Skoči na vsebino

Mazda 323F 2.0 V6


rockson

Priporočeno sporočilo

Helou :)

Najprej pozdrav vsem skupaj na tem forumu.

 

Mam pa nasleden "problem":

Trenutno gledam tale model mazde letnik 94 s 140kkm za manj kot 900k SIT.

 

Zanima me, ?e tukaj kdo kaj bolj pozna tole ma?ino, ?e so kake znane okvare al kej podobnega.

Mazde naj bi sicer ble zanesljive ampak ni pa nujno, kot sem izkusil sam pri fotrovem Xedosu.

 

Hvala za odgovore in lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Xedosu je 1.6 16V ma?ina - da se ne bo? preve? ustra?u ;)

 

Avto ima 109kkm in je kupljen od 1. lastnika, ki je bil prekleto pedanten - torej vsi servisi na poobla??enem servisu, vsi ra?uni shranjeni itd.

 

Avto pa ?re olje kot jst pijem sok. Na 1000km je zmo?en po?ret ?ist vse olje. Avto pa ni? ne kadi, ma?ina ni ni? mastna - v glavnem vse zgleda ok.

 

Men se ne da s tem ubadat, tako da bom avto nekak prodal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js mam Xedosa 2.0 V6 za 2 leti pa nobenih problemov. Ma pa ze 165000 km.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, ja splo?no gledano so te 323F s tak?no ma?ino kar super avti - za moje pojme sicer malenkost premalo konjev za tako ma?ino (okrog 145 se mi zdi), vendar pa navor in lep zvok to odtehtata ;) .

 

Kar se vzdr?ljivosti ti?e bom te?ko kaj uporabnega napisal, ker ima moja ma?ina bolj malo skupnega s serijsko :P , vendar pa jaz kak?nih problemov z njo nisem imel.

 

Je pa pri tem avtu kar super tudi vse ostalo (oprema, zadaj diski,...). Hmm, samo cena je pa res nekam sumljivo nizka. Se mi pa zdi da sem ta avto videl na avtosejmu ko se je prodajal za tako nizko ceno - a je mogo?e metalno zelen?

 

Zaenkrat toliko z moje strani.

user posted image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to?no tako mazdo V6 sem jaz gledal, vendar me je minilo, ko sem izra?unal registracijo....:)

 

ma pa? ?ez 100kW... jaz pa 0% :(

 

druga?e pa, kolikor sem gledal po forumih, je pomembno da je v motorju blo olje 10-30, pozimi priporo?ljivo 5-30, pa ?e ga pije preve? , potem je to itak slabo...

nekih napak in problemov ni na?tetih skoraj nikjer... se mi pa zdi da je motor isti ali zelo podoben xedosovemu-dro?nike preveriti ?e so glasni potem prste stran...

mogo?e bi vseved vedu kaj ve?, sam on sem ne zahaja (?e) - AFAIK

 

 

oblika je dobra podlaga za tuning, 17" felne pa itak muss na tak avto, mo?i ma dovolj..

 

sem pa videl, da se je en zeloooooo dolgo prodajal na avto.netu, pa ko je enkrat zginil, je takoj zatem spet bil na avto.netu.... (mogo?e sicer ni isti) po spominu se mi je zdel isti voz, pa tudi 94 letnik

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za info.

Sem se tud na MMS-u pozanimal mal o tej ma?ini.

Hladnega se ne sme terat, pa olja bog ne daj, da primankuje. Drugih te?av pa ni - razen, da je zadeva neugodna za registracijo in porabo.

Je pa druga?e to tale:

http://www.avto.net/rabljena2002/oglasPodr...ti.asp?id=35899

 

Verjetno sta Sash in Kaalman mislila ravno to. Je pa ?e nisem ?el pogledat. Mam ?asa dovolj, tako, da se mi nikamor ne mudi. Ta avto pa tudi ni tak, da bi se hitro prodal.

