Skoči na vsebino

Mazda3 2.0gt


lupus

Priporočeno sporočilo

O boh aleluja, kaj ste se zdele name spravil kot, da sem jaz za?el na?tevat najmanj?o porabo. Mal poglejte kdo je za?el z na?tevanjem nekih ekstremnih primerov z nekim super iber mega gorivom, ki je seveda iz tujine.

 

O?itno ste pozabili kaj je Son?ek sploh vpra?al pa bom ?e 1x nalimal citat, da ne bo dvomov

 

 

Da malo obudim temo. :)

 

Sem nov na forumu in se zanimam za nakup 3ke GTA. Gledal sem tudi 3ko 1.6 in 1.6dizel ampak mi je GTA bolj v?e? predvsem po izgledu. Zanima me kak?no porabo lahko realno pri?akujem glede na to da nisem nek divjak. Vozim normalno, ve?inoma po omejitvah. Kak?na je poraba npr. na AC pri 130? Na leto naredim okol 20k km in bi se mi mogo?e res spla?alo pogledati po kak?nem dizel?ku :)

 

Hvala, LP

 

Hvala vsem. Ni mi v?e? traktor v?e? mi je samo njegova poraba. :)sicer mi pa zdaj avto porabi okoli 10l na 100km in sem za?el malo razmi?ljati o kak?nem var?nej?em. :) Bom ?el spet nazaj iz nemca na japonca... :P malo gledam tudi mazdo 6. Mimogrede, pozna kdo 3ko GTA, ki se prodaja v Novi Gorici ?e precej ?asa?

 

?e tako ima porabo 10 litrov in mu je to preve? kar ga ?isto razumem zato i??e nekaj bolj var?nega. In prvo kar si mu Uklopko povedal je da naj ne kupuje diesla pa verjetno ?e sam ne ve? zakaj si mu odsvetoval in naj kupi GTA. Glede na to, da porabi zdaj 10 litrov bi rekel, da ima tak re?im vo?nje, da bo z M3 GTA pri?el le iz de?ja pod kap in bo na istem. Predlagaj mu GTA in plinsko instalacijo, ?e ?e.

 

A naj bo zadovoljen z odgovorom, da bo itak sam ugotovil kolk bo realna poraba - ja to je sme?no, pa sej ?lovek kupuje drug avto ravno zaradi tega, da bo manj denarja potro?il za gorivo in verjetno mu ni v interesu, da bo malo eksperimentiral pa kr tkole dal denar, da se na lasten ?ep prepri?a a je to to kar je pri?akoval oziroma kaj i??e. Zato na forumu to spra?uje in si ?eli koristnega in objektivnega odgovora.

 

In ne ni fore kolk kdo da denarja za avto, ker danes avto kupit ni ne vem kak