Skoči na vsebino

Nova Mazda 6 in senzorji tlaka za gume


Priporočeno sporočilo

Zanima me na koliko pritiska v gumah so nastavljeni senzorji tlaka v gumah (koliko je spodnja meja tlaka, da to senzor javi). Trenutno uporabljam zimske gume Goodyear ultragrip 7+ dimenzij 205/60-16. Vozilo je Mazda 6 Sport GT 2.5 (bencin). Zadnje preverjanje tlaka sem imel pred dobrim tednom dni pri vulknizerju, danes pa se mi je zopet vklopila lu?ka za senzor. Je pa res, da je bila pri preverjanju ena izmed gum bolj prazna od drugih, vendar se mi zdi ?e bi spu??ala, da bi bila prazna prej kot v enem tednu. Kaj svetujete.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko, da ti spu??a bolj po?asi in se opazi ?ele po enem tednu. Kolikor pa je meni znano mislim, da gleda samo razmerje talkov med posameznimi kolesi in, ?e je na enem bistveno manj (mislim, da cca 0,5 bara razlike) se ti javi lu?ka.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko, da ti spu??a bolj po?asi in se opazi ?ele po enem tednu. Kolikor pa je meni znano mislim, da gleda samo razmerje talkov med posameznimi kolesi in, ?e je na enem bistveno manj (mislim, da cca 0,5 bara razlike) se ti javi lu?ka.

 

pa kaj a imajo nove m6 tako primitiven sistem nadzora tlaka, da ne vidi? konkretno tlak v posameznih gumah, samo signal in to je to??? slabo, slabo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa kaj a imajo nove m6 tako primitiven sistem nadzora tlaka, da ne vidi? konkretno tlak v posameznih gumah, samo signal in to je to??? slabo, slabo...

 

Zdej mi pa prosim povej en sam pameten razlog zakaj bi to bilo tako pomembno, da ti to?no ka?e kera guma ti spu??a? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa kaj a imajo nove m6 tako primitiven sistem nadzora tlaka, da ne vidi? konkretno tlak v posameznih gumah, samo signal in to je to??? slabo, slabo...

 

Tako ima tud TOYOTA, pa je super duper avto.

 

Je pa to tud po mojem okusu napol narejeno, nebi vsaj vgradili ?e 3 lu?ke, samo to bo pri faceliftu in bo nevemkaka supermega inovacija.

 

Verjetno bodo tudi ?i??enje DPF-ja skopiral od renoja, ki je za moje pojme res petarda izvedba.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, ?e vedno ?akam, da dobim en pameten razlog zakaj bi moralo ti kazatkera guma spu??a :ne vem: Dejta Labi in Ajvar, pa vidva podajta razlog, pa ne v stilu, da je na pol narejeno ker to ?ist ni? ne pove. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker postajajo ljudje cedalje bolj leni in neumni, ko spusti guma pod npr. 1.5bar mora vedet katera pusca....ker poznam jih veliko ki so se vozili manj kot 1.5 pa se jim n izdelo nic narobe...

to da gres ven pa pogledas kera je bolj "spuscena" je sam za profije :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zakaj?

 

Pri nizkoprese?nih gumah je kar te?ko ugotoviti ali ima? napumpane 2,4 ali 1,8 (vsaj meni, no). Jaz sem slu?ajno ugotovil, da imajo tri tlak 1,8 ker je bila ena 0,5, pa sem ?e ostale po?ekiral.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah, poglej Boss, brez zamere, ampak:

- v?asih ni pomembna uporabnost, temve? dejstvo, da ima avto tehnologijo, ki je na voljo v avtomobilih tega cenovnega razreda

- glede na to, da tovrstno aplikacijo omogo?a renojev megane, ne vidim razloga, da ne bi znala hightech mazda

- in da, je zamudno, ko se pogovarjamo o avtomobilih vi?jega razreda, da gre? pregledovat katera guma ti pu??a, kaj ne bi bilo fajn da ve? katera in koliko je spustila. Aja, uporabno, in koristno!

