Skoči na vsebino

Mazda6 CD 185


Tomaz6

Priporočeno sporočilo

Tale forum je res fenomen. Nikjer drugje ne kritizirajo "svoje" znamke tako kot tukaj. Kot bi bral kak?en "nem?kutarski" forum... :P:P:P Ravno zato mi je kar v?e? :bravo:

Glede Citroena je pa tko. Komur je v?e?, ga te?ko zamenja, komur pa ne, ga pa ne bi kupil za ni?. Tud ob testu novega C5 zadnji? v Delu so bli takega mnenja. Pred nakupom ga je treba obvezno fajn sprobat, ker je mo?no, da ti ne ustreza. Meni pa? ne. Sem enkrat vozil Xantio. Razumem pa, da je to marsikomu v?e?. Poleg tega sem pri sosedu v delavnici videl preve? napak na njih, v?asih ?e po nekaj 10k prevo?enih kilometrih.

?al pa vidimo, da ima tud Mazda svoje probleme. Tako kot vsi. Jaz ne pri?akujem, da sem kupil 110% zanesljiv avto. Sploh ne za ceno, ki je kar nekaj 1000 EUR ni?ja od konkurence. Upam pa na to... :ljubezen: Mater, da se ne bom grizel v jezik...

Aja, pa ?e to. Danes tankal, poraba po izra?unu 7,0l/100km, po BC 6,8l/100km. Je pa povsem mo?no, da ne nalije? vedno polnega tanka do istega nivoja in je hitro tud kak liter razlike, tko da tudi "ro?ni" izra?un ni nujno ?isto natan?en <_<

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 83
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Tale forum je res fenomen. Nikjer drugje ne kritizirajo "svoje" znamke tako kot tukaj. Kot bi bral kak?en "nem?kutarski" forum... :P:P:P Ravno zato mi je kar v?e? :bravo:

 

Meni gre na ?ivce, da ljudje po forumih samo hvalijo in hvalijo avte, niso pa tako realni,

da bi povedali tudi relane kritike. Ne leti to izklju?no na ta forum, saj so vsi isti. ?e je nekaj slabo ali ni tako kot bi moralo biti, je treba po povedati na, ne pa skrivati pred drugimi, kot da se tega sramujejo. To je tipi?no slovensko ... kar imam jaz je najbolj?e, vse ostalo je pa klinc vredno. Saj pa ne vozimo VW in Audi, kjer se je zgodovina avtomobilizma po njihovem za?ela z tem dvema tovarnama. In trditi, da je en avto najbolj?i v vseh zadevah je otro?je.Eden ima bolje to, drugi to, idealnega pa itak ni, tako kot pri vsaki drugi stvari.

 

Dosti z moje strani o tem, da se ne bomo kregali, ni vredno :rozico:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale forum je res fenomen. Nikjer drugje ne kritizirajo "svoje" znamke tako kot tukaj. Kot bi bral kak?en "nem?kutarski" forum... :P:P:P Ravno zato mi je kar v?e? :bravo:

Glede Citroena je pa tko. Komur je v?e?, ga te?ko zamenja, komur pa ne, ga pa ne bi kupil za ni?. Tud ob testu novega C5 zadnji? v Delu so bli takega mnenja. Pred nakupom ga je treba obvezno fajn sprobat, ker je mo?no, da ti ne ustreza. Meni pa? ne. Sem enkrat vozil Xantio. Razumem pa, da je to marsikomu v?e?. Poleg tega sem pri sosedu v delavnici videl preve? napak na njih, v?asih ?e po nekaj 10k prevo?enih kilometrih.

?al pa vidimo, da ima tud Mazda svoje probleme. Tako kot vsi. Jaz ne pri?akujem, da sem kupil 110% zanesljiv avto. Sploh ne za ceno, ki je kar nekaj 1000 EUR ni?ja od konkurence. Upam pa na to... :ljubezen: Mater, da se ne bom grizel v jezik...

Aja, pa ?e to. Danes tankal, poraba po izra?unu 7,0l/100km, po BC 6,8l/100km. Je pa povsem mo?no, da ne nalije? vedno polnega tanka do istega nivoja in je hitro tud kak liter razlike, tko da tudi "ro?ni" izra?un ni nujno ?isto natan?en <_<

 

Gospoda, Mazda 6 185 GT, ki sem naro?il ?e vedno zamuja, kolega pa mi ponuja Mondeota 2.0 Titanium X z vso opremo za isti dnar. Mi kdo pomaga? kaj bi vi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni gre na ?ivce, da ljudje po forumih samo hvalijo in hvalijo avte, niso pa tako realni,

da bi povedali tudi relane kritike. Ne leti to izklju?no na ta forum, saj so vsi isti. ?e je nekaj slabo ali ni tako kot bi moralo biti, je treba po povedati na, ne pa skrivati pred drugimi, kot da se tega sramujejo. To je tipi?no slovensko ... kar imam jaz je najbolj?e, vse ostalo je pa klinc vredno. Saj pa ne vozimo VW in Audi, kjer se je zgodovina avtomobilizma po njihovem za?ela z tem dvema tovarnama. In trditi, da je en avto najbolj?i v vseh zadevah je otro?je.Eden ima bolje to, drugi to, idealnega pa itak ni, tako kot pri vsaki drugi stvari.

