Skoči na vsebino

fedri za BA ?asijo


Kyuss

Priporočeno sporočilo

okej s predlogi na dan. mam nove amortizerje in gledam malo za fedri. prvo kot prvo se mi zdi ?udno, da se dobijo samo 35mm, med blatnikom in gumo pa mam 80mm placa. plati??a bodo 195/55/15 (mogo?e celo 50 preseka) ali pa 205/45/16 (te so mi manj v?e?, ker se mi zdijo pre?iroke). mam oboja plati??a doma, tako da odlo?itev ?e ni padla.

 

eibach, H&R? najraje bi videl H&R ker prav s takim avtom ma folk najve? dobrih izku?enj glede kvalitete kruzanja vs. handling. ampak to je spet tisto kar bere? po forumih, probal pa ?e nisi. :D

 

ma kdo kako fotko zni?ane BA mazde (vseeno, katera, visoke so skoraj vse isto) za ene 30-40mm? pa vsaj s podobno dimenzijo plati??.

rad bi samo malo ?arfnej?i look, ne i??em nobene te?ke ?minke. radius koles tudi ne mislim menjat ker se na omenjenem preizku?eno najbolje obna?a.

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na moji ex BA, so goraj namontirane WEITEC, 35mm dol, (kupljeni pri RSR) in na u? ne zgleda prav nizek ker BA ima res ogromne koloteke, na malo vi?ji robnik v rikverc se je pa ?e dalo podrgniti z loncem ker avto je druga?e nasploh nizek. ?e bi bilo ve? bi pomoje na vsakemu klan?ku ru?il po tleh. No im moja ex ba se ?e vedno lepo vozi in dela kot se zagre, njen uporabnik je pa tudi zadovoljen z njo, tudi glede fedrov ni imel nobenih pripomb. So pa gor namotnirane ?e ve? kot 2 leti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na moji ex BA, so goraj namontirane WEITEC, 35mm dol, (kupljeni pri RSR) in na u? ne zgleda prav nizek ker BA ima res ogromne koloteke, na malo vi?ji robnik v rikverc se je pa ?e dalo podrgniti z loncem ker avto je druga?e nasploh nizek. ?e bi bilo ve? bi pomoje na vsakemu klan?ku ru?il po tleh. No im moja ex ba se ?e vedno lepo vozi in dela kot se zagre, njen uporabnik je pa tudi zadovoljen z njo, tudi glede fedrov ni imel nobenih pripomb. So pa gor namotnirane ?e ve? kot 2 leti.

 

saj ravno berem ?e nekaj ur, kaj so drugi napisali o fedrih. bolj vpra?ljiva je pa ponudba :(

 

evo, ?e bi mi recimo ratalo nekaj takega: http://www.avtomobilizem.com/modules/carsh...hp?car_id=15955

 

to se mi dopade, nisem ravno zaprise?en hardcore ni?anju. ?e je res to 40mm (40 je najbr? opti?no, fedri so po moje 35mm), je to zame tapravo.

vseeno se mora dat ?e dvignit z gara?no dvigalko, kdaj pa kdaj kaj po?latat proti amortizerjem.

kot pravim, najbr? bom dal gor 15'' in ?e bi dal 55 preseka bi profitiral ?e dodatni centimeter.

kaj meni?, bi mi uspelo kaj takega na sedanki?

 

malo lufta med blatnikom in kolesom pa ho?em met, ker ?e ne drugega, grem v?asih rad powerslidat po makadamu. :D pa za pucat je lep?e.

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja, nekako takole potem zgleda ja, mislim da imam doma ?e fotke pa ti jih prilimam potem. Gume sem imel pa 195/50/15, 55 mislim da je kar precej dra?ja. Za sedanko pa ne vem kako bi zgledalo, ne vem ?e ima tako ogromne koloteke kot ba-f.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja, nekako takole potem zgleda ja, mislim da imam doma ?e fotke pa ti jih prilimam potem. Gume sem imel pa 195/50/15, 55 mislim da je kar precej dra?ja. Za sedanko pa ne vem kako bi zgledalo, ne vem ?e ima tako ogromne koloteke kot ba-f.

 

na oko zgledajo podobni. na sre?o se mi je po menjavi amortizerjev avto malo nagnil naprej. zgleda malo bolj uravnote?en.

 

na drugih forumih berem, kako se eni zajebavajo z gewindami. avto zgleda res lep na koncu, se pa vsak prito?uje, da je nesramno neudoben.

 

ko tako sre?ujem sedanke na cesti se mi zdijo vse grdo posedene in je moja skoraj najvi?ja od vseh, ?eprav imam prve fedre gor. res upam, da bo zni?an za hasek potem. :) ?e je ?e zdaj fejst poseden, imam potem samega sebe za norca :)

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evole, slike ko je bila spu??ena nimam, je bilo pa kar lepo, evole z 195/15/15 in original fedri je bila pa tak?na. :blush: z weitec fedri je pa zelo lep?e zgledala, sploh zadaj, spredaj pa niti ne tako tako zelo nizko.

Pa ?e ena slika xenon party-a za dobre stare cajte :):bravo:

post-288-1238516853_thumb.jpg

post-288-1238516981_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evole, slike ko je bila spu??ena nimam, je bilo pa kar lepo, evole z 195/15/15 in original fedri je bila pa tak?na. :blush: z weitec fedri je pa zelo lep?e zgledala, sploh zadaj, spredaj pa niti ne tako tako zelo nizko.

Pa ?e ena slika xenon party-a za dobre stare cajte :):bravo:

 

si mel original amortizerje gor? so meli dovolj hoda?

