Skoči na vsebino

Mazda 3 1.6 diesel


Guest Radoveden

Priporočeno sporočilo

jaz se ne hecam, moj dober prijatelj je kupil 1.6 TE SPORT z vso opremo, pa ma porabo 7-8 zdaj ?e ene 5000 km ... v?asih 8.5

 

?al se bolj malo ogla?a na forumu...

 

avto pa se pelje kot kak?en mercedez... res, mene je navdu?il :)

 

in za to kar sem povedal dam roko v ogenj... mogo?e ma Lela pa? ena redkih tako izku?njo.. kdove... jasno pa je da taka izku?nja bistveno pokvari vtis o vozilu... ampak... sja ma 3 leta garancije...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz samo ?elim da me nekdo tehtno prepri?a da kupim mazdo3 dizel... :)

ti kupi, pa te bo voz sam prepri?al ! ;):D
Ne se hecat, bencinc tudi 'prepri?a'...z visoko porabo...(baje) :angry:
Imam Mazdo 3. Tisto malenkost ve?jo porabo odtehta veselje pri vo?nji, udobnost in kvaliteta materialov v notranjosti...

 

Sme?no je prit na MAZDA forum kritizirat avte te znamke.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam Mazdo 3. Tisto malenkost ve?jo porabo odtehta veselje pri vo?nji, udobnost in kvaliteta materialov v notranjosti...

 

Sme?no je prit na MAZDA forum kritizirat avte te znamke.

 

LP

koliko je to malenkost vi?ja poraba ?

 

cifre... da vidimo ?e se je res za sekirat... :D

 

mogo?e niti ne kritizira, se pa na podlagi govoric mogo?e boji kupit avto, ker nekateri znajo srat po avtomobilih ki jih nimajo (pa ne samo po mazdi)

 

zato mu moramo dati ?imve? realnih izku?enj...

 

p/s: ?e ma? mazdo, se prijav na forum, bo? lahko kaj izku?enj doprinesel :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojla ma cujte....... jaz ni da mazdo kritiziram, pac sem imela to te?avo pri bencincu.... in ne gre za to da mi ni v?ec - avto je BO?ANSKI in tudi vo?nja je WAW !!!!!!

 

Ma konec koncev ce cmo bit realisti je potrebno povedati, tudi kadar se pojavi kak problem in ne si takrat zatiskati oci.

 

Da ne gre za slab avto povejo ?e odgovori na moje pisanje "Porazna poraba" - saj je takoj jasno, da gre za napako in standard - kajti vsi odogovori, ki sem jih prejela zanikajo tako porabo!!!!!!! Tako vsaj vem, da je nekaj narobe pri mojem avtu in ni to standardna napaka, se strinja??

 

Kdor se za tak avto ne more odlocit, naj se v LJ dogovori v istem dnevu za eno urno vo?njo najprej npr. s kakim pe?ojem 300 in nekaj ali pa astro,.... in potem naj gre direkt v mazdo in naj se prova z njo pelat !!!!!!! Razlika med avti bo ocitna !!!!!!!! MAZDA prevlada..... sicer je tudi vo?nja s Toyoto Corllo primerljiva z mazdino, sam potem je le ?e stvar okusa ali avto ki je ?portnega videza (mazdo) ali klasicni avto (corollo) - ki me spominja celo na ?kodo felicijo :o)

 

Pri corolly so sede?i malenkostno pre-visoki, kar ne prispeva k tolik?nemu udobju nog za sovoznika (na dalj?i vo?nji).

 

 

Osebnih komentarjev nekaterih, pa ne bom niti komentirala, ker so cist mimo. Sorry

Veliko smeha in dobre volje - pa varno vo?njo, seveda !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Khmmm, no, kar pa se tega 1.6 dizla ti?e, MISLIM, da je bil najprej v Fordu Focus-u T-maxu? V glavnem, prej v Fordu kot v Mazdi, se mi zdi. Saj glede na to, kaj pi?ejo v avtorevijah, nikjer ni sicer pisalo konkretno ''ta motor je prvi? zabrnel v tem in tem avtu'', sklepam iz prebiranja testov in prvi? sem ta motor zasledil ravno pri T-max-u. Zato mislim, da je to Fordov motor (saj tako je pisalo v reviji)?

Correct me if I'm wrong. Je pa bil motor hvaljen ?e takrat (cca. slabo leto nazaj).

Ja, kar se pa razlike v ceni ti?e... Vsak naj sam prera?una, pred pol leta nazaj sem bil zaprise?en dizela?, samo potem se je za?ela nafta dra?it, stane skoraj tok kot bencin, na kurilca si ne upam vozit, preve? kontrol, da o mrzlih dizlih ne govorim (pa naj bo TDI, dCi, D4D, Tdci ali karkoli, vsak je mrzel kot traktor, razlike so opazne potem). In potem je najprej padel 1.8T, ko pa sem poskusil ?e V6, je ?el od hi?e ?e drugi dizel. Ostanek denarja pa ob menjavi pa sem porabil za asfaltiranje dvori??a. :D Zdaj pa na mesec pa? malo ve? dam za gorivo, u?ivam pa neprimerno bolj. ?eprav se da tudi bencinarja var?no vozit, kot je napisal Kaalmann, samo oba moja avtomobila (1.8T in V6) kar kli?eta po priganjanju. Samo se malo umirjam. :ph34r:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Focus "C"-Max ! :)

 

ampak.... stari.... 6cilinder je ZAKON!

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

VW TDI 1.9 ima skoraj iste lastnosti kot 'mazdin' 1.6. Se majhni dizli ve? matrajo (in s tem v zvezi ve? kvarijo)? :huh:

To vprasanje je na mestu.

1.6 CD (hdi tdci, karkol) je se nov motor tko da je prezgodaj govort ce je dobr al ne.

1.9 tdi je pa legendaren motor.

Spet pa je prezgodaj (only time will tell) govort kaj je boljs: common rail ali pa crpalka-soba.

 

Dejtsvo pa je da Mazda 3 s tem motorjem je predrag. (za mal vec ze dobis mazdo 6)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Focus "C"-Max !

:ph34r::ph34r::ph34r:;););)

 

 

ampak.... stari.... 6cilinder je ZAKON!

Yep. Kako to lepo zagrgra... :rolleyes::D:) Res ga je te?ko po?asi (normalno) vozit. Saj meni. A sem res samo jaz tak?!?! Se bom potrudil ta tank, da vidim, na koliko lahko pridem s porabo. Mogo?e me bojo pa slabe (zasne?ene) ceste umirile.

 

Druga?e pa, a bi kdo vedel zagotovo, ?isto iz firbca, a je ta 1.6 dizel torej Mazdin ali Fordov?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skozi ve? nas je 6 cilidra?ev. Js pravim ko ga enkrat ima? ga ne da? ve? od sebe.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kak dolgi cajt brez lelice...

Kaj te tale lelica tako muci, ce smem vpra?at??
Pa ?enska v mazdi...dve lepoti skupaj...pustim se muciti... ;):P:rolleyes:
Cem rect, mazda je ziher zakon......... ma kaj pa ve? ce ne jaz v njej ?kifiram?!

:P

Veliko smeha in dobre volje - pa varno vo?njo, seveda !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.