Skoči na vsebino

PORAZNA PORABA


lela_111

Priporočeno sporočilo

Kaj mi lahko kdo pove.... kak?no porabo naj bi imela mazda 3 sport - 1.6 pri neki normalni vo?nji?

Ki mene je fulll ?okiralo, ko sem pogruntala, da se na dolge relacije, ko ne pritiska? nabere 11.... pa e? racunalnik ka?e, da si porabu 1l manj kot ce racuna? porabo na roke !!!!!!!!!

 

Ma kaj se je ?e komu kaj tazga zgodilo al vsi samo slepo zaupate racunalniku ?!?!?!

Veliko smeha in dobre volje - pa varno vo?njo, seveda !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je pa precej preve? vsaj za ta motor (1.6) razen, ?e je ta relacija pri povpre?ni hitrosti 170, 180 km/h v kar dvomim, saj si napisala, da nisi ti?ala.

 

Po moji oceni bi morala biti tam nekje okoli 7,5 do 9 litrov saj sem pribli?no tako porabo bele?il pri mojem prej?njem avtomobilu (Clarus - 1.8 bencinar - 116KM), ki sem ga vozil precej "aktivno" 45% AC (150km/h povpre?je) 40% lokalne ceste (po omejitvah skozi naselja) in 15% mestne vo?nje (LJ - semafor vsakih 100 metrov).

 

 

 

Kar se ti?e pa ra?unalnika je pa kot ka?e japonska natan?nost pogrnila po celi ?rti saj je to rak rana vseh novej?ih Mazd s potovalnim ra?unalnikom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo ?udno 11l si prav zra?unala :P, izven mesta naj bi porabla 6,0l samo ra?unaj malo ve?jo porabo kot 6,0 ker avtomobile ne testirajo pod vremenskimi pogoji koliko je realna poraba ampak je avto lepo v hali in ga tam na mestu spustijo do hitrosti npr. 120km/h in ni nikakr?nega upora, zato pi?e pri vseh avtomobilih manj?a poraba v katalogih kot pa je realna!!

 

Samo teh 11l je preve? razen ?e si vozla v 4prestavi pa je zato toliko ?rl :D , druga?e pa obi??i mazda servis pa potem poro?aj kaj je bil vzrok! ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No poraba z Mazdo3 Sport 1.6 TX pri normalni vo?nji do 120 km/h, kdaj pa tudi nekaj ve? ala 160 km/h je po mojih izra?unih (ro?nih) cca. 7,5 l/100 km.

Do sedaj sem zabele?il vse kar sem nato?il vanjo (58x tank do vrha), to je zadostovalo za 37.500 km, poraba pa je natanko 7,5 l/100 km.

 

Moj nasvet je, da poskusi? z res normalno vo?njo, nekje do 120 km/h po mo?nosti z neko konstantno vo?njo ali pa na dalj?e relacije. Vzami si ?as pri vo?nji, za en polni rezervoar goriva in se vozi od 90 pa do 110 km/h, seveda pa z ?immanj pretikanja prestavne ro?ice in sunkovitega pospe?evanja, pa se bo takoj videlo. Jaz imam tak?no porabo pri ve?jem delu vo?nje na relaciji 80-100km v eno smer na dan.

 

Kar se ti?e pa ra?unalnika, pa je zadeva res poglavje zase. Izra?un povpre?ne porabe ne dr?i za en rezervoar goriva, ampak samo za zadanjih nekaj kilometrov.

Potovalni ra?unalnik tudi ne izra?unava dnevnih kilometrov enako kot glavni. Pri meni je razlike ?e za cca. 1.000 km. Toliko jih imam namre? ve? na skupnem ?tevcu!

 

Kolikor jaz opa?am, je poraba pri mojih Mazdah (323F 1.5i, Xedos 1.6i in Mazdo3 Sport 1.6 TX), ki sem jih imel do sedaj bila vedno tak?na kot je pisalo v tehni?nih podatkih ali pa celo prej manj?a.

