Skoči na vsebino

Eno za?etni?ko vpra?anje


bojanm7

Priporočeno sporočilo

sej zato jo tudi kupuje, da bo mel odprto streho :P

 

ok resno, stari model je ob zaprti strehi mogoce rahlo utesnjen (ce imas klavstrofobijo potem sploh ne razmisljas o takih avtih), novi model pa je bistveno vecji

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tkole je, sam imam 188cm in cca. 105kg, pa se lahko vozim z njo, brez da bi mi glava kamorkoli ?trlela, skratka sem znotraj avtomobila, pri zaprti strehi, odprti strehi, kakorkoli! :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ReDevil ma NA, se pravi prvo MX-5

 

jaz sem pa pri svojih 189 cm sprobal ?e vse tri variante, in so sprejemljive

 

najbolj?e je, da gre? kako pogledat, pa en krog zapelje?, da vidi? kako se po?uti?...

 

pri odprti strehi imamo vi?jerasli edino malenkost ve? vetra po glavi, ni pa ni? hudega...

 

pri letnikih 2001, 2002 (NB) je 1.6 ma?ina za mestno in obmestno u?itkarsko vo?njo ?isto dovolj, ?e pa ho?e? malo ve? veselja, pa obvezno 1.8, ki ima dovolj konjev za "happy time " vo?njo :)

 

druga?e pa izkoristit par lastnikov, pa probat, probat, probat... tako si najla?je ustvari? svoje mnenje...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala...

pa morda ?e mal naprej vpra?am...

je morda kak?na sprecifi?na zadeva na katero je biti potrebno ful pozoren pri nakupu...

glede na to, da bom kupoval letnik 2002, 2003 verjetno velja biti na kaj posebno pozoren... morda mehanizem pri strehi,... ipd...

vsaka sugestija mi veliko pomeni

 

hvala,

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, od obstoje?ih serijo samo tretje (zadnje, imenovane NC) ?e nisem vozil!

 

Lahko re?em, da se v prvi (NA) ob?utno ni?je sedi kot v drugi (NB), posledi?no je tudi vetra v laseh manj, tako da sploh ni mote?e, no pa tudi v NB sem se povsem solidno vozil, razen kdo ko se usede kot na ?tor (se prav se dr?i totalno pokonci) zna met kak?en las ven, sam to si je ?e sam kriv!

 

Je pa dejstvo da za dvometra?e pa tak?en avto NI! :D

 

Specifi?ne zadeve na katere bi rabu pazit, hj, kaj pa vem, recimo da mal porajti da niso koloteki (zadaj) kej zarjaveti, no ?eprav to bi ti pa tako ali tako pod garancijo vzeli!

 

Je pa kar obilo izbire zdele na netu, za nabavo, tko da kar mal testne vo?nje, da vidi? kako ti ustreza, pa obvezno v lepem vremenu, da ob?uti? "zoom - zoom" filing! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da ti to niti naj ne igra posebne vloge, vedet mora?, da se je to v glavnem vozilo kot 2. ali pa celo 3. avto pri dru?inah, tako da kilometrov nimajo veliko, pa tudi soli marsikateri ni nikoli videl! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alejno ... ravno sem dans v drugem postu napisal da znesem 190 in se vozim v mx5

 

Ampak to je pa res skrajna meja,za zaprto streho sevede..

samo v to?no dolo?enem polo?aju naslona lahko spravim glavo med pre?ke strehe.. :D

 

Ko pa sem pred ?asom razdrl zic in stanj?al peno za dva centimetra je pa ratalo ?e pravo razko?je prostora... :P

 

Ni pa v zadnji verziji ni? ve? placa ,za noge ja ,glavo pa ne ..

V hardtop izvedbi pa ni variante da bi se vozil ,ma trda streha nekaj izolacije in se kuj pozna..

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo,

Te dni sem klical po oglasih, dve mazdi sem probal...

Kaj naj re?em...

Najprej sem vesel, ker se komot spravim not in je prostora dovolj, da po?utim OK...

Sem bil pa negativno presene?en nad oglasi: vsaj 50% mazd ni imelo delujo?ih varnostnih blazin...

Ravno v?eraj sem ?el pogledat eno mazdo na Primorsko, napravil dobrih 200 km... in pol pridem tja in mi tip pove, da varnostne blazine ne delajo :( Mislim.... Seveda je pa ?e dve uri prej nakladal po telefonu, da je vse brezhibno, delujo?e in oh in sploh...

Mimogrede, kako pa je s temi varnostnimi blazinami? Se to sploh spla?a popravljat?

 

lp,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? kaj mora? pazit, da niso samo lu?ke ven pobrane za Airbage (se pravi teoreti?no ti misli?, da so erbegi notri, pri?timani za morebitno akcijo), mislim, da se ti mora "Airbag lu?ka" pri?gat takoj ko da? kontakt za v?ig avta, potem pa mora nehat goret v kratkem! ?e je kakorkoli druga?e, pomen da neki ne ?tima! :P

 

Izbire ma? ?e veliko, tko da samo delaj oglede dalje - kolega je 2 tedna nazaj dobil zelo lepo, za zelo pameten denar (2002 letnik za 6.300 ?), kar menim, da je dobr biznis! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo,

Te dni sem klical po oglasih, dve mazdi sem probal...

Kaj naj re?em...

Najprej sem vesel, ker se komot spravim not in je prostora dovolj, da po?utim OK...

Sem bil pa negativno presene?en nad oglasi: vsaj 50% mazd ni imelo delujo?ih varnostnih blazin...

Ravno v?eraj sem ?el pogledat eno mazdo na Primorsko, napravil dobrih 200 km... in pol pridem tja in mi tip pove, da varnostne blazine ne delajo :( Mislim.... Seveda je pa ?e dve uri prej nakladal po telefonu, da je vse brezhibno, delujo?e in oh in sploh...

Mimogrede, kako pa je s temi varnostnimi blazinami? Se to sploh spla?a popravljat?

 

lp,

 

Najpogostej?a napaka, ?e airbag ?e ni bil spro?en je senzor v sede?u ali pa prekinjen kabel ki gre na volan do airbaga.

Oboje se da porihtat.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najpogostej?a napaka, ?e airbag ?e ni bil spro?en je senzor v sede?u ali pa prekinjen kabel ki gre na volan do airbaga.

Oboje se da porihtat.

 

Tista mazda je bila po besedah lastnika zelo malo tr?ena in se je airbag na sovoznikovem sede?u spro?il... potem so airbag zamenjali, vendar mi je ?e nekaj razlagal o varnostnih pasovih, da je potrebno ?e nekaj porihtat... nisem ravno dobro razumel, ker se ne spoznam toliko na te re?i...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tale lastnik je bil o?itno veliko bolj tr?en od Mazde... :ne vem:

 

?e se airbagi odprejo je karambol kar konkreten, ?e posebej ?e je treba pasove rihtat, ker so o?itno pretegnjeni ali pa so mehanizmi po?kodovani. Tole sploh ni bil majhen karambol. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tista mazda je bila po besedah lastnika zelo malo tr?ena in se je airbag na sovoznikovem sede?u spro?il... potem so airbag zamenjali, vendar mi je ?e nekaj razlagal o varnostnih pasovih, da je potrebno ?e nekaj porihtat... nisem ravno dobro razumel, ker se ne spoznam toliko na te re?i...

 

Pri nesre?i in spro?enem airbagu je obvezna tudi menjava varnostnega pasu !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.