Skoči na vsebino

Mazda 6 uga?a - pomo?!


smash

Priporočeno sporočilo

Sej tud druga generacija ga ima ampak samo do facelifta :blink:

 

 

Kaj pa to v praksi pomeni - koliko po?asneje se motor ogreva?

 

Pri moji stari 6-ici mi je v?e? prav to, da v 1 km od hi?e ?e pride na delovno temperaturo in tudi gretje zraka deluje zelo kmalu.

 

Ok, da se vrnem k "mazda 6 uga?a" - ali ima kdo nasvet ,kje ?imbolj ugodno in kvalitetno zamenjati ventil ?rpalke goriva na dizelski m6 2004? (?elena lokacija okolica Ljubljane + Gorenjska)?

 

Na servisu so mi rekli, da bo cirka 400 evrov, pa ne vem, ali je to ugodno ali ne? (A Cosmos - doslej sem o njih imel dobro mnenje in ?e mi ne bo kdo svetoval druga?e, bom verjetno kar k njim peljal).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa to v praksi pomeni - koliko po?asneje se motor ogreva?

 

Pri moji stari 6-ici mi je v?e? prav to, da v 1 km od hi?e ?e pride na delovno temperaturo in tudi gretje zraka deluje zelo kmalu.

 

Ok, da se vrnem k "mazda 6 uga?a" - ali ima kdo nasvet ,kje ?imbolj ugodno in kvalitetno zamenjati ventil ?rpalke goriva na dizelski m6 2004? (?elena lokacija okolica Ljubljane + Gorenjska)?

 

Na servisu so mi rekli, da bo cirka 400 evrov, pa ne vem, ali je to ugodno ali ne? (A Cosmos - doslej sem o njih imel dobro mnenje in ?e mi ne bo kdo svetoval druga?e, bom verjetno kar k njim peljal).

 

Kontaktiraj ajvar-ja, ce ima kaksnega na zalogi. Za zamenjat je 15 minut dela...po moje bos sol z 200 euri skozi...

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Pred dobrim mesecem so se za?ele te?ave pri mazdi 6 (letnik 2005) ? diesel in sicer:

 

 

- v za?etku je samo nakazovala, da jo nekaj mu?i in dajala ob?utek, da bo ugasnila v prostem teku - kazalec na armaturki je malo zanihal vendar se je hitro umiril

 

 

- nato je za?ela ob?asno uga?ati pred semaforjem ali ?e je dlje ?asa stala na mestu ? ne glede na to ali je bila v brzini ali v prostem teku. Ko je ugasnila sem jo lahko brez problema ponovno v?gala in nadaljevala pot.

 

 

V tem ?asu sem jo tudi odpeljala k mehaniku, ki pa me je odpravil z obrazlo?itvijo, da z vozilom ni ni? narobe, in da ra?unalnik ne poka?e nobene napake. V ?asu, ko je bila na testiranju tudi enkrat ni ugasnila.

 

 

- kasneje pa se je zadeva iz tedna v teden stopnjevala, kar pomeni, da mi je v z za?etku ugasnila nekajkrat na teden, proti koncu pa ?e nekajkrat na dan oziroma na vsakem dalj?em postanku pred semaforjem

 

 

- danes je pa pri?el dan, ko je zjutraj brez te?av v?gala, za spremembo mi ni delala te?av na cesti, ko sem pa pri?la domov pa je ugasnila in sedaj v?ge z veliko te?avo oziroma samo ?e ji dodam in dr?im gas. Pod ?tandgasom pa takoj ugasne.

 

 

Prosim vas za nasvet, ker ne vem kaj jo mu?i in ?e mi lahko svetujete kak?nega mehanika iz ?tajerske regije, ki bi jo popravil.

 

valerija

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali ti Velenje ustreza? Ker tam imamo enega Mazda?a (Alja?a), ki dobro obvlada Mazdurine. ?e se pa odlo?i? it v regijo 01, ti napi?em napotnico za znanega dr. Pelka, avtomobilskega obvlada?a, se razzume.  :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred dobrim mesecem so se za?ele te?ave pri mazdi 6 (letnik 2005) ? diesel in sicer:

 

 

 

- v za?etku je samo nakazovala, da jo nekaj mu?i in dajala ob?utek, da bo ugasnila v prostem teku - kazalec na armaturki je malo zanihal vendar se je hitro umiril

 

 

 

- nato je za?ela ob?asno uga?ati pred semaforjem ali ?e je dlje ?asa stala na mestu ? ne glede na to ali je bila v brzini ali v prostem teku. Ko je ugasnila sem jo lahko brez problema ponovno v?gala in nadaljevala pot.

 

 

 

V tem ?asu sem jo tudi odpeljala k mehaniku, ki pa me je odpravil z obrazlo?itvijo, da z vozilom ni ni? narobe, in da ra?unalnik ne poka?e nobene napake. V ?asu, ko je bila na testiranju tudi enkrat ni ugasnila.

