Skoči na vsebino

Primer kontrole v Avstriji


jures

Priporočeno sporočilo

Na poti iz CZ sem izkusil, kako to dela ne ?lenderska dr?ava - Avstrija

 

CCa 20km pred Gradcem zaprta avtocesta in ves promet preusmerjen na po?ivali??e. OK sem rekel kontrola vinjete. Jok brate.

 

Najprej kakih 20 parov policistov, ki so skladno ustavljali vsak avto v na?inu pit stopa formule 1. Kontrola dokumentov, tudi osebnih, kontrola vinjenosti, vozni?ke, prometne - potem gre pa ?e stric do notebooka, v katerem preveri ?e je tvoj avto (tablica) bilo kje v Avstriji bil slikan ali ujet na radar. Se pravi pla?ilo dolgov....

 

OK, vse ok, jaz se pogovarjam s policistom, ko opravljajo delo in pravi da to izvajajo vsak dan pono?i na nekem delu Avstrije!!!!

 

Aufvidersen in grem,

 

Poka cez 10m nova lizika....

Mu ho?em povedati da mene so pa ?e pregledali, pa ja ja das wa polizei....

 

Carina - pregled prtlja?nika in robe...

 

OK - aufvidersen

 

Poka tretja lizika - ASFINAG

Kontrola vinjete

 

Torej skladno delovanje vseh slu?b in verjetno Ukrajinci in podobni ne pridejo dale?....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas zaprejo na cestninki vse pasove razen enega in ?ekirajo. Na Mad?arskem pa za 4 dnevno vinjeto dobi? samo ra?un in to je to, nobene nalepke, tako da te mora dejansko res ustaviti in pregledati. Tam se ?ele ?vercajo ukrajinci,romuni ipd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne Grega, na Mad?arskem to delajo kamere in OCR software, ki ?ekirajo tablice ter temu primerno colajo kazni. Pri nakupu vinjete mora? povedati tablico oz. stric na pumpi sam preveri ?tevilke - tako, da tam ni zajebancije, ker je to najbolj u?inkovit nadzor.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Madzare imamo za 'levi' narod, a so pri tehniki zelo pred nami. Vinjetni sistem (ga je delala nasa madzarska firma s partnerjem Budapest Mikroelektronika) je zelo efikasen, enostaven in kar je pomembno relativno poceni

 

Avtocesto nadzirajo kamere ki zajemajo tablice (licence plate recognition), ce ta tablica ni v sistemu te pohopsajo (domov dobis poloznico, tujce pa na licu mesta).

 

To je vse....ni? ljudi z dalnjogledi, ni? kombijev, ni? ramp....

 

http://www.autopalyamatrica.hu/usr_site.ph...t=keret_aak.htm

Tu pa samo poklika? katero vinjeto, pla?a? s kartico, in sprinta? potrdilo, s tem pa se tudi tvoja tablica registrira....

To lahko naredis tudi preko mobitela (na na?in SMS-a na primer Vinjeta 7 LJ CIGI) za 7 dni...

Ali pa osebno na pumpah

Simple a ne!

 

Ko smo ta sistem predstavili v Sloveniji, je doti?nim osebam bil v?e? nekaterim osebam, tistim ki pri?akujejo iz tega posla tudi osebni interes pa nezanimiv....

 

Saj je pri nas bilo potrebno kupiti vozila, opremo, nove ljudi...to pa ni za zanemariti v na?ih lobijih.

 

In povem vam ?e nekaj - min za promet ima rezerviranih 20M? za nov sistem, video sistem, ki bo zelooooo kompleksen in zelooooo drag (ker ga je pa? nekdo uturil)

 

Kamera bo zajela sliko celega avta spredaj

ta kamera mora sprocesirati del slike (najti vinjeto)

ugotoviti ali je vinjeta tedenska, letna itd

ugotoviti ali je veljavna! (predstavljajte si ta zoom in ceno kamere)

na podlagi tega ce je kdo v kazni prepoznati se tablico in lastnika

 

 

Torej operativno tako kompleksna da je joj

 

In pol sem postavil vprasanje, kaj pa na primer ko gledam svoj avto, in si predstavljam tujca ki prid k nam z lansko vinjeto, letosnjo, avstrijsko in mogoce se cesko?

 

no comment from the other side.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kamera bo zajela sliko celega avta spredaj

ta kamera mora sprocesirati del slike (najti vinjeto)

ugotoviti ali je vinjeta tedenska, letna itd

ugotoviti ali je veljavna! (predstavljajte si ta zoom in ceno kamere)

na podlagi tega ce je kdo v kazni prepoznati se tablico in lastnika

Torej operativno tako kompleksna da je joj

 

In pol sem postavil vprasanje, kaj pa na primer ko gledam svoj avto, in si predstavljam tujca ki prid k nam z lansko vinjeto, letosnjo, avstrijsko in mogoce se cesko?

 

no comment from the other side.....

 

Nekaj podobnega so pred enimi tremi leti testirali v Avstriji.

Ne vem pa ?e so pol to obdr?ali ali ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Druga?e je sistem preko tablic tudi zelo velik pripomo?ek pri kraji avtomobilov....(popolno sledenje preko drzave)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mal bom tole temo zlorabil.

 

Nekaj se govori, da misli vlada prodat DARS neki tuji firmi (baje naj bi to bla portugalska Brisa) in s tem upravljanje vse AC-mre?e. Cena naj bi bila 1? ?zmeden? s tem, da bi kupec prevzel 70% dolgov.

 

?e je to res in ?e se to zgodi bo taisti kupec lahko sam dolo?al vi?ino cestnin in dragi moji, ?e se to zgodi bodo ?le vinjete papa in spet bodo uvedli elektronsko cestninjenje po cenah, ki so vsaj 2x ali celo ve?krat dra?je kot so bile pred uvedbo vinjet.

 

?e se to zgodi bodo AC-ji samevali in ves denar, ki smo ga dr?avljani SLO vlo?ili v AC bodo pobasali tujci.

 

Tako, da izkoristite, dokler so vinjete ?e na razpolago, ker obetajo se ?rni ?asi kar se ti?e varnega in hitrega prevoza. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, jaz imam itak v planu se vozit po zastonj in osvetljeni AC. Kmalu.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, jaz imam itak v planu se vozit po zastonj in osvetljeni AC. Kmalu.

 

Djerba ? Z okolico ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Labi :bravo:

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.