?e mi bo na videz ok, ga bom obvezno ?e v Gamo peljal preverit. 900k je malo za tak avto, vendar veliko, ?e je kej narobe z njim. Neb se rad glih nategnil pri tem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti motorji majo par napak ki pa niso prevec pretreslijve in tudi ceneovno ne, se pa spla?a pogledat ko avto kupujes. Olje mora biti obvezno sinteti?no, js mam kar VALVOLINE SYNPOEWR 5-50, in na 10 kkm ga na spije popolnoma ni?, pa tudi odro?niki od venitlov se ne sli?ijo. Js mam sicer enega kolga ki je dalall na mazda servisu v ljubljani in mi je povedal par fint, kje je treba pogledat, ko se pac mazda z V6 motorjem kupuje. Napake so enake pri 1.8 in 2.0 motorju. Pa ce se mi kdaj zdi da je kaj narobe se kr do kolega zapeljem in pogledava. To je blo pri prejsnjih mazdah, pri xedosu pa mi je samo lezaj od jermenice na klimi crknu. Upam da bo tako se naprej.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mogoche bi ti tele finte za pogledat kar semle napisal ? :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Snemi kabel ki vodi na svecko, ce je trdi del ki gre v glavo kaj od olja potem moras zamenjat tesnilo pokrova odmicne gredi, cca 8-10 ksit+delo, na prvo glavo(sprednjo) na tej se tudi to vedno zgodi. To ze zgodi tam od 120-160kkm, tako da tud ves priblizno oceniti koliko km ma motor. Ce pa je od olja kabel na zadnji glavi pol pa je strosek tam okoli 20 ksit, ker je treba demontirat se sesalne kanale, in pri tem zamenjati tesnilo. To je prva stvar ki jo moras pogledat.

 

2. Pogledati je tudi treba ce je nad alternatorjem, tam kjer pride pokrov ventilov in pokrov ohisja zobatega jermena kaj od olja, za to je rav tako potrebno zamenjat tesnilo pokrova odmicne gredi.

 

3. Treba je slisat koliko in ce se slisijo odrocniki od ventilov.

 

4. obvezno preverit, ce je in kdaj je bil zamenjan zobati jermen.

 

5. Potem je potrebno pogledat vodno crpalko, ce se pozna kaka sled ki nastane pri iztekanju hladilne tekocine. Zamenjet je treba cel del, ker se samo semeringa ne da zamenjat.

 

6. Pri razdelilcu vziga, je treba pogledat se tudi zgodi da spusti tesnilo in zacne iztekat olje, ni pretiran strosek, 1 ksit.

 

7. pa pogledat je treba se obrabljenost sklopke, se vidi na vzvodu sklopke, ali pa v rezervoarju olja za sklopko.

 

To bi blo pri motorju tisto kar je najpomembnej?e in je treba pogledat, ostale malenkosti pa se sproti odpravi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

YavarYe X6V6 , jaz imam na mojem (2,5 v6) prevo?enih 228.000 km. ?e od za?etka je vedno TXT olje noter in mi ga na menjavo (10.000km) porabi slabi liter. Skratka motor je b.p., sli?ijo pa se dro?niki. Nevem ?e fejst, ali je tako normalno, ker nisem z nobenim primerjal.

Kaj je lahko narobe, ?e se sli?ijo in kako je z menjavo tega? Se verjetno niti ne spla?a, ne?

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Astral: po vsevedovi informaciji, so npr. za mojo MX-3 dro?niki 10 jurjev pribli?no po komadu... torej te zamenjava samo delvo pride 240 jurjev... :?

 

sicer sam za cene nisem spra?eval, ker se meni ?isto malo sli?ijo in me ne gane toliko.

 

p/s: Astral, tvoja mazda se meni max. dopade :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tiste odrocnike se ne obremenjuj prevec. Meni se tudi vcasih slisijo, predvsem ko je zunaj vec kot 10 pod nulo, ko pozenem motor. Drugace pe je to cisto normalni ce se malo slisijo ko je motor se hladen. Ta moj kolega ki je delal na mazdi pa servisira Xedosa6 2.0V6 pa je na njemu delal servis pri 480 kkm pa jih ni menjal ker ni bilo se potrebno. Pac je dal dolocena izobrazevanja cez in pravi da to sploh ni tako hudo, pravi pa tudi da bo prej kaj drugega odpovedalo kot bi bilo treba menjat odrocnike. Je pa se ena finta ker se ventili nastavljajo hidravlicno je mozno tudi, da je oljna crpalka malo obrabljena in ne daje vec takega pritiska, kar je se vedno ok za sam motor, samo pac odrocniki se malo slisijo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.