 

Dosti z moje strani o tem, da se ne bomo kregali, ni vredno :rozico:

 

Ne, ne... Sej se ne kregamo. Mislim to?no tako kot ti. :rozico::rozico: Zato sem na tem forumu, druga? ne bi ?asa stran metal.

 

Gospoda, Mazda 6 185 GT, ki sem naro?il ?e vedno zamuja, kolega pa mi ponuja Mondeota 2.0 Titanium X z vso opremo za isti dnar. Mi kdo pomaga? kaj bi vi?

 

Po?akaj na Mazdo. Ford bo bankrotiral. Kje bo? pa potem dele iskal? :D

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gospoda, Mazda 6 185 GT, ki sem naro?il ?e vedno zamuja, kolega pa mi ponuja Mondeota 2.0 Titanium X z vso opremo za isti dnar. Mi kdo pomaga? kaj bi vi?

 

Jaz bi po?akal na Mazdo.Kaj pa je razlog da ?e ni pri?la?

 

Pred cca 3 tedni sem na nem?kem forumu bral nekaj o tem, da je potrebno v nem?iji ?akati na ta novi motor 2.2 "kao" 4 mesece. Ker nem?ko ne znam, sem online prevajal v angle??ino in ?e sem pravilno razumel je nekdo, ki je blizu mazde govoril o neki blokadi za ta motor, ter da to 4 mesece ne dr?i. ?e sem prav razumel so govorili nekaj o 2.5 ali pa 2.3 bencinarju, ?e? da je bolj?e vzeti tega, da naj celo trgovci ponudijo tega.

 

Saj pravim to je prevedel online slovar in ne me dr?ati za besedo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi po?akal na Mazdo.Kaj pa je razlog da ?e ni pri?la?

 

Pred cca 3 tedni sem na nem?kem forumu bral nekaj o tem, da je potrebno v nem?iji ?akati na ta novi motor 2.2 "kao" 4 mesece. Ker nem?ko ne znam, sem online prevajal v angle??ino in ?e sem pravilno razumel je nekdo, ki je blizu mazde govoril o neki blokadi za ta motor, ter da to 4 mesece ne dr?i. ?e sem prav razumel so govorili nekaj o 2.5 ali pa 2.3 bencinarju, ?e? da je bolj?e vzeti tega, da naj celo trgovci ponudijo tega.

 

Saj pravim to je prevedel online slovar in ne me dr?ati za besedo.

 

 

Ne vam zakaj, vendar neki notranji glas mi pravi, da tale Mazda6 ni tisto, kar je bila prej?nja uspe?nica... Kar pomeni, da se lahko vsaj na za?etku izka?e tudi s porodnimi te?avami na motorju. Jutri grem do salona, se ponovno vsesti tako v 6-ko kot v Mondeota. Sporo?im.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprosti Boss, ampak ali kot lastnik obeh avtov ne smem povedati kaj slabega ne ?ez Mazdo ne ?ez Citroena? A ju niti ne smem primerjati? Za Citroena sem ?e na za?etku rekel, da sedaj delajo polizdelke in da je Mazda ?e zame zadnji proizvajalec avtov, ki je normalnemu ?loveku dosegljiv in zaupanja vreden.

 

?e re?em kaj slabega ?ez Mazdo je to upravi?eno in tudi sam ve?, da je sedanja Mazda dale? od Mazde, kot smo jo vsi poznali.

 

Eden ima nekaj dobro, drugi drugo. Eden se ?al bolj kvari, drugi pa rjavi. Oboje je sramotno za dana?nji ?as, ko trdo delamo, pla?amo precej denarja za avto, dobimo pa kvaliteto tipa Zastava.

 

easy man, sej ti ni? no?em ... mora? mal med vrsticami brat... ;) ?eprav se ve?krat prav ?udim, da takole udriha? ?ez Mazdo za vsako malenkost in hvali? Citroene in to v stilu, da je 10 let stara Xantia bolj?a od nove Mazde... zakaj si pol sploh ?estko kupil? A ne bi bilo bolje vzet ?e eno Xantio pa full ceneje bi bilo. :ne vem:

 

Recimo jaz sem zelo zadovoljen tako s prej?njo ?estko, s tole pa ?e bolj. Pa verjemi, da sem vozil veliko razli?nih avtomobilov in mi je kr dobro jasno kaj je dobro, kaj malo manj in kaj slabo. In ?estka spada sigurno v prvo grupo.

