Skoči na vsebino

MAZDA 6 - lita platišča


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Najprej me zanima koliko ima mazda 6 sploh razmak med vijaki?

 

In ker se bli?a menjava gum, smo se doma odlo?ili da bomo dali na mazdo ena lita plati??a in sicer gume pa bojo ostale iste 195/65/R15 (ker jih pa? ?e mamo)!

Ima kdo kak?ne predloge ?

In kje bi lahko najceneje pri?el do njh?

 

Hvala

 

LP,andraz

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem se z istim vprasanjem ubadal pred enim letom. Res ti priporocam da gres na 205/55 16 (te gume k jih mas zdaj jih lahko prodas).

Podatki: 5x114.3, sredinska luknja 67.1mm, in glede ET-ja je kriticno: za sirino 7 , od 40 do 55, za 7.5 pa 45 do 55 itd..

 

Najceneje v sloveniji pa www.vulkanizerstvo-furlan.si in www.vulkanizerstvo-lasic.si

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mala pripombica... po moje je ?koda kupovati 15 colske lite feltne za ?estko. Raje po?akaj, da znuca? gume potem pa kupi? vsaj 16 col (vizualno in cenovno ?e sprejemljivo).

 

Itak se boste doma odlo?ili sami, samo bi bilo ?koda, da ne bi bili potem zadovoljni z izgledom avta.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem se z istim vprasanjem ubadal pred enim letom. Res ti priporocam da gres na 205/55 16 (te gume k jih mas zdaj jih lahko prodas).

Podatki: 5x114.3, sredinska luknja 67.1mm, in glede ET-ja je kriticno: za sirino 7 , od 40 do 55, za 7.5 pa 45 do 55 itd..

 

Najceneje v sloveniji pa www.vulkanizerstvo-furlan.si in www.vulkanizerstvo-lasic.si

<Podatki: 5x114.3, sredinska luknja 67.1mm, in glede ET-ja je kriticno: za sirino 7 , od 40 do 55, za 7.5 pa 45 do 55 itd..>

A mi lahko tole mal pove? kaj je kej? Ok 5x114.3 je razmak med vijaki pa sredinska lukna tut vem kaj je, sam ET pa nimam pojma. Pa tisto naprej mi tudi ni ?isto jasno?

 

Ali mogo?e kdo ve koliko stanejo original gume od mazde 195/65/15, se zdele trnutno ne spomnem kere so gor (avto pa je letnik 2004-marec)!

 

Lp,andraz

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Njabrz mas Bridgestone B390 (195/65 15 VR)

 

ET je razmak od sredine platisca do mesta kjer pridejo vijaki. Original jekleno platisce ma ET=50mm, in je siroko 6 inchev (6 x 2.54=15.24cm). Ce bi dal isto sirino (se pravi 6) in bi sel na ET 45mm, potem bi mel sirsi kolotek za skupaj 1 cm.

 

Jaz mam letne 7x16 ET50 (se pravi isti kolotek, ampak sirsa feltna).

 

Za te gume bi reku (od oka) da bi dobu okol 30.000sit

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mala pripombica... po moje je ?koda kupovati 15 colske lite feltne za ?estko. Raje po?akaj, da znuca? gume potem pa kupi? vsaj 16 col (vizualno in cenovno ?e sprejemljivo).

 

Itak se boste doma odlo?ili sami, samo bi bilo ?koda, da ne bi bili potem zadovoljni z izgledom avta.

Se strinjam 1000% 15 col so definitivno premale za tako velik avto. lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo,

 

V Mazdini pomladni akciji je trenutno na voljo kar precej 15 in 16 colskih litih plati?? tako za MAZDO 6 in MAZDO 3.( pa tudi precej drugih stvari). Letake in informacije dobite pri vseh mazdinih trgovcih, ali pa pokli?ite na MMS in ga dobite po po?ti...

 

son?en pozdrav

 

 

Nina

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej jst bi tut raj vzel 16ke, pa tut o?eta sem ?e skoraj prepri?al, vendar je potem rekel da on ho?e udobno vo?no, ne pa neko trdo ;) Tako da bomo kr 15ke kupil! Zdej pa ?e ima kdo kak?en predlog?

Aja kok pa kej stanejo feltne v tej ackiji, ker druga?e niso najbolj poceni, original od mazde??

 

Lp,andraz

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z 16" ne bo krize sploh pa ne z vi?ino gume 55 to ?e je udobna vo?nja! Neudobno je samo ?e ima? nizkoprofilne gume, vendar lega bo bol?a z ve?jimi plati??i pa ?e avto lep?e zgleda, sploh pa z kak?nimi 18?! :)

 

Original Mazda feln se vam ne spla?a jemat so zelo drage pa ?e firme so od Fondmetala...., ko jih lahko v drugih trgovinah z alu felnami dobite ceneje!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Voznja sploh ni neudobna s 16 col. Pozimi mam 15, poleti pa 16. Razlike v udobju ni. Sem opazil da je zaviranje veliko bolje s 16" (bolj stabilen je avto pri zaviranju iz visokih hitrostih)...serijske Bridgestone B390 so katastrofa od katastrofe. Za priblizno 200.000sit dobis komplet v 16".

 

Te original od mazde (pa tudi v akciji) so kar drage.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Original Mazda feln se vam ne spla?a jemat so zelo drage pa ?e firme so od Fondmetala...., ko jih lahko v drugih trgovinah z alu felnami dobite ceneje!

Ve?ina ponujenih litih plati?? je od MAZDE! Le nekaj primerkov ni! ;)

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede gum: ne vem kaksen stil voznje ampak z Pirelli P7 ne boste falili. V redu so tud Bridgestone RE720, Michelin Pilot Exalto2...itd itd. Jaz mam Good Year Eagle F1 gsd3 pa niso idealne za ta avto.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 17 let kasneje...
  • Jest je spremenil naslov v MAZDA 6 - lita platišča
Pred eno uro je Janez007 napisal:

@marto, imam konkreten odgovor na tvoje konkretno vprašanje:

 

Sredinska luknja:

image.png

 

Et je lahko pozitiven, enak nič ali negativen:

image.png

 

Končno en konkreten odgovor. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.