Skoči na vsebino

Utripanje xenon lu?i pri Mazdi 3 GTA 2.0


Priporočeno sporočilo

pozdravljeni,

 

pred kratkim sem kupli Mazdo 3 GTA 2.0 stara pa je 3 leta. pred nekaj dnevi se mi je za?ela utripati sprednja leva lu? (xenon original), po nekaj utripih pa neha delovat. zanima me kaj je te?ava samo v ?arnici ali je ?e kak?na druga mo?nost? sicer pa mi desna dela normalno. no zanimalo bi me ?e KAKO NAJLA?JE ZAMENJATI ?ARNICO, GLEDE NA TO DA JE ZELO MALO PROSTORA?

 

hvala za odgovor

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

torej koliko bi me to stalo? ker v servisni knjigi manjka ena ?tampilka in garancije ne priznajo.

 

Elektronika za eno lu? je cca 400? ?e se ne motim... ampak za ziher raje vpra?aj na servisu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

torej koliko bi me to stalo? ker v servisni knjigi manjka ena ?tampilka in garancije ne priznajo.

 

Probi se izgovorit na to, da lu?i se ne popravlja niti ne preverja med posameznimi rednimi servisi in je na?eloma popolnoma vseeno a ima? potrjeno servisno ali ne. ?e bodo vsaj malo fleksibilni bo mogo?e ?lo.

 

Bi bilo pa smiselno, da najprej na servisu preverijo kaj je to?no narobe in kak?na bo kon?na cifra za popravilo. Lahko tudi proba? s kak?no soudele?bo pri servisu recimo v stilu 50:50 glede na to, da avto je na?eloma ?e v tovarni?ki garanciji in ti manjka edino en servis :ne vem:

 

?al pa ne poznam nobenega tako dobro, da bi ti lahko zrihtal ?tempelj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

u mater....

 

kaj pozna? koga ki dela na kakem mazdinem servisu, da bi zrihtal eno ?tampilko pa bi bla zadeva v garanciji?

 

Ta bo bolj te?ka...jaz sem imel vse ?tampiljke in narejene servise(avto uvo?en-Italija),pa so delali probleme

z garancijo.Preverjali so v Avstriji(ki je mimogrede ?ef in bdi nad Slovenijo),ki odobrava vse,kar je v zvezi z

garancijo in ?ele ko so v ra?unalniku videli,da vse ?tima,so mi odobrili.Tako,da mislim,da se to ne da naredit za nazaj,ker servis ne bo vpisan v centralnem ra?unalniku za Evropo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta bo bolj te?ka...jaz sem imel vse ?tampiljke in narejene servise(avto uvo?en-Italija),pa so delali probleme

z garancijo.Preverjali so v Avstriji(ki je mimogrede ?ef in bdi nad Slovenijo),ki odobrava vse,kar je v zvezi z

garancijo in ?ele ko so v ra?unalniku videli,da vse ?tima,so mi odobrili.Tako,da mislim,da se to ne da naredit za nazaj,ker servis ne bo vpisan v centralnem ra?unalniku za Evropo.

 

 

no sem ?e klical na mazdo slovenije, pa mi je mojster za reklamacije predlagal da grem avto poservisirat v italijo. sicer pa ?ivim par kilometrov od trsta, kjer bi znali pomagat. dvomim pa da bi v trstu gledali preve? v servisno knjigo glede na to da je avto ''servisiran'' v Sloveniji. Mislim, da niso vsi serviserji oz. servisi tako zate?eni kot ta iz tvojega primera :)

Probat pa ni greh :)

 

KAJ PRAVITE NA TO? TO SEM POBRAL IZ BMW FORUMA....

 

 

....., lahko je xenon ?arnica pri koncu (zmanjkuje plina) in se ?arnica trudi ?e goret, uga?a, se pri?ge uga?a, torej utripa, ena izmed mo?nosti pa je da je tudi balast pri koncu ampak dvomim. 90% sem da so krive ?arnice! Priporo?am ti, da iz lu?i, ki ti lepo gori da? ?arnico v lu? katera ne gori, ?e ne bo utripalo, potem je kriva ?arnica, ?e pa bo utripalo pa je kriv balast! To je vsa umetnost xenona! Povej samo za kak BMW gre? E39 E46?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem bil na mazda servisu v Trstu(ker sem doma tudi par km do tam),ker sem misli,da imam 5 letno garancijo kot italijan?ki.Pol sem pa videl,da so ?e bolj zate?eni kot pr nas na servisu v KP.

Edino,za kak del gre? lahko tja,ker so cenej?i kot pri nas v Slo. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem bil na mazda servisu v Trstu(ker sem doma tudi par km do tam),ker sem misli,da imam 5 letno garancijo kot italijan?ki.Pol sem pa videl,da so ?e bolj zate?eni kot pr nas na servisu v KP.

Edino,za kak del gre? lahko tja,ker so cenej?i kot pri nas v Slo. ;)

 

torej mi pu?iona od 400? ne gine a?

sicer pa komplicirajo ?e je avto kupljen v slo. moj pa je kupljen v italiji tako da... misli? da znajo bit sitni?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

torej mi pu?iona od 400? ne gine a?

sicer pa komplicirajo ?e je avto kupljen v slo. moj pa je kupljen v italiji tako da... misli? da znajo bit sitni?

 

Pa sej moj je tudi iz Italije in ?e vsi servisi so bili narejeni tam.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej moj je tudi iz Italije in ?e vsi servisi so bili narejeni tam.

 

kaj pa pravi? na tisto kar sem na?el na bmw forumu?

