Skoči na vsebino

Zelena ba in njena obuditev


BOBI

Priporočeno sporočilo

Se prav kar se ?troma menja se menja sam kar je na zgornji sliki? Ker tisti konektorji ki so zdaj u mojem avtu, se prav notranja napeljava, pa?ejo direkt u ra?unalnik, tk da ni treba nobenega dodatnega vezanja ?troma. Sam ra?unalnik je pa treba nekak odkodirat, ker drga? avto ne bo zalaufal, glede na to da spusti ?trom samo iz kodo klju?avnice iz druzga avta.

Aja pa ?e se ti kva sajna kwa nrdim s tistma dvema ?i?kama od alarma ki sta gor na slik?

 

Bobi, sori, ker ti smetim temo, ampak imam eno splo?no vpra?anje. Je mo?no na Z5 motorju odklopit menjalnik, ?e je avto na tleh? S tem mislim, da je seveda normalno dvignjen spredaj, polosovine potegnjene iz pest, kolesa dol, menjalnik pa odklopi? na roko. Ga je mo?no potegnit skozi blatnik oziroma pod njim, mimo roke? Zanima me namre?, kako bi najla?je zamenjal sklopko (ko bo potrebno). Na kanalu je cela tragedija, vendar so to relativno majhni menjalniki. Vem, da se ga da zadaj odpret, ?e sname? plastiko v blatniku, ampak to ni neka posebnost.

 

Pa ?e nekaj bi te vpra?al ... sem pred tem, da naredimo generalko na glavi in ?e se slu?ajno zgodi, da so za slab?o kompresijo na enem cilindru krivi obro?ki, se da izpulit blok s karterjem in celim menjalnikom na izi ven? To mislim od zgoraj. Da bi potem porihtal kompletno pa mogo?e ?e preventivno sklopko menjal.

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 105
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Bobi, sori, ker ti smetim temo, ampak imam eno splo?no vpra?anje. Je mo?no na Z5 motorju odklopit menjalnik, ?e je avto na tleh? S tem mislim, da je seveda normalno dvignjen spredaj, polosovine potegnjene iz pest, kolesa dol, menjalnik pa odklopi? na roko. Ga je mo?no potegnit skozi blatnik oziroma pod njim, mimo roke? Zanima me namre?, kako bi najla?je zamenjal sklopko (ko bo potrebno). Na kanalu je cela tragedija, vendar so to relativno majhni menjalniki. Vem, da se ga da zadaj odpret, ?e sname? plastiko v blatniku, ampak to ni neka posebnost.

 

Pa ?e nekaj bi te vpra?al ... sem pred tem, da naredimo generalko na glavi in ?e se slu?ajno zgodi, da so za slab?o kompresijo na enem cilindru krivi obro?ki, se da izpulit blok s karterjem in celim menjalnikom na izi ven? To mislim od zgoraj. Da bi potem porihtal kompletno pa mogo?e ?e preventivno sklopko menjal.

 

:D da se menjalnik tak odklopit,motor pa gre najlazje ven od spodaj,ni pa neke panike ga tudi ven potegnit samo mores pac bolj pazit na kable itd.

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo vse motorje dajal od zgoraj ven...gre ?ist lepo. Rabi? 2-3 ljudi pa winch. Ni panike. Delo ti samo nakazuje, kaj je treba vse postorit, preden da? zadevice ven. Gre ?ist lepo motor z menjalnikom skupaj ven :bravo:

:)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, samo en ?kripec dobi? pa lepo vzdigne? motor. Mazde imajo ?e celo prav posebne kljuke na motorju za to delo, ?e se ne motim tako, da celo 2 nimata kaj dosti dela. B)

 

Torej se da naredit kakorkoli? Super! Saj to sem vedel, da te edino harness lahko heca, ?e da? ma?ino ven od zgoraj. Placa je torej dovolj. Hvala za odgovore! :)

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo vse motorje dajal od zgoraj ven...gre ?ist lepo. Rabi? 2-3 ljudi pa winch. Ni panike. Delo ti samo nakazuje, kaj je treba vse postorit, preden da? zadevice ven. Gre ?ist lepo motor z menjalnikom skupaj ven :bravo:

 

:D samo enkrat lazje in hitreje gre ce ga dol spustis na hidravlicno mizo tak kot jaz,zdaj ko pac mam to na razpolago pa dvigalo,pa vse lahko komot sam delas,saj prej ko sem doma v garazi delal pa na kanalu smo tudi z skripcem ven vlacli,sedaj pa ni sans da se bi vec mantral,2x hitreje vse sam zaj naredim kot prej vedno dva :P

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.