Skoči na vsebino

prepucavanja v zvezi z DIESEL vs BENCIN


Deeyan

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 66
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

?udn a? Si pomislil, da je to zaradi stro?kov. Dra?ja registracija, ve?ja poraba... Prihajajo ?asi majhnih, ?parovnih a u?inovitih motor?kov pa dizlov. <_<

 

Poraba ni ni? ve?ja, 18 je pa? "?vogej?i" motor in ga je posledi?no treba bolj stiskat, 2.0 ali pa 2.3 pa imata ve? mo?i nin posledi?no vozi? z prestavo vi?je in manj obrati in je poraba enaka ?e ne clo manj?a. :whatever:

 

Je pa res da te pri registraciji nad 100 kW veliko bolj olupijo, cestnina pa ... :(

 

Pol pa ?e tole kolk da? za servise pri dizlu in kolk pri bencinarju in kak?na je poraba na koncu ugotovi?, ?e naredi? doa cca 15-20 kkm na leto je ?isto vseeno kaj ma?. <_<

 

Majhni dizli dejte mir majhni turbo bencinarji z direktnim vbrizgom to je prihodnost. :bravo:

 

 

 

 

Diesel SUX !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolko se jaz spomnim,je mel Komar na svoji 1.8 bencinarki kr precej ve?jo porabo,kot jo mam jaz na moji 2.0. :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se porabe ti?e je veliko odvisno od na?ina vo?nje ter kje se vozimo. Tako, da ?e ima nekdo z 1.8 motorjem ve?jo porabo kot nekdo z 2.0 ?e ne pomeni, da je slednji var?nej?i. :) Je pa res, da mazdin 2.0 bencinar ne porabi kaj dosti ve? kot 1.8 motor. Zanimivo pa, da ima mazda 3 z 1.6 motorjem ve?jo porabo kot mazda 6 z enim ali drugim motorjem. <_<

 

Sicer pa poraba moje M6 v podpisu...

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja pri registraciji in cestnini si z 1.8 za cca 100-165? (odvisno v katerem premijskem razredu si ;) )na bolj?em kot z 2.0

 

 

 

Diesel SUX !

 

:bravo: se strinjam, vsi nehite diesle kupovat***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*** in se bo poraba diesla v svetu zmanj?ala ter bo spet cenej?i od benza - juhej, pa se bom ?e ceneje vozil :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja pri registraciji in cestnini si z 1.8 za cca 100-165? (odvisno v katerem premijskem razredu si ;) )na bolj?em kot z 2.0

:bravo: se strinjam, vsi nehite diesle kupovat***

*** in se bo poraba diesla v svetu zmanj?ala ter bo spet cenej?i od benza - juhej, pa se bom ?e ceneje vozil :P

 

...in jaz tudi.Psst,Boss,sej bi vsi imeli diesel powerje, samo zaradi presti?a "kao" prisegajo na benzince...

 

 

...in se ?udijo,ko gremo z lahkoto v najvi?ji prestavi v vsak hrib. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...in jaz tudi.Psst,Boss,sej bi vsi imeli diesel powerje, samo zaradi presti?a "kao" prisegajo na benzince...

...in se ?udijo,ko gremo z lahkoto v najvi?ji prestavi v vsak hrib. ;)

 

ampak res, daj ne razlagi teh stvari, ker bojo na idejo pri?li, da bi diesla imel...

 

... fantje ni? brat to so sam interne fore med diesela?i, ker smo ?e danes ?alostni kolk smo se nategnili z dieslom

 

diesel sux full time....**

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

**?e verjame? ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ampak res, daj ne razlagi teh stvari, ker bojo na idejo pri?li, da bi diesla imel...

 

... fantje ni? brat to so sam interne fore med diesela?i, ker smo ?e danes ?alostni kolk smo se nategnili z dieslom

 

diesel sux full time....**

**?e verjame? ;)

 

 

in ti si se kr 2x in to ?e z "istim" avtom,..jaooooooooooooo :ne vem:

 

 

 

 

 

 

:hohoho:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja ... osel gre sam 1x na led in ker nisem osel sem ?el pa? 2x. :hohoho:

 

 

 

mater smo OFF in to v malih oglasih ... se opravi?ujem, po drugi strani pa to pomeni, da je cela tema skoz aktivna in ni hudi?, da kdo ne bo videl tega oglasa in kupil ?estko ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...in jaz tudi.Psst,Boss,sej bi vsi imeli diesel powerje, samo zaradi presti?a "kao" prisegajo na benzince...

...in se ?udijo,ko gremo z lahkoto v najvi?ji prestavi v vsak hrib. ;)

 

Ja ja da si naute kej naredl, kaj pa pod 1800 rpm, kaj pa pol dogaja v najvi?ji prestavi po ravnini ?