 

kaj pa pravi? na tisto kar sem na?el na bmw forumu?

 

 

KAJ PRAVITE NA TO? TO SEM POBRAL IZ BMW FORUMA....

 

 

....., lahko je xenon ?arnica pri koncu (zmanjkuje plina) in se ?arnica trudi ?e goret, uga?a, se pri?ge uga?a, torej utripa, ena izmed mo?nosti pa je da je tudi balast pri koncu ampak dvomim. 90% sem da so krive ?arnice! Priporo?am ti, da iz lu?i, ki ti lepo gori da? ?arnico v lu? katera ne gori, ?e ne bo utripalo, potem je kriva ?arnica, ?e pa bo utripalo pa je kriv balast! To je vsa umetnost xenona! Povej samo za kak BMW gre? E39 E46?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napaka se je ponovila, potrebna je menjava elektronike in ?arometa. Cena sitnica. 900?

V ?em je fora. avto je iz Italije, kjer je pet let garancije. ?e peljem v Italijo bi morala garancija ?e veljat (ali pa? ne, ker ni avto ve? registriran v Italiji)?

 

mislim, da bi garancija morala veljati v italiji samo ?e je avto v italiji kupljen, druga?e pa nebo ?lo. sicer pa sem se pogovarjal ze nekim osebkom iz mazde slovenije, pa mi je rekel, da bi mi morali garancijo upo?tevati. sicer pa sem koordinator enega ra?unalni?kega servisa in vem, da ima ra?unalnik dolo?eno garancijo ne gelede na to kje se ga dejansko uporablja... :)

 

torej 900?. kaj ima mogo?e kdo kako dobro novico? ker se stro?ek dviga iz dneva v dan... najprej 100? (?arnica), potem 400? (celotna lu?), sedaj pa 900? (eletkronika), kmalu bo 15000? cela mazda.. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napaka se je ponovila, potrebna je menjava elektronike in ?arometa. Cena sitnica. 900?

V ?em je fora. avto je iz Italije, kjer je pet let garancije. ?e peljem v Italijo bi morala garancija ?e veljat (ali pa? ne, ker ni avto ve? registriran v Italiji)?

 

To?no tako-garancija 5 let velja samo za avte kupljene v Italiji in registrirane v Italiji.?e ga tam odjavijo in ga ti prijavi? v SLO,ti velja garancija 3 leta, normalno,kot za vse mazde kupljene pri nas!!. Ni va?no,kje je bil avto kupljen(v kateri dr?avi EU),garancija velja v vseh dr?avah,katere so navedene v servisni knji?ici.Seveda je pogoj,da je bil servisiran na uradnih servisih z vsemi ?tampiljkami v knjigi(ra?uni niso obvezni).

Torej,garancija 5 let velja zgolj v Italiji z italijanskimi tablicami in nikjer drugje v Evropi.Preverjeno. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napaka se je ponovila, potrebna je menjava elektronike in ?arometa. Cena sitnica. 900?

 

Kako? A samo elektronike se pa ne da naro?it? Ker kak?en je smisel menjati vse skupaj, ker ?aromet ni crknil?!?!? Crknila je "samo" elektronika :blink:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako? A samo elektronike se pa ne da naro?it? Ker kak?en je smisel menjati vse skupaj, ker ?aromet ni crknil?!?!? Crknila je "samo" elektronika :blink:

 

Ma to so te fore na servisih-najla?je je menjat vse in pol bo sigurno delalo.Samo,kak?na bo pa cena,to ni va?no.Dokler je ?e v garanciji bi ?e razumel tak na?in dela,toda po poteku bi pa ja morali to?no ugotoviti,zakaj ne dela stvar prav. :(

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma to so te fore na servisih-najla?je je menjat vse in pol bo sigurno delalo.Samo,kak?na bo pa cena,to ni va?no.Dokler je ?e v garanciji bi ?e razumel tak na?in dela,toda po poteku bi pa ja morali to?no ugotoviti,zakaj ne dela stvar prav. :(

 

To?no tako... :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa Zavarovalnica, kasko oz. po?kodovanje vozila na parkiri??u, kaj ?e ?aka?? Razbij lu? pa bos dobo novo zastojn.

 

?e druga?e ne gre, je to zlo dobra opcija. Pa odbitna fran?iza zih nau 900?. ?e ti boniteta ostane, ne vem kaj ?e ?aka?. Razbij jo prasico :P

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

Avtoelektroniko in avtomobilske ra?unalnike popravljajo v biv?i opekarni v ?rnu?ah. Preverjeno najceneje zamenja samo ( upor ali ?ip ki je crknil ) okvarjen del.

Lep pozdrav

 

To so besede.Pojdi urno tja,da ti stvar pregledajo.Meni je tako tudi tu v KP en ?lan popravu ra?unalnik za Pugija. Popravilo je bilo takrat 5000 sit.Najve?krat crkne kak procesor v takih zadevah,kjer se kaj krmili

To z zavarovalnico pa v tvojem primeru res ne pride v po?tev. <_<

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To so besede.Pojdi urno tja,da ti stvar pregledajo.Meni je tako tudi tu v KP en ?lan popravu ra?unalnik za Pugija. Popravilo je bilo takrat 5000 sit.Najve?krat crkne kak procesor v takih zadevah,kjer se kaj krmili

To z zavarovalnico pa v tvojem primeru res ne pride v po?tev. <_<

 

Zakaj bi popravljal nekaj kar je novo tako poceni da te na rit vr?e ? :blink:

 

 

 

ps. Samo malo iznajdljivosti in poguma je potrebno, pa ?e 1 leto garancije ima?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.