Skoči na vsebino

Autosock - sne?ne nogavice


Mraušk Mčk

Priporočeno sporočilo

Kje pa to primorci rabijo ? :)

He he res...samo tudi pri nas v?asih rabimo verige ,ko zapade sneg..pol pa CP-kp ne splu?i,,ceste do bajte..ne znese...ni ?asa in itd...rabim pa ko gremo smu?at..za sigurno.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je ?e stara tema: http://www.mazda-si.net/topic/6540-autosock-sne?ne-nogavice/

 

Mene so sne?ne "nogavice ?e enkrat re?ile, ko je pod Dov?ko Babo moja mazda obsedela na karterju. Na kolesa sem nataknil prave verige, tekstilne pa zvil v kepo in polo?il pod eno kolo, toliko da jih je med speljavanjem potegnilo podse in privzdihnilo avto ravno prav da ni ve? nasedal na tleh.

 

Najprej je treba vedet za kaj bi rabil verige. Za v prtlja?nik za policaje "stra?it" jeseni ko se ti ?e ne da pravo?asno nataknit zimskih gum, so nogavice predrage, za to kupi? najcenej?e klasi?ne verige. Prav tako te iz Heiderlanda policaji z njimi ne bodo spustili ?ez Ljubelj, ker te nogavice pri njih ne veljajo. ?e pa bi rad verige zato, da te re?ijo ko nekje obti?i?, potem so klasi?ne ?e vedno zakon.

 

?e vpra?a? mene, pogleda? katere najdebelej?e ?e dovoljuje proizvajalec za tvoj avto, in pa avtomatsko zategovanje tudi ni slaba stvar.

Tocno to. ?e najvecji + pri nogavicah je ta, da se lahko z njimi vozi tudi po kopnem (baje)-seveda krajse razdalje. medtem ko morajo ketne takoj dol... sicer pa... ketne so zakon in mislim, da nogavice niso "korak naprej"...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Situacija je pa slede?a:

Imam od hi?e do asfaltne ceste nekje 300 m makedama, del tega je tudi vzpon in ?e zapade veliko snega, kljub plu?enju, ostane toliko snega na cesti, da so samo zimske gume premalo, z verigami se pa peljem kot gospod. AMPAK, ko vidim (slutim, mutim), da bo zapadlo ful snega, pustim avto pri ?lahti, ki ?ivi ob glavni cesti in se tako sprehodim 5 min po na?i cesti in tako ne potrebujem verig.

Je pa tudi asfaltna cesta tak?na, da ko se peljem proti domu, imam vsaj 300 m vzpona preden pridem do svojega parkinga pri ?lahti, ampak se ga da dostkrat ob mali koli?ini snega na cesti brez problemov prevoziti. ?e ga je pa malce ve?, pa se potrebujejo verige, ampak v mojem primeru, bi pa oblekel te nogavice in bratranec, ki jih ?e ima, ni imel nikoli problemov z njimi.

 

Kar se ti?e ostalega, je pa tako, da sem skos na cesti in gume jeseni menjam pravi ?as in ne rabim nogavic oz. verig za policaje. ?e je res res hudo sne?i ?ez no?, potem drugo jutro, ?e se le da, ne grem na ?iht, pa? pa delam od doma in se ne izpostavljam nevarnostim. Se pa velikokrat zgodi, da grem zjutraj na ?iht v LJ in potem za?ne sne?iti in do konc ?ihta je v?asih cesta dost slaba in za te primere bodo pa nogavice zakon. :)

 

PS: glede na to, da verige ponavadi rabim mogo?e enkrat na leto in ?e to v slabih razmerah, je natikanje le-teh v?asih dost zahtevno opravilo. Baje pri nogavicah ne bi smelo biti te?av, saj so enostavne za uporabo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e ti pride prav en nasvet. Moja ?ena se je navadila, da to redno prakticira, pa ji verige ne delajo toliko te?av.

 

Pozno jeseni vzamemo iz avta rezervno gumo in verige, nesemo na toplo v kurilnico in malo potrenira, kako se zadeva montira. Toliko, da obnovi znanje. Ker ko kle?i? v snegu in sne?i po tebi in zebe v prste, po mo?nosti pozno popoldan, ko se ?e temni, se je malo zoprno u?iti in obujati spomine...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.