Skoči na vsebino

Na cesti - v ?ivo primer vsega mogo?ega


jures

Priporočeno sporočilo

Eto, jaz bom mal snemal (kadar sem sam!) iz avta, ker vsak dan do?ivim neverjetne situacije, samo rondo Medvode je poglavje zase...

 

In bom objavljal tukaj, danes v obe smeri po cesti 90 Warp speed 80....na Jeprci

 

http://www.mojvideo.com/video-jeprca-prome...46c689436dd74b7

 

in nazaj

 

http://www.mojvideo.com/video-promet-jeprc...76622569ffa2959

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 54
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

moram rec, da nisem stekal kaj je na posnetkih narobe?

(razen muzke nazaj grede :P )

 

Omejitev in koliko folk vozi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moram rec, da nisem stekal kaj je na posnetkih narobe?

(razen muzke nazaj grede :P )

 

90-70-90 je (70 v naselju edinem)

 

a ni omejitev tam 90? se pravi najvecja dovoljena hitrost je 90?

ne najnizja ampak najvisja

 

50 in 70 na popolni 3km ravnini brez ovir

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se en "kretenizem" na cesti ... tokrat spet cestarji...

 

Krizisce, kjer se prikljucuje gorenjska AC je trenutno v razsulu... in je zaprto... torej je mozen promet samo v smeri Medvode - Ljubljana in obratno... torej nobenega dovoza iz AC ali izhoda na AC... Semafor pa kar dela ... :angry:

 

Objavljena slika

 

Prejsnji teden so imeli se celo postavljen pomozni semafor...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja vem sam, s tem ni nic narobe...

tudi na avtocesti lahko peljes 40 al 60 kok je minimu pa je to ok

 

Nisem nikjer rekel, da je kaj narobe kot prvo. Poanta je da vidis kaj se dogaja na cesti.Kot drugo pa se pogovarjava o tem, kar nas na CPP u?ijo - pasivni/aktivni voznik.....

 

?E se nekdo vozi 50 na 90 naredi ve?jo ?talo in nervozo kot nekdo ki se pelje malo hitreje a ne. ?e ?e bi bil bus za mano bi me ?el prehitevat in ogro?at vse po vrsti....

 

 

(razen muzke nazaj grede :P )

 

6 CDjev po 400mp3jev....ne da se mi saltat, al poslusas kar je, ali pa saltas celo pot..:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

....ne da se mi saltat, al poslusas kar je, ali pa saltas celo pot..:)

 

Al pa prizges radio :):bravo:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne ne sam to ne, sploh tile slovenski radiji, ki jih moram poslusat na fitnesu...

zdaj majo enga, ki oponasa ceha...pa to je obup!!

 

SLO radiji: ena in ista muska, ene in iste reklame, ene in iste novice.

 

NA gorenjskem poslusam O3 - vlece presnet dobr.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja vem sam, s tem ni nic narobe...

tudi na avtocesti lahko peljes 40 al 60 kok je minimu pa je to ok

 

 

Nisem nikjer rekel, da je kaj narobe kot prvo. Poanta je da vidis kaj se dogaja na cesti.Kot drugo pa se pogovarjava o tem, kar nas na CPP u?ijo - pasivni/aktivni voznik.....

 

?E se nekdo vozi 50 na 90 naredi ve?jo ?talo in nervozo kot nekdo ki se pelje malo hitreje a ne. ?e ?e bi bil bus za mano bi me ?el prehitevat in ogro?at vse po vrsti....

 

 

nisem siguran ali obstaja nekaj kar se imenuje minimalna hitrost po CPP-ju.

ne spomnim se kjer sem sli?al, ampak mislim da je tista maksimalna isto?asno tudi proporo?ena hitrost in ?e se pelje? z manj?o brez razloga moti? druge voznike in dela? prekr?ek.

