Skoči na vsebino

Mazda 5 CD110 TX 2006 problemi, problemi...


Priporočeno sporočilo

Ne vem ce ti je to kaj v tolazbo ampak popolnoma enake simptome je imel moj P307 - ko mu je crknila turbina...

Bolj ko si dajal gas manj ga je bilo...

 

Ce se pa kaj potikas po Puli obisci servis tam. Meni se je na Mazdi 5 Cd143 tam prizgal DPF in so brez mu in bu zaceli popravljati avto - menjali dele, brez SW in 3 leta za tem sem imel do prodaje MIR!

 

Mene je veselil odgovor - pa znamo mi to, svi znaju za to....to pove vse...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da Svet na Kanalu A samo caka na take zgodbe.

 

Drugace pa res katastrofa odnos.

 

lp

 

:bravo:

 

upam da se problemi ?e tuki na celjskem koncu ne ponovijo... tok tok tok.. smo pa ?e gledal lu?ke, pa varn program, PREveliko porabo,... <_<

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Novi update

 

Danes, 14.6.2009:

-7 dni odkar se je nazadnje avto pokvaril,

-5 dni odkar so lu?ke ponovno signalizirale probleme,

-4 dni odkar sem bil s servisa poslan domov kot zadnji gnjavator in la?nivec ter,

-4 dni odkar sem od direktorja MMS g. ?vanuta prejel uradni dopis (odgovor na mojo zahtevo po zamenjavi avta ki sem ga poslal pred 2 mesecema) ki med drugim pravi: "Zaradi tega nam ni vseeno, kaj se z va?im avtomobilom dogaja. Zato smo ga in ga ?e vedno ?elimo obdr?ati v najbolj?i kondiciji. Po zadnjih podatkih servisa v BTC avto nima napak.",

 

Imamo tole situacijo:

 

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problemi bi se morali potem prej pokazati....

Daj pojdi do ajvarja (Yavarje), ki ti je ponudil diagnostiko! Check engine imas ne se hecat s tem (vem da se ne), samo nekaj je hudo narobe.

A pa sedaj s to lucko avto dela normalno ali spet nikamor ne gre??

Pa se nekaj a stalno na en servis hodis? Za foro se naredi neumnega in pojdi na drugega - Interclass na primer, lahko pa si tudi posten in poves da si na robu obupa ker je servis BTC f piz....in prosis za pomoc.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problemi bi se morali potem prej pokazati....

Daj pojdi do ajvarja (Yavarje), ki ti je ponudil diagnostiko! Check engine imas ne se hecat s tem (vem da se ne), samo nekaj je hudo narobe.

A pa sedaj s to lucko avto dela normalno ali spet nikamor ne gre??

 

Reakcija avtomobila je razli?na. V?asih samo nima dovolj mo?i, enkrat mi ni vozil ve? kot 20 km/h

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Reakcija avtomobila je razli?na. V?asih samo nima dovolj mo?i, enkrat mi ni vozil ve? kot 20 km/h

 

Jah takole prek interneta tezko rect, ocitno pa isto kot pri mojem P307, po nemski sem se peljal 20km/h kot da bi imel zadaj 30 tonsko prikolico.....

pa so pol SW menjal in ne vem kaj se vse...cel motor...

 

Jaz bi ti predlagal da peljes na Interclass in za zacetek prosis za najnovejsi software. To je bil tudi del rednega vpoklica (DPF problem) - zna bit da to zastonj naredijo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst bi znoru. U danasnjem casu ko je avto vec kot nuja k te vsi gonjo iz enga na drug konc ti en ku*ac od MAzde takele spila...

sej ne morem verjet..

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst bi znoru. U danasnjem casu...

sej ne morem verjet..

 

Saj znoret ni problem.

Morda je moj problem res nekoliko ve?ji zato ker se v dolo?ene obrazce obna?anja po principu ne spu??am in ljudje s katerimi pridem v stik mislijo da imajo ve? prostora za manipulacijo, ter da zato ker ne kolnem in se ne derem nisem odlo?en in vstrajen.... Temu pa ni tako.

Jaz dolgo trpim poni?evanje in zavla?evanje, a veste kako je z resnico... Na tak ali druga?en na?in vedno pride na dan!

In takrat je zmaga toliko ve?ja ?e si ohranil dostojanstvo. Gospodje direktorji ga ponavadi ohranijo, saj ne gre za njihov denar in njihov pokvarjen avto in tudi ?e se izka?e da so naredili napako, ne bodo za njo pla?evali sami temve? mi iz denarja ki jim ga dajemo za njihove storitve. Zato so lahko cool, medtem ko mi moramo noret.