 

lp

 

A.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sploh pri Renaultih je veselica s tem sistemom... mal povpra?i po servisih in vulkanizerjih kaka jeba je to, da mora bit pravi senzor na pravem kolesu. Pozabi na to, da bo? doma zamenjal prvo in zadnje kolo med sabo in s tem omogo?il normalno obrabo gum. Stro?ek vulkanizerja ti je pa verjetno znan, da ne re?em kolk je to "dober" za gume, da jih stalno gor pa dol iz feltn tla?i?.

 

?e ima? pa dva kompleta koles tako kot jaz, se pravi, da so senzorji tako na zimskem kot na letnem kompletu je pa pri Renaultu skoraj mission impossible, da to naredi? sam doma, ker ti morajo ves komplet spet prilagodit, da bo deloval z ra?unalnikom in da ne bo? imel znotraj cel lightshow na armaturki in milijon opozoril.

In seveda ?ing ?ing, evr?ki spet menjajo lastnika, serviserji pa manejo roke.

 

Men je sistem nadzore ?e tako al tako brez prave uporabne vrednosti in sam hvala bogu, da ni tak kot je pri renaultih ampak, da omogo?e vsaj nekaj nezahtevne robustnosti in neob?utljivosti.

 

Glede padca tlaka na gumi pa mislim, da ?e se ti to pojavi in da stopi? iz avtomobila ven ter, da ne najde? gume, ki je spustila za ve? kot pol bara :whatever: pol ti ni pomo?i, ker potem verjetno tud ne najde? leve zadnje gume in jo i??e? v prtlja?niku. V vsakem primeru pa, ?e spu??a po?asi je potrebno na pumpi preveriti VSA kolesa in takrat ti tud manometer poka?e to?no kolo s te?avami. ?e pa guma spusti celotno du?ico pa mislim, da ni heroja, ki to ne bi pri vizuelnem in manualnem (pritisni prst na gumo) pregledu ne bi opazil, da je guma na tleh. Manualni pregled je namenjen predvsem za RFT.

 

Pa ?e nekaj: izredno malo avtov v Slo ima ta sistem, ampak ste se pa najdil zdele pa kritizirate tiste, ki vsaj neki imajo. To me mal spominja na debato o klimah na a.com pred davnimi leti, ko so najglasneje bentili tisti, ki klime sploh niso imeli pol so se pa zmrdovali, da pri avtih vi?jega cenovnega razreda pa res ne smejo biti polavtomatske (recimo climatic pri VW) al pa bohnedej ro?ne. Pa vseeno so klime po pomembnosti dale? pred temi senzorji.

 

Pa ?e drug vidik, tudi s takim bolj enostavnim senzorji lahko Mazda dr?i ceno za isto opremljenost kar par tiso? evrov ni?je kot recimo ekvivalentna Toyota in Honda, kar je pa za ?ep vseeno veliko bolj sprejemljivo kot pa neki fensi ?pensi sistem, ki v 99,999% vo?nje sploh ne pride v po?tev in je tam bolj zaradi lep?ga kot pa zaradi uporabnosti... vsaj zame. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss je tukaj en nesporazum, to o senzorjih talaka o gumah. Nisem primerjal in napisal da je renojev ok, reno ima ok re?en DPF sistem, enzorji tlaka v gumah so itak sami problemi, neglede na znamko.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot za?etnik tega posta bom ?e jaz dodal nekaj svojih misli. Ker imam poleg nove Mazde 6 tudi Laguno II (prodajam) bom nekaj povedal o senzorjih tlaka v pnevmatikah pri obeh vozilih. Oba imata tako dobre in slabe lastnosti glede tega. Dobra pri Laguni je, da poka?e katera od 4 gum ti spu??a in slaba, da je vulkanizerja (jaz sem ga to navadil) potrebno navaditi, da mora biti senzor zmeraj na isti strani - isti gumi. Dobra pri Mazdi 6 je da vulkanizerju ni potrebno skrbeti kam bo dal gumo in slaba, da ne vidi? katera guma ti spu??a, ?e posebej, ?e spu??a po?asi kot se je to zgodilo meni (po?en ventil?ek s senzorjem). Senzor se mi je vklopil na vsakih 14 dni po preverjanju tlaka - guma ni bila predrta. No zadevo sem uspe?no re?il z reklamacijo - menjavo ventil?ka s senzorjem in dobro voljo tako v AS Skoren?ku iz Velenja kot tudi AC Cosmosom iz BTC-ja v Ljubljani.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me, ali lahko z merilcem tlaka v pnevmatikah npr. s tem http://shop.conrad.si/cgi/websale6.cgi?sho...od_index=856009

meri? tudi tlak kjer so gume napolnjene s plinom.