 

Kar se pa mehkobe ti?e pa vseeno prisegam na na to, da mora bit avto malo bolj trd, raje kot mehek... vsaj kar se ?portne vo?nje ti?e, zato sem dal zadnji avto pred Mazdami tudi tr?at pa nisem ravno fan tunninga in predelave vozil.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

easy man, sej ti ni? no?em ... mora? mal med vrsticami brat... ;) ?eprav se ve?krat prav ?udim, da takole udriha? ?ez Mazdo za vsako malenkost in hvali? Citroene in to v stilu, da je 10 let stara Xantia bolj?a od nove Mazde... zakaj si pol sploh ?estko kupil? A ne bi bilo bolje vzet ?e eno Xantio pa full ceneje bi bilo. :ne vem:

 

To pa ni res kar si napisal. Jaz sem pokritiziral tisto, kar je velika napaka (sramota) mazde: rja, DPF filter. Za udobje oziroma trdoto pa sem napisal svoje mnenje. ?e bo? prebral nekaj postov nazaj, sem tudi napisal, da se bolj trdega vzmetenja ?lovek tudi privadi in ni tako hudo mote?e, ker je tisto nabijanje lukenj dobro zadu?eno. Nikoli nisem rekel, da je celokupno Xantia bolj?a od Mazde! Govoril sem samo o udobju in tukaj ne more? oporekati. Tako, kot ne morem jaz tebi oporekati, da je Xantia ?portno nastavljen avto, ?e pa ni. Napisal pa sem tudi, da tovarni gradita image na dveh razli?nih temeljih. Mazda6 ho?e in je biti ?portna, dinami?na, Citroen pa pri ve?jih avtih absolutno na udobju.

 

Tako da ni? ne pljuvam splo?no po Mazdi, samo pokritiziram pa tisto, kar res ni OK. Enako kot za Citroena in njegovo sramotno ?lamparijo.

 

Ne vam zakaj, vendar neki notranji glas mi pravi, da tale Mazda6 ni tisto, kar je bila prej?nja uspe?nica... Kar pomeni, da se lahko vsaj na za?etku izka?e tudi s porodnimi te?avami na motorju. Jutri grem do salona, se ponovno vsesti tako v 6-ko kot v Mondeota. Sporo?im.

 

Samo otro?ke bolezni so pri vseh novih zadevah, pa naj bo to motor, podvozje, menjlanik .... Potem mora? vzeti ali staro Mazdo6, mogo?e Accorda. Samo ta novi 2.2 motor ni tako revolucionarno nov, da bi ?lo kaj res hudo narobe. Verjetno so se kaj nau?ili od DPF problema in je to baje odpravljeno.

 

Jaz bi vseeno ostal na Mazdi, pa ne govorim tega zaradi lastni?tva Mazde doma.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gospoda, Mazda 6 185 GT, ki sem naro?il ?e vedno zamuja, kolega pa mi ponuja Mondeota 2.0 Titanium X z vso opremo za isti dnar. Mi kdo pomaga? kaj bi vi?

 

Pojdi probat menjalnik, samo prej pojdi v fitnes......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pojdi probat menjalnik, samo prej pojdi v fitnes......

 

 

Sem s kolegom pri avto ?erbinek gledal v salonu novega Ford Focusa karavan, v bencinski izvedbi, pa me je ob prvem stiku z menjalni?ko ro?ico minlo. V desno proti 5. prestavi je bila fajn toga in se je takoj vra?ala v nevtralno pozicijo. Iz smeri 1. prestave pa kot da bi pol mehanizma manjkalo in se je vra?ala zelo "medlo" in po?asi. Prodajlka se je sicer nasmejala moji, kritiki, ampak taka ?lamparija je pa lidl tu much. Sej ne da je ravno meni raztrgalo menjalnik na prafaktore ampak so vsaj porihtali in dela tak kot treba.

 

 

kar pa se ti?e "porodnih te?av" pa mislim, da te nima bit kaj dosti strah za bit. Motorji od mazde so BOMBA, kar pa se ti?e okvar, pa v garanciji porihtajo zadeve. Vsaj jaz imam tak?ne izku?nje z njimi.

 

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa ni res kar si napisal. Jaz sem pokritiziral tisto, kar je velika napaka (sramota) mazde: rja, DPF filter. Za udobje oziroma trdoto pa sem napisal svoje mnenje. ?e bo? prebral nekaj postov nazaj, sem tudi napisal, da se bolj trdega vzmetenja ?lovek tudi privadi in ni tako hudo mote?e, ker je tisto nabijanje lukenj dobro zadu?eno. Nikoli nisem rekel, da je celokupno Xantia bolj?a od Mazde! Govoril sem samo o udobju in tukaj ne more? oporekati. Tako, kot ne morem jaz tebi oporekati, da je Xantia ?portno nastavljen avto, ?e pa ni. Napisal pa sem tudi, da tovarni gradita image na dveh razli?nih temeljih. Mazda6 ho?e in je biti ?portna, dinami?na, Citroen pa pri ve?jih avtih absolutno na udobju.

 

Tako da ni? ne pljuvam splo?no po Mazdi, samo pokritiziram pa tisto, kar res ni OK. Enako kot za Citroena in njegovo sramotno ?lamparijo.