Lep ve?er vsem foruma?em in v ?ast mi je da sem vas vse spoznal!

D.

 

Will keep you updated!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?na je situacija, upam da se je avto sam od sebe "unesel", ?e so ?e majstri ki okol njega hla?ajo totalno nesposobni?! :angry2::whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj znorat ni problem.

Morda je moj problem res nekoliko ve?ji zato ker se v dolo?ene obrazce obna?anja po principu ne spu??am in ljudje s katerimi pridem v stik mislijo da imajo ve? prostora za manipulacijo, ter da zato ker ne kolnem in se ne derem nisem odlo?en in vstrajen.... Temu pa ni tako.

Jaz dolgo trpim poni?evanje in zavla?evanje, a veste kako je z resnico... Na tak ali druga?en na?in vedno pride na dan!

In takrat je zmaga toliko ve?ja ?e si ohranil dostojanstvo. Gospodje direktorji ga ponavadi ohranijo, saj ne gre za njihov denar in njihov pokvarjen avto in tudi ?e se izka?e da so naredili napako, ne bodo za njo pla?evali sami temve? mi iz denarja ki jim ga dajemo za njihove storitve. Zato so lahko cool, medtem ko mi moramo noret.

Lep ve?er vsem foruma?em in v ?ast mi je da sem vas vse spoznal!

D.

 

Will keep you updated!

 

 

Kakorkol to se neb smelo dogajat in pika. Kar strah me je kdaj se bo npr meni to zgodilo, al pa kej podobnega. Sej pravim - ve? elektronke ve? sranja. ?e najbul? je blo k smo s ?pijoni ventile ?telal, pa plo??ice menjal. Edina digitalna stvar v avtu je bla ura.

 

To?i jih za vsako pot na servis, naj ti pla?ajo kilometrino. Nabij stropke u nebo. Je*em jim mater...Vsepovsod nas kon?ne potro?nike jezdijo kokr se jim zdi.... postavi avto pred vrata servisa, zakleni in ga ne premakni dokler ne dobi? pisno izjavo da bodo vse odpravil in pla?al od?kodnino.

 

sej ne vem kaj nej ?e re?em.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgodba je zaklju?ena. Avto popravljen.

Odlo?itev: umik iz Mazda sveta.

?e vedno sem mnenja da je Mazda odli?en avto, ampak ljudje s katerimi sem re?evel svojo situacijo tu v Sloveniji niso izpolnili mojih pri?akovanj.

 

Lepo pozdravljeni in hvala za podporo

 

a bo odve?, ?e vpra?am, kaj so te zdaj popravili ? ?e jim je ?e tak dolgo trebalo <_<

 

aja, pa predivdevam, da avta ne bo? takoj prodal, tak da kar zahajaj k nam ;)

pa ?etudi bo? avto prodal, si ?e vedno dobrodo?el

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgodba je zaklju?ena. Avto popravljen.

Odlo?itev: umik iz Mazda sveta.

?e vedno sem mnenja da je Mazda odli?en avto, ampak ljudje s katerimi sem re?evel svojo situacijo tu v Sloveniji niso izpolnili mojih pri?akovanj.

 

Lepo pozdravljeni in hvala za podporo

 

Aha. Mogo?e ?e najbolj?a odlo?itev.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja tak?ne anomalije se pa? lahko dogajajo pri nas, v nekaterih primerih ?e vedno "balkanski" Solveniji.

 

Imel sem tudi ?e kar nekaj te?av in te?avic z Mazdo3 in povem vam vsem, da sem si vse napake skrbno bele?il (napaka, datum, ura, ipd.) kot nekak?en dnevnik.

Ko pa so tisti za katere mislimo da so pri nas v Sloveniji strokovnjaki (serviserji) hoteli uveljavljati svojo filozofijo, sem jim samo razlo?il, da imam vse skrbno zapisano in v kolikor ne nameravajo korektno re?evat NE MOJIH NAPAK, bom prisiljen te?avo sporo?it Mazdi na Japonsko in jim bodo potem pa? drugi povedali kak?no je njihovo poslanstvo in kaj morajo naredit.

 

Mazda kot korporacija tak?nih zadev nikakor ne tolerira!!!

 

Predlagam, da v tak?nih primerih ali skrajnostih skrbno zapi?ete celotno kronologijo in v ustrezni obliki, lektorirano angle?ko besedilo posredujete direktno na sede? podjetja Mazda Japan.

 

PREVERJENO - ZADEVE SE VEDNO RE?IJO V KORIST STRANKE!!!

user posted image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Pozdravljeni!

