Skoči na vsebino

Mazda 3 1.6 diesel


Guest Radoveden

Priporočeno sporočilo

hmm... dejanskih ne, mam pa izku?njo iz testne vo?nje sedanke ene 20km

 

avto lepo potegne, ni pa za dirke, in nima? ravno ob?utka da bi ga raztrgalo od mo?i.

 

Poraba je bla po ra?unalniku 6.4 kar grobe vo?nje....

 

motor se v kabino zamolklo in uglajeno sli?i.. ?e ma? radio mal bolj na glas, ga pre?tima? samo pri priganjanju...

 

po moje avto fenomenalno zvezno pospe?uje od nekje 1800 obratov naprej

 

npr. VAG TDi (razen V6)ne gre tak zvezno (moja lai?na ocena)

 

V ovinkih pri normalni vo?nji je podvozje lepo nevtralno, mogo?e malo premehko(ampak jaz sem moje mxe vajen)

Volan je lepo direkten... spet malo premehak (zame)

 

to pa je ?al vse kar ti lahko povem...

so pa to moja do?ivetja vozila, priporo?am testno vo?njo :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edina stvar, ki jo vem pri tem je to, da povpre?na poraba ni tako nizka kot jo navajajo (povpre?no 5,0L). Pri vseh testih, kjer imajo normni krog je bila zgolj za 0,5 litra manj?a kot od Mazde 6 2.0CD, kar je malce nenavadno glede na to, da je novej?i motor in la?ji avto.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest radovedni

Mazdin diesel (v sodelovanju z Fordom in PSA) je trenutno najboljsi diesel motor na svetu! To priznajo vsi.

Rabis se kaj?

Najbolj?i na svetu? Se pravi, bolj?i od vse konkurence...a po ?emu to? Pri Avto magazinu jih je celotni avto pustil hladnim...sivo popre?je. In ?e skoraj petsto tiso?akov dra?ji od bencinca...verjame ?e kdo v pravljice o porabi?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hja... to je tak...

 

jaz z mojo 1.8 mazdo povpre?no normalno rabim 10 litrov, ko sem se vozil v Pore?, je bla dva tanka povpre?na poraba 8 litrov...

 

fantje na forumu ti lahko povejo koliko porabi njihova 6ka npr. ko je 2.0 pa 136 KM dizel , na dolge ture...

 

poznam tipa ki je hodil z novo 6ko na hvar, pa je mel dva tanka povpre?no porabo 5.3... razlika med mojim pa njegovim je v prostornosti , on ma klimo, pa karavana, pa mu tud 150-160 normalno pelje po AC... razlika pa je tudi v novem motorju ipd... ampak v porabi je pa razlike za pribli?no 2.7 litra / 100km ...

pravljice ? izra?unaj kaj se komu spla?a...

 

sosed ma golfa 1.8T pa je tud novej?i motor od mojega pa ne porabi ni? manj kot moj...

 

vsak mora pri sebi pre?tudirat ?e bo dal 500 jurjev ve?... tisto sivo povpre?je pa je v o?eh opazovalca...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1.6 dizel sploh ni mazdin (niti priblizno), pa tud platforma mazde 3 ni cist made in japan. Jaz ne bi sel tko dalec da bi reku da je to najboljsi dizel, je pa bliz tega :)

Moji vtisi: ne rabi predgretja, mirno tece, je tih, in vlece konstantno.

 

Ce primerjam 1.6 benz pa 1.6 dizel, pol bi reku da dizel gre malo boljs (za oba velja vtis iz testne voznje). Vseen pa 500.000 sit je velik, ce se bos vecinoma po mestu vozil.

 

Za Mazdo 6 lahk povem da po skoraj 60.000km povprecna poraba je 6.8L/100(mam evidenco).

 

Pa se to: avtomagazin ni nobena referenca; bolj bedne avtorevije ni.

 

lp

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vsak ma svoje mnenje o avtomagazinu, jst mam dobro mnenje o njemu in ga tudi redno prebiram ( koker lahko) no ko sm bil jst na testni vo?nji mazde 3 dizel se mi je zdel lu?ten avto res pa je da ni za dirke. ker je po mojem ob?utku preve? mehek, ?e bi imel tr?e podvozje bi bilo bl zakon, je pa res da je pol bolj konfortna vo?nja. takrat sem tudi vpra?al za povpre?no porabo in je deklca rekla da imajo lasniki takig mazd porabo okol 6 litrov. to da motor mirno te?e je posledica comonrail tegnologije, ki jo pa danes ?e skoraj vsi novi dizli imajo in na ta ra?un je tudi ve?ja poraba goriva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj?i na svetu? Se pravi, bolj?i od vse konkurence...a po ?emu to? Pri Avto magazinu jih je celotni avto pustil hladnim...sivo popre?je. In ?e skoraj petsto tiso?akov dra?ji od bencinca...verjame ?e kdo v pravljice o porabi?

Mogoce res pri Avtomagazinu, ki je res dober. Vendar se je pokaalo da so malo manj naklonjeni japoncem.

 

1.6 diesel JE mazdin, je pa res da je delan v sodelovanju z fordom in grupacijo PSA. Podvozje enako. Isto platformo delijo M3, Focus in V50.

