Skoči na vsebino

Ve?je popravilo Mazda 6


Priporočeno sporočilo

?ivjo,

 

Pred kratkim sem kupil 2 leti staro Mazdo 6. Danes sem ?el na poobla??eni servis, kjer so odkrili, da je bil avto spredaj kr po?teno zaleten. Baje bi bili stro?ki, da bi avto spravil v red tako kot je treba enormni - novi originalni deli + delo serviserjev bi bili lahko za pol vrednosti avtomobila.

 

Hja po?teno sem ga najebal. Zdaj me pa zanima ali pozna kdo kak?nega serviserja, ki oblada Mazde in ima svoj servis ali pa "popoldansko obrt", da bi se s to osebo zmenil za kak?no ugodnej?o varianto.

 

?e smo ?e na temi ali morda kdo od vas ve kje bi se dalo ceneje dobiti originalne ali pa ne tako originalne (a vseeno kvalitetne) rezervne dele za Mazdo 6.

 

Vsake pomo?i ali nasveta bi vam bil iskreno hvale?en.

 

LP,

 

Potrti

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si kupil v avtohi?i ga lepo vrni in sre?no.

 

?e si kupil privat od prodajalca, je mal bolj jeba vse skup, ampak se morda vseeno da dokazovat da ti je prikril veliko napako ali kaj podobnega.

 

Kaj pa je tolk narobe? Kon?no ?e je bil na zunaj dovolj lep da nisi opazil zadeve je verjetno tudi pod haubo vse vsaj pribli?no lepo in prav ali?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja na ?alost je bil avto o?itno tako zaleten, da je na nekaj nasedel. Avto od zunaj zgleda super, pod haubo od spodaj gledano pa je o?itno katastrofa. Fizi?no osebo lahko menda to?i?, sam zadeva traja, rezultat pa tudi ni siguren, tako da ne vem kako naj zadevo zrihtam. Sem si pa res tudi sam kriv, moral bi avto peljat na servis ali pa na AMZS pa ne bi imel te?av, ker bi zadevo odkrili.

 

 

 

Poskusi preko Ebaya se da marsikaj dobit...

Js naprimer sem kupil Luftmesser, ki bi na mazdi cca 280? pri?o, sem ga dobil po po?ti s po?tnino za 83? se spla?a!!!

LP!

Igor

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Informativno... kako je druga?e s temi zadevami? ?e ga npr. pred nakupom pelje? na pregled na uraden servis, bi odkrili tako stvar? In koliko tak pregled stane?

 

Ali pa na AMZS-ju?

 

Jaz sem svojo mazdo peljal na AMZS, dal sem 80? , ?lanska cena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker mi se ne da brskati po predpisih, ti kopiram nekaj na to temo iz drugega foruma.

 

Obligacijski zakon

 

 

462. ?len - Skrite napake

 

?e se potem, ko je kupec prevzel stvar, poka?e, da ima stvar kak?no napako, ki je z obi?ajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogo?e opaziti (skrita napaka), mora kupec obvestiti o njej prodajalca v osmih dneh, ?teto od dneve, ko je napako Opazil.

 

II Pravice kupca

 

468. ?len

 

Kupec, ki je o napaki pravo?asno in pravilno obvestil prodajalca, lahko:

 

1. zahteva od prodajalca, da napako odpravi ali da mu izro?i drugo stvar brez napake,

2. zahteva zni?anje kupnine,

3. odstopi od pogodbe-kupnine

 

V vsakem izmed teh primerov ima kupec zahtevati povrnitev ?kode!!!

 

Torej ne glede na to, ali je prodajalec fizi?na, ali pravna oseba ima? pravico uveljavljati ?kodo zaradi prikrite 8zamol?ane) napake.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ne bi bil rad partypupper ampak tukaj je problem dikcija in sicer govori se o skriti napaki. Po?kodba od nesre?e ni skrita napaka, saj bi moral kupec dobro pregledati izdelek predno ga je kupil. Zadeva ni nevidna, da bi lahko bil toliko zaveden. Druga zgodba je pa o napakah recimo v motorju, menjalniku, elektriki, mehaniki ki so res nevidne tam pa lahko to uveljavlja?.

 

Res no?em stra?iti sam ti raje povem, da ?e bo? ?el po pravni poti zna bit velik problem, ker zakon ?al ni na tvoji strani sicer pa je najbolj, da se obrne? na kak?nega pravnika pa naj ti pove iz prve roke.