 

 

 

 

 

A vam povem, NI? traja tri dni da pride od 1000 do 1800 obratov pol pa se nekaj zgodi, samo je tega hitro konec. :P

Bencinarji, sploh nad 2.0 motor ga mirne du?e spustim ?e ni?je in se dogaja in to veliko bolj kot pri ...

 

 

Pa prosim 2 tehtna razloga zakaj imate diesla, jaz naredim cca 15-17 kkm na leto, in se mi definitivno NE spla?a.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se porabe ti?e je veliko odvisno od na?ina vo?nje ter kje se vozimo. Tako, da ?e ima nekdo z 1.8 motorjem ve?jo porabo kot nekdo z 2.0 ?e ne pomeni, da je slednji var?nej?i. :) Je pa res, da mazdin 2.0 bencinar ne porabi kaj dosti ve? kot 1.8 motor. Zanimivo pa, da ima mazda 3 z 1.6 motorjem ve?jo porabo kot mazda 6 z enim ali drugim motorjem. <_<

 

Sicer pa poraba moje M6 v podpisu...

 

Jaz bi ugradil plin not, pol bi bla super konbinacija 1.8 motor + plin =minimalni stro?ki na km od vseh ?estic... :bravo:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok... mali oglasi so le mali oglasi, zato nadaljujte s sranj*m tukaj ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz ba za ve?jo zgovornost dodajam moj argument, zakaj dizel... na slikah vidite porabe dveh avtomobilov, ki imata oba 136KM :)

 

jaz sem se za dizla odlo?il zaradi tega, da pa? sprobam, kak je dizla vozit, saj je bil zadnji dizel, ki smo ga meli doma, '85 golf I 1.6D :)

 

- pa zato, ker sem hotel ve?ji avto, pa novej?i, pa bla bla bla...

- pa moj vle?e tudi od 1500 RPM naprej :) in se prakti?no ?ez 2500 RPM ne vozim razen na AC...

 

nimam ni? proti, ?e raje kdo vozi bencinca... ;)

post-11-1225381243_thumb.jpg

post-11-1225381272_thumb.jpg

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no jza samega sebe stejem kot nevtralnega (in moj naslednji avto be spet bencinar - to je povezano s streho, oz. ne-streho :P )

 

-evo lihkar sem prisel iz poti (stuttgart in nazaj, to je cca. 1000km), z dizlom se peljes konstantno 180-200 pri 3500-4000rpm pa gres tankat sam enkrat, motecega hrupa ni in je voznja lepsa. Za avtoceste definitivno dizel, razen, ce je bencinar 3.0 ali vec. Bencinar sux

 

-odprte ceste: ne mores se odlocit, minus dizla gre zaradi vecje teze spredaj, kar pomeni, da je treba mal vec "delat" z volanom

 

-mesto: dizel sux all the way

 

 

(vse gor velja za bencinarje z min. 2.0l. Bencinarji pod 2.0 so kurac od ovca :)

 

aja madmax: jaz bi iste sleparje zacel prehitevat v 4. in bi potem lahko vozil do cca. 180km/h (velja za mazdo 6 dizel)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha challange :D

 

Diesel pri novi ?estki deluje dokaj suvereno med 1.500 in 5.000 obratov. Najbolj efektiven pa je med 1.800-4.000 obratov in bom za referenco vzel le vo?njo v tem obmo?ju

 

Pri teh obratih posamezne prestave dosegajo naslednje hitrosti

 

1. 16km/h-36km/h

2. 30km/h-68km/h

3. 48km/h-108km/h

4. 68km/h-150km/h

5. 85km/h-190km/h

6. 103km/h-228km/h ;)

 

Torej v tretji z dieslom pospe?i? od 50km/h do 110km/h (blokada v tretji je pri 140km/h - 5.100RPM) z lahkoto, kar je dovolj za vsa prehitevanja, ki si jih lahko zamisli? brez, da bi se ukvarjal z menjalnikom.

 

Zato res ne vem od kod ideje, da je treba z dieslom ?altat med prehitevanjem, kv?emu nasprotno saj so prehitevanja z dieslom, zaradi velikega navora v nizkem obmo?ju in mo?i v vi?jem obmo?ju obratov, izredno enostavna in hitra (odli?en medpospe?ek). Lahko pa sprobamo tudi v ?ivo ?e kdo slu?ajno ne verjame :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hihi... tole temo bo potrebno v kratkem omejiti ali celo zakleniti :)

 

jaz nisem prista? dizlov, pa ?eprav vozim dizla, je pa dejstvo, da se da ima vsak motor svoje prednosti, ampak zame jih ima dizl trenutno ve?... pa ?eprav klopota ko ga v?ge? :)

 

in tisto o ?altanju med prehitevanjem nikakor ne dr?i ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.