Skoči na vsebino

Krivljenje-rezanje roba zadnjih blatnikov


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

Prosim,?e kdo ve kam se oglasit-poklicat za krivljenje oz.rezanje notranjega roba zadnjih blatnikov.Kupil sem namre? alu in gume,pa mi zadaj podrgne,ko zapeljem v luknje,ki jih je na na?ih cestah ?al kar veliko.Sem se ?e zanimal na Cosmosu na Celov?ki,pa tega ne delajo ve?.

Hvala za pomo?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa kak AvtoJereb v Izoli?Misli?,da on tega ne dela,glede na to,da je relista?Probaj ga poklicat...

 

Sem vpra?al tudi tam enega,ki ga poznam in je rekel,da tega niso nikoli delali-prvi? je sli?al za to.

V LJ tudi ni bilo sre?e.

In zato sem se zdaj naro?il pri Fazerju. :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem vpra?al tudi tam enega,ki ga poznam in je rekel,da tega niso nikoli delali-prvi? je sli?al za to.

V LJ tudi ni bilo sre?e.

In zato sem se zdaj naro?il pri Fazerju. :lol:

 

?udna stvar. :whatever: Sej ?e bi imel pripravico,bi si lahko sam to naredil.Izgleda pa takole enostavno vse skupaj:

 

post-399-1208454222_thumb.jpg post-399-1208454238_thumb.jpg

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se le da, se je treba izogibati rezanju. Bolj pomembno je to seveda pri novih vozilih,.

Nekaj cm se lahko bp raz?iri kot je na sliki zgoraj, ve? pa pa? ne gre brez kleparskih del.

 

Zgoraj opisano metodo ?irjenje blatnika uporabljamo tudi mi.

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DIY Arch Rolling Japanese Style :bravo:

 

Slovenian style:

Objavljena slika

Objavljena slika

 

Sicer sem pa pri Fazerju tudi jaz dal ?iriti 106ko. Se je spla?alo, vsaj guma ni drgnila po blatniku. :blink:

 

tale slovenian style je pa gotovo najcenejsi :D

se je pred nekaj leti en sova??an spravu na podoben na?in ?irit blatnike pri fotrovem mercedesu, pa ga je na koncu lahko samo se k kleparju in licarju pelju :D

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pa odvisno od nerodnosti mojstra. :P Tale prijatelj se z 205ko ni? ne prito?uje. Je pa res, da mora? paziti ker tako stvar se ?iri do ene 3cm mogo?e ?e kak mm ve? (na 106ki sem imel prednje ?irjene cca 35mm) in to ne glede na to ali je japan style ali z uno napravico. Sploh zna biti neprijetno, ?e je avto kitan ker tisto pa rado po?i tudi pri manj?i raz?iritvi. :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bo? pa ?e 1x kital, a ne :hohoho::hohoho:

 

Jaz bolj vidim problem vihanje tega roba v tem, da se potem v novo nastalem zavihku nabira svinjarija in vlaga, kar je pravi "teren" za nastanek rje, ?e posebej, ?e po?i lak.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi to dr?i. Nekje sem videl en video (mislim, da je ?lo za "Hot Version AE86 Club" kar prei??i torrente :D) kjer ta rob zakitajo z neko maso tako, da je zadeva hermeti?no zaprta. ?e je predhodno ?ista in suha je potem trajno zadihtano. :bravo:

 

?e enkrat kital. :P Hja ?e je bil ?e butnjen je pa? tak?na resnica, da kit poka. :ne vem: :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bo? pa ?e 1x kital, a ne :hohoho::hohoho:

 

Jaz bolj vidim problem vihanje tega roba v tem, da se potem v novo nastalem zavihku nabira svinjarija in vlaga, kar je pravi "teren" za nastanek rje, ?e posebej, ?e po?i lak.

 

To,da je ve?ja mo?nost rjavenja je vpra?ljivo.Ker tudi na originalnem,?e pogleda? na sliki zgoraj,ni optimalno za odtekanje blata in vode.Po mojem se spla?a preden ga spodviha? cel rob dobro oprat in posu?it in ga premazat z kak?nim dobrim antikorozivnim sredstvom.In potem res ?e dodatno z silikonom zatesnit...

