Skoči na vsebino

M6 - redni servis 40.000 km


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni

 

Se opro??am ?e bom vpra?al norijo. Se bolj med novimi. Kaj je potrebno druga?no olje zaradi DPF filtra? Kaj to imajo samo novej?e Mazde noter? Kako naj vem ?e ima to moja?(letnik 2005). A je potrebno tudi ta filter preventivno menjati pri servisu?

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim,da imajo 6-tke diesel od facelifta naprej DPF filter (filter sajastih delcev) in so zato tudi EURO4.

?e ima avto DFP filter je potrebno posebno olje (naj bi povzro?alo manj saj), ki je svinsko drago.

 

Filter klime naj bi se menjal enkrat letno, njegova funkcija je filtriranje zraka, ki vstopa v kabino.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Precej veliko. Se pozna ?e je novej?a mazda zaradi dpf filtra je olje dra?je,

lahko pa svojega prinese? enakega po karakteristikah pa bo? pri?paral. Mora?

pa vedeti da si imel menjan filter klime in zraka to pa kar nanese : )

 

Ne ga lomit.Sem naredil isti servis (z najbolj?im oljem na trgu) za 100 ?.S tem,da sem to isto delo pla?al 15 ?. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim,da imajo 6-tke diesel od facelifta naprej DPF filter (filter sajastih delcev) in so zato tudi EURO4.

?e ima avto DFP filter je potrebno posebno olje (naj bi povzro?alo manj saj), ki je svinsko drago.

 

Filter klime naj bi se menjal enkrat letno, njegova funkcija je filtriranje zraka, ki vstopa v kabino.

 

In kako naj vem ?e imam DPF filter?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ce mas faceliftano M6 potem mas DPF, ce nimas faceliftane pa nimas. simpl ko pasulj.

sam, da ne bos vprasal kako naj vem ce mam faceliftano M6? :)

 

Ja to?no to bom vpra?al :( Sorry ampak res ne spremljam kdaj je bil kak?en avto faceliftan in kak?en je bil pred faceliftom.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pozdravlejni!

 

A je kdo pred kratkim(letos) delal veliki servis (120k km) na mazdi 6 diesel? ?e je kak?en, ali bi lahko skeniral racun ter ga prilepil tukaj? Me zanimajo malo cene storitev.

 

Hvala

 

LP

 

Sicer sva govorila ?e po ZS ampak na najdem ra?una. Kot ka?e je v avtu, ki pa je trenutno na ?trihanju.

 

Cena je bila 833?, menjane pa olje, olje v menjalniku!, napanjalec, pogonski jermen, pa standardne zadeve, ki se delajo ob vsakem servisu vklju?no z vsemi filtri. Poleg tega so mi dodali ?e podalj?ek izpuha za Webasto.

 

Takoj ko najdem ra?un ga poskeniram in prilepim.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer sva govorila ?e po ZS ampak na najdem ra?una. Kot ka?e je v avtu, ki pa je trenutno na ?trihanju.

 

Cena je bila 833?, menjane pa olje, olje v menjalniku!, napanjalec, pogonski jermen, pa standardne zadeve, ki se delajo ob vsakem servisu vklju?no z vsemi filtri. Poleg tega so mi dodali ?e podalj?ek izpuha za Webasto.

 

Takoj ko najdem ra?un ga poskeniram in prilepim.

 

A bi prilepu gor pozneje kdaj slikce od podalj?ka za webasto?To moram obvezno naredit,ker v?asih,ko ugasnem mazdo se mi izpod prednjih vrat kadi kot iz dimnika.?e posebno zdej,ko je ful mraz,mi v?asih kdo hiti kazat,kako se dimi nekaj spodaj...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A bi prilepu gor pozneje kdaj slikce od podalj?ka za webasto?To moram obvezno naredit,ker v?asih,ko ugasnem mazdo se mi izpod prednjih vrat kadi kot iz dimnika.?e posebno zdej,ko je ful mraz,mi v?asih kdo hiti kazat,kako se dimi nekaj spodaj...

 

Tole s podalj?kom full zale?e pri meni ?e posebej saj avto ogrevam s timerjem ali pa daljincem in ?e ni ?isto ni? vetra mi dim vle?e v kabino. Zdaj je pa prakti?no konec tega saj se je situacija ob?utno izbolj?ala in v 14 dneh se mi je samo 1x zazdelo, da bi to lahko bil smrad iz mojega avta. Toplo priporo?am vsem.

 

Slikce - hja ko pride avto od li?arja... ?e bo vse po sre?i v petek oziroma ?ele v petek :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole s podalj?kom full zale?e pri meni ?e posebej saj avto ogrevam s timerjem ali pa daljincem in ?e ni ?isto ni? vetra mi dim vle?e v kabino. Zdaj je pa prakti?no konec tega saj se je situacija ob?utno izbolj?ala in v 14 dneh se mi je samo 1x zazdelo, da bi to lahko bil smrad iz mojega avta. Toplo priporo?am vsem.

 

Slikce - hja ko pride avto od li?arja... ?e bo vse po sre?i v petek oziroma ?ele v petek :(

 

Hja,va?no je,da ti ga u?timajo kot se ?ika-predvsem kvalitetno. :bravo: sej bo kmalu petek tu. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Lep pozdrav fantje ,jaz sem si delal sam servis na mazdi 6 2.0 , 136KM letnik 2004 in pri velikem servisu ko sem menjal jermen in napenjalec ,sem menjal vodno ?rpalko ker je bila ?e sumlijva in me je skrbelo ker zobati jermen tudi njo poganja ,da ne bi pri?lo kasneje do defekta. Ampak na va?ih ra?unih nisem zasledil ,da bi bila ?rpalka menjana kar sveda ni dobro ker avto ipak ima 120.000 km in ?rpalka ni ve?na ,cena za njo pa je 250 evrov. To so pa na?i servisi ,ker ti no?ejo svetovat ,da je pri tej ma?ini dobro zamenjat tudi vodno ?rpalko ko menja? jermen na velikem servisu.

badjo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav fantje ,jaz sem si delal sam servis na mazdi 6 2.0 , 136KM letnik 2004 in pri velikem servisu ko sem menjal jermen in napenjalec ,sem menjal vodno ?rpalko ker je bila ?e sumlijva in me je skrbelo ker zobati jermen tudi njo poganja ,da ne bi pri?lo kasneje do defekta. Ampak na va?ih ra?unih nisem zasledil ,da bi bila ?rpalka menjana kar sveda ni dobro ker avto ipak ima 120.000 km in ?rpalka ni ve?na ,cena za njo pa je 250 evrov. To so pa na?i servisi ,ker ti no?ejo svetovat ,da je pri tej ma?ini dobro zamenjat tudi vodno ?rpalko ko menja? jermen na velikem servisu.

 

Pa valjda jo menjajo?To je pa ja samoumevno...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.