 

Ko sm napisal da je motor najboljsi na svetu, sem seveda mislu v svojem razredu. Najboljsa diesela, pa si delita volvov D5 in Toyotin D4-D.

 

Mazdin diesel, pa ima povprecno porabo. V normalni voznji porabi celo manj od konkurence, pri hitri pa nekaj vec, zato je nekje v sredini, je pa res da jih novinarji na testiranjih "stiskajo" in zato je poraba vecja od ostalih. Motor je narejen z najsodobnejso tehnologijo: popolnoma aluminij, ventili premazani z titanovo zlitino, common-rail zadnje generacije 1800bara, v overboostu 2100, ogormen navor za 1.6 litrski motor (260Nm v overboostu 280Nm), izjemno cist izpuh ki ze sedaj zadovoljuje predpise Euro5, izjemno tih, zvezen v pospesevanju, izdelan za 360.000km (vecina drugih je do 280.000km - podatek katerega daje tovarna "off record"), itd...

voli vas Don

 

 

_______________________________

Viva Revolucion - Viva Mazda, Manuel !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam novo mazdo 3, ki pa ni dizel...... in imam te?ave s porabo, ker mi avto na dolge proge rabi racunalni?ko med 9 in 10 (na roke zracunano pa celo liter vec) !!!!!!!!!!!!!

In ne pa 7 kot naj bi bila kombinirana vo?nja.......Kriza.... tako da pri taki porabi bi ziher dala 500.000 vec za dizela?a.

 

Drugace pa tudi tistega obcutka "rencanja" motorja in neke agresivne vo?nej pri tem avtu nisem zaznala, ker gre? 150-160 in plava? ko da gre? okoli 120.....

kar pa ne pomeni da je slabo - sam filing ni tisti kot sem ga pricakovala ( ni rencanja )

 

:o)

Veliko smeha in dobre volje - pa varno vo?njo, seveda !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne razumem zakaj kon?no ne pelje? na servis, taka poraba NI normalna, samo o?itno te pemalo moti, da bi se zapeljala do servisa. Jaz imam 2.0V6 motor in imam tako porabo,ali celo ni?jo, kot ti in to ni normalno. Moja mama ima mazdo 323f(zadnji model) z 1,5 motorjem(90KM) in ima porabo od 5,5 do 6,5 litrov.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma sej bo ?el na servis, sam ne more? po prvih 3-eh tankih tect na servis, ker nekaj ne ?tima..... kaj pa ce z mojim nacinom vo?nje kaj ne ?tima?! Valda sem poskusla najprej spraznit tank na samo dolgih progah, pa poskusit kaj se zgodi pri zgolj kratkih progah,..... pa ce vozim pod obrati, pa ce vozim tako da spremljam sprotno porabo.....

Sem pac tip cloveka ki gre na servis potem ko je siguren, da je to potrebno in potem, ko vem zakaj grem in jim imam kaj povedat!!!!!!

Veliko smeha in dobre volje - pa varno vo?njo, seveda !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, Lelica, mogo?e bi bilo treba in tebe malo po?timati... ;)

al pa tebe ;)

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V cenovnom razredu 4.000.000 - 4.600.000 je 66 dizlov razli?nih znamk...kako se odlo?iti in zakaj glih za mazdo? Tukaj vsi gledate skozi mazda-o?ala, kaj pa ?e bi jih za trenutek dali dol? :ph34r:

Sej si v MAZDA FORUMU! halo?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V cenovnom razredu 4.000.000 - 4.600.000 je 66 dizlov razli?nih znamk...kako se odlo?iti in zakaj glih za mazdo? Tukaj vsi gledate skozi mazda-o?ala, kaj pa ?e bi jih za trenutek dali dol? :ph34r:

vsak se odlo?i za tisto kar mu je v?e?... jaz sem podal koliko toliko objektivno mnenje o avtomobilu za katerega se je v naslovu spra?evalo...

 

noben nikogar ne sili da naj mazdo kupi... lahko pa jo gre probat, pa si ustvari svoj vtis... vsake o?i majo svojega malarja, zato je enmu v?e? rjavolaska, drugemu pa blondinka... kapi? ?

 

druga?e pa je to MAZDA forum, kjer se ve?inoma govori o vozilih znamke MAZDA... ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V cenovnom razredu 4.000.000 - 4.600.000 je 66 dizlov razli?nih znamk...kako se odlo?iti in zakaj glih za mazdo? Tukaj vsi gledate skozi mazda-o?ala, kaj pa ?e bi jih za trenutek dali dol? :ph34r:

Sej lahko kupis bilokateri avto...nihce ti tega tukaj izrecno ne prepoveduje pa tudi silimo nobenega, a ni res?!

Skozi katera ocala pa gledas ti? fiat, audi, opel,...???

Sploh ni problem kiri avtomobil ti je vsec navzven, problem je dobit kvaliteten avtomobil.

Tukaj nas vecina prisega na kvaliteto japoncev oziroma, bolj konkretno, na mazde.

 

Upam, da ne bos sprejel ta post kot zalitev ali napad, ker ni tako misljen, ampak kot obco razlago nasih mnenj in pogledov ter izkusenj.

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz samo ?elim da me nekdo tehtno prepri?a da kupim mazdo3 dizel... :)

ti kupi, pa te bo voz sam prepri?al ! ;):D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
    • https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=19557553
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.