Skoči na vsebino

CX-7 izziv Bossu


jures

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 129
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Za trojanami, sedaj bomo le se na pumpi uradni rezultat objavili

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji neuradni rezultat:

 

BC: 10.7

OBD: 9.7

 

Average:96

Distance: 359

 

Sedaj pa bo uradno po tankanju

 

URADNO:

10.82

 

Pod magicno mejo, cestitke Bossu, ceprav je sam malce razocaran, ker so bili pogoji dokaj idealni.

Po drugi strani je to tudi dokaz da z mestno voznjo in guzvo ta avto zre in zre.

Bo podal strokovno oceno!

 

Pozdrav vsem!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah, HP?!

 

:bravo:

 

evo mene vsko?it v temo..

 

hvala na obisku, pa ?e kdaj ;)

 

upam da je bilo vse OK !

 

pa prijetno in var?no pot nazaj ;)

baje je pri nas bolj vla?no kot na Gorenjskem, pa zve?er ob 20.00 je bilo ?e 29°C :D

 

sli?ali smo tudi prekmursko kroto :P

upam da se me ne bo prijel nov vzdevek....

 

Hvala Kaalmanu za prijetno pogostitev, lahko re?emo ANYTIME! Pa kot smo rekli ne pamti pa vrati...

 

Sre?no vo?njo nazaj proti cilju. :bravo:

Pa poro?ajte pol kolk se vam je ra?unalnik lagala kaj.

 

Lahko re?emo da ni lagal...tisto tankanje bencina je vedno pod vprasajem + dotankali smo na petrolu, ker OMV ki je bil na startu je bil zaprt... :angry2:

 

spravte pod 10 ;)

 

Utopija in obenem nov izziv, ki Bossu ne da miru... :ninja:

 

Smo pa imeli nekaj idej kako raz?iriti ta mazda test.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je bila ena bolj odbitih in humornih stav kar pomnim. :bravo:

 

V glavnem tale zver je nepopravljiv pivec in na koncu me je bilo kar malo strah, da nisem ?el pod 11 litrov ker se pumpa ni in ni hotela ustavit.

 

V glavnem bom rekel takole, tole se da ob nepazljivi vo?nji peljati tudi nad 15 litri, na kak?ni regionalki bi pa ?lo tudi pod 10 ampak kej globoko ve? pa ne. Tisto o 8 in pol litrih kot navaja tovarna pa je pomoje sam ?e ena izmed utopij.

 

Ampak je nekaj res in to lahko potrdita oba kopilota, da so bila vsa pospe?evanja konkretna in da tudi pribli?no nismo bili ovira na cesti. Sem malo ve? delal z menjalnikom, da je bilo pospe?evanje vedno ?imbolj optimalno in da prestava ni bila previsoka.

 

Bom rekel, da sem zadovoljen z rezultatom ?eprav mislim, da bi ?lo ?e malo bolje, ?e bi avto bolj poznal in sem rabil kar nekaj km, da sem se navadil iz turbodiesla, ki vle?e ?e pri 1.700 obratih na turbobencinarja, ki zobe poka?e nad 3.000 ampak takrat ko poka?e zobe pa zadeva gre res lepo :rispekt: 260KM je pa le 260KM

 

Pa kak?na gu?va manj pa tisto cjazenje za traktorjem in cincajo?a vo?nja skozi Doma?ale tud nista pomagala pri izbolj?anju rezultata, kak?nih 600m kolone pri Dramljah tud ni bilo glih za ploskat ampak vseeno se mi zdi, da je slika kar realna.

 

 

V glavnem all in all smo se mel super in smo tolk regljali, da smo na koncu Prekmurcem in Maribor?anom priklicali ?e nevihto - upam, da ni blo huj?ega ?eprav se je bliskalo kot v Iraku.