...in pol molit,da ti ne bo rjavelo. :blink:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Sem ?el do Fazer-ja in mi je pokrivil robove zadaj. :bravo: Sem mislil ,da je v redu ampak ,ko malo pretirava? in zapelje? v hitrem ovinku v kak?no luknjo ,se guma ?e vedno malo podrgne ob blatnik-isto spredaj,?e je volan mo?no zasukan v levo ali desno. :angry: Pa vsaj gume ne uni?uje ve?.16.5. imam homologacijo in upam,da ne bojo komplicirali. :whatever: Zadnji blatniki so na vrhu za 5mm potisnjeni ven in ?e robovi so stisnjeni-povalj?kani z notranje strani.?e bo kdo montiral 18-ke naj se prej 100% prepri?a ,da ne bo drgnilo.Moje alu so 8 X 18 col ET 42 in gume 225/40/18 in avto zni?an za 35mm.Razlika pri porabi iz 16 na 18 col je cca.0,5 l nafte na 100km. :pepsi:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?el do Fazer-ja in mi je pokrivil robove zadaj. :bravo: Sem mislil ,da je v redu ampak ,ko malo pretirava? in zapelje? v hitrem ovinku v kak?no luknjo ,se guma ?e vedno malo podrgne ob blatnik-isto spredaj,?e je volan mo?no zasukan v levo ali desno. :angry: Pa vsaj gume ne uni?uje ve?.16.5. imam homologacijo in upam,da ne bojo komplicirali. :whatever: Zadnji blatniki so na vrhu za 5mm potisnjeni ven in ?e robovi so stisnjeni-povalj?kani z notranje strani.?e bo kdo montiral 18-ke naj se prej 100% prepri?a ,da ne bo drgnilo.Moje alu so 8 X 18 col ET 42 in gume 225/40/18 in avto zni?an za 35mm.Razlika pri porabi iz 16 na 18 col je cca.0,5 l nafte na 100km. :pepsi:

 

Daj kako sliko gor. :bravo: Ma sej je nekje nepisano pravilo za 18-ke,da ET ne sme bit manj?i kot 45,?e je

feltna ?irine 8".?e bolj?e je,da je ET 48 ali pa 50.?e vedno bo dovolj odzunaj in ponavadi ne drsa,ker tistih 6 oz. 8 mm se ?e kako pozna.?koda,da se nisi prej pozanimal in ti zdej vseeno v?asih drsa. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem na hitro poslikal in so slike bolj tako.Na prvi se vidi kako je zadnji blatnik potegnjen ven,spredaj pa pridejo gume skoraj v ?irini blatnika.Se pozna tudi na kon?ni hitrosti-max 215 km/h po ?tevcu,prej s 16 col 240 km/h. :angry:

post-966-1210266263_thumb.jpg

post-966-1210266285_thumb.jpg

post-966-1210266527_thumb.jpg

post-966-1210266589_thumb.jpg

post-966-1210266640_thumb.jpg

post-966-1210266717_thumb.jpg

post-966-1210266838_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lepo :bravo:

alessio ne?

ze zdaj ti gre prevec :P

kok je sla z 16" pa ?zmeden? ocitno mas neko specialno varianto :P

 

 

To so hitrosti po ?tevcu-z GPS sem meril in pri 150 km/h la?e za cca. 8km/h,pri 50 km/h pa za 5 km/h.

?e se vozim po predpisih,se skoraj ne pozna na porabi.Pozna se pri visokih hitrostih. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 12 let kasneje...

Stara tema, a sem zdaj prišel do tega problema, nove feltne, jebatga :)

Uglavnem, kdo dandanes ve, če kdo v zasavskem delu ali pa kje v okolici LJ to dela?

Moram zapigat blatnike, drugače bom gume uničil v enem tednu.

 

20200612_115235.jpg

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.