 

To je bila moja najve?ja in najmanj?a poraba:

datum km Litrov cena na 100 km cena / L

06.02.04 595 49,75 9.313,00 8,36 187,20 SIT

04.09.04 683 46,02 9.470,92 6,74 205,80 SIT

 

Probaj in napi?i ko bo kaj novega.

user posted image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma sej tocno to me muci, ki nimam zimskih gum, zadnji mesec vozim ?e cel cas od 80 do 130 na avtocesti - spremljam, da vozim ob najni?ji mo?ni porabi, ki jo avto zmore....tankam 98, speljujem pocasi, in zadnja dva tanka sem ?la po Italijanskih avtocestah - ki so sama ravnica in res ni treba nic pritiskat - mestne vo?nje skoraj ni bilo ali pa je ta predstavljala le 10-15% celotne prevo?ene poti.... in je bila poraba na racunalniku 8.7 - na roke zracunana pa 9.8 - sam tako pocasi in previdno nisem vozila ?e nikoli v ?ivljenju.

 

Drugi tank sem praznila na relaciji Koper - Ljubljana, Koper-Postojna. In je bilo isto. Ma se prav bojim, kaj bi ?ele bilo, ce bi ?ivela v LJ in se preva?ala od semaforja do semaforja in imela za povrh ?e kake zimske gume gor.....

Me je kar malo strah.....

 

Ma veste da sem se mal bala, da ni to kaka "standardna" napaka pri Mazdah, glede na to da so edini prodajalec (za katerega jaz vem) ki nima podatkov o porabi ?e v svojih prospektih ampak lahko te podatke dobi? zgolj na fotokopiranem A4 papirju...

 

O.K. vsaj malo ste me pomirili s tem ko pravite, da imate drugi porabo o.k.

Bom pa javila kaj bom odpravila na servisu......

Veliko smeha in dobre volje - pa varno vo?njo, seveda !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj Xedos nima tako visoke porabe, na normalnih relacijah + 200 do 250 km avtoceste, pa je 2.0 V6 motor. Jaz imam tam nekje od 9 do 10 litrov, pa ga vmes tudi stiskam 200+, skoraj na vsak tank goriva. Razlika med letnimi in zimskimi gumami je, manj?a poraba z zimskimi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zivjo lela

 

Zakaj pa tankas 98 oktanski benz? A ni za 1.6 dost 95?

Jaz sem na testni voznji (po Ljubljani in obvoznici) po bord comp. mel porabo nekaj pod 10. Mislim da je blo 9.6 al neki podobnega. Ampak je blo to hitra voznja -"test" pac :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ma vem da bi bil 95-oktanski dovolj (ma po ?enski logiki je vec oktanski ja tut kej bolj?i) - al ne :o( ?!

Na prej?njem avtu sem vedno imela obcutek, da ce tankam 95 - hudic nikamor ne potegne ..... in tako sem pristala na 98 :o)

 

Mah jaz se kar bojim mal pritisnit, ki bi bila poraba ziher 16.... bom provala ta teden - grem v cetrtek v LJ in bom vozila tak kak se ?ika za tak avto (brez ga ?padat - ma tut brez pretiravat).... cem rect da za spremembo ne bom vozila 100- 130 po avtocesti, da me ravno vsak cricek ?i?a... Me prou martra firbec kaj bo pokazala poraba. Bom javila.

Veliko smeha in dobre volje - pa varno vo?njo, seveda !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol bos mela pa 6 litrov porabe :D

 

S tankanjem 98 lahk imas tudi negativne ucinke. Sam vseen ne da bi se drasticno povecala poraba. Kolk kilometrov pa ma avto? Ker ce je se cist nov. mogoce ja to razlog.

