Skoči na vsebino

Mazda3 2.0gt


lupus

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,sem nov na Mazda forumu in bi rabil vaso pomoc,ker razmisljam o nakupu trojke 150 km, 2006 letnik.

Lepo prosim ce mi kdo odpise,mnenja ali karkoli uporabnega glede mazde3(serijske napake itd...)

Sem dolgoletni voznik,moj sedanji avto je Honda civic.

Aja,avto sem imel priliko vozit in je ODLICEN!!!

Hvala za odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 98
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Na?eloma z M3 GTA, kar je verjetno cela oznaka modela ki ga gleda?, ni te?av razen kak ?arnica.

Ve? ti bosta povedala vsaj 2 lastnika na forumi ki imata ta model.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje nej za?nem -bom za?el kar ?infat!

 

Manka 6 prestava

Ima fukjeno dimenzijo gum(draga ko hidi?)-svetujem prehomologiranje na cenej?o dimenzijo ''sam bom to storil ko skurim te gume''

Lahko bi bil V6 motor :)

 

 

No kar sem zgoraj napisal bi res bilo v temu modelu M3

Druga?e pa sam jo imam in sem zadovoljen z njo. Nekih napak ni,vsaj po ve? kot 30.000km-jih poraba za tak motor se mi zdi normalna Med 8.3-9.5 podvozje je malo tr?o naravnano(priporo?am ddatni spust avta s fedri eibach) Ob?asno se pojavi kak ?ri?ek (koje mrzlo) in ob?asno ho?e avto malo pocukat ?e se peljem v klanec npr.4 prestava tam okoli 2500rpm-baje je to pri vseh zaradi nekih loput...Smo probali odpravit to na servisu s softwerom pa ni bilo nekih sprememb!

KOt sm reku dodatnih stro?kov ?e nisem imel razen redni servis,in bencin

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evole, sam sem tudi lastnik M3 2.0 GTA, ?e slabo leto, druga?e pa Mazda? po srcu ?e kar nekaj let, po Japoncih (tapravih Made in Japan) pa ?e malo ve?.

 

Druga?e tako kot pri Uklopko-tu. Avto tanka?,redno servisira? in skrbi? zanjga ter bo delal. Res manjka 6 prestava (nova 3 GTA 2.0 jo ?e ima), vsa oprema v avtu dela tip-top, pa ni je malo, ?ri?kov sam nisem ?e sli?al :), poraba od 8 litrov pa tja do slabih 10 litrov (tole zadnje velja pozimi,kratke razdalje 5-6km - mestna vo?nja), relacijo ima? BP 8-8,5 s hitrostjo nad omejitvijo :bravo: , ?e jo fajn ti??i? prileze tja do 9,5 litrov. Pri vi?jih hitrostih je malo glasno notri, ampak ni panike :) Kar je znano za M3 in M6 je da rade rjavijo pri blatnikih, je bil poklic in ?e vedno je ter zadevo za??itijo, pri nakupu poglej ?e je zadeva ?e urejena. ?e ima ?e original gume, Bridgestone, znajo tulit ko sto mater, prvo sem mislil da so le?aji ?li, ampak so gume krive. Upam da dobi? preverjeno,ohranjeno in nerazbito GTA-jko, z vsemi papriji, ter servisirano na poobla??encu. Sploh 2006 je lih na koncu garancije tako da je morala biti servisirana. ?e je z avtom vse OK ti mora delati kot se zagre.

 

Kje si pa na?el 2006? Ker na avto.netu je nisem zasledil. ?e ima pa notri bele ?tevce, nad vzvratnim ogledalom ?e zaslon?ek za pasove, je ?e "remake" in ta ima ?e nekaj malenkostnih dopolnitev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evole, sam sem tudi lastnik M3 2.0 GTA, ?e slabo leto, druga?e pa Mazda? po srcu ?e kar nekaj let, po Japoncih (tapravih Made in Japan) pa ?e malo ve?.

