Skoči na vsebino

Oljni made?i okoli hladilnika interkulerja na M6


Priporočeno sporočilo

Danes,ko sem nekaj ?aril okoli avta sem opazil,da je na notranji oblogi desnega blatnika spodaj mastno od olja. :whatever:

Ker je blizu hladilnik interkulerja se bojim,da mi ta kaj pu??a.Ali je imel ?e kdo podobno te?avo?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgleda, da ?isto vsi s?asoma spustijo in da je treba menjat dihtunge. Mislim, da je to serijska napaka in da ti bodo menjali zastonj.

 

A misli?,da so samo dihtunge? ?zmeden?

Ker sem se ?e ustra?il,da je mogo?e kje prebit...?eprav nisem nikjer zaka?il in je blatnik spredaj lepo cel.

?e je samo to,da so dihtunge ti pla?am ob priliki pija?o. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

desnega blatnika ? a ni na levi strani ? Jaz mam intercooler na ?oferjevi, torej levi strani, ali pa ne mislimo isto stvar

 

p/s: 6ka ima na intercoolerju serijsko napako, da po?i intercooler, vendar noben servis no?e tega zamenjat :(

 

meni so obljubili, da bo baje neka tesnilna masa... ?akam, ko bom naslednji? ?el na servis, da vidim, ?e bodo kaj re?ili

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

desnega blatnika ? a ni na levi strani ? Jaz mam intercooler na ?oferjevi, torej levi strani, ali pa ne mislimo isto stvar

 

p/s: 6ka ima na intercoolerju serijsko napako, da po?i intercooler, vendar noben servis no?e tega zamenjat :(

 

meni so obljubili, da bo baje neka tesnilna masa... ?akam, ko bom naslednji? ?el na servis, da vidim, ?e bodo kaj re?ili

 

Ja,ima? prav-na ?oferjevi strani je. sramezljiv .To,da je serijska napaka sem sli?al,ja.

A obstaja kaka tesnilna masa ali kaj? :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam sem se pozanimal ko sem ?e bil zagret za mazdo 6 traktor varjanto ,mi je tudi sam na servisu fant povedal da naj bom pozoren na to zadevo!

Ponavadi to kar zamenajo.

?e pa pod garancijo pa ne vem

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex: navkljub temu, da je avto kupljen od poobla??enega serviserja, pa da je redno tam servisiran, mi te napake ne morejo/?elijo odpraviti, za garancijo/kulanco je pa baje prepozno (avto ima zdaj 85.000km), so mi pa na servisu zagotovili, da baje Mazda pripravlja "set za popravilo" tovrstnih napak, in zadnji?, ko sem s servisom govoril, so rekli, da ?e obstaja, in da bodo zrihtali.

 

sem pa na avstrijskem forumu zvedel kar nekaj te?av, ki so standardne pri na?ih 6kah, se pravi tale z intercoolerjem, potem s ksenonskimi lu?mi in balastom ter uravnavanjem vi?ine, potem z rjo tako na zadnjih robovih koloteka kakor tudi na notranjih robovih vseh vrat na avtomobilu, Webasto grelci te?ijo k temu, da crknejo, EGR ventil te?i k temu da zablokira (lu?ka za motor sveti), ?e stoji avto ritensko po hribu navzdol brez zategnjene ro?ne zavore, lahko pri zaganjanju presko?i jermen, ?ibka to?ka je tudi visokotla?na ?rpalka... seveda so to vse stvari, za katere se pri Mazdi ve, ampak se v smislu dobrega imena in izogibanja garanciji tega ponavadi ne zamenjuje, ko je pa? garancija mimo... pla?at je treba :D

 

p/s: opisi so od serviserja Mazde iz Avstrije, in niso bu?e.

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex: navkljub temu, da je avto kupljen od poobla??enega serviserja, pa da je redno tam servisiran, mi te napake ne morejo/?elijo odpraviti, za garancijo/kulanco je pa baje prepozno (avto ima zdaj 85.000km), so mi pa na servisu zagotovili, da baje Mazda pripravlja "set za popravilo" tovrstnih napak, in zadnji?, ko sem s servisom govoril, so rekli, da ?e obstaja, in da bodo zrihtali.