 

Kaalman tebi in tvoji dragi ?e enkrat hvala za lepo pogostitev in zato, da sta napojila in nafutrala utrujene testnike. ?evapi, zrezki in avijacija so bili nadvse okusni :bravo:

 

Jures je odli?no spremljal in reportiral potek testa - ?e kamero bi morali dati notri pa je res prispevek za na kako avtomobilisti?no oddajo - Od Clarksona, Hammonda, Maya, Needela, Platoja sicer ?e nismo bolj?i ampak kakega ?igo Coljo pa mislim, da bi lahko preka?ali.

 

Ajvar je vestno bele?il vse prekr?ke, ki jih je bilo res malo morje ampak vseeno ni bilo nobene vsaj malo kriti?ne situacije tako, da bi rekel da je to bila ena bolj stresno nezahtevnih vo?enj. Bi rekel, da takoj podpi?em, da imam tako situacijo vsak dan.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ampak je nekaj res in to lahko potrdita oba kopilota, da so bila vsa pospe?evanja konkretna in da tudi pribli?no nismo bili ovira na cesti. Sem malo ve? delal z menjalnikom, da je bilo pospe?evanje vedno ?imbolj optimalno in da prestava ni bila previsoka.

 

 

 

Res je Ajvar je moral parkrat ga zapisat v tabelo prekrskov - rubrika ?rni nemci....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bravo za take teste. :bravo:

Zdej lahko iz prve roke (ali prve "lahke" noge Mazda-foruma) ugotavljamo,koliko je realno ?ejna ta zver.

Verjetno bi skoraj vsi ostali tu gor imeli znatno slab?e rezultate. :ph34r:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sta ?e oba prej napisala vse, jaz se lahko samo ?e 1X zakvalim prvi polovici & Kallmanu, za futr in pja?o.

Rezultati o prekr?ki ?e sledijo.

Pa domov sem pridrikal, ker so pogoji bli optimalni, pa .....tor ni ni? piskal, pa sem pohodil plin in to dobesedno. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ej... a bi mi tale test prestaavli iz te teme nekam, kjer ga bo z zanimanjem prebralo ?e ve? obiskovalcev foruma, in bodo rezultati tudi komu koristili pri morebitni odlo?itvi ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ej... a bi mi tale test prestaavli iz te teme nekam, kjer ga bo z zanimanjem prebralo ?e ve? obiskovalcev foruma, in bodo rezultati tudi komu koristili pri morebitni odlo?itvi ;)

 

dobra ideja...sam kaj,ko bodo pozneje razo?arani,ker samo Boss lahko dose?e take rezultate. :dudek::D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dobra ideja...sam kaj,ko bodo pozneje razo?arani,ker samo Boss lahko dose?e take rezultate. :dudek::D

 

Yep,

 

problem tega avta je speljevanje, da ti ta Titanik premaknes z mesta potrebujes ne samo Leonarda Di Capria, ampak tudi Terminatorja, Chucka Norrisa, Rambota in MCGajverja. To sta oba sovoznika izkusila tudi s ponovnimi v?igi v kriziscih...:)

 

Na avtocesti ga mo? pelje skoraj sama in poraba pada, medtem ko nas je kratek krog (Bossa Objavljena slika) iskanja pumpe ?martinska - Kajuhova - ?martinska reci pi?i manj kot 2 km skorajda stal rezultata pod 11L Objavljena slika

 

Iz avtoceste ce se ne motim smo zavili z 10,5 ali 10,6 po BC, potem pa samo oppa....pa je bilo vse prazno v LJ...

Potem si pa zamislite mal kolone, stati na meji, mal u ljubljano...sej se mal zre pol men 13-15...Objavljena slika

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po AC, smo de vozili od 7-12 litrov in uporabljali cca 16 do 25 konjev(najve? smo imeli 221), toliko je kazal obd, ker avto zna sam pokazat kolk mo?i trenutno uporablja kot vejron, samo ?tevilke so bolj normalne. :D

Za premik te gajbe z mesta ses rabi? nekaj ve? obratpv, druga?e se samo strese in "umre", pa lepo se vidi kdaj turbina dose?e potreban tlak in tam pa dogaja. :danzoman:

Vo?nja tega "terenca", je skoraj enaka kot vo?nja mazde6, avto se v ovinkih ne nagiba kot ?oln, ko ga natera? in pospe?uje? na polno se ne dvigne kot gliser, predno zaglisira, skratka sploh nima? ob?utka da si v terencu.

