Skoči na vsebino

Poraba Mazde 6, 2.2...


Alex

Priporočeno sporočilo

Se povsem strinjam.

Me pa moti predvsem razlika med obljubljeno in dejansko porabo. Veliko ljudi temu verjame <_<

 

?e je problem samo v porabi je ?e ok, sicer pa kdor ima vsaj tolk v glavi, da ni povsem vakuum, mu mora bit na dale? jasno da ?e ne da? ne dobi?, ne more? imet 185 konjev pa porabo 5 litrov, tudi ?e se od kopra do murske za tovornjakom pelje? 90 km/h.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je problem samo v porabi je ?e ok, sicer pa kdor ima vsaj tolk v glavi, da ni povsem vakuum, mu mora bit na dale? jasno da ?e ne da? ne dobi?, ne more? imet 185 konjev pa porabo 5 litrov, tudi ?e se od kopra do murske za tovornjakom pelje? 90 km/h.

 

Se strinjam razen z odebeljenim tekstom... ?e se bo? vozil za kamionom 90km/h bo poraba globoko pod 5 litri. Sem pred leti silom prilike (bula na gumi) celo AC od Lj do Bre?ic (110km) prevozil za kamionom. Povpre?na poraba je bila na BC-ju 3,2l/100km in ?e upo?tevam ?e neto?nost BC-ja na stari ?estki od 0,5-0,7 litra je vse skupaj ?e vedno pod 4 litri. Pa tukaj sploh ni bistveno, da je imel motor "samo" 121KM, ker pri enakomerni, konstantni vo?nji ni bistvenih odstopanj tudi pri 64KM mo?nej?em motorju.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam razen z odebeljenim tekstom... ?e se bo? vozil za kamionom 90km/h bo poraba globoko pod 5 litri. Sem pred leti silom prilike (bula na gumi) celo AC od Lj do Bre?ic (110km) prevozil za kamionom. Povpre?na poraba je bila na BC-ju 3,2l/100km in ?e upo?tevam ?e neto?nost BC-ja na stari ?estki od 0,5-0,7 litra je vse skupaj ?e vedno pod 4 litri. Pa tukaj sploh ni bistveno, da je imel motor "samo" 121KM, ker pri enakomerni, konstantni vo?nji ni bistvenih odstopanj tudi pri 64KM mo?nej?em motorju.

 

Vem zato sem pa tudi to napisal. :D:D:D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je tolk te?ko primerjat, ker je vse odvisno od re?ima vo?nje. Edina tehtna primerjava bi bila, da bi se z bencinarjem in z dieslom vozili po istih cestah ob enaki prometni obremenitvi.

 

Bomo videli kolk bo moj zadnji tank, ker imam v tem obdobju ogromno mestne vo?nje in stanja pred semaforji. Po moje bom ?el tud ?ez 7,5 al pa ?e ve?.

 

Presene?enje na celi ?rti... prevozil sem polovico tanka samo mestne vo?nje v centru Lj in je bilo kar veliko semaforjev in stanja pa je bila poraba na tanku 6,44litra/100km ?zmeden??zmeden?

 

Pri?akoval sem vsaj liter vi?jo glede na to kaj pi?ejo drugi uporabniki glede porabe dieselce. Men se tole zdi stra?no dobro saj za primerjavo imam na slu?beni bencinski Astri 1.6 (116KM) pri skoraj enakem re?imu vo?nje (enak na?in vo?nje sam mal je treba bol pritisnit, da da kej od sebe pri pospe?evanju al pa pri prehitevanju) porabo od 9-10litrov/100km.

 

Glede tega sem super zadovoljen z novo Mazdo 6 in 2.0 CD motorjem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta motor, ki je v tvoji 6ki je 100X bolje narejen in turbo"luknja" je skoraj eliminirana, glede na prej?nji model 6ke. Vem ker sem se vozil s prav tako kot je tvoja in ni problem speljat z 2-3 prestavo, brez da nabija? gas in kuri? kuplungo. Zato je tudi logi?no da je poraba manj?a, ker lahko speljuje? z naj obrati.