 

sem pa na avstrijskem forumu zvedel kar nekaj te?av, ki so standardne pri na?ih 6kah, se pravi tale z intercoolerjem, potem s ksenonskimi lu?mi in balastom ter uravnavanjem vi?ine, potem z rjo tako na zadnjih robovih koloteka kakor tudi na notranjih robovih vseh vrat na avtomobilu, Webasto grelci te?ijo k temu, da crknejo, EGR ventil te?i k temu da zablokira (lu?ka za motor sveti), ?e stoji avto ritensko po hribu navzdol brez zategnjene ro?ne zavore, lahko pri zaganjanju presko?i jermen, ?ibka to?ka je tudi visokotla?na ?rpalka... seveda so to vse stvari, za katere se pri Mazdi ve, ampak se v smislu dobrega imena in izogibanja garanciji tega ponavadi ne zamenjuje, ko je pa? garancija mimo... pla?at je treba :D

 

p/s: opisi so od serviserja Mazde iz Avstrije, in niso bu?e.

 

Aha,se pravi nekaj upanja je. :D

To z xenonom sem na sre?o dal skozi v garanciji,z EGR ventilom se dajem z njimi ?e vedno(2 leti) in trenutno mi ne sveti lu?ka :whatever: ,na tehni?nem sem ?el skozi kot za ?alo z izpu?nimi plini,tako ,da ga sploh ne mislim zamenjat,ker sploh ne vem,kaj vraga dela ta ventil v na?ih Mazdah. :ne vem:

rje za enkrat nimam(mogo?e,ker sem ob obali),ritensko brez zavore pa tudi nimam navade parkirati.

No,bomo videli jutri kaj je na stvari,ko ga odpeljem k mojemu mehaniku...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja... pa ?e pod za??ito kolotekov je vredno pogledat, ker ima pomanjkljivo za??ito proti rjavenju, in lahko avto prakti?no razpade zaradi rje tam...

 

seveda, ?e je avto pravilno vzdr?evan, in se na servisu potrudijo, da ti resni?no poservisirajo in pregledajo cel avto, ter vse popravke, ki jih objavi Mazda, dejansko tudi izvedejo, potem strahu ni :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja... pa ?e pod za??ito kolotekov je vredno pogledat, ker ima pomanjkljivo za??ito proti rjavenju, in lahko avto prakti?no razpade zaradi rje tam...

 

seveda, ?e je avto pravilno vzdr?evan, in se na servisu potrudijo, da ti resni?no poservisirajo in pregledajo cel avto, ter vse popravke, ki jih objavi Mazda, dejansko tudi izvedejo, potem strahu ni :)

 

Bi rekli-sve u svemu,?e odmislimo kaka dva ducata serijskih in slu?ajnih napak je na?a Mazda res posre?en avto.Ja,pa nekatere rade vle?ejo tudi v desno stran-serijska napaka,rolo zadaj se rad pokvari,pa diski se radi zvijejo,pa feltne (original alu) se rada lu??i barva... :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni tisto na levi strani , samo hladilnik pregretega zraka, ki te?e iz kompresorja v motor ?

Od kje naj bi tam kaplajlo olje , se torej nahaja tam tudi kak oljni hladilnik ?

Tega pa res nisem opazil v 6ih letih ..

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi rekli-sve u svemu,?e odmislimo kaka dva ducata serijskih in slu?ajnih napak je na?a Mazda res posre?en avto.Ja,pa nekatere rade vle?ejo tudi v desno stran-serijska napaka,rolo zadaj se rad pokvari,pa diski se radi zvijejo,pa feltne (original alu) se rada lu??i barva... :D

 

Ma dobro, kaj pa je dobro na ?estkah? ?zmeden?

?e me vse to ?e ?aka....prodajam... :ne vem: samo operem jo ?e.... :P

Pa prva na vseh lesticah v Nem?iji, le kak?ni so pol ?ele Audiji, VW-ji in druga nem?ka jajca.... :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne ne v LJ (gama)

sem mel oljni madez (boss ga je tudi videl) in potem sem sel na servis in so mi isti dan zmenjali (rabili so cca. 4 ure) it to je to

 

tko da mi je cudna kaalmanova izjava, da servisi tege ne zamenjajo...meni so zamenjali brez problemov

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni so menjali interkoler pod garancijo. Na podvozju pa so za??iteni samo spoji, tak da je treba izolacijo naret. Jaz sem jo pred dvema tednoma.