 

Lahko, samo napolniti pa je ne more?, ker verjetno nima? jeklenke s plinom doma.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah, poglej Boss, brez zamere, ampak:

- v?asih ni pomembna uporabnost, temve? dejstvo, da ima avto tehnologijo, ki je na voljo v avtomobilih tega cenovnega razreda

- glede na to, da tovrstno aplikacijo omogo?a renojev megane, ne vidim razloga, da ne bi znala hightech mazda

- in da, je zamudno, ko se pogovarjamo o avtomobilih vi?jega razreda, da gre? pregledovat katera guma ti pu??a, kaj ne bi bilo fajn da ve? katera in koliko je spustila. Aja, uporabno, in koristno!

 

lp

 

A.

 

ok okol tega je bla v soboto ko smo ?li na debato polemika ko smo mel kosilo... profesor ma novga megana in je pofuru tedn nazaj ?ebu... in kaj je blo... pofuru ga je z spredno na desni... avto pa pravil da je spredna na levi prazna :ph34r: tolk o tehnologiji... na renoju mu povejo da je blo nekaj kao narobe povezano in je odpravljena napaka... :rolleyes: pol pa izjava profesorja... "se grem stavit da naslednji? bo pa pravil da mam prazno rezervo, al pa da so moji ?eni jo?ki spustil" :hohoho::hohoho:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok okol tega je bla v soboto ko smo ?li na debato polemika ko smo mel kosilo... profesor ma novga megana in je pofuru tedn nazaj ?ebu... in kaj je blo... pofuru ga je z spredno na desni... avto pa pravil da je spredna na levi prazna :ph34r: tolk o tehnologiji... na renoju mu povejo da je blo nekaj kao narobe povezano in je odpravljena napaka... :rolleyes: pol pa izjava profesorja... "se grem stavit da naslednji? bo pa pravil da mam prazno rezervo, al pa da so moji ?eni jo?ki spustil" :hohoho::hohoho:

 

ja, teorija eno, praksa drugo. bistvo vsega je uporabnost, kot je ?e boss omenil. na?eloma je tudi reno najbr? gradil sistem, ki naj bi/bi moral delat. torej smo ?e vedno na bolj?em pri renoju, kakorkoli obrne?. tudi mazdaga kdaj poserje...pa? ne more bit vedno "hi tech".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

Evo, da malo obudim staro temo. Danes zjutraj mi, ko je zahladilo mi je posvetila lu?ka za tlak v gumah in seveda sem takoj zavil na pumpo, kjer je bil tlak spredaj 2.0 in zadaj 1.9.

 

Se pravi, da sem pred ?asom narobe trdil, da gledajo senzorji razliko v tlaku. O?itno so nastavljeni tako, ko pade tlak pod 2 bara da javijo napako v pritisku in lu?ka na armaturi posveti. Aja in sistem deluje BP. :D

 

Pa ?e razlaga zakaj se mi je to zgodilo, da je tlak prenizek. V avto revijah ?e nekaj ?asa podajajo podatek, da premalo napolnjena gume pove?ujejo porabo za cca 5%. In ker mi ?ilica ni dala miru sem zadnji? spustil gume spredaj na 2.1 in zadaj na 2.0, da vidim koliko to realno vpliva na porabo.

 

Pozabil sem samo na dejstvo, da ko sem spustil tlak je bilo zunaj kar toplo (ve? kot 20 stopinj) tako da je s padcem temperature padel tudi tlak v gumi. sramezljiv

 

V glavnem, ?e kak?nih 50km pa bom potegnil ra?unico koliko premalo napumpane gume resni?no ob enaki vo?nji prispevajo k pove?ani porabi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ne odpiram nove teme,ali recimo lahko senzorje odsraufam in dam iz 18 col na 16 zimske?rekli so mi da se kao ne da na servisu ali je to res?hvala

 

Tole so ti pa prodali tak bullshit, da ni ve?jega. Kaj mam pa jaz pol notri na 16" zimskih feltnah? Bobi pal?ke al kaj? Mater ker servis te je to nafopal?

