Skoči na vsebino

E-Espace


Mraušk Mčk

Priporočeno sporočilo

Da se mal pohvalim kak?ne avte vozim… sramezljiv

 

Sicer se avtomobilov in ?ensk ne posoja, vendar mi je sino?i prijatelj za en krog zaupal svojega Espaca (model letnik 1991 - 96) :danzoman: . Ni? posebnega bi rekel kdo, ?e nebi zadeve poganjala elektrika ?zmeden? .

Kak?nega temeljitega preizkusa po ozkih in mo?no ovinkastih gozdnih cesticah okoli ?e?njice pri Kropi ni bilo mogo?e naredit ? vse sem prevozil v 1. prestavi, ker ve? kot 60 se tam ni dalo peljati. Zanimiva je ?ista ti?ina dokler ne spelje? in se ne oglasi podvozje. Speljava? lahko samo s pritiskom na stopalko za plin ? po?asi, ali pa z uporabo sklopke kot pri obi?ajnih avtih ? hitreje, kajti pri ni? obratih je navora malo. Za vzvratno vo?njo samo preklopi? stikalo na armaturi tik ob volanu. Precej?nja te?a svin?evih akumulatorjev se pozna v strmih klancih (tam okol ?e?nice so kar strmi), kamor mora? zato pripeljat z ustreznimi vrtljaji, pri nizkih ima trofazni 51kW motor manj navora :whatever: .

Prijatelj trenutno dela na shuj?evalni ? avto pri homologaciji tudi tehtajo :huh: . Original prednji zici v Espacu tehtajo toliko, da jih te?ko dvigne?, zato jih menja s plasti?nimi ?koljkastimi. Naro?ene ima tudi nove najsodobnej?e litij-polimer akumulatorje, ki so bistveno zmogljivej?i in po kilogramih kar nekajkrat la?ji od sedanjih (cenovno naj bi tanovi "tehtali" 18 000 ojrotov ?zmeden? ). Z novimi akumulatorji bi bil lahko njegov E-Espace ?e ?isto spodoben avto. :bravo:

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Labi, mogo?e pa zato, ker nekateri svoje avte nekako personaliziramo in imamo do njih prav ?ustven odnos :ljubezen: .

 

Po pribli?no ?estih letih lastni?tva suzukija swifta sem moral poslu?at od vsepovsot, naj ga vendarle ?e prodam, ker po 6 letih se avta ja ?e vsak naveli?a. Moj odgovor takrat: "Po 6 letih se naveli?a? ?enske, avto ti pa po tolik?nem ?asu k srcu priraste". In ko sem po 12 letih peljal swifta na zadnjo vo?njo (prodal prijatelju), sem v grlu ?util ornk cmok :(

 

Lp M :)

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa to poganja cist samo elektrika a ma tud kej bencinske pomoci?

pa zanima me kako mu bodo cestnino obracunal glede nato da nima nc ccm

 

Ta najmanj?o saj namre? pi?e do 1350ccm :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto je mi?ljen bolj kot elektri?no gnani avtomobil in ne kot hibrid. Vseeno ima kot rezervo pod pokrovom motorja dizel agregat za primer, ?e bi v akumulatorjih zmanjkalo »?upe«. V prednjem odbija?u ima vti?nico na katero se priklopi ?ez no?. Kak?na je trenutno avtonomija ne vem. Z novimi akumulatorji bi moral imeti bistveno ve?jo in bolj?e pospe?ke, saj bo imel v njih kar 43 kWh energije ? za primerjavo, Toyota Prius ima v akujih le za 1.4 kWh energije.

 

Nekaj o tem: http://www.ad-pecjak.si/ECO/Ecar1.htm

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • In Bog je rekel Evi:  - "Ne jejta sadja s tega drevesa!"   Eva Boga ni poslušala.   In ti, revež, misliš, da bo tvoja poslušala tebe...
    • Če je res tako kot praviš, da so po naštetih atributih praktično vsi skoraj enaki, potem smo res "v riti", in bojim se, da imaš kar se tega tiče kar prav. 😏
    • Aha, ta.   Ker demokratičnosti, držanja obljub, poštenosti, pometanja pred lastnim pragom in tako naprej ni pri nobenem politiku. Kar se pa tiče zavzetih režimskih komunistov... Kar je starejših politikov, so tudi vsi bili komunisti ali pa vsaj odkriti simpatizerji. Kar se pa mlajših tiče, jih je pa tudi kar precej vsaj simpatizerjev... Ne bom se pa lotil naštevat, ker jih je preveč, pa se bojim, da naredim komu krivico, če ga ne omenim...   In zato res nisem vedel, koga imaš v mislih.
    • Saj vem, da veš (glumiš), ampak vseeno ...   https://twitter.com/AntonPeinkiher/status/1174755155398537221   Migracije so in bodo težava, za Evropo, za Slovenijo. Zanimivo se mi zdi, da nas desne stranke na eni strani strašijo pred migranti, hkrati pa si zelo prizadevajo za uvoz tuje delovne sile, recimo Filipincev. Torej gre na koncu spet samo za denar, da se bogatim zagotovi, da bodo ostali bogati. 
    • - "Pravijo, da ženska med seksom izgubi toliko kalorij, kot da bi pretekla 12 km." - "Ma, dej nehi, no! Katera pa preteče 12 km v treh minutah?"
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.