 

Druga?e tako kot pri Uklopko-tu. Avto tanka?,redno servisira? in skrbi? zanjga ter bo delal. Res manjka 6 prestava (nova 3 GTA 2.0 jo ?e ima), vsa oprema v avtu dela tip-top, pa ni je malo, ?ri?kov sam nisem ?e sli?al :), poraba od 8 litrov pa tja do slabih 10 litrov (tole zadnje velja pozimi,kratke razdalje 5-6km - mestna vo?nja), relacijo ima? BP 8-8,5 s hitrostjo nad omejitvijo :bravo: , ?e jo fajn ti??i? prileze tja do 9,5 litrov. Pri vi?jih hitrostih je malo glasno notri, ampak ni panike :) Kar je znano za M3 in M6 je da rade rjavijo pri blatnikih, je bil poklic in ?e vedno je ter zadevo za??itijo, pri nakupu poglej ?e je zadeva ?e urejena. ?e ima ?e original gume, Bridgestone, znajo tulit ko sto mater, prvo sem mislil da so le?aji ?li, ampak so gume krive. Upam da dobi? preverjeno,ohranjeno in nerazbito GTA-jko, z vsemi papriji, ter servisirano na poobla??encu. Sploh 2006 je lih na koncu garancije tako da je morala biti servisirana. ?e je z avtom vse OK ti mora delati kot se zagre.

 

Kje si pa na?el 2006? Ker na avto.netu je nisem zasledil. ?e ima pa notri bele ?tevce, nad vzvratnim ogledalom ?e zaslon?ek za pasove, je ?e "remake" in ta ima ?e nekaj malenkostnih dopolnitev.

 

lahko malo ve? pove? kaj je z tem "poklicem" za za??ito blatnikov. moja je letnik 04.

 

lp, ale?

bit podgurc je luksuz!

ni ga vitamina ?ez liter vina!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lahko malo ve? pove? kaj je z tem "poklicem" za za??ito blatnikov. moja je letnik 04.

 

lp, ale?

 

 

Dobim telefonski klic iz servisa kjer servisiram avto, in mi povejo da me kli?ejo zaradi vpoklica za za??ito blatnikov in podvozja-zaradi garancije na karoserijo, ter kdaj imam ?as da pripeljem avto da mi zadevo uredijo. Sem rekel naslednji dan in so rekli ok. Po?to naj bi poslal tudi MMS vendar nisem ni? dobil,lahko da je dobil prej?nji lastnik ?e so imeli kak?no staro bazo, kaj pa vem. V glavnem potem sem vpra?al kaj to?no se naredi, in povedano mi je bilo da odstranijo tapete in za??itijo vrata z neko teko?ino ter potem spustijo to zadevo skozi ?epke kjer vrata odvajajo vodo. Na spodnji strani zadnjih blatnikov sem opazil cca. 2cm ?iroko za??itov, zgleda kot da je prilepljena, ?e so pa ?e kaj na podvozju delali pa ne vem. Avto je bil v enem dnevu fertik. Vpoklicane naj bi bile vse M3 in M6, do katerega letnika ne vem, ampak moja je 2005 in so me klicali. Te?av z rjo itd. pa ni bilo, nekateri pa vem da imajo te?ave s tem, sploh 6-tke. Najbolje da pokli?e? na poobla??enca kjer servisira? avto in malo povpra?a? oz. na MMS, ker ?e nisi dobil po?te (sploh v primeru da nisi 1.lastnik) in da nimajo kontakta na servisu, lahko da potem pa? pade? skozi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja pa je 2004 letnik pa tud nimam nekih problemov z rjo pa nism laik o teh zadevah,pa tudi vpoklica nism dobill!!!

 

Tako da bom se mal zapeljal okoli BTC pa pra?al mal strica Majesa

;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja pa je 2004 letnik pa tud nimam nekih problemov z rjo pa nism laik o teh zadevah,pa tudi vpoklica nism dobill!!!

 

Tako da bom se mal zapeljal okoli BTC pa pra?al mal strica Majesa

;)

 

dej sporo? kaj bo? zvedu. :aaaaa:

bit podgurc je luksuz!

ni ga vitamina ?ez liter vina!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja pa je 2004 letnik pa tud nimam nekih problemov z rjo pa nism laik o teh zadevah,pa tudi vpoklica nism dobill!!!

