku?njah?

 

Hvala in Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...
  • 3 meseci kasneje...

Zdj bi pa ?e jst prosu za nasvet. Od u?eri naprej se je za vedno vdal usodi ABS, prej se je lu?ka v?asih pr?gala, v?asih ne, zdj pa nimam ve? te sre?e :D A kdo ve kje lahko preverm kaj je hin? Summ da je ?ou senzor, sam bi blo fajn da vem kater je. A je k?na ?ansa da se re? obstoje? senzor, glede na to da je ?e pred kratkim ob?asno delu ABS?

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Airbag, ima verjetno zlomljen-prekinen kabel ki gre na volan.

 

ABS je verjetno kak senzor shodil, se da enostavno ugotovit kater.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Mi lahko verjameš na besedo-ko boš videl kako fino je,ko gre glava stran...verjemi-nočeš brez😍...za tistih mogoče 20-30€ razlike...   Edino Festool še ima to,samo oni imajo plastični 43mm EURO-vrat. Kaj ti pa to omogoča?....da dobiš čisto tapravi kotni vrtalnik/vijačnik...da o drugih prenosnih vodilih itd. ne govorim....ko ti gre z prostorom "za nohte" ga ni boljšega sistema. Obstajajo podobni plastični tudi pri bosch manjsih strojih,Metabo pri L in LT seriji že malce boljšega-masivnega-takšnega ima samo Metabo. Ta kotni,ki ga imam...cca.80€ na Amazonu se mi zdi...tisti za v kote z zamikom tudi nekaj takega...res masivno,krogljično vležajeno itd...šele ko vidiš in primeš v roko vidiš-vsakega centa vredno.      
    • Lahko ti sam povem, če si že eni ne upate ... 😀 1992 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 1996 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2000 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2004 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2011 (razlog: samo da ne bi slučajno še enkrat zmagal Pahor, ki sem ga pomagal izvolit in je bil kot predsednik vlade polom) Učimo se celo življenje in sem se naučil, da obstaja le majhna verjetnost, da bo tisti, ki zna dobro kritizirati aktualno oblast, boljši, ko bo sam prišel na oblast. Pri Ivanovih obljubah je bilo marsikaj zdravega, a kasneje udejanjenega zelo malo, veliko pa slabih praks. Sploh pa so me kasneje prepričali takratni njegovi brezplačniki, nora tv, .. polni laži, sovraštva, primitivizma. Name so naredili obraten učinek od njihovega namena - prepričali so me koga ne smem več volit.   In potem vsakič na naslednjih volitvah vržemo kocko in upamo, da bomo zadeli ... Jaz še nisem. 😀    
    • video-93070d25345430fd40731c5049d6e255-V.mp4
    • Ta tvoj izgleda tak pošteni skok naprej. Glave glih ne rabim snemljive, ostalo pa so karakteristike za prste obliznit.   Bom pogledal še video. In dal v "spomin". Saj kolko sem škrt, bom čakal, da Bosch krepne.   Nimam drugega Boscha, komot grem vstran. Razen šraufarc, tako ali tako preferiram orodje na kablu.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.