Skoči na vsebino

Kon?no vinjete?


daSKAn

Priporočeno sporočilo

tele vinjete so po moje sam ?e ena tema, d se zdj?na vlada pa? prlizne navadnim smrtnikom..itak vejo,d bi dars preve? zgubu s tem, tk d..verjetno lohk kr pozabmo na to..

 

je pa res, d bi se zlo spla?al tistim, ki so veliko na abc...

 

men osebno pa nekak tele vinjete ne bi preve? spremenile vo?nje, k (?e se le da) uporabim raj regionalke: lepo na izi, se ?e kje na kofetku ustavim, mal okrog pogledam.. turisti?ki pa? :bravo:

What goes around..comes around..
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 303
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Na izi ?e, na izi, ko grem na dopust...seveda lokalci, kavica, ko sem pa blizu destinaciji, pa tud kak pir?k. :D :mi pijemoo:

 

Ma ko gre? iz dopusta, pa ni bol?ga, kot avto?trada...konstantna hitrost, dr?i? svojo ?puro...ni treba ?altat, ni kri?i??, ... res pa da mor? bit vseeno pozoren. :ph34r:

 

Glede vlade pa tko...isto bo kot vsako volilno leto...ka ?em komentirat.

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom povedu tako...glede na to, da ko grem nekam v drug konec slovenije skor ne vem, kdaj bom ?el nazaj.

Vpra?anje:

- dnevne vinjete...kako bodo vedeli, kdaj si jo kupil, kdaj nalimal na ?ipo in kdaj uporabil? Kdaj za?nejo od?tevati ?as 24h?

 

- tedenske ali kakr?ne-koli-?e-pa?, enaka vpra?anja kot zgoraj...predvsem ?asovno.

 

- letna?

se mi zdi najbolj "prakti?na". Jo kupim, dam tistih cca. 200?, pa mam celo leto mir. Pa na nek na?in po mojih kalkulacijah, se mi ?e najbolj izpla?a, da kupim letno.

In seveda tudi tu nastopijo vpra?anja!!!

 

Pa mislim, da bi se dalo tudi tako po?timat, da bi imel eno vinjeto v dveh avtomobilih! :ouje:

?e smo kot ?tudenti zastonj telefoniral in po?tudiral marsikaj, bomo pa tud to!

 

Me pa zanima, kaj se bo zgodilo s sistemi cestninjenja...ABC, ipd. pa ?e neka stvar je...ma sm pozabu kok se re?e (rumena kartica).

 

Kaj bodo naredili s samo infrastrukturo cestninskih postaj? Za staro ?elezo prodat ciganom?!!!

 

Kaj ko se bo pa kak ?eh (pa ne samo ?eh) prguncal, pa ne bo imel vinjete?

?e zdaj marsikoga vidi?, da zablokira ABC, ker si pa? misli...o lej...prazna ?pura!!!

 

Ko kupi? vinjeto (govorim za avstrijo in nem?ijo) ti na ?rpalki po??ipa dan in mesec na vinjeti ko jo kupi?. In od testega "po??ipanega" dneva velja kolikor velja!

 

Jaz podpiram vinjete, ker sem konstantno na AC in bi mi bil ni?ji stro?ek. En penzijonist ko gre pa 1x mese?no na AC bi bil pa na slab?em. Je pa res, da z malo iznajdljivosti se da malo pomitit z vinjeto :D Se mi je ?e zgodilo, da sem se sredi Gradza spomnil, da moram vinjeto na ?ipo prilepiti - ker v avstriji te taka malomarnost drago pride, ?e te dobijo modri angeli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsak sistem, kjer voznik ne pla?a po dejansko prevo?enih kilometrih po avtocesti, je krivi?en. Vsi sistemi, o katerih Dars sedaj razmi?lja, so usmerjeni samo v to, da bodo oni pobrali ?im ve? cestnin ne glede na to, na kak?en na?in. Ali kdo razmi?lja, da bomo zopet pla?ali vsi davkopla?evalci tako novo izmi?ljotino. Ta bo pa seveda veljala toliko ?asa, dokler se ne bo pojavil nek nov izumitelj z novim sistemom, ki bo ?e bolj oh in joh.

Kaj pa kak?na varianta, ki bo veljala po celi evropi in zara?unavala dejansko prevo?ene kilometre? Je to preve? zahtevat pri dana?nji tehniki ? <_<

Ne me basat s tistim Dolenjcem in ovco v hotelu. (lahko bi , pa nisi !)

Mogo?e bi probali ?e kak?en pav?al za bencin po sistemu pla?a? en bencinski pav?al letno, pol pa tanka? kolikor rabi? !!!! :angry:

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e bi probali ?e kak?en pav?al za bencin po sistemu pla?a? en bencinski pav?al letno, pol pa tanka? kolikor rabi? !!!!