 

ok, ok o?itno sem narobe razumel... ker pa? ?e si do zdaj v vseh svojih postih 25x omenil Xantio in 20x Citroen (obe ?tevilki sta resni?ni in ju lahko vsak prever v searchu ;) ) in vedno kritiziral Mazdo 6 tud o stvareh, ki jih sam ?e nisi do?ivel (kakor vem ima? ?estko ?ele to?no en mesec) ampak si o njih samo bral, kot rja, pa DPF filter, pa vle?enje v levo al pa desno, potem se pa? ?loveku poraja, da z Mazdo nisi zadovoljen in da bi bilo bolje, da jo proda?, ker je nevarno, da te stres pobere, saj je baje pri ?estki tolk stvari narobe in da je ?ist en navaden klump navkljub izredno visokim uvrstitvam na merjenjih kakovosti in stresnih testih (recimo autobild in LabiGT Prishtin racing driver :P )

 

O?itno pa? tisti, ki ne kritiziramo Mazde oziroma jo kritiziramo zmerno smo pa? tipi?ni slovenceljni, ki zaradi tega, da bi nam bili drugi fou? raje prikrivamo napake na?ih avtov. :whatever: To, da pa? vsaj meni recimo avto slu?i ?e ta drug odli?no in da res nimam v teh dobrih ?tirih letih do zdaj nobenih ve?jih pripomb (trkam na les) pa? nismo realni in da je z nami o?itno nekaj hudo narobe. Da recimo ne sli?imo nekih zvokov tipa trrrrr pri prestavljanju pa da nam avto ne omahuje pri pospe?evanju je pa? le posledica tega, da si o?itno zatiskamo o?i, u?esa in vsa ?utila. :hohoho::hohoho:

 

Ho?em povedati to, da neko posplo?evanje oziroma kritiziranje kar tako malo za zabavo, ker nam je dolg?as pa? ni glih produktivno sploh pa ?e 100% ne dr?i in v bistvu smo tukaj izredno skuliran folk in pa? stoji?no prena?amo vsakr?na mo?na pluvanja ?ez znamko, katere ime je v naslovu tega foruma in s katerimi izdelki smo v ve?ini zelo zadovoljni. Seveda se najdejo napake... ja kera znamka jih pa nima, sam vseeno so nekje meje in res ne more? skoraj ?ist vsak post spremenit v neko grozno kritiziranje in stra?it morebitne nove lastnike MAzde, kak?en stra?en jajc je Mazda in kolk so druge znamke bolj?e.

 

Mogo?e so, mogo?e pa niso in tud prav je da se morebitno zainteresiranim omenijo morebitne te?ave in kaj je treba pazit pri nakupu rabljene, ampak da se pa kritizirajo izdelki, ki so komaj dobro pri?li v prodajo in kjer nih?e niti ?e ne ve al bodo imeli te?ave z DPF, rjo, ipd, je pa mal prehuda, a se ti ne zdi?

 

?akam pa ?e kar nekaj ?asa, da o tvoji Mazdi 6 napi?e? kaj vspodbudnega, kaj pozitivnega s ?imer te navdu?i in da se z veseljem usede? vanjo in tudi kam zapelje?, ne pa samo to, da imam ob?utek, da sploh ne ve? zakaj jo to?no ima? (3 letna garancija :ne vem: )in da za dolge vo?nje vzame? raje 10 let starej?i avto s 350.000km. :blink: No sej se ti opravi?ujem, ?e ima? kak?ne zdravstvene te?ave ali bohnedaj okvarjeno hrbtenico pa je MAzda pol res pretrda ampak hudi?a no, pa sej sem jaz pri skoraj 40 letih prevozil tud po 500, 600 in ve? kilometrov v enem kosu brez ustavljanja pa mi ?isto ni? ni falilo tako, da 200km pa res ne bi smel bit problem - A ne Labi, ti se pri teh kilometrih komaj dobro ogreje? ;)

 

?e enkrat, tale post res ni namenjen kreganju in prepucavanju ampak je ?ist dobronamerne narave. :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ahahah prishtin racing driver :bravo: zmaga :hohoho:

 

jah z mazdo me v soboto caka 1400-1500km (zjutri bom sel najprej v amsterdam in potem v LJ)

 

s citroeni bi blo kaj tazga nemogoce, ker:

 

1. bi razpadli po 300km :hohoho:

2. bi jaz znorel od tistega puding filinga

 

:hohoho: (hecam se, da ne bo vojne zdaj)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ahahah prishtin racing driver :bravo: zmaga :hohoho:

 

jah z mazdo me v soboto caka 1400-1500km (zjutri bom sel najprej v amsterdam in potem v LJ)

 

s citroeni bi blo kaj tazga nemogoce, ker:

 

1. bi razpadli po 300km :hohoho:

2. bi jaz znorel od tistega puding filinga

 

:hohoho: (hecam se, da ne bo vojne zdaj)

 

U, 1500km ?zmeden? Poznam to, sm polet vozu u ?panijo na dopust, dolga je dolga B)

?imbolj udobno in varno pot ;)

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U, 1500km ?zmeden? Poznam to, sm polet vozu u ?panijo na dopust, dolga je dolga B)

?imbolj udobno in varno pot ;)

 

lp,

D

 

Saj nima citroena. Bog te blagoslovi na tej trdi poti in kljub zaspanemu dizlu, da ti na poti uspe prehitet vsaj kak?nega tovornjakarja. Pa muziko vsekakor do konca na glas, da med prestavljanjem ne bo? sli?al: Trrr-trrr. ?zmeden?:hohoho::hohoho:

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ho?em povedati to, da neko posplo?evanje oziroma kritiziranje kar tako malo za zabavo, ker nam je dolg?as pa? ni glih produktivno sploh pa ?e 100% ne dr?i in v bistvu smo tukaj izredno skuliran folk in pa? stoji?no prena?amo vsakr?na mo?na pluvanja ?ez znamko, katere ime je v naslovu tega foruma in s katerimi izdelki smo v ve?ini zelo zadovoljni. Seveda se najdejo napake... ja kera znamka jih pa nima, sam vseeno so nekje meje in res ne more? skoraj ?ist vsak post spremenit v neko grozno kritiziranje in stra?it morebitne nove lastnike MAzde, kak?en stra?en jajc je Mazda in kolk so druge znamke bolj?e.

