Skoči na vsebino

323 FBA 1.5 16v


Priporočeno sporočilo

Zdravo mazda?i!

 

V zadnjih (precej de?evnih) dneh se mi je na omenjenem avtu zjutraj (bil v gara?i) dogajalo, da prvih re?mo 5 km cuka ko zme?an, to zgleda kot da bi rodeo bika jahal, ampak samo med dodajanjem plina, ker ko ga popusti? in se pelje? z enakomerno brzino (no gas spusti?, da ve? ne pospe?uje), se tut cukanje neha. Potem pa po par km pa avto za?ne normalno laufat (seveda se medtem ogreje na delovno temp.).

 

Naj ?e povem, da je cel ?as "rodea" avto ?e na benz, tko da ni tle veze da bi ga lih pre?altu na LPG in bi bla to te?ava? <_<:blush:

 

Ziher mate kake izku?nje, kva bi to lohk blo, matr milo, ker popoldne se mi je pa potem to isto dogajal (?tart iz centra LJ), skratka ni lep?ga, gu?va petk popoudne, ura 15h, ti pa pobesnelega bika jezdi? v koloni, skratka res morala! :whatever::angry2:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj si lepo napisal, da se ti to dogaja sam k je fajhtno. Poberi kable dol in spuci kontakte na sve?kah in na v?igalnih tuljavah. Poglej ?e ostale priklju?ke drugih kablov in jih recimo po?pricaj s kakim kontakt sprejem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pomoje bi mogle bit v?igalne tuljave. Mogo?e bi blo fajn tut ajn?pric mal spucat, se dobi en posebn sprej pa se na?prica not ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?igalne kable zamenej, pa poglej ?e je frtajler vla?en pa sve?ke poglej kolk majo razmak in bo mir.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dobr a to res vsem 1,5 Mazdam dela? :unsure: Moji je to delalo, ko sem jo kupil. Potem sem zamenjal kable in je bilo (za nekaj ?asa) dobro. Potem se je zgodba ponovila in so bili spet kabli.

 

Offtopic: A na 1,5 si dal plin? To bo pa kr neki km preteklo, da se bo investicija povrnila. ?zmeden?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovore - mi je mehankar svetval, naj za za?etek s fenom pregrejem (k bo avto fajn mrzu) in sicer kable in pa razdelilno kapo, potem pa da bova vidla, ?e je kej na tem al ni? <_<

 

Simon - plin je noter ja, ampak je treba upo?tevat, da je deklina s tem avtom od junija do danes prevozla ?e 18Kkm, od tega z LPG 16Kkm, kar pomen da ?e par tav?nt, pa je plin "pod streho"! :danzoman::ouje:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nadaljevanje .........

 

biv avto pr mehankarju, ta je zamenju kable in sve?ke (plin zahteva optimalno elektriko), pa se je mal vozu, pa vse ?tima.

 

Jz prevzamem avto, jasno se medtem ohladi, ga ?tartam, pa ?e spet "rodeo", potem grem ?e enkat do njega, mi neki okol "luftmesra" ?isti, potem avto dela. Grem do KR in nazaj brez te?av, dans zjutri pa spet (v zmanj?anem obsegu) ampak rodeo je spet ob?uten, re?mo da je zmanj?an za 70%, a vseeno ostaja!

 

Dec je reku da je preveru vse mo?no, kar je sumil, razen pri "Luftmesru" nima kej nardit, ker je zaprta ?katlica, tko da je predlagu al da od Dandota sposodim rezervnega pa testiram al pa ne ve kaj druzga? <_<

 

Ma kdo ?e kak?en predlog, ker upo?tevala sva vse va?e predloge, razen omenjenga, ki ga ni mogel testirat! :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa cev od filtra do sesalnega kolektorja, je kej po?ena ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A tista gumijasta (nagubana) al ktera? :blush:

 

Ja to je mislu, ?e ti kje 'fou?' zrak vle?e.

Ne bo? verjel kaj je blo pri meni, ko je cukal. O?istil vse kontakte v razdelilnik kapi, konektorje od 'luftmeserja', O2 senzorja, ... - isto. Poizkusil z drugim 'luftmesserjem' - isto. Na koncu zamenjal filter bencina in glej ga zlomka n? ve? cukanja :danzoman:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A tista gumijasta (nagubana) al ktera? :blush:

 

Ja ta ja.

 

ja sam njemu cuka le ko je mrzel... dvomim, da je to filter

 

Lahko je ker mrzel motor si "daje" ve? bencina, ker to je sodoben zaug.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tista gumijasta cev je ob rebrih mal preparela, ni pa ?e prov luknje ?ez! <_<

 

Se mi je pa stvar dans od LJ Centra pa do Kamnika iz km v km poslab?evala, pol pa sm se pr Poga?arju ustavu (o?itno je dec sovra?nik LPGja) in mi je reku, da s plinom se on pa ne misl zajebavat (da je v tem te?ava)! :blush:

 

Nimam pojma kva ga fuka ta voz, skratka ?ist sm ?e obupan, ker na momemte laufa normalno, kmal zatem pa so tak?ni tresljaji, kot da bi po "dveh" laufu, niti ne po treh (cilindrih)! :ninja:

 

Je pa tko - ?e men kripa krepne sred ceste se ne sekiram kej dost, a v glavnem se z njim voz deklina, ki je v 8. mescu nose?nosti, pa glih ni zmo?na rinit skreta s ceste, tko da kaj nej nardim, jebemumatrupi?kumilumatr? :ne vem: sramezljiv

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm opazu da zna cukat tut ko je ogret, benz filter pa ne ?tekam kok ma veze, ker se isto dogaja na benz in LPG! <_<:blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm opazu da zna cukat tut ko je ogret, benz filter pa ne ?tekam kok ma veze, ker se isto dogaja na benz in LPG! <_<:blush:

 

?e ti na obeh cuka je nekaj drugega. Benz pumpa pol tud ni. Dobro preglej tisto nagubano cev, ?e kje pu??a. V vsakem primeru jo fanj oblepi s kak?nim alu trakom al ?em podobnim. S tem re?i? problem 'fou?' zraka.

?e pa ima? filing, da v?asih dela po dveh ali treh batih pa je mo?no tudi da frtajler ne da vsaki? iskre.

A si odprl razdelilno kapo, pobrusil konktorje not, posprejal priklju?ke luftmeserja ...mogo?e ti Dando posodi dober luftmesser za test...

Ne vem se mi zdi da tile 1.5 motorji imajo kr probleme z elektriko...

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.