 

Se pravi v cetrtek bom mogu pazit na nalet mazde 3 z visoko hitrostjo...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ha ha ha - ja ja bom mahala z belo zastavico skuzi okno, in tolkla po volanu (sam upam da se er-beg ne spro?i) da me bo ziher videt in cut... ha ha ha.

 

Ma ja, avto je ?e kar nov..... ma bom provala tankat 95 in spraznit en tak tank - sej ne bo te?ko :o)))))

Veliko smeha in dobre volje - pa varno vo?njo, seveda !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol bos mela pa 6 litrov porabe :D

 

S tankanjem 98 lahk imas tudi negativne ucinke. Sam vseen ne da bi se drasticno povecala poraba. Kolk kilometrov pa ma avto? Ker ce je se cist nov. mogoce ja to razlog.

 

Se pravi v cetrtek bom mogu pazit na nalet mazde 3 z visoko hitrostjo...

Negativni ucineki 98 oktanskega bencina so, da pade poraba, avto bolje vlece in lepse tece.Preizkuseno na vec avtomobilih.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Negativni ucineki 98 oktanskega bencina so, da pade poraba, avto bolje vlece in lepse tece.Preizkuseno na vec avtomobilih.

hmmm...razen na mojem???

 

 

lela...a si s kopra??

jaz tankam na obalnih crpalkah 95 okt. benz pa imam tudi nadpovprecno porabo zadnji mesec dni...

povezava?

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol bos mela pa 6 litrov porabe  :D

 

S tankanjem 98 lahk imas tudi negativne ucinke. Sam vseen ne da bi se drasticno povecala poraba. Kolk kilometrov pa ma avto? Ker ce je se cist nov. mogoce ja to razlog.

 

Se pravi v cetrtek bom mogu pazit na nalet mazde 3 z visoko hitrostjo...

Negativni ucineki 98 oktanskega bencina so, da pade poraba, avto bolje vlece in lepse tece.Preizkuseno na vec avtomobilih.
To ni res. Ce bi blo tko noben ne bi tankal 95. Je pa res da kadar vozis v visjih vrtljajih je lahko poraba nizja z 98, in boljse vlece kot pravis. Sem pa pogledal kompresijo za mazdo3 1.6, ta je 10:1, tko da nic ni narobe ce se tanka 98.

 

@Mazda Mx3:

 

Mogoce pa je res neki z vasimi pumpami. Goljufija?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma tankam na razlicnih pumpah. Enkrat v Kozini (ne na avtocesti), pa v Se?ani, pa na Postojnskem.... Sem tut jaz pomislila, da je kaj z bencinom in s pumpami... - tako kot je to bilo v Italiji, ko so ugotavljali (z tankanjem v kantice), da na crpalki nato?ici? kar nekaj manj kot ka?e crpalka in kot placa?...

 

Sej pravim, ta tank bom provala vozit tako kot sem vedno do sedaj - z drugimi avti, pa bom vidla kaj da je.

 

Drgac mi je pa tako fullll v?ec, da mi je kar hudo.

Veliko smeha in dobre volje - pa varno vo?njo, seveda !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma da niso res zaceli kaj sleparit...sam praviloma se nebi smelo zgodit, ker so vse crpalke umerjene...vsaj une od omv-ja

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol bos mela pa 6 litrov porabe? :D

 

S tankanjem 98 lahk imas tudi negativne ucinke. Sam vseen ne da bi se drasticno povecala poraba. Kolk kilometrov pa ma avto? Ker ce je se cist nov. mogoce ja to razlog.

 

Se pravi v cetrtek bom mogu pazit na nalet mazde 3 z visoko hitrostjo...

Negativni ucineki 98 oktanskega bencina so, da pade poraba, avto bolje vlece in lepse tece.Preizkuseno na vec avtomobilih.
To ni res. Ce bi blo tko noben ne bi tankal 95. Je pa res da kadar vozis v visjih vrtljajih je lahko poraba nizja z 98, in boljse vlece kot pravis. Sem pa pogledal kompresijo za mazdo3 1.6, ta je 10:1, tko da nic ni narobe ce se tanka 98.