 

Mogo?e so, mogo?e pa niso in tud prav je da se morebitno zainteresiranim omenijo morebitne te?ave in kaj je treba pazit pri nakupu rabljene, ampak da se pa kritizirajo izdelki, ki so komaj dobro pri?li v prodajo in kjer nih?e niti ?e ne ve al bodo imeli te?ave z DPF, rjo, ipd, je pa mal prehuda, a se ti ne zdi?

 

Oprosti ampak a si samo nepismen ali se dela? norca iz mene?

Kdaj sem jaz rekel nekomu, da naj ne kupi Mazdo, da je klump itd? Tole mi prvo poka?i, druga?e pa bodi tiho.

 

Preberi ?e enkrat tokrat res zelo po?asi:

 

Motor je nov, izku?enj pa o?itno res ?e nobeden nima, ampak verjetno bo vse OK.

 

Kar se ti?e udobja je pa tako kako si navajen in kak?no podvozje ima? raj?i. ?e ima? rad bolj trdo in ?portno, potem ti bo za GT po mo?nosti ?e z 18' plati??i izjemno v?e?. ?e pa si bolj umirjen in ne ?porten voznik, kjer prisega? na gladko, mehko vo?njo potem ti bo to (pre)trdo. Jaz spadam v zadnjo kategorijo (prej in ?e zdaj vozim Xantijo), tako da me v stari M6, ?e posebej pa v novi konkretno pretrese, ampak se ?lovek navadi.

Je pa podvozje kar se ti?e pobiranje lukenj in jam lepo zadu?eno in nemote?e. Mogo?e te bo motilo zvok kamen?kov na kolotekih in ?um vode, vendar to ni ni?, razen ?e nisi ekstra ob?utljiv.

V celoti gledano je dober avto, za dobro ceno(na ?alost) in upajmo da ni mo?no pokvarljiv

 

Naprej:

 

Eh jaz mislim da ne bo problema z zanesljivostjo, da bi kje obstal, mogo?e kak?ne malenkosti, to jih imam jaz tudi pri moji M6. Ampak, to re?ujemo in ?e bomo re?evali, zato pa je garancija

 

 

?e naprej:

 

V glavnem pa, nova M6 bo ?isto fejst avto, samo vo?nja po pameti (185 konji?ek je veliko), pa ?im manj tak?nih in druga?nih nesre?

 

In:

 

Kot sem ?e rekel, meni je M6 ?isto fajn za vozit, rad jo vozim, bolj je dinami?na, bolj agilna, skratka "fun to drive", ampak na res dolgih relacijah, pa ?al ni in ne more biti na nivoju Citroena (hidravlji?arja). To moram priznati, pa moja Mazda6 gor ali dol.

 

In:

 

Jaz bi po?akal na Mazdo.Kaj pa je razlog da ?e ni pri?la?

 

In:

 

Samo otro?ke bolezni so pri vseh novih zadevah, pa naj bo to motor, podvozje, menjlanik .... Potem mora? vzeti ali staro Mazdo6, mogo?e Accorda. Samo ta novi 2.2 motor ni tako revolucionarno nov, da bi ?lo kaj res hudo narobe. Verjetno so se kaj nau?ili od DPF problema in je to baje odpravljeno.

 

Jaz bi vseeno ostal na Mazdi, pa ne govorim tega zaradi lastni?tva Mazde doma.

 

To je samo od te teme in ti meni govori?, da jaz nekomu govorim da naj Mazde ne kupi in da je klump.

 

Kar se ti?e trrkk pri stiskanju sklopke sem vpra?al ali se to dogaja tudi drugim in nekdo je odgovoril da ne in je stvar zaklju?ena. Rekel sem ?e to, da je ma?ina bolj glasna in da se sli?i padanje peska na podvozje, ampak da to ni moto?e kot govorijo novinarji.

 

Glede DPF filtra in rja pa nisem napisal groznega, ker je to splo?no znano dejstvo po celem svetu. Saj si pameten in si poglej nem?ke forume, pa ti bo jasno, da ima dale? najve? te?av s tem Mazda. In kaj naj potem napi?em, da to res ni problem?

 

Zdaj pa ne vem ali sem jaz tisti ?uden ali pa je kdo drugj

 

 

 

Pa pov?tr?ek obvezno pod rit na sede?,da ne bi dobil ?uljev slu?ajno. :P

 

Mislim, saj ne morem verjet kak?ni otroci so tukaj :rispekt:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprosti ampak a si samo nepismen ali se dela? norca iz mene?