 

enkrat sem bil pri?a ko je prijatelj peljal na mestu kjer je max hitrost 90 on pa je peljal recimo 70, opazil radar in je ?e malo zabremzal. policaji so ga ustavili in so mui rekli da je peljal ?e se prav spomnim 60 ter da ga lahko kaznujejo ker vozi prepo?asno! ampak vseeno so ga spustili z nasvetom da pelje hitreje. ;)

 

torej strinjam se s tabo jures, da prepo?asna vo?nja lahko naredi ve?jo ?talo na cesti kot vo?nja 10-20% nad omejitvami.

na avtocesti, vo?naj pod 110 brez ve?jega razloga ne naredi samo ?talo ampak je celo nevarna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ak, da se Lojz vme?a v debato pa ti bo vse razlo?u. V glavnem poleg CPP-ja obstaja tudi bonton vo?nje, ki pravi, da vozi tako, da s svojo vo?njo ?immanj ali ni? ne ovira? ostalih udele?encev. Na AC naj bi tudi veljalo, da se po bontonu prehiteva po prehitevalnem pasu z najvi?jo dovoljeno hitrostjo 130km/h. Na to se pa pa? kamionarji po?vi?gajo in so tako kot Lojz sveto prepri?ani da ravnajo prav, vsi ostali so pa divjaki, ?e jim ni v?e?, da se nato par km vozijo za kamionom po prehitevalnem pasu s hitrostjo 90km/h.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sicer je to vse res in jaz tko al tko vozim vec kot je omejitev ampak mi kdaj pa kdaj pase peljat npr. 60 tam kjer je 90, ali pa na avtocesti (mislim da dvakrat) se je zgodilo, da sem peljal 100...

 

mene tud ne moti, ce se kaksen pocasneje pelje, ga prehitim takoj

za te kamione ki prehitevajo z 1km/h vecjo hitrost, pa jih ponavadi prehitim po odstavnem pasu

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sicer je to vse res in jaz tko al tko vozim vec kot je omejitev ampak mi kdaj pa kdaj pase peljat npr. 60 tam kjer je 90, ali pa na avtocesti (mislim da dvakrat) se je zgodilo, da sem peljal 100...

 

mene tud ne moti, ce se kaksen pocasneje pelje, ga prehitim takoj

za te kamione ki prehitevajo z 1km/h vecjo hitrost, pa jih ponavadi prehitim po odstavnem pasu

 

po mojem je oboje da ti kar pa?e peljati po?asneje, ali pa prehitevanje po odstavnem pasu enostavno - divjanje.

ne morem se samo odlo?iti katero je huj?e.

 

 

divjanje je tudi prehitevanje tovornjakarjev z 1km/h ve?jo hitrostjo

 

 

divjanje je preprosto vse kar ogro?a varnost in moti (kar vklju?uje ?ivciranje) druge voznike.

 

 

 

vo?nja z ve? kot je omejitev nikakor ni divjanje in ne ogro?a varnost. seveda, ?e je u razumnih mejah. s tem se na ?alost ne strinja radar, ampak to sigurno me moremo spremeniti - na ?alost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po mojem je oboje da ti kar pa?e peljati po?asneje, ali pa prehitevanje po odstavnem pasu enostavno - divjanje.

 

jaz bi glasoval za prehitevanja po odstavnem :)

 

povejte mi kje je problem ce peljem 60 tam kjer je najvecja dovoljena hitrost 90?

ti gres 90, me dohitis in me prehitis...konc

res ne razumem kje je tukaj problem?

 

(pa ne govorim v primeru, ce bi delal kolone za mano)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz bi glasoval za prehitevanja po odstavnem :)

 

povejte mi kje je problem ce peljem 60 tam kjer je najvecja dovoljena hitrost 90?

ti gres 90, me dohitis in me prehitis...konc

res ne razumem kje je tukaj problem?

 

(pa ne govorim v primeru, ce bi delal kolone za mano)

 

jaz govorim o tem ;)

 

plus: prehitevanje je zmeraj komplicirana operacija - lahko pa se ?e zakomplicira <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

povejte mi kje je problem ce peljem 60 tam kjer je najvecja dovoljena hitrost 90?

ti gres 90, me dohitis in me prehitis...konc

res ne razumem kje je tukaj problem?

 

 

Labi je problem, ker ?e se za tabo nabira kolona si dol?an jo na prvem izogibali??u spustiti naprej - tako pi?e v ZVCP.

 

Mene ne motijo toliko ljudje, ki po?asi vozijo, bolj me moti, da takrat, ko imamo mo?nost, da jih prehiti? (ravna cesta) tud po gasu stopijo in to nekateri delajo konstantno. Sre?a ima moja ?estka dovolj dizelskega navora, da sem hitro mimo ampak vseeno je to jebanje tistega, ki bi rad vozil po predpisih in se mu ne da cjaziti za nekimi po?asne?i. Tako kot ima po?asen kao pravico voziti po?asi ima tudi hiter pravico voziti hitreje v okviru omejitev seveda.

 

In seveda se vsi ?udimo zakaj se kolone delajo... zaradi normalno hitrih voznikov sigurno ne.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.