Po dolgem in tehtnem premisleku objavljam svojo izku?njo s podjetjem Mazda in prosim za nasvet ali vsaj tola?bo :(

 

Pozdravljen,

Imam podobno te?avo z DPF filtrom, le da ni tako intenzivna kot pri vas. Ne glede na to, so oz. bodo posledice te napake, po poteku garancijskega roka, popolnoma enake - izguba zahtevka do prodajalca ali do proizvajalca za popravilo stvari oz. zamenjavo stvari, ki ne deluje pravilno.

 

Ljudje, praviloma zmotno, mislijo, da je garancija edina oblika varstva kupcev pred napakami na stvareh, kar pa ni res. Pravzaprav sta garancija in jam?evanje za napake dve dokaj razli?ni stvari. Garancija pomeni odgovornost proizvajalca in prodajalca za napako stvari, jam?evanje za napako pa pomeni le odgovornost tistega, ki je stvar prodal. Garancija obstaja za tehni?ne stvari po samem zakonu za 1 leto, oz. ve?, ?e je tako dolo?eno s pogodbo (pogodbe za nakup avtomobila dolo?ajo tam od 2 do 7 let garancije).

 

Tisto na kar bi ?elel tu opozoriti, je to, da po Obligacijskem zakonu (OZ) obstaja torej ?e druga oblika odgovornosti prodajalca za napake na stvari (poleg garancije), in sicer je to JAM?EVANJE oz. ODGOVORNOST ZA STVARNE NAPAKE (od 458. ?lena OZ dalje). Na tem mestu izpostavljam zlasti skrite napake (o?itne napake je namre? potrebno grajati v 8 dneh od dneva prevzema stvari), saj se je najina te?ava pokazala ?ele po poteku dolo?enega ?asa po prevzemu stvari, pri ?emer te napake z obi?ajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogo?e opaziti (to pa je tudi definicja skrite napake po OZ). Prodajalec po OZ jam?uje le 6 mesecev od dneva izro?itve stvari, RAZEN, (i)?e kupna pogodba dolo?a dal?i rok ali (ii)?e je bilo treba zaradi kak?ne napake stvar popraviti, izro?iti drugo stvar, zamenjati dele ipd. - v tem primeru za?ne 6 mese?ni rok jam?evanja prodajalca za skrite napake in 8 dnevni rok kupca za obvestilo prodajalca o skriti napaki (ki o?itno ni bila sanirana) te?i od izro?itve popravljene stvari, izro?itve druge stvari, zamenjave delov ipd. naprej., pri ?emer je tako (po mojem mnenju), v primeru ponavljajo?e se skrite stvarne napake teoreti?no mo?no, da se jam?evanje kupca iz tega naslova po OZ-u podalj?a tudi preko garancijskega roka, pod pogojem seveda, da so bila spo?tovana vsa dolo?ila OZ glede obvestila o napaki (464. ?len). Kupec mora v obvestilu o napaki stvari natan?neje opisati napako in povabiti prodajalca, da stvar pregleda (predvidevam, da ste to storili). Ne glede an dolo?be OZ, pa Zakon o varstvu potro?nikov dolo?a 2 letni rok jam?evanja za stvarne napake (?teto od dneva izro?itve stvari) in 2 mese?ni rok potro?nika za obvestilo prodjalca o napaki.

 

Po dolo?ilih OZ lahko Kupec, ki je o napaki pravo?asno in pravilno obvestil prodajalca:

 

1. zahteva od prodajalca, da napako odpravi ali da mu izro?i drugo stvar brez napake (izpolnitev pogodbe);

2. zahteva zni?anje kupnine;

3. odstopi od pogodbe.

 

V vsakem izmed teh primerov ima kupec pravico zahtevati povrnitev ?kode. Poleg tega in neodvisno od tega odgovarja prodajalec kupcu tudi za ?kodo, ki je temu zaradi napake stvari nastala na drugih njegovih dobrinah, in sicer po splo?nih pravilih o od?kodninski odgovornosti.

 

Kot vidite, vam OZ zagotavlja tudi povra?ilo vseh stro?kov, ki ste jih utrpeli v zvezi s ?kodnim primerom.

 

Poglavje OZ in Zakona o varstvu potro?nikov o jam?evanju za napake stvari je sicer bistveno ?ir?e, kot je razvidno iz mojega sestavka, vendar za razumevanje dometa teh pravil to zadostuje.

 

Ne glede na vse tu povedano je ta primer ?E ZDAVNAJ ZREL ZA ODVETNIKA, ZATO VAM TOPLO PRIPORO?AM, DA SE, Z NAMENOM POSVETA, PRI NJEM ?IM PREJ ZGLASITE, KAR BOM ?E JUTRI STORIL TUDI SAM.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.