 

kje ? po?em ? :)

 

 

 

ne ne v LJ (gama)

sem mel oljni madez (boss ga je tudi videl) in potem sem sel na servis in so mi isti dan zmenjali (rabili so cca. 4 ure) it to je to

 

tko da mi je cudna kaalmanova izjava, da servisi tege ne zamenjajo...meni so zamenjali brez problemov

 

mogo?e moram pa servis menjat ? :(

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,pravkar sem se vrnil od svojega mehanika.Moram vas Mazda?e potola?iti glede tega pu??anja.

Pokazal mi je svojega Audija A4 in njemu prav tako pu??a.Je rekel,da je ni znamke,ki ne bi vsaj malo pu??alo

na interkulerju(ali na spojih ali pa kje drugje).?udno mi je,da se glede tega sploh ne razburja in zagotovil mi je,da to ni neka tako tragi?na napaka,da bi ?lo lahko kaj v kukuruz. :whatever:

Ga pokli?em jutri in bomo videli kaj bo re?il.Upam,da se bo kaj domislil,ker je neke vrste naredi-vse-sam in ne kupuj novega,dokler se da staro popraviti. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa ?edalje bolj zanima,kak?no olje te?e skoz zra?ni hladilnik ..

o?itno tud pri drugih znamkah..ve kdo ?

 

Sej je vpra?anje,?e je to sploh olje? :whatever:

Ker na otip je nekam ful vodenasto in ni? kaj mastno.Edino,?e je to kaka stvar,da bolj hladi- tipo kot v kladilnikih? :ne vem:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar se vrnil od mehanika.Nobene panike,na spoju med interkulerjem in cevjo,po kateri prihaja vro? zrak (brez nobenega olja-samo vro? zrak + hlapi olja) malenkost vsake toliko pricuzi malo teh hlapov.

Dokler ne vle?e not tam skozi fal? zraka ni straha.?e ni? drugega je sedaj ?isto tam okoli. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Mogoče si se res nagaral, ampak si vsaj vozil "varčnega" bencinarja.
    • Tako je to...vsak ima "svoj" predalček😄
    • Enake znamke vozilo, enak model vozila, enak letnik vozila, enako veliko vozilo, še barve je enake, enkrat štirikolesni pogon in dvolitrski turbo dizel (poraba 6,7), drugič 1,5 litrski ne-dizel s sprednjim pogonom (poraba 8,8).    Zame ni več dileme, kakšen motor je edina prava izbira.
    • DANES SEM PA SPREMENIL VERO IN TRDIM, DA JE AVTOMATIK NEKAJ NAJBOLJŠEGA NA TEM SVETU!   Sem danes dobil kot nadomestno vozilo enakega, kot je naš dvolitrski dizelaš, le da nima štirikolesnega pogona in da je 1,5 litrski bbeeee eeenn eeennn ciiii narr brrr (me trese že če moram samo napisat). Se pravi težko vozilo z majhnim motorčkom.  Dragi moji, to pa je "trajben getriben"... Saj po avtocesti od Kopra mimo Trsta in do Monfalcona je lepo šlo, nič posebnega. Itak je pol poti omejitev 80 in s tujim avtom sem se omejitve držal kot klop. Ko se je omejitev dvignila, je bilo pa zmerno do pretežno vodoravno in je tudi kar šlo. Od Monfalcona do Solkana je pa polovico poti skozi naselja (50), ostalo pa 70. Nato sem v Solkanu počakal, da so trije otroci končali s športnim plezanjem in en otrok z avtošolo, pa še sosed me je prosil za prevoz, ker se je skregal s punco in dobil čevelj... In tako sen štartal s polnim, že tako velikim in težkim, vozilom v te naše hribe. Sem prekladal tisti menjalnik, da me zdaj bolita noga in roka. In že na pol poti do doma sem si zaželel, da bi bil avtomatik...    Zdaj razumem, kaj so nekateri tu razlagali. Dokler sem vozil dvolitrskega dizla, tega nisem razumel.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.