Skoči na vsebino

Autosock - sne?ne nogavice


Mraušk Mčk

Priporočeno sporočilo

Me pa prov zanima kok teli ?tumfi funkcionirajo po snegu! <_<:P

 

?e tako hitro in z lahkoto padejo s koles kot z ?ensk, pol so z sneg bolj za en k...

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e tako hitro in z lahkoto padejo s koles kot z ?ensk, pol so z sneg bolj za en k...

 

:bravo::D

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravzaprav je te?ava v tem, da jih po uporabi zelo te?ko sname? s koles - se kar nalimajo na gumo. Pri ?enskah gre bistveno enostavneje.

 

Razmi?ljam, ?e nisem prekmalu obupal s preizku?anjem sne?nih najlonk. Moral bi jih vozit ?e po asfaltu, da bi pov?ina postala ?im bolj kosmata. Domnevam, da bi bolj kosmata povr?ina imela bolj?i oprijem, vsaj na ledu.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pojma nima?. Med dejanjem od zadaj je spletanje kitk iz dlak na hrbti??u ?enske prav kratko?asno. :bravo:

 

 

Hehehe, a ti misli? makrame delat ?zmeden?:hohoho::hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
  • 2 meseca kasneje...

No danes sem tudi sam sprobal nogavice.

Prevozil sem 30km,tudi po suhem skozi tunel in nekaj po pesku na asfaltu in nogavice se niso obrable skoraj ni?.Je pa znavadnimi verigami bolj?i ob?utek po snegu.

Peljat mora? manj kot 40 sicer spu??a neke glasove kot,da opleta.Naenkrat je kolona zadaj kmjoni pa veselo gas mimo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsakdo pozna svoje sposobnosti in svoj avto. Tale ideja s spu??anjem gum mi je malo hecna, bom enkrat poskusil. Kakorkoli, za primere, ko "malo manjka, da se vrnem na cesto", pa imam s seboj eno pol metersko in 10 cm ?iroko dilco. Vzamem dvigalko, avto toliko dvignem, da podlo?im dilco pod gumo, ki zdrsuje in avto spustim. Ko sem na cesti, poberem dilco in gremo naprej. Je hitreje, kot montiranje in pobiranje verig. Seveda, ?e razmere na cesti niso preslabe in bi itak moral montirati verige. To je zgolj za re?it zdrs s ceste.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V takih primerih zale?ejo tudi gumjasti tepihi tako, da dvigne? avto na eni strani podlo?i? tepihe z grobo stranjo na sneg in spusti? avto ter isto ponovi? na drugi strani. Letos sem ?e 2x s tem postopkom re?il avto iz snega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 let kasneje...

Da ne odpiram nove teme, bi kar tu nadaljeval. Torej: s petko sem dobil tudi zimske pnevmatike 205/50R17. ?ena pa je nekje na?la ustrezna jeklena plati??a in gor so pnevmatike 195/65R15.

 

Najprej me zanima, ?e je 195/65R15 primerna kot zimska pnevmatika za petko ali bomo morali kupiti kak?no drugo dimenzijo? (no, v vsakem primeru bomo morali kupiti nove, ker so te bolj slabe)...

 

Kot drugo me zanima, ?e se dobijo verige za obe dimenziji hkrati? Da ne kupujem dveh kompletov verig. ?ena bi najraje kak?ne tipa "Click.clack and go", torej tiste, ki imajo avtomatske napenjalce.

 

Kot tretje me zanima, ?e se komu kje valjajo kak?ne dobre verige ?e povsem zapra?ene, pa ne ve, kam bi z njimi?

 

In lepo prosim, ne me spra?evati, kaj mi bodo verige, ?e imam zimske pnevmatike...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne odpiram nove teme, bi kar tu nadaljeval. Torej: s petko sem dobil tudi zimske pnevmatike 205/50R17. ?ena pa je nekje na?la ustrezna jeklena plati??a in gor so pnevmatike 195/65R15.

 

Najprej me zanima, ?e je 195/65R15 primerna kot zimska pnevmatika za petko ali bomo morali kupiti kak?no drugo dimenzijo? (no, v vsakem primeru bomo morali kupiti nove, ker so te bolj slabe)...

 

Kot drugo me zanima, ?e se dobijo verige za obe dimenziji hkrati? Da ne kupujem dveh kompletov verig. ?ena bi najraje kak?ne tipa "Click.clack and go", torej tiste, ki imajo avtomatske napenjalce.

 

Kot tretje me zanima, ?e se komu kje valjajo kak?ne dobre verige ?e povsem zapra?ene, pa ne ve, kam bi z njimi?

 

In lepo prosim, ne me spra?evati, kaj mi bodo verige, ?e imam zimske pnevmatike...

Premer oz. obseg se malenkostno razlikujeta - iz tega stali??a je pnevmatika primerna.

Preveri ?e v homologaciji, ?e je dimenzija homologirana si zmagal.

 

Po TEJ STRANI sode?, potrebuje? verige velikosti 90.

Ene take se mi verjetno valjajo v kleti...

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno ta stran me bega. Prvi dve verigi sta velikost 90. Naslednja je velikost 80. ?e naslednja 210. In vse pod isto dimenzijo pnevmatik...

 

?ena bi raje nekaj takega, kot so tiste ta ?etrte (stop&go). So pa presneto drage... 