 

 

 

- kasneje pa se je zadeva iz tedna v teden stopnjevala, kar pomeni, da mi je v z za?etku ugasnila nekajkrat na teden, proti koncu pa ?e nekajkrat na dan oziroma na vsakem dalj?em postanku pred semaforjem

 

 

 

- danes je pa pri?el dan, ko je zjutraj brez te?av v?gala, za spremembo mi ni delala te?av na cesti, ko sem pa pri?la domov pa je ugasnila in sedaj v?ge z veliko te?avo oziroma samo ?e ji dodam in dr?im gas. Pod ?tandgasom pa takoj ugasne.

 

 

 

Prosim vas za nasvet, ker ne vem kaj jo mu?i in ?e mi lahko svetujete kak?nega mehanika iz ?tajerske regije, ki bi jo popravil.

 

 

valerija

IMV Ventil, fantje bodo pa vedeli za ?tajerski konec

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali ti Velenje ustreza? Ker tam imamo enega Mazda?a (Alja?a), ki dobro obvlada Mazdurine. ?e se pa odlo?i? it v regijo 01, ti napi?em napotnico za znanega dr. Pelka, avtomobilskega obvlada?a, se razzume.  :P

 

Hvala za hiter odgovor.

Zakaj so vsi dobri mehaniki izven regije 02....? Ne verjamem, da imam dovolj ?ivcev za vo?njo, ker mi moja  mazdurina crkuje kak samo naka?em, da bom dala nogo iz stopalke za gas in vsaki? ko ugasne te?je  v?ge.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po vsej verjetnosti je to to, pa ?e cena je zlo ugodna.

 

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=10154088&show=1

Fantje hvala za vse informacije, zdaj vas pa prosim ?e za nekaj in sicer rabim ?e mehanika z ?tajerskega konca, ker zgleda da so v na?ih koncih mehaniki za mazde ogro?ena vrsta in bi la?je na?la izumrlega mamuta kot pa dobrega mehanika. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje hvala za vse informacije, zdaj vas pa prosim ?e za nekaj in sicer rabim ?e mehanika z ?tajerskega konca, ker zgleda da so v na?ih koncih mehaniki za mazde ogro?ena vrsta in bi la?je na?la izumrlega mamuta kot pa dobrega mehanika. :ne vem:

Pa to ti zamenja en vredi sosed ;), ni neka huda znanost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce se ne spoznas prevec predlagam da to das enmu mehaniku, ker sta dva tipa ventilov in lahko preko oglasa narobnega vzames.

 

So pa tudi fantje tukaj v navezi s preverjenim serviserjem Pelko ki ti pridejo po avto pustijo nadomestnega in peljejo na servis.

 

Edino ne vem ce imajo pasos za severno od trojan :)

 

Se pa splaca urasni servis je samo ventil ene 300 ojro, pri Pelkotu sigurno veliko veliko ceneje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glede na velikost rok, bi ga verjetno res la?je zamenjala ?enska, ampak vseeno raje prepusti to m spolu.

 

lokacija ventila

 

http://shrani.najdi.si/?14/11W/3COpk56i/dsc01333.jpg

nii? bat,.. raz?raufala bi ?e, samo ne vem, kaj bi z rezervnimi deli, ki bi mi kasneje ostali :rolleyes:

hvala za sliko, grem jutri v akcijo pecat sosedove fante, pa da vidim ?e bo kdo za akcijo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce se ne spoznas prevec predlagam da to das enmu mehaniku, ker sta dva tipa ventilov in lahko preko oglasa narobnega vzames.

 

So pa tudi fantje tukaj v navezi s preverjenim serviserjem Pelko ki ti pridejo po avto pustijo nadomestnega in peljejo na servis.

 

Edino ne vem ce imajo pasos za severno od trojan :)

 

Se pa splaca urasni servis je samo ventil ene 300 ojro, pri Pelkotu sigurno veliko veliko ceneje

sem mazdo dala na poobla??en servis v MB, ko mi je mazda za?ela nagajati, pa so jo dali na ra?unalnik ki pa ni ni? pokazal, zato so me na brzino odpravili da z avtom ni ni? narobe ampak z nesposobno voznico. Nikoli ve? me ne vidijo tam,....

 

Mogo?e je pa res ?as, da pokli?em ?ez trojanski klanec

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem mazdo dala na poobla??en servis v MB, ko mi je mazda za?ela nagajati, pa so jo dali na ra?unalnik ki pa ni ni? pokazal, zato so me na brzino odpravili da z avtom ni ni? narobe ampak z nesposobno voznico. Nikoli ve? me ne vidijo tam,....

 

Mogo?e je pa res ?as, da pokli?em ?ez trojanski klanec

Mamo tunel zdej :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nii? bat,.. raz?raufala bi ?e, samo ne vem, kaj bi z rezervnimi deli, ki bi mi kasneje ostali :rolleyes:

hvala za sliko, grem jutri v akcijo pecat sosedove fante, pa da vidim ?e bo kdo za akcijo

evo napotke je pripel jures, se pravi sam akcija pa je ;).  Druga?e pa je kot ka?e imv od letnika 02-05 enak (tip ma?ine rf5c). Ne ?kodi, ?e se pred nakupom malo pozanima? :P. Glede na sliko iz oglasa pa se mi dozdeva, da je ta za letnike od 05-07, nisem pa ziher.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.