 

Tako da bom se mal zapeljal okoli BTC pa pra?al mal strica Majesa

;)

 

dns klicov AC Cosmos v Lj pa so preverili po ?tevilki ?asije in ne treba. ?e me niso :whatever:

bit podgurc je luksuz!

ni ga vitamina ?ez liter vina!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pleh se lahko tudi razlikuje! Med leti 2004 in 2005 so lahko zamenjali dobavitelja ?eleza in zato problemi.

 

Meni je povedal da je bil vpoklic vseh od letnik 2003 do 2005, za 2006 nisem zihr, ?eprav moja srebrna je bila 2006 in je prav tako imela zadnji most rjav, na blatnikih in spodnej delu vrat v vi?ini 20 cm pa nekaj malih pikic. Naj bi pa Japonci hitro vedeli da s plehom nekaj ni ok, ampak ga kao niso zamenjali. Kaj je ?isto res bo pa te?ko zvedeti. Samo ?e je res da so vedeli za to, jim je bil kot ka?e cenej?i vpoklic kot pa da bi zadevo takoj zamenjali. Bog ve kak?no zalogo tega so imeli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bog ve kak?no zalogo tega so imeli.

 

Zna biti, da je to problem. ;) Drancozi so meni na pokrov?ek za tank nalimali nalepko RON 98 recommanded pa imamo to lastniki od Slovenije, do Anglije. Ko imajo tiso?e delov na zalogi je najbr? malo pozno, da bi naro?ili novej?e, kvalitetnej?e in te vrgli stran.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud na moji 3-ki ( dec.2004, 1.6 TE, 5v, 67k km), ki jo bom imel ?e kak?en mesec dokler ne pride nova, nisem imel nobenih problemov, niti z rjo niti s kak?nimi drugimi tehni?nimi te?avami-samo redni servis in bencin :rispekt: . Edino kar sem zamenjal, sta bili 2 ?arnici-eno zamenjal pred dobrim mesecem. Avto je brez ?ri?kov, res pa je da je malo tr?i.

 

Niso pa me poklicali za za??ito proti rjavenju, pa sem 1.lastnik.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Da malo obudim temo. :)

 

Sem nov na forumu in se zanimam za nakup 3ke GTA. Gledal sem tudi 3ko 1.6 in 1.6dizel ampak mi je GTA bolj v?e? predvsem po izgledu. Zanima me kak?no porabo lahko realno pri?akujem glede na to da nisem nek divjak. Vozim normalno, ve?inoma po omejitvah. Kak?na je poraba npr. na AC pri 130? Na leto naredim okol 20k km in bi se mi mogo?e res spla?alo pogledati po kak?nem dizel?ku :)

 

Hvala, LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:vskalo::vskalo: 20.000km stari pozabi na dizla razen ?e ti je pa? traktor u?e?.

Druga?e pa pozdravljen na forumu :bravo:

Kot lasnik gta-jke ti bom rekel samo : ''ni mi ?al da sem jo nabavil''

Kar se pa ti?e porabe kombinirana vo?na in z ob?asno te?jo nogo je poraba med 8.5 in 9l Seveda ?e bo? res vozil po omejitvah kot pravi? jo lahko spravi? na 8.2l/100km/h preverjeno! Kak?na je moja poraba si lahka ogleda? tukaj: Aja vozim se pa skoraj vsak dan iz Rakitne do Dom?al(?e ti je poznano bo? vedel kak?na je cesta)

?e pa primerja? porabo M3 z 1.6 motorjem pa vidi? da ni dosti man?a s tem da jo mora? priganjat da kam gre :)

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=6011

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:vskalo::vskalo: 20.000km stari pozabi na dizla razen ?e ti je pa? traktor u?e?.