 

Sicer vem, da je po to?i zvoniti prepozno, je pa to le nasvet za vse ostale... ?e se sami ne spoznate, dejte s sabo vzet nekoga, ki zna pogledat avto pa ?etud mu pla?ate par 10? za trud. Ta denar je vreden vsake kasnej?e sekirancije.

 

xQQUNx ti pa ?elim, da spravi? zadevo v red s ?immanj stro?ki... sej se da sam prave osebe mora? dobit, da ti zadevo zrihtajo 100%

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ne bi bil rad partypupper ampak tukaj je problem dikcija in sicer govori se o skriti napaki. Po?kodba od nesre?e ni skrita napaka, saj bi moral kupec dobro pregledati izdelek predno ga je kupil. Zadeva ni nevidna, da bi lahko bil toliko zaveden. Druga zgodba je pa o napakah recimo v motorju, menjalniku, elektriki, mehaniki ki so res nevidne tam pa lahko to uveljavlja?.

 

Res no?em stra?iti sam ti raje povem, da ?e bo? ?el po pravni poti zna bit velik problem, ker zakon ?al ni na tvoji strani sicer pa je najbolj, da se obrne? na kak?nega pravnika pa naj ti pove iz prve roke.

 

Sicer vem, da je po to?i zvoniti prepozno, je pa to le nasvet za vse ostale... ?e se sami ne spoznate, dejte s sabo vzet nekoga, ki zna pogledat avto pa ?etud mu pla?ate par 10? za trud. Ta denar je vreden vsake kasnej?e sekirancije.

 

xQQUNx ti pa ?elim, da spravi? zadevo v red s ?immanj stro?ki... sej se da sam prave osebe mora? dobit, da ti zadevo zrihtajo 100%

 

Boss ima prav v pogodbi sigurno pi?e kupljeno po sistemu videno - kupljeno....s tem je za??iten ko ko?evski medved (ki ga vseeno oderejo)

 

Jaz tud ?elim da zrihta?. vseeno mora? pa razmisliti kam peljati, da ne bo zopet kak poceni ?alabajz ?talo naredil. Za?ni s tem da gre? na poobla??en servis po predra?un, potem pa preverja? opcije.

 

Jaz poznam nekoga ki ima dopoldne normalno sluzbo v avtoservisu, popoldne pa lastno 'obrt', a ne vem ali ti potrebuje? prej kleparja.....na ZS me dobis

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Videno kupljeno naj bi v dolo?enih primerih ne veljalo ni?. Sem ?e na nekaterih koncih prebral to, nazadnje v motoreviji.

 

Citat iz motorevije:

Ve?ina prodajalcev ima v pogodbi vne?eno pravilo oziroma sistem "videno ? kupljeno". Ali to pravilo ??iti prodajalca v vseh primerih ali so kak?ne izjeme?

 

 

Klavzula “videno ? kupljeno” je v praksi postala pogodbeno dolo?ilo, ki ga prodajalci uporabljajo za omejevanje svoje odgovornosti za stvarne napake. Ne glede na to, ali je to dolo?ilo v pogodbi ali ne, pa prodajalca v vseh primerih ne ??iti in je v dolo?enih primerih ni?no.

 

 

Veljavnost takega dolo?ila se tako razlikuje glede na subjekte (prodajalca in kupca), ter glede na konkreten primer oziroma naravo skrite napake.

 

V primeru, da je kupec fizi?na oseba ? potro?nik, in da je vozilo kupljeno pri podjetju ? pravni osebi, omejitve odgovornosti za stvarne napake niso dovoljene (ne s klavzulo “videno ? kupljeno”, ne s kakr?nokoli drugo klavzulo). V primeru, ?e je tak?na klavzula v pogodbi, je pogodba ni?na. To velja ne glede na naravo same napake.

 

 

V primeru, da je prodajalec fizi?na oseba ali v primeru, da je kupec pravna oseba (ne glede na to, ali kupuje od pravne ali fizi?ne osebe), pa je omejitev odgovornosti za stvarne napake na?eloma dopustna, tako da so take klavzule (“videno- kupljeno” in podobno) pod dolo?enimi pogoji veljavne.

 

 

Vendar pa tudi v tem primeru ni izklju?eno uveljavljanje napak. Tako je tak?no dolo?ilo ni?no, ?e je bila prodajalcu napaka znana. Prav tako bi glede na obstoje?o sodno prakso lahko uveljavljali, da je s pogodbenim dolo?ilom nedopustno izklju?evati prodajal?evo odgovornost, ?e je v nasprotju z izrecno dogovorjeno lastnostjo. V primeru zgoraj opisanih primerov, bi bilo verjetno mogo?e neveljavnost take klavzule dopustno uveljavljati v primeru nepravilnih prevo?enih kilometrov in ve?krat po?kodovanega vozila, ne pa v primeru okvare menjalnika. Seveda pa bi bila kon?na odlo?itev odvisna od sodi??a.