Kdaj sem jaz rekel nekomu, da naj ne kupi Mazdo, da je klump itd? Tole mi prvo poka?i, druga?e pa bodi tiho.

 

Preberi ?e enkrat tokrat res zelo po?asi:

 

Motor je nov, izku?enj pa o?itno res ?e nobeden nima, ampak verjetno bo vse OK.

 

Kar se ti?e udobja je pa tako kako si navajen in kak?no podvozje ima? raj?i. ?e ima? rad bolj trdo in ?portno, potem ti bo za GT po mo?nosti ?e z 18' plati??i izjemno v?e?. ?e pa si bolj umirjen in ne ?porten voznik, kjer prisega? na gladko, mehko vo?njo potem ti bo to (pre)trdo. Jaz spadam v zadnjo kategorijo (prej in ?e zdaj vozim Xantijo), tako da me v stari M6, ?e posebej pa v novi konkretno pretrese, ampak se ?lovek navadi.

Je pa podvozje kar se ti?e pobiranje lukenj in jam lepo zadu?eno in nemote?e. Mogo?e te bo motilo zvok kamen?kov na kolotekih in ?um vode, vendar to ni ni?, razen ?e nisi ekstra ob?utljiv.

V celoti gledano je dober avto, za dobro ceno(na ?alost) in upajmo da ni mo?no pokvarljiv

 

Naprej:

 

Eh jaz mislim da ne bo problema z zanesljivostjo, da bi kje obstal, mogo?e kak?ne malenkosti, to jih imam jaz tudi pri moji M6. Ampak, to re?ujemo in ?e bomo re?evali, zato pa je garancija

?e naprej:

 

V glavnem pa, nova M6 bo ?isto fejst avto, samo vo?nja po pameti (185 konji?ek je veliko), pa ?im manj tak?nih in druga?nih nesre?

 

In:

 

Kot sem ?e rekel, meni je M6 ?isto fajn za vozit, rad jo vozim, bolj je dinami?na, bolj agilna, skratka "fun to drive", ampak na res dolgih relacijah, pa ?al ni in ne more biti na nivoju Citroena (hidravlji?arja). To moram priznati, pa moja Mazda6 gor ali dol.

 

In:

 

Jaz bi po?akal na Mazdo.Kaj pa je razlog da ?e ni pri?la?

 

In:

 

Samo otro?ke bolezni so pri vseh novih zadevah, pa naj bo to motor, podvozje, menjlanik .... Potem mora? vzeti ali staro Mazdo6, mogo?e Accorda. Samo ta novi 2.2 motor ni tako revolucionarno nov, da bi ?lo kaj res hudo narobe. Verjetno so se kaj nau?ili od DPF problema in je to baje odpravljeno.

 

Jaz bi vseeno ostal na Mazdi, pa ne govorim tega zaradi lastni?tva Mazde doma.

 

To je samo od te teme in ti meni govori?, da jaz nekomu govorim da naj Mazde ne kupi in da je klump.

 

Kar se ti?e trrkk pri stiskanju sklopke sem vpra?al ali se to dogaja tudi drugim in nekdo je odgovoril da ne in je stvar zaklju?ena. Rekel sem ?e to, da je ma?ina bolj glasna in da se sli?i padanje peska na podvozje, ampak da to ni moto?e kot govorijo novinarji.

 

Glede DPF filtra in rja pa nisem napisal groznega, ker je to splo?no znano dejstvo po celem svetu. Saj si pameten in si poglej nem?ke forume, pa ti bo jasno, da ima dale? najve? te?av s tem Mazda. In kaj naj potem napi?em, da to res ni problem?

 

Zdaj pa ne vem ali sem jaz tisti ?uden ali pa je kdo drugj

Mislim, saj ne morem verjet kak?ni otroci so tukaj :rispekt:

 

 

Predlagam vama en DRAG RACE, mi bomo pa merili trdoto in poslu?ali komu dela TRRR....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprosti ampak a si samo nepismen ali se dela? norca iz mene?

Kdaj sem jaz rekel nekomu, da naj ne kupi Mazdo, da je klump itd? Tole mi prvo poka?i, druga?e pa bodi tiho.

 

Zdaj pa ne vem ali sem jaz tisti ?uden ali pa je kdo drugj

 

Mislim, saj ne morem verjet kak?ni otroci so tukaj :rispekt:

 

O?itno res, da vsak, ki se ne strinja s tabo je pa? ?uden. Bi pa pri?akoval malce bolj normalen in zrel odnos ne pa da se na vsako silo posku?a? skregati. Glej, pri meni ti ne bo ratalo, tako da res ni treba vztrajat. Lahko pa vseeno malo dvigne? nivo komunikacije pa ne glede, da je to samo forum in da si varno skrit za tipkovnico in ekranom.

 

Da pa ne bom ostal sam pri besedah ti bom pa? odgovoril in ti pokazal tvoj citat, ker o?itno bi se nekdo drug tukaj moral vpra?ati o nepismenosti.

 

Ampak pazi C5 je manj udobna kot Xantia, Xantija pa je nova Mazda 6 z 19' plati??i proti Citroen XMu (res je, da nista v istem razredu, samo za primerjavo sem dal). Ko pa probate Citroen XMa (prej?nji vikend sem ?el z o?etovim v Izolo) pa se vpra?ate kak?no sranje od avtov dela sedaj Citroen in kak?en ni?vredni klump so ostali avti.