Najhuj?a pa je modra ambilajt, vse nas je fascinirala. :D

 

Pa ?e kaj nas je pri?akalo v Murskih ?rncih.

post-3-1247733145_thumb.jpg post-3-1247733201_thumb.jpg

 

 

Boss je bil pa la?en, samo piti smo mu dali druga? nebi speljal testa do konca <_< .

post-3-1247733249_thumb.jpgpost-3-1247733260_thumb.jpg

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Yep,

 

problem tega avta je speljevanje, da ti ta Titanik premaknes z mesta potrebujes ne samo Leonarda Di Capria, ampak tudi Terminatorja, Chucka Norrisa, Rambota in MCGajverja. To sta oba sovoznika izkusila tudi s ponovnimi v?igi v kriziscih...:)

 

Na avtocesti ga mo? pelje skoraj sama in poraba pada, medtem ko nas je kratek krog (Bossa Objavljena slika) iskanja pumpe ?martinska - Kajuhova - ?martinska reci pi?i manj kot 2 km skorajda stal rezultata pod 11L Objavljena slika

 

Iz avtoceste ce se ne motim smo zavili z 10,5 ali 10,6 po BC, potem pa samo oppa....pa je bilo vse prazno v LJ...

Potem si pa zamislite mal kolone, stati na meji, mal u ljubljano...sej se mal zre pol men 13-15...Objavljena slika

 

Se popolnoma strinjam, da tole na za?etku zgleda kot, da bi hotel hi?o premaknit ampak pol ko je enkrat prva prestava mim pol gre pa prav lepo in dokaj lahkotno tako, da je res prijeten avto za potovanja. Za vo?njo v mestu pa ni niti malo uporaben.

 

Ampak vsemu se da privadit je pa nekaj res, da ?e dolgo nisem peljal avta, ki bi imel tako razli?en na?in obna?anja motorja, sklopke in menjalnika kot ga imam na mojem in da mi je crknil "samo" 2x se mi zdi ?e dokaj v redu rezultat ... hahahahahahahahahahhahaha :hohoho::hohoho:

 

Aja, Kaalman, kako to da v Murskih ?rncih nimate niti enga ?rnca? :blush:

 

Po imenu sem najprej mislil kot da grem v Harlem al pa Bronx na koncu pa najdem samo ?abe, ki jih je ve? kot v celi ?abariji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

in da mi je crknil "samo" 2x se mi zdi ?e

 

Meni crkne 1x na teden ko se s Xedoske v CX7 vsedem....navajen da bi imel ze 30 na uro not, pa dobim volan v glavo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, Kaalman, kako to da v Murskih ?rncih nimate niti enga ?rnca? :blush:

 

Po imenu sem najprej mislil kot da grem v Harlem al pa Bronx na koncu pa najdem samo ?abe, ki jih je ve? kot v celi ?abariji.

 

recimo da je tak, da so ?abe ?rne, pa jih zato v temi nisi videl :P

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e moje skromne ?estitke vsem pri zavidanja vredni izvedbi testa, predvsem pa Boss-u pri uspehu :)

Vam kr mal zavidam na takem "tehni?nem" izletu, ?e posebi z odli?no Kaalmanovo postre?bo na "cilju"... res se sline cedijo :P

 

Je pa vpra?anje, ?e ni po vseh teh opa?anjih Mazda tu mal zajebala z bencinarjem. Diesel torque bi terencu po moje dost bolj pristaju :rolleyes:

Al pa je to logi?na posledica tega "novodobnega" stila s cestnimi terinci, ki ne marajo ravno pogosto goznih cest, razpotij... :whatever:

Kokrkol, drag ?pas ma?in B)

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e moje skromne ?estitke vsem pri zavidanja vredni izvedbi testa, predvsem pa Boss-u pri uspehu :)

Vam kr mal zavidam na takem "tehni?nem" izletu, ?e posebi z odli?no Kaalmanovo postre?bo na "cilju"... res se sline cedijo :P