 

 

Ostali primeri:

http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=31&L2_ID=270

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ponavadi se nakup od fizi?ne osebe izvaja preko posrednika, saj se na ta na?in izognemo davku na motorna vozila (5%).

Komisionar izda ra?un (pogodbo), v kateri je ponavadi navedeno, da je vozilo kupljeno na na?in videno-kupljeno in da kasnej?ih reklamacij ne upo?tevajo, kupec je vozilo pregledal in preizkusil ter se strinja z njegovim stanjem in vozilo nima garancije.

 

Dejstvo je, da je bil prodajalec dol?an povedati kupcu, da je vozilo bilo karambolirano. Kako to dokazovati in uveljavljati kako ?kodo pa je stvar strokovnjakov za to podro?je. ?e je to dejstvo zamol?ano gre za prevaro.

 

Poskusi poiskati nasvet pri kakem pravniku, potem se pa odlo?i, ali bo? vztrajal pri uveljavljanju od?kodnine, ali pa na vse pozabi? in popravi? po?kodbo na svoje stro?ke.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ponavadi se nakup od fizi?ne osebe izvaja preko posrednika, saj se na ta na?in izognemo davku na motorna vozila (5%).

Komisionar izda ra?un (pogodbo), v kateri je ponavadi navedeno, da je vozilo kupljeno na na?in videno-kupljeno in da kasnej?ih reklamacij ne upo?tevajo, kupec je vozilo pregledal in preizkusil ter se strinja z njegovim stanjem in vozilo nima garancije.

 

Dejstvo je, da je bil prodajalec dol?an povedati kupcu, da je vozilo bilo karambolirano. Kako to dokazovati in uveljavljati kako ?kodo pa je stvar strokovnjakov za to podro?je. ?e je to dejstvo zamol?ano gre za prevaro.

 

Poskusi poiskati nasvet pri kakem pravniku, potem se pa odlo?i, ali bo? vztrajal pri uveljavljanju od?kodnine, ali pa na vse pozabi? in popravi? po?kodbo na svoje stro?ke.

 

 

Hvala za odgovor. Sem tudi sam razmi?ljal v isti smeri. Lahko doka?em, da je prodajalec vedel, da je vozilo karambolirano, saj so mi na avtoservisu rekli, da imajo zabele?eno, da je bilo vozilo karamobilirano in podan zahtevek pri zavarovalnici.

 

Upam, da se bo dalo kaj narediti, popravila bi menda stala za pol vrednosti avtomobila - kar je pri pla?ilu 13.600 EUR kar veliko denarja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovor. Sem tudi sam razmi?ljal v isti smeri. Lahko doka?em, da je prodajalec vedel, da je vozilo karambolirano, saj so mi na avtoservisu rekli, da imajo zabele?eno, da je bilo vozilo karamobilirano in podan zahtevek pri zavarovalnici.

 

Upam, da se bo dalo kaj narediti, popravila bi menda stala za pol vrednosti avtomobila - kar je pri pla?ilu 13.600 EUR kar veliko denarja.

 

Hudi?a kaj pa je pol narobe z avtom ? ?e je vozen, lepo na zunaj itd...?? A mu pol ma?ine manjka? :) Aja, to so verjetno uradne cene iz servisa..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obstaja se ena grda varianta - prodas naprej....vcasih ne gre drugac (magari preko istega posrednika)

 

Sem tudi ?e razmi?lal, ampak mi enostavno moja moralna na?ela ne dopu??ajo, da bi komu drugemu naredil kaj takega kot je ta prodajalec meni. Tako, da bom ali sto?il prodajalca (mo?nost za uspeh verjetno sicer majhna), ali se probal z njim zmenit ali pa bom pa? enostavno moral popravit avto in pla?ati za svojo nepazljivost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kva pa je z avtom narobe, ?e ni skrivnost?

