Skoči na vsebino

senzor za zunanjo temperaturo Mazda 6 ?


Priporočeno sporočilo

Pa ?lovek ni to neko evropsko sranje. :P

 

Pa kje ma senzor?

 

Alex

 

Samo mene pa zdej vsak dan pri?aka "ohlajena" mazdica na 17°C,?eprav je cel dan na 30 °C in na soncu.

Tako vsaj pi?e gor na termometru v kabini

 

? :huh: Na kero foro?

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kje ma senzor?

 

Alex

 

Samo mene pa zdej vsak dan pri?aka "ohlajena" mazdica na 17°C,?eprav je cel dan na 30 °C in na soncu.

Tako vsaj pi?e gor na termometru v kabini

 

? :huh: Na kero foro?

 

...na foro,da ka?e termometer enih 20°C premalo. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo mene pa zdej vsak dan pri?aka "ohlajena" mazdica na 17°C,?eprav je cel dan na 30 °C in na soncu. ?zmeden?

Tako vsaj pi?e gor na termometru v kabini. :P

 

Ker imas srebrno...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...na foro,da ka?e termometer enih 20°C premalo. ;)

 

Da se ti ne bo snezinka za poledico prizgala :ouje:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Pozdravljeni!

Tudi meni senzor zunanje temperature pri mazdi 6 ne deluje to?no.

Napaka se pojavi , ker se prikaz temperature med vo?njom ne dviguje, ampak samo ?e temperatura pade, od?ita ni?jo temperaturo, vi?je pa ne, tako da ostane v spominu najni?ja temperatura med dolo?eno vo?njo.

Ko ugasnem avto za ve? ?asa prika?e to?no temperaturo nato pa spet po starem.

Danes sem bil na servisu v A-cosmos pa so mi rekli da stane zunanji senzor cca 100EUR, kar se mi zdi veliko in ne vem ?e bo potem deloval OK, glede na pogoste napake na zunanjih senzorjih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

Tudi meni senzor zunanje temperature pri mazdi 6 ne deluje to?no.

Napaka se pojavi , ker se prikaz temperature med vo?njom ne dviguje, ampak samo ?e temperatura pade, od?ita ni?jo temperaturo, vi?je pa ne, tako da ostane v spominu najni?ja temperatura med dolo?eno vo?njo.

Ko ugasnem avto za ve? ?asa prika?e to?no temperaturo nato pa spet po starem.

Danes sem bil na servisu v A-cosmos pa so mi rekli da stane zunanji senzor cca 100EUR, kar se mi zdi veliko in ne vem ?e bo potem deloval OK, glede na pogoste napake na zunanjih senzorjih.

 

Majster daj med vo?njo roko skozi okno in opazuj ti bo postalo vro?e al te bo skozi bolj zeblo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pozdravljeni

 

Tudi meni je senzor kazal temperaturo 17stC. Mazdo sem peljal na servis AC in so mi "menjali senzor". Toda drugi dan je bilo isto. Peljal ?e enkrat in drugi dan je bilo enako. ?e enkrat na servis. Potem pa so dejali da so senzor dvignili, ke je menda bil prenizko. Sedaj sem obupal. V?asih ka?e pravilno, v?asih pa je v najve?ji vro?ini 17stC. :bravo::angry2:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Tudi meni je senzor kazal temperaturo 17stC. Mazdo sem peljal na servis AC in so mi "menjali senzor". Toda drugi dan je bilo isto. Peljal ?e enkrat in drugi dan je bilo enako. ?e enkrat na servis. Potem pa so dejali da so senzor dvignili, ke je menda bil prenizko. Sedaj sem obupal. V?asih ka?e pravilno, v?asih pa je v najve?ji vro?ini 17stC. :bravo::angry2:

 

Pozdravljen!

 

Tudi meni so na AC zamenjali zunanji senzor, vendar se je pojavljala ista napaka, tako da sem dal nazaj stari senzor. Izgleda da je napaka na ra?unalniku, ?eprav ne vedo to?no ,zakaj tako zamuja prikaz temperature na displeju. ?e avto ugasne? za cca pol ure, in nato ponovno v?ge? je temperatura natan?no prikazana. Se pa ta napaka pojavlja kar pogosto, vendar ljudje niso toliko pozorni na to napako.

 

Lp

 

Stojan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne da so nepozorni... ob?asno konfuzni prikaza zunanje temperature pa? res ni neka pomembna zadeva, da bi se ve?ina ljudi okrog tega sekirala in samo zaradi tega skakala po servisih (tolk radi pa servisov spet nimajo :blush: ).

 

Mislim, da se to dogaja na vseh ?estkah prve generacije, ko gre od ?asa zaustavitve avtomobila, do ?asa ponovnega zagona za veliko spremembo temperature. Takrat senzor izpi?e en tak ?uden podatek ampak se po kakih 20minutah vo?nje po?asi normalizira na pravo vrednost.

 

Po moje je brez veze tole rihtat, ker bolje ne bo ampak se pa? sprijazni?, da ?e avto cel dan stoji na soncu, da bo prikaz temperature popolnoma napa?en.

 

Va?n, da pozimi, ?e prpelje? na hladnej?e obmo?je to spremembo temperature lahko vidi? in da si ?e bolj pozoren na mo?nost poledice. To se mi zdi edina resni?no uporabna vrednost tega prikaza in vsaj pri teh temperaturah prikaz deluje pravilno. :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.