 

Je pa vpra?anje, ?e ni po vseh teh opa?anjih Mazda tu mal zajebala z bencinarjem. Diesel torque bi terencu po moje dost bolj pristaju :rolleyes:

Al pa je to logi?na posledica tega "novodobnega" stila s cestnimi terinci, ki ne marajo ravno pogosto goznih cest, razpotij... :whatever:

Kokrkol, drag ?pas ma?in B)

 

lp,

D

 

?e porsche je pre?el na Diesel-power,si more? mislit? ?zmeden?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e moje skromne ?estitke vsem pri zavidanja vredni izvedbi testa, predvsem pa Boss-u pri uspehu :)

Vam kr mal zavidam na takem "tehni?nem" izletu, ?e posebi z odli?no Kaalmanovo postre?bo na "cilju"... res se sline cedijo :P

 

Je pa vpra?anje, ?e ni po vseh teh opa?anjih Mazda tu mal zajebala z bencinarjem. Diesel torque bi terencu po moje dost bolj pristaju :rolleyes:

Al pa je to logi?na posledica tega "novodobnega" stila s cestnimi terinci, ki ne marajo ravno pogosto goznih cest, razpotij...

Kokrkol, drag ?pas ma?in B)

 

lp,

D

 

Jaz mislim - no ko sem kupoval, sem vzel v zakup ceno avtomobila, ki je s primerljivim konkurencnim cca 10.000? cenejsi pa nudi veliko vec (ne mislim sedaj tukaj quasqaje, captive in podobno)

 

Verjamem pa da bi dizel masina 185KM ki so jo obljubljali in je poniknila, pri tem avtu imela probleme, tezo bi tezko prenasal naokoli, se posebej ko je potrebna mo?...

Tako da ce ima CD185 nominalno porabo 8 pri Mazdi 6 jo ima v resnici 9 ( :) ) kar pomeni v CX-7 10-11 pa smo spet tam....

 

plin v tem avtu je brezpogojni uspeh, ker se ob redni uporabi povrne po 10h mesecih....sedaj pa stane toliko kot kak clio na benz...:)

 

kme?ki izra?un:

20.000 letno = 1700km mese?no in ?e vozi? ko Boss, to pomeni da si prikrajsan za kak uzitek, sta to 2,5 tanka na mesec oziroma 150? za benz ali 82? danes za plin.

Razlika 70? 12x70? = 850?

 

Ker pa ga ne vozis vedno na relacijah je ta strosek letno (razlika takoj jurja....)

 

In ce se vrnemo na dizla - smo spet na za?etku 2 do 3L razlike v porabi in kar 80 konjev manj se ne spla?a. Dra?ji servisi (DPF)...:):)

 

no edino registracija je cenejsa (ali ne...kok je to kilowatow?? :) )

 

Skratka lahko da se motim, ampak kot uporabnik tega avta malo dvomim da CD185 zmore narediti spremembo v voznji in novcih...

 

Samo res - kje so te avti s CD185? Je mogoce da je res kar govorim (pisem) ?zmeden?

 

CD185 136 kW (185 KM) pri 3500 vrtljajih v minuti,

najveãji navor: 400 Nm pri 1600 vrtljajih

v minuti.

 

CX7

Najvecja moc EEC kw/min-1 191/5500

Najvecji navor EEC Nm/min-1 380/3000

 

Za speljevanje sigrno CD185 toda kaj pa potem?

 

:whatever:

 

Daj naj Mazda da to zver na cesto, pa gremo an nov test!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a kaj potem? pol pa sam potegne do bola... :D ma v bistvu ne vem, bi blo to treba 1x sprobat, ?e bo Mazda sploh dala diesla v Cx-7. Nekam slabo ka?e al pa se bojijo, da bo na papirju 185KM za ?portnega terenca izgledalo bistveno premalo nasproti konkurence.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

no edino registracija je cenejsa (ali ne...kok je to kilowatow?? :) )

 

 

MISLIM, da je to isti qrac... 136kW je itak preko 130kW, kar je najvi?ji razred...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.