Druga?e pa pozdravljen na forumu :bravo:

Kot lasnik gta-jke ti bom rekel samo : ''ni mi ?al da sem jo nabavil''

Kar se pa ti?e porabe kombinirana vo?na in z ob?asno te?jo nogo je poraba med 8.5 in 9l Seveda ?e bo? res vozil po omejitvah kot pravi? jo lahko spravi? na 8.2l/100km/h preverjeno! Kak?na je moja poraba si lahka ogleda? tukaj: Aja vozim se pa skoraj vsak dan iz Rakitne do Dom?al(?e ti je poznano bo? vedel kak?na je cesta)

?e pa primerja? porabo M3 z 1.6 motorjem pa vidi? da ni dosti man?a s tem da jo mora? priganjat da kam gre :)

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=6011

 

 

glede na ceste kakr?ne imamo se mi zdi na ?ase ?e 1.6 preve? :vskalo:

bit podgurc je luksuz!

ni ga vitamina ?ez liter vina!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem. Ni mi v?e? traktor v?e? mi je samo njegova poraba. :) sicer mi pa zdaj avto porabi okoli 10l na 100km in sem za?el malo razmi?ljati o kak?nem var?nej?em. :) Bom ?el spet nazaj iz nemca na japonca... :P malo gledam tudi mazdo 6. Mimogrede, pozna kdo 3ko GTA, ki se prodaja v Novi Gorici ?e precej ?asa?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

upam da uspe? dobiti pameten voz za okoli se vozit ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:vskalo::vskalo: 20.000km stari pozabi na dizla razen ?e ti je pa? traktor u?e?.

Druga?e pa pozdravljen na forumu :bravo:

Kot lasnik gta-jke ti bom rekel samo : ''ni mi ?al da sem jo nabavil''

Kar se pa ti?e porabe kombinirana vo?na in z ob?asno te?jo nogo je poraba med 8.5 in 9l Seveda ?e bo? res vozil po omejitvah kot pravi? jo lahko spravi? na 8.2l/100km/h preverjeno! Kak?na je moja poraba si lahka ogleda? tukaj: Aja vozim se pa skoraj vsak dan iz Rakitne do Dom?al(?e ti je poznano bo? vedel kak?na je cesta)

?e pa primerja? porabo M3 z 1.6 motorjem pa vidi? da ni dosti man?a s tem da jo mora? priganjat da kam gre :)

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=6011

 

si jo pa spravu ?e tut pod 8 sm vidu B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

GTA je stroj :bravo: proti 1.6 bencinarju, razlika v porabi pa 1-2 litra, s tem da ima? skoraj tretjino konjev ve? in tudi ve? opreme, izgled, ampak tudi stro?kov, sploh gume, ampak se da pre?iveti in ima? nekaj ?asa mir. Sam sem jo tudi ?e spravil pod 8 litrov, in to na relaciji, pa ne po avtocesti,hehe. Druga?e pa 90% mestna vo?nja, malenkost nad 9, po avtocesti 130 jo mora? spraviti na 8-8,5l, ?e jo pa ti?i? res na polno je pa okoli 10-10,5, tako da niso ne vem kak?ne razlike, je pa? bencinar, potegne dobro, tja do 200 km/h pride? dosti hitro. Sam sem imel prej 1.6 M3, ampak se nisva na?la, in po pol leta prodal in kupil GTA, sploh s porabo pri 1.6 sem bil razo?aran, res previsoka za to kar avto da od sebe. Tista trojka se res prodaja ?e nekaj ?asa, ima pa tudi najvi?jo ceno, pi?e da je slovenska, po slikah zgleda lepa ampak to ?e ni? ne pomeni, najbolje da gre? pogledati zadevo. Ima? ?e tisto ?rno ki je cenej?a, ampak ima ve? kilometrov, ?e te to ne moti je ok. Pri drugi je mogo?e prednost ta da jo prodaja lastnik in vsaj vidi? kdo jo je vozil. Ni pa re?eno da je modra slaba, ker GTA-jke ne grejo tako hitro, razen ?e lih timing prodajalec zadane, ?eprav avto kot avto je tip top, mogo?e se folk malo boji ker je Mazda in bencinar, in potem raje kupi golfa al pa benđolo :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.