 

@Mazda Mx3:

 

Mogoce pa je res neki z vasimi pumpami. Goljufija?

Kaj ni res, na?a familija (Honda,2XMazda in Nissan) vsi uporabljajo izrecno 98 oktansko gorivo in tankamo SAMO na OMW Istrabenz. Zato ker je vsak naredil prizkus z 95 in 98 oktanskim bencinom in smo vsi ugotovili da je RAZLIKA in to pozitvna. Je pa na avtomobilzmu neko? nekdo, ki je delal na petrolu, v laboratoriju, napisal kako petrol goljufa z oktani in je v bistvu 98 oktansko gorivo 97 oktansko in 95 pa je 93 oktansko. Bom pa danes ?e ?el tankat na AGIP pa da vidim kak?no imajo tam gorivo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je kolega povedal, da je opazu full mocno razliko ko je tankal v Nemciji - da je avto obcutno bolje vozil. Baje imajo tam te zadeve pod nadzorom....

 

AGIP - kaj je Italijanski?! Ce je njihov jim ne verjamem en k.... nic. Ki oni so pa sploh maherji.

Veliko smeha in dobre volje - pa varno vo?njo, seveda !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni? sekirat za porabo, naftarji nas majo radi :)

 

?e posebej tiste ki V6 motorje vozimo... zimska poraba 9.5-10.5l /100km :lol:

 

but I LOVE the fuckin' car ! ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni? sekirat za porabo, naftarji nas majo radi :)

 

?e posebej tiste ki V6 motorje vozimo... zimska poraba 9.5-10.5l /100km :lol:

 

but I LOVE the fuckin' car ! ;)

Halo? A je teb 9.5-10-5 l/100km velika poraba al kaj? To ni nic, za tak avto.

Razen ce mislis voznja v peti konstantno pri 90km/h

Sem mel avto s katerim sem mel najnizjo porabo 15 l/100km, ponavad je bla poraba pa okol 17. and I loved it as well. :P

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LabiGT: ne razumem, kako ni to ni? za tak avto.. pa saj je 1.8 pa ma 136 KM, tudi konkuren?na vozila ne pijejo ve? ! vsaj ne o?itno ! Velika "te?ava" MX-3 je, da ima zelo kratko izdelan menjalnik, v 5. se peljem 120 pri 4000 obr/min.

 

Ampak, ko sem kupoval avto, sem pri?akoval to, tak da... :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej tko sem mislu, ko si kupu tak avto poraba ni bla prioriteta. Mogoce je problem ker proizvaja tak lep zvok ki te "prisili" da ga tiscis-ampak vseen meni se ne zdi 10 litrov velik (v primerjavi s kaj dobis B) )

 

Sem pa mal pogledu teh. podatke za Kaalmanmobile, 5. prestava je 0.84 in koncna(reduktor) 4.39. Dinamicni radij pa priblizno 30 cm.(ce mas 205/55 15 gume)

 

Ce se prav spomnem iz faksa: v= (n*2pi*r) / i(peta)*i(red.) *3.6/60= (4000*2*3.14*0.3) / (0.84*4.39) *(3.6/60) = 122.7 km/h. (mal sem se verjetno zmotil pri din. radiju)

 

Se pravi ko gres 200 mas cca. 6500 rpm ? A si takrat meril porabo :D ?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ka te jaz vem kaj si ti to men napisu za formule :blink:

 

ampak.. po tvojih podatkih ma? prav :) tudi za 200km/h :lol:

 

qrba, komaj zdaj vidm, kak sn zabit... <_<

 

mah nej bo... avto je pa ?e vedno fajn vozt...

 

poraba pri 200 je pa TA-BUUuuuuuuuuuuuuuuuuuu

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.