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

gley gley yavarejev sucker je tudi na sliki :bravo:

 

Pa Bo?tijeva makina tudi. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grega, tale BA serija ko je spu??ena 35 al 40 mm, izgleda "pribli?no" kot kak?en nespu??en voz! <_<:hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ?e jaz pristavim lon?ek !

Moja biv?a BA pa je bila ?e malo bol po?agana od Gregatove kolk pa lahka ostali poveja (uglavnem preve? celih 12 cm do praga) :D

kaka slika pa ti tu morda ve? pove kako je zgladala

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...mp;#entry125079

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker Grega nima slik zni?ane, vam jih pa jest posredujem:

 

http://www.shrani.si/f/G/d7/4pGDipl/img4609.jpg

http://www.shrani.si/f/3R/13B/10HK2cCF/img4610.jpg

http://www.shrani.si/f/l/kz/WKff4Pv/img4611.jpg

 

(pa? svetlej?a je barva, tem bolj se vid distanca med gumo in blatnikom...)

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih to je men sme?n, da je podn avta skor ?ist na tleh, medtem ko v kolotekih pa ?e vedno zija velik luft dol do gume! :P

 

Baje je dobro (lepo) tud dat kaka 2 cm distan?nik, da so kolesa bolj ven pomaknjena, ker opti?no naj bi to ful popravlo izgled! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih to je men sme?n, da je podn avta skor ?ist na tleh, medtem ko v kolotekih pa ?e vedno zija velik luft dol do gume! :P

 

Baje je dobro (lepo) tud dat kaka 2 cm distan?nik, da so kolesa bolj ven pomaknjena, ker opti?no naj bi to ful popravlo izgled! :bravo:

 

itak, vsi se strinjamo glede tega.

ampak tale zelena f-ka spu??ena ni slaba! ravno to se mi dopade, da zgleda bolj subtilno, bolj mi je pomembna vozna lastnost. komot se ga da dvigat in ?raufat doma v gara?i. :)

 

zdaj pa eno bolj glupo pitanje ... a se vam zdi, da bi se to sploh spla?alo homologirat?? kaj ?e bi preprosto homologiral samo felne, fedre bi pa pa? vgradil naknadno in nekako zakamufliral vse napise na njih (?e bi bli kaki)?

 

nima smisla dajat ke?a za nekaj, kar policaji in na tehni?nem niti ne bi pogruntali. poleg tega je sedanka malo redkej?a, ergo ne vidijo je toliko na cesti, zdaj pa mi naj doka?e, da sem ga spu??al.

kaj pravite ostali?

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zdaj pa eno bolj glupo pitanje ... a se vam zdi, da bi se to sploh spla?alo homologirat?? kaj ?e bi preprosto homologiral samo felne, fedre bi pa pa? vgradil naknadno in nekako zakamufliral vse napise na njih (?e bi bli kaki)?

 

nima smisla dajat ke?a za nekaj, kar policaji in na tehni?nem niti ne bi pogruntali. poleg tega je sedanka malo redkej?a, ergo ne vidijo je toliko na cesti, zdaj pa mi naj doka?e, da sem ga spu??al.

kaj pravite ostali?

 

 

 

go for it, piksno ?rnega spreja in noben ne bo opazil razlike.

 

 

Da bi se pa kdo v kaj takega spu??al se mu mora? pa res zelo zameriti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale zelena je moja ex f-ka :) tako da lahko na istem avtu vidi? kak?na je bila z original fedri in kak?na z ni?jimi. Jest sem homologiral, tako ali tako mora? naresti optiko, vgrajevanje povsod enako stane s tem da ti pa? ?templa ?e strokovno vgradnjo, res pa da sem se zezal s homolomo karton?kom. OK vpisati jih nisem dal (sem ?akal da ?e se bo zakon kaj spremenil zaradi xenon-a in iskal sem paprijrje za feltne in jih nisem dobil), tako da so bile vpisane samo ?ipe in ?migavci. Druga?e pa policaji so me ustavili ene 5x in nikoli ni niti pogledal homolomo, za xenon ni ni? sikal (le?e), glede ni?anja pa tudi ni?,saj ni ni? ekstremnega. Res pa da sem bil vedno trezen,takrat sem opazil da marsikaj "spregleda" policaj ?e se normalno obna?a? in nisi prbit za volanom. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala obema za odgovore. saj zdaj se vozim na 14'', ki tudi niso homologirane, pa se res ni ?e noben obesil na to. je pa res, da te prej pikne v oko 17'' ki rajsa po blatniku kot pa 15 na vizualno ?e 'visokem' avtu.

 

mam kolega v grafiki, mi bo v skrajni sili sfejkal neke 'mazda' nalepke na srebrni podlagi pa jih polimamo po fedrah. bo zgledalo bolj genuine :)

 

ti je mogo?e na optiki kdaj rekel, da bi moral previse popravljat? ker potem grem kupit camber kit, je samo 20 EUR, ?tima? pa lahko -+2°. druga?e majo BA fiksne previse.

 

s policaji nimam konfliktov pa nikoli nisem mel, enkrat me je samo 'opozoril', da mi parkirna ne dela, pa ?e za to je rekel, da naj kar doma menjam, da se ne bom mazal :D

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:D apexi so se mi na puntotu dobro obnasali na mazdi ba pa sem mel h&r in so bile odlicne nasplosno je znano da so apexi malo mehkejsi lahko da bos zadovoljen z njimi lahko pa da ne odvisno kaj pricakujes

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz si te lastim na moji mazdici ve? kod leto in moram re? da sem prezadovoljen z njimi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.