 

Na servisu so mi na?teli naslednje:

 

Mazda 6:

 

- Pu??a olje iz menjalnika

- Oljno korito je po?kodovano

- Kovinska cev pod motorjem za hladilno teko?ino nima pritrditvenega nosilca

- Prednja spodnja pre?na roka je strgana gumica kon?nika

- Manjka del leve stranske plastike

- Pod vozilom so polomnljene za??itne plastike

- Prednja desna zunanja man?eta zgloba je po?ena

- Cevi za hladilnik zraka so zavarjene

- Po?kodovano ohi?je PDF filtra

- Toplotna za??ita izpuha deformirana in ni pravilno pritrjena

- Po?kodovan rezervoar vozila

- Prednji in zadnji odbija? vozila nista pritrjena

- nepravilna pritrditev kablov na motorju

- ohi?je zra?nega filtra ni pravo

- pritrditev akumulatorja ni pravilna

- manjka del ?ipke za kontrolo olja

 

Precej zajebana situacija, a?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na servisu so mi na?teli naslednje:

 

Mazda 6:

 

- Pu??a olje iz menjalnika

- Oljno korito je po?kodovano

- Kovinska cev pod motorjem za hladilno teko?ino nima pritrditvenega nosilca

- Prednja spodnja pre?na roka je strgana gumica kon?nika

- Manjka del leve stranske plastike

- Pod vozilom so polomnljene za??itne plastike

- Prednja desna zunanja man?eta zgloba je po?ena

- Cevi za hladilnik zraka so zavarjene

- Po?kodovano ohi?je PDF filtra

- Toplotna za??ita izpuha deformirana in ni pravilno pritrjena

- Po?kodovan rezervoar vozila

- Prednji in zadnji odbija? vozila nista pritrjena

- nepravilna pritrditev kablov na motorju

- ohi?je zra?nega filtra ni pravo

- pritrditev akumulatorja ni pravilna

- manjka del ?ipke za kontrolo olja

 

Precej zajebana situacija, a?

 

Brez zamere, ampak daj ti policijo poklici in se VIN preveri...tole je pa too much ce mislis sam rihtat. Mal moras zaropotat, navsezadnje je prodajalec prodal smrtno nevarno vozilo...in to zavestno

 

Se prej pa bi jaz sel na zavarovalnico in preveril kaj se je zgodilo. Kaj ce je to vozilo bilo ocenjeno slucajno na totalko? S tem bi ga imel....je pa spet vprasanje ce je sploh slovensko...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kaj ?aka? na ustrezno reakcijo. Obstajajo neki roki za reklamacijo, oziroma za uveljavljanje prevare. Predlagam, da lastniku takoj po?lje? priporo?eno reklamacijo na prodano vozilo in mu pojasni, da v kolikor ne bo dogovora o re?itvi problema, bo? pa? ubral pravne poti. Le tako bo? zavaroval rok za reklamacijo, ki je, ?e se ne motom, 8 dni od kar si za napako (prevaro) zvedel.

 

Predlagam, da krene? v akcijo in ne jamrat tu na forumu, ker ti to ne bo ni? pomagalo, razen, ?e se nisi pomiril s tem, da te je okol prinese za dobrih 5000?.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kaj ?aka? na ustrezno reakcijo. Obstajajo neki roki za reklamacijo, oziroma za uveljavljanje prevare. Predlagam, da lastniku takoj po?lje? priporo?eno reklamacijo na prodano vozilo in mu pojasni, da v kolikor ne bo dogovora o re?itvi problema, bo? pa? ubral pravne poti. Le tako bo? zavaroval rok za reklamacijo, ki je, ?e se ne motom, 8 dni od kar si za napako (prevaro) zvedel.

 

Predlagam, da krene? v akcijo in ne jamrat tu na forumu, ker ti to ne bo ni? pomagalo, razen, ?e se nisi pomiril s tem, da te je okol prinese za dobrih 5000?.

 

 

Ma? prav. Danes bom spisal reklamacijo in jo priporo?eno poslal prodajalcu. Potem pa naprej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

skor sm s stola padu ko sm tole bral... bom za en cajt kr izklopu avto.net in nehal cedit sline naokol...

?elim ti da zadevo ustezno re?i?!!!

 

ko je brat kupil avto,se je zaljubu v golfa 5 dizel ful oprema itd...potem mu je zacelo zmankovat hladilne tekocine,peljali smo ga na servis kjer so ugotovili da ima avto poceno glavo motorja,turbina je bila mastna ventili in cilindri so imeli luft avto je bil razbit z vseh koncev,avto naj bi imel 140.000km ko smo ga kupli,serviser je nam reku da ima avto najmanj 300.000km..tko da smo potem avto vrnili in dobili ves dnar nazaj se od servisa vse kar je blo....

 

 

 

z mal groznje seveda... :D:D:D

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.