Skoči na vsebino

Klik pri zavijanju


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Kolega je kupil mazdo 323F letnik 97 s prevo?enimi cirka 174.000 km. In ko ostro zavija v levo ali desno zaklika, kot da je nekje nekaksna zracnost. Pri normalni voznji ko se pelje ravno in levo desno, gor dol pa tega klika ni slisat. Tudi ko avto malo bolj obremenis oziroma podvozje. Ce je imel mogoce ze kdo taksne tezave in kaj naj bi to bilo? Prejsnji lastnik je rekel da so hin zgornje gume pri sprednjih amortizerjih, da so preparele in da zato, ko ostro zavijas nekak zaklika. Je to mozno?

 

Najlep?a hvala!

 

LP

Mazda Rx7 FD 1999 - imported from Japan

Honda Civic HB 1.4iS 1996 - bought in MB

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako mo?en pa je klik?

 

Kot da bi nekaj presko?ilo, al je "tktktktktktkt" (na hitr)?

 

Na volanu ?uti kaj?

 

Podobno sm mel jaz...sm mel lufta tam pr roki in polosovini...kok se re?e, nimam pojma.

Sm zamenjal ?raufek, pa je nehalo.

 

Lahk da je "lager"...sicer pa so dost bolj sposobni ljudlje na tem forumu, pa bo kter ?e vedu kaj je:)

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kon?niki-seleni na rokah ali pa kon?niki na volanski letvi ali pa pri kolesih.

 

Al pa ?oferju ropatjajo kosti. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po vsej verjetnosti homokineti?ni zglob, ?e tk tk tk tk tk tk tk tk-ata pri ostrem zavijanju levo in desno potem sta ?la oba. Pri prej?nji mazdi mi je tudi ?el eden pri cca. 180t km. Najceneje sem ga dobil v Gama centru LJ BTC, sedaj tudi na Cosmosu v ?i?ki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Homokineti?ni zglob ni ker vem kak se to slisi, sam en mali tk se slisi.

 

Verjetno je kaksen kocnik, bo treba avto na dvigalko dat pa mal pogledat.

 

Hvala! :bravo:

 

Pri dvignjenem avtu bo? presneto malo videl, ker je podvozje takrat neobremnjeno, avto maora stat na telh pol pa s "pajserjem" malo proba? je je luft ali pa ti nekdo malo pogunca volan levo desni ina takoj bo? najdu napako.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js pa mam sam eno neumesno - tebi se sli?i tisti KLIK notri v kabini(pribli?no kot zvok releja) ali se to sli?i kot bol tog zvok ki prihaja od zunaj!! (kot bi nekaj ob ?elezo nabijal) ?

 

 

Se pa zasli?i samo takrat ko cukne? avto v levo ali desno!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Zvok se definitivno slisi da prihaja od podvozja in ne od kaksnega releja ali kaj podobnega. Slisi se kot kovina ob kovino, samo ko avto cuknes levo desno, se tega ne slisi, tudi ne med samo voznjo po razriti cesti, samo ko fajn obremenis sprednji levi ali desni konec, ko fajn zavijas..... nazadnje pri bremzanju in zavijanju. Sam ni homokineti?ni zglob ker bi se potem slisalo tk tk tk tk tk... tukaj pa samo en velik KLIK.

 

Nisem se uspel najti vzroka.... bom cez vikend se probal kaj. Volan tudi nima lufta, tako da ne vem kaj bi bilo..... hmmm

 

LP, Hvala

Mazda Rx7 FD 1999 - imported from Japan

Honda Civic HB 1.4iS 1996 - bought in MB

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Zvok se definitivno slisi da prihaja od podvozja in ne od kaksnega releja ali kaj podobnega. Slisi se kot kovina ob kovino, samo ko avto cuknes levo desno, se tega ne slisi, tudi ne med samo voznjo po razriti cesti, samo ko fajn obremenis sprednji levi ali desni konec, ko fajn zavijas..... nazadnje pri bremzanju in zavijanju. Sam ni homokineti?ni zglob ker bi se potem slisalo tk tk tk tk tk... tukaj pa samo en velik KLIK.

 

Nisem se uspel najti vzroka.... bom cez vikend se probal kaj. Volan tudi nima lufta, tako da ne vem kaj bi bilo..... hmmm

 

LP, Hvala

 

Kolikor ?asa bo? ugotavljal tako da se samo vozi? toliko ?asa bo?-si ?e vrgel stran, treba je pod avto in preverit, nima? mulfunkcijskega displeya, da ti napisalo "zamenjaj desni kon?nik na roki ker ima luft in ti dela klik" :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor ?asa bo? ugotavljal tako da se samo vozi? toliko ?asa bo?-si ?e vrgel stran, treba je pod avto in preverit, nima? mulfunkcijskega displeya, da ti napisalo "zamenjaj desni kon?nik na roki ker ima luft in ti dela klik" :D

 

:bravo::hohoho::hohoho::hohoho::hohoho::hohoho::hohoho:

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:hohoho::hohoho::hohoho::hohoho::hohoho::bravo:

 

Vem da ne obstaja napravica, ki ti bi povedala. Kot drugo pa ni moj avto ampka od kolega, tako da lahko samo pogledam cez vikend.... mi je pa jasno da bo treba avto dvignit. Drugace ne bo slo. Sam ce je ze mel kdo kaksne taksne tezave in kaj je bilo pri njemu problem.

 

Hvala vseeno!

Mazda Rx7 FD 1999 - imported from Japan

Honda Civic HB 1.4iS 1996 - bought in MB

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.