 

S senzorji ni nobenega problema - jaz imam sicer tako na letnih kot na zimskih posebej, da lahk osam menjavam kolesa brez vulkanizerjev in zaenkrat ni nobene panike. Od?raufam kolesa nataknem druga in vse deluje BP, nobenga "u?enja" al kak?nih podobnih nastavitev.

 

Mora? pa edino pazit pri 16 colskih kolesih, da izbere? take feltne, da bo med zavornimi ?ejustmi in feltno dovolj placa ?e za centrirne ute?i.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zna bit, bom sporo?u danes ko grem na tank?telo

 

Hmm, 6,83litra/100km. Glede na povpre?je vseh tankanj in na izredno ugodno vreme (ni bilo previsokih temperatur in klima ni bila pod polno obremenitvijo) bi lahko ocenil, da je poraba nekje od cca 4 do 6 deci vi?ja. V bistvu si Labi mel kar prav, da je celo blizu 10% pove?anja.

 

Tko, da se kar spla?a (?e gledamo samo porabo) imat gume raje malo bolj napumpane kot pa premalo. Premalo napumpane gume so mi "odnesle" malo ve? kot 4? pri tem tanku. V enem letu torej bi bilo to cca 100? samo v gorivu.

 

Sem imel pa na tank ?teli ?e eno zanimivost - pa? preve? ?asa in prazna pumpa - pa bom raje odprl novo temo, da ne bomo po tele ?e naprej svinjali.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se ena stvar pri premalo pumpanih gumah: deformacije so vecje (kar pri visokih hitrostih pomeni vecja temperatura in skok v tlaku), in je tudi krajsa zivljenska doba (se posebej velja za tiste, ki se veliko vzpenjate na plocnike)

 

zato pa se vedno mi ni jasno zakaj izdelovalci sele na zadnji strani navodil napisejo, ce se peljete hitreje polnite gume za 0.xx bar vec...(noben tega ne bere in noben tega ne ve)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, 6,83litra/100km. Glede na povpre?je vseh tankanj in na izredno ugodno vreme (ni bilo previsokih temperatur in klima ni bila pod polno obremenitvijo) bi lahko ocenil, da je poraba nekje od cca 4 do 6 deci vi?ja. V bistvu si Labi mel kar prav, da je celo blizu 10% pove?anja.

 

Tko, da se kar spla?a (?e gledamo samo porabo) imat gume raje malo bolj napumpane kot pa premalo. Premalo napumpane gume so mi "odnesle" malo ve? kot 4? pri tem tanku. V enem letu torej bi bilo to cca 100? samo v gorivu.

 

Sem imel pa na tank ?teli ?e eno zanimivost - pa? preve? ?asa in prazna pumpa - pa bom raje odprl novo temo, da ne bomo po tele ?e naprej svinjali.

[/quot

oni so mi rekli da morem druge senzorje kupit,ker baje teli ostanejo na feltnah in se jih ne da odsraufat?

ne vem kok je resnice v tem... :ne vem:

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Nekateri ljudje temu pravijo "večopravilnost".   Jaz temu pravim "delati nekaj drugega, dokler se ne spomnim, kaj za vraga sem sploh začeti delati in kaj sem želel narediti"...
    • Je žena kupila nova sončna očala. Sem jo slikal. In tu je zdaj slika moje žene z novimi sončnimi očali:       Žena ni preveč zadovoljna s sliko. Pravi, da bi moral na kakšen tečaj, da se naučim, kako se slika...
    • Se pogovarjata dve sosedi: - "Z mojim možem seksava trikrat na teden." - "Res? Jaz pa samo enkrat na teden." - "Pa saj ti nimaš moža..." - "Oh, oprosti, mislila sem, da govoriva o tvojem možu..."
    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.