To ?tejem v velik plus prenovljenega 2.0 motorja

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro vam tole pije, tko da liter gor al pa dol. moja 1.6 bencinar malo pije preko 9l ?e jo teram 160-170 km/h, mestna malo pod 9litrov, ?e pa lepo vozim po omejitvah pa ene 8 litrov. Mi je velik sam kaj ?em, 100km/h pa ne bom vozu :hohoho::bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Zdravo,

 

Skoraj 2 meseca vozim novo MAZDO 6 185GT sport combi, mese?na poraba pa je cca.6.4 - 6.7 na 100km (s 56 litri goriva naredim 840 - 900 km). Po avtocesti vozim 140 km/h (CE-LJ vsak dan), veliko vozim po mestih (pisarna v sredi??u Ljubljane), se pravi zelo raznolika vo?nja.

Prevozil sem ?e 8500 km, je pa res, da je bila prvih 5000 km malce ve?ja poraba goriva.

 

Glede na to da gre za velik in te?ak avto (4.75m, 1585kg) s ?irokimi gumami (225/45 R18), motor je 2200 ccm s 185KM, je to dokaj pri?akovana poraba. Se pa avto precej bolje vozi na malce vi?jih obratih (2500 - 3000 RPM), tudi poraba in sam odzivnost je precej bolj?a.

 

Za informacijo: Pred MAZDO sem bil lastnik AUDI 2.0 AVANT 170KM (letnik 2005), poraba se je gibala med 5.7 do 6.5L, sama vo?nja in vse ostalo pa ni mogo?e primerjati z Mazdo. Mazda je prakti?no nesli?na, navora je precej ve?.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

....da dodam ?e svoj piskr?ek zdraven....

 

Mogo?e nisem najbolj?a primerjava pri porabi, ker kot mnogi izmed vas veste, se lahko pokvalim s konstantno visoko porabo.... :harhar:

 

Mogo?e z mazdinim motorjem lahko dam za primerjavo motor od moje Alfe.... 2400 ccm in 200 konji?kov.....in te?a praznega vozila dobrih 1700 kg.....

 

Po prevo?enih cca 9000 kilometrih imam prera?unano povpre?je 9 litrov... po BC 8,6l, kar se mi zdi za moj re?im vo?nje in motor, odli?na poraba....

 

Res je da avta ne sparam dosti, prav tako pa imam tudi precej mestne vo?nje.....

 

 

Bottomline...... zooooom zoooooooom.... :aaaaa: :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za informacijo: Pred MAZDO sem bil lastnik AUDI 2.0 AVANT 170KM (letnik 2005), poraba se je gibala med 5.7 do 6.5L, sama vo?nja in vse ostalo pa ni mogo?e primerjati z Mazdo. Mazda je prakti?no nesli?na, navora je precej ve?.

 

NEMOGO?E! ?zmeden?

 

nemogo?e je, da bi bla Mazda bolj?a od Audija...! to ni nikakor izvedljivo... Audi je vendar evropski avto... :aaaaa:

 

p/s: sorry, pozabu da nisem na Mobisux ali Alter forumu :hudicek:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NEMOGO?E! ?zmeden?

 

nemogo?e je, da bi bla Mazda bolj?a od Audija...! to ni nikakor izvedljivo... Audi je vendar evropski avto... :aaaaa:

 

p/s: sorry, pozabu da nisem na Mobisux ali Alter forumu :hudicek:

 

Samo res,prva tak?na izjava v korist Mazde. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo res,prva tak?na izjava v korist Mazde. :bravo:

 

:P:P

 

To pa ni glih res... sem pred ?asom, spljuval Audija A4 quattro 1.8T, ki se mi je zdel kot malo ve?ji len golf.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.