 

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa to bi mellllllllllllllllllllllllllllllll :bravo:

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgolj ideja uporabe ene vinjete v ve?ih avtomobilh!!!

 

?e bi se dala izkoristit...seveda!!!

 

Kupi? letno vinjeto, pa jo nalima? na folijo, ki se uporablja za zavijanje ?ivil.

Z vla?no krpo pobri?e? ?ipo od znotri, in preprosto prilepi? vinjeto.

Po kon?ani uporabi vinjeto samo "odlepi?", ker itak ni ve? lepila!!!

 

Bi bla stvar izvedljiva?

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni osebno je sedanji na?in najbolj ok, ker pa avtovesti se peljem 1X na 2 meseca(uporabljam ABC), pa ?e to od logatca do kopra in da bi potem neke vinjete kupoval mi nekako ne potegne, za tiste ki pa so veliko na avtocesto pa je vsekakor dobra zadeva tele vinjete. Samo se je kdo ?e vpra?al zakaj pa pla?ujemo cestnimo pri registraciji vozil ? ?zmeden?

 

Druga?e pa ?ivele stare ceste, sploh proti primorski. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ?e dolg nisem peljal po stari od Logatca ?ez Postojno v Koper, pa me zanima, ?e so ?e kaj porihtal asfalt.

 

Nazadnje ?el pred kakim dvem letim s fotrovim hro??em, pa sm prov joku...

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ?e dolg nisem peljal po stari od Logatca ?ez Postojno v Koper, pa me zanima, ?e so ?e kaj porihtal asfalt.

 

Nazadnje ?el pred kakim dvem letim s fotrovim hro??em, pa sm prov joku...

 

Ja so jo popedenal, na dolo?enih odsekih, so jo preplastili, pa zelo dobre znake so postavili na "ka?jih ridah" aka na planino. :bravo: Crkne? od smeha ko jih vidi?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimiva stvar pa verjetnu marsikomu uporabna stvar pri vinjetah.... in vseh nalepkah za sprednje steklo...

 

Osebno sovra?im te nalepke na oknu.... ?e posebej ko mu prete?e rok in je ne more? dol spravit..

 

Kako se tega re?it??

 

Na?in 1: Nalepko preden jo zalima? nama?e? s kremo za roke..... stoji toliko ?asa kot rabi?, in po uporabi se zlahla odstrani... :aaaaa:

 

Na?in 2: ?e nima? kreme... je tudi ?love?ka slina odli?en premaz za nalepko...

 

 

JAz to s pridom prakticiram.... kaj pa vi?? :hohoho:

 

 

LP David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimiva stvar pa verjetnu marsikomu uporabna stvar pri vinjetah.... in vseh nalepkah za sprednje steklo...

 

Osebno sovra?im te nalepke na oknu.... ?e posebej ko mu prete?e rok in je ne more? dol spravit..

 

Kako se tega re?it??

 

Na?in 1: Nalepko preden jo zalima? nama?e? s kremo za roke..... stoji toliko ?asa kot rabi?, in po uporabi se zlahla odstrani... :aaaaa:

 

Na?in 2: ?e nima? kreme... je tudi ?love?ka slina odli?en premaz za nalepko...

JAz to s pridom prakticiram.... kaj pa vi?? :hohoho:

LP David

 

 

a krema za obraz ni ql? L'Oreal,..ker se ceni? pa to :D:hohoho:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so te viniete tudi ena bala.?e grem in ko grem po avtocesti ,imam ABC in je to zame ?isto o.k.

Ko se mi ne mudi tudi koristim staro cesto...je bolj romanti?no in manj stresna vo?nja. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Evo,pa bojo vinjete za osebna vozila.Samo kaj mi to pomaga zaj,ko se ne bom ve? dnevno fural po AC! :(

 

KLIK DO NOVICE

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glavno da so neke nalepke na steklu... :vskalo:

 

za svico mam nalepko, za avstrijo tud in potem npr. kaka slovaska/ceska...in zdaj se slovenska...

ce ze dajo vinjete lahko bi si zamislili nekja drugega kot nalepke na steklu.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glavno da so neke nalepke na steklu... :vskalo:

 

za svico mam nalepko, za avstrijo tud in potem npr. kaka slovaska/ceska...in zdaj se slovenska...

ce ze dajo vinjete lahko bi si zamislili nekja drugega kot nalepke na steklu.

 

 

Ja, ?e bo ?lo tko naprej ne bomo ve? n? vn vidl...

Pa sej je vseen, ?e mal, pa nas bodo Garmini sami okol vozil. :hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali sem za vinjete? ?isto odvisno od cene, v kon?ni fazi pa NE, ker bodo trajale do leta 2010, nakar sledi GPS cestninjenje. Se spla?a uvajat nekaj novega, tako velik projekt, za le dve leti? Niti slu?ajno! O?itno bo spet nekomu mastno dodeljen davkopla?evalski denar, ogromno njega. Banda hudi?ova.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.