 

Vo?nja v XMu je pa resni?no nebe?ka. XM ?e vedno dr?i absolutno prvo mesto v testu Driving cross USA ali nekaj podobnega, kjer vsako leto testirajo (?e ime pove kaj) v Ameriki najbolj?e potovalne kri?arke od MB S klase, BMW 7, RR itd. In XMa so testirali mislim da leta 95 (delali so ga od leta 90 do 2001) in je ?e vedno nepremagljiv. Za tiste ?ase gledano tudi iz tehni?nega vidika res ni imel konkurence niti pri MB S klasi in podobnim.

 

Uporabil sem samo tvoje besede in beseda klump (oz. celo ?e huje "ni?vredni klump") je zrastla pri tebi in z njo si ozna?il ?isto vse avte, ki niso Citroen... da TUDI MAZDO 6 GT 185KM, ki jo bo morebitno kupil novi ?lan.

 

Ok, torej pokazal sem ti in zdaj upam, da mi dovoli?, da lahko govorim. Hvala.

 

Tudi o tem si pisal, da so dana?nji avti k Zastave po kvaliteti pa ne vem kaj ?e vse. Res ne vem kje take pobira?. Mislim no to so izjave, ki so rahlo sme?ne ampak zgleda je to zate edina resnica in da mnenja ostalih ve? ali malo manj zadovoljnih uporabnikov pa? ne ?tejejo ni? in da je samo tvoje tapravo. Pri tem, da ima? ?estko le en mesec v svoji lasti.

 

Recimo za primerjavo: imel sem ?estko diesel skoraj 4 leta in 140.000km (vsi moji), fotr ima ?estko bencinarja faceliftano in zdaj imam novo ?estko diesel Mk. II tako, da verjetno vem o ?em pi?em in da so mi poznane zadeve okrog ?estic malo bolj kot tebi, a ne?

 

No in da se vrnem malo nazaj. Z ni?vrednim klumpom daje? bodo?emu morebitnemu lastniku res lepo popotnico in sliko pri izbiri avta. In to tazga z novim motorjem o katerem ne vem ni? ne jaz ne ti in verjetno nih?e na tem forumu. Kako lahko kar predvideva?, da bo nekaj narobe... pa dejmo it optimisti?no naprej in upat v to, da bo vse cool, da so dodelali DPF in da je avto bomba, kar po moje tudi je in da je bistveno bolj?i kot Zastava al pa Lada in da ni ni?vredni klump. ;)

 

Pa malo ve? optimizma no in manj nerganja... sej doma verjetno tud ne pride? na kosilo pa te ?aka tenstan krompir in ?e predno ga poskusi? ?e govori? kolk je zani?, pa trd in neokusen. Sicer res, da ga ?e nisi probal ampak sosed Franci je rekel, da je pri njemu bil tak. In k te vpra?ajo zakaj ne je? sej si si za?elu tenstan krompir pa? re?e?, da so ?pageti bolj? tud, ?e so postani in prekuhani ter, da so bolj?i od krompirja ker so bolj mehki. Vr?mo torej krompir stran pa naredmo ?pagete in to za vse, kaj bi se sploh matral s tenstanim krompirjem, ?e pa so ?pageti tolk bolj?i. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda vsakega komentarja, ker dobesedno i??e? nekaj, dal pa sem ti polno postov, kjer priporo?am Mazdo.

 

O?itno si narobe razumel vse skupaj, ?eprav je lepo napisano in mora? brati v celotnem kontekstu.

 

?e enkrat:

 

Ko pa probate Citroen XMa (prej?nji vikend sem ?el z o?etovim v Izolo) pa se vpra?ate kak?no sranje od avtov dela sedaj Citroen in kak?en ni?vredni klump so ostali avti.

Za tiste ?ase gledano tudi iz tehni?nega vidika res ni imel konkurence niti pri MB S klasi in podobnim.

 

Gre za primerjavo, kako napreden in dober avto je bil sredi 90tih let XM in kak?en klump sedaj dela Citroen in posledi?no da so danes avti VSI skupaj navaden klump, ker se kvarijo 100 krat ve? kot so se stari, ker rjavijo, kot recimo stare Mazde niso (tako ste povedali tukaj) itd. ?e te je zmotilo "ostali" potem se opravi?ujem, ampak ?e bi prebral 3 besede prej kaj menim o Citroenu bi ti bilo jasno.

 

In ja, vsi smo kritizirali Zastave, kako se kvarijo kako rjavijo itd, ampak poglej kaj se dogaja danes pri vseh avtih. Zato ?isto upravi?eno pravim, da je kvaliteta na nivoju Zastave. ?e tega no?e? videti, potem lahko 100krat napi?em to, pa ?e ne bo? priznal.

 

?e bi jaz poveli?eval Citroena, potem nebi pisal kak?no sranje delajo, kako so sramotno ?lampasti itd.

 

?e si pa ti rad zatiska? o?i, kako kvalitetni so danes avti si pa kr daj.

 

 

 

 

 

Pa ti zna? brati vse ali samo tisto kar tebi pa?e? Poglej kaj si ti napisal zgoraj in kaj jaz spodaj:

 

In to tazga z novim motorjem o katerem ne vem ni? ne jaz ne ti in verjetno nih?e na tem forumu. Kako lahko kar predvideva?, da bo nekaj narobe... pa dejmo it optimisti?no naprej in upat v to, da bo vse cool, da so dodelali DPF in da je avto bomba, kar po moje tudi je in da je bistveno bolj?i kot Zastava al pa Lada in da ni ni?vredni klump. ;)

 

To pa sem napisal jaz:

 

Motor je nov, izku?enj pa o?itno res ?e nobeden nima, ampak verjetno bo vse OK.

 

Samo ta novi 2.2 motor ni tako revolucionarno nov, da bi ?lo kaj res hudo narobe. Verjetno so se kaj nau?ili od DPF problema in je to baje odpravljeno.

 

Poka?i mi kje jaz predvidevam (tako pi?e? ti) da bo nekaj narobe in kje jaz nisem optimiste?en.

 

Daj ne biksaj ga ve?, pa se ne norca delat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

PA VIDVA PA STA MALO PRTEGJENA, ?E MENE PRA?A?!!!

TIP BO JA SPIZDIL NA LJUDSKI FORUM, KO VIDI KAKO JE TU!

MISLIM, ITA MO?KI EGO NEKAM DRUGAM KAZAT :whatever:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. MAZDA+CITROEN= :ljubezen:

Icewoman is here!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

PA VIDVA PA STA MALO PRTEGJENA, ?E MENE PRA?A?!!!

TIP BO JA SPIZDIL NA LJUDSKI FORUM, KO VIDI KAKO JE TU!

MISLIM, ITA MO?KI EGO NEKAM DRUGAM KAZAT :whatever:

P.S. MAZDA+CITROEN= :ljubezen:

 

Resitev je samo ena.... :mi pijemoo:

Pa brez C ali M - taxi!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem delala izpit na C3. In je :wub:...sicer ne tok kot mazdica, ampak ok :D

 

Jaz pa nazadnje na Kawasaki Er-5... :P

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda vsakega komentarja, ker dobesedno i??e? nekaj, dal pa sem ti polno postov, kjer priporo?am Mazdo.

 

O?itno si narobe razumel vse skupaj, ?eprav je lepo napisano in mora? brati v celotnem kontekstu.

 

?e enkrat:

 

Ko pa probate Citroen XMa (prej?nji vikend sem ?el z o?etovim v Izolo) pa se vpra?ate kak?no sranje od avtov dela sedaj Citroen in kak?en ni?vredni klump so ostali avti.

Za tiste ?ase gledano tudi iz tehni?nega vidika res ni imel konkurence niti pri MB S klasi in podobnim.

 

Gre za primerjavo, kako napreden in dober avto je bil sredi 90tih let XM in kak?en klump sedaj dela Citroen in posledi?no da so danes avti VSI skupaj navaden klump, ker se kvarijo 100 krat ve? kot so se stari, ker rjavijo, kot recimo stare Mazde niso (tako ste povedali tukaj) itd. ?e te je zmotilo "ostali" potem se opravi?ujem, ampak ?e bi prebral 3 besede prej kaj menim o Citroenu bi ti bilo jasno.

 

In ja, vsi smo kritizirali Zastave, kako se kvarijo kako rjavijo itd, ampak poglej kaj se dogaja danes pri vseh avtih. Zato ?isto upravi?eno pravim, da je kvaliteta na nivoju Zastave. ?e tega no?e? videti, potem lahko 100krat napi?em to, pa ?e ne bo? priznal.

 

?e bi jaz poveli?eval Citroena, potem nebi pisal kak?no sranje delajo, kako so sramotno ?lampasti itd.

 

?e si pa ti rad zatiska? o?i, kako kvalitetni so danes avti si pa kr daj.

Pa ti zna? brati vse ali samo tisto kar tebi pa?e? Poglej kaj si ti napisal zgoraj in kaj jaz spodaj:

To pa sem napisal jaz:

 

Motor je nov, izku?enj pa o?itno res ?e nobeden nima, ampak verjetno bo vse OK.

 

Samo ta novi 2.2 motor ni tako revolucionarno nov, da bi ?lo kaj res hudo narobe. Verjetno so se kaj nau?ili od DPF problema in je to baje odpravljeno.

 

Poka?i mi kje jaz predvidevam (tako pi?e? ti) da bo nekaj narobe in kje jaz nisem optimiste?en.

 

Daj ne biksaj ga ve?, pa se ne norca delat.

 

 

dobro, dobro, sej smo vaju zastopl :) Imela sta malo nesporazuma, ...je problem ?ist realno izrazit svoje ob?utke preko besed na forumu ...oblika, barva, te?a, dol?ina, jasno vreme in tko... ;)

 

V glavnem, avti niso ve? to, kar so bli (kar je jasno), ?e pa bo nova M6 obdra?ala ali celo presegla sloves predhodnice, pa ?e toliko bolje :whatever: Bomo videli...(je djal slepi)

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.