 

No, Tadej7ad, vseeno bi te prosil, ?e se v kleti spotakne? ?ez kak?ne verige, da preveri? dimenzijo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne odpiram nove teme, bi kar tu nadaljeval. Torej: s petko sem dobil tudi zimske pnevmatike 205/50R17. ?ena pa je nekje na?la ustrezna jeklena plati??a in gor so pnevmatike 195/65R15.

 

Najprej me zanima, ?e je 195/65R15 primerna kot zimska pnevmatika za petko ali bomo morali kupiti kak?no drugo dimenzijo? (no, v vsakem primeru bomo morali kupiti nove, ker so te bolj slabe)...

 

Kot drugo me zanima, ?e se dobijo verige za obe dimenziji hkrati? Da ne kupujem dveh kompletov verig. ?ena bi najraje kak?ne tipa "Click.clack and go", torej tiste, ki imajo avtomatske napenjalce.

 

Kot tretje me zanima, ?e se komu kje valjajo kak?ne dobre verige ?e povsem zapra?ene, pa ne ve, kam bi z njimi?

 

In lepo prosim, ne me spra?evati, kaj mi bodo verige, ?e imam zimske pnevmatike...

Ta plati??a, Slivka, 15" in gume so original od petice, sem jih jaz imel prej gor, tak da ni panike...kar se pa verig ti?e, pa priporo?am nove kvalitetne, glede na to, kje se ta avto vozi...kak?ne stare so tak-tak, lahko kak naj?ibkej?i ?len po?i, pa naredi ve? ?kode, kot so nove verige...

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...

No, Tadej7ad, vseeno bi te prosil, ?e se v kleti spotakne? ?ez kak?ne verige, da preveri? dimenzijo...

 

Na embala?i je od tvojih dimenzij gor samo 205/50R17

 

Glede ?irine 195mm so navedene 195/80R14, 195/70R15 in 195/65R16

Za tvoje zimske gume je prava velikost 80: KLIK

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avtomatski napenjalci ?e niso garancija da se veriga hitreje natakne. Meni se je enkrat zgodilo, da sem na levem kolesu stvar nataknil v pol minute, na desnem sem se pa potem ?ist brez kak?nega konkretnega razloga zaje.. ene 15 minut in brez (tveganega) spusta vozila nazaj za 20cm sploh ni ?la gor. So pa avtomatski napenjalci zelo dobrodo?li da se ni treba ve?krat ustavljat in napenjat verig - so bolj zihera?ki ker ohlapne verige so nevarnost da se kam v podvozje zataknejo. Mimogrede, v navodilu za mojo ?estico priporo?ajo verige na 15colkah za 16 in 17 colske pa odsvetujejo.

 

?e so verige v prtlja?niku samo za mili?nikom kazat ali pa mogo?e za vsak slu?aj da jih natakne? na ene 5 let, potem so dobre tud najcenej?e. Za redno uporabo, pa ?e to da jih bo natikala ?ena, bi bilo fino imeti take, ki se jih ?imla?je natakne. Dostikrat je te?ava kako avto spravit v enem kosu po klancu navzdol, in cene bolj?ih verig so ?e vedno ni?je kot je cena blatnika in odbija?a.

 

Ko bom bil velik, in bom bil kupil nov avto, bom bil kupil tudi verige ki same sko?ijo na gume, pa ?e plo??ice za lomljenje ledu imajo:

http://www.thule.com/en/si/products/snow-chains/snow-chains/passenger-car/thule-easy-fit-cu-10-050-_-2004135050

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 mesecev kasneje...

Ce koga zanimajo tile ?tumfi so tukaj po polovicni ceni (okoli 38?) >> http://tinyurl.com/okfp8dw

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Oj.

 

Rabim pomo? pri nakupu tekstilnih verig za mojo Mazdo 6, ker nimam nobenih izku?enj s tem. Za prej?nje avtomobile sem vedno kupil klasi?ne verige, sedaj pa se mi zdi, da bi bilo potrebno narediti korak naprej. :)

 

Ogledane imam naslednje:

 

https://www.mimovrste.com/snezne-verige/autosock-tekstilne-snezne-verige-645

https://eshop.petrol.si/ProductDisplay?storeId=10201&urlLangId=-11&productId=60271&urlRequestType=Base&langId=-11&catalogId=10151

 

Prosim za mnenja, ?e ima kdo to ?e doma.

 

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je ?e stara tema: http://www.mazda-si.net/topic/6540-autosock-sne%C5%BEne-nogavice/

 

Mene so sne?ne "nogavice ?e enkrat re?ile, ko je pod Dov?ko Babo moja mazda obsedela na karterju. Na kolesa sem nataknil prave verige, tekstilne pa zvil v kepo in polo?il pod eno kolo, toliko da jih je med speljavanjem potegnilo podse in privzdihnilo avto ravno prav da ni ve? nasedal na tleh.

 

Najprej je treba vedet za kaj bi rabil verige. Za v prtlja?nik za policaje "stra?it" jeseni ko se ti ?e ne da pravo?asno nataknit zimskih gum, so nogavice predrage, za to kupi? najcenej?e klasi?ne verige. Prav tako te iz Heiderlanda policaji z njimi ne bodo spustili ?ez Ljubelj, ker te nogavice pri njih ne veljajo. ?e pa bi rad verige zato, da te re?ijo ko nekje obti?i?, potem so klasi?ne ?e vedno zakon.

 

?e vpra?a? mene, pogleda? katere najdebelej?e ?e dovoljuje proizvajalec za tvoj avto, in pa avtomatsko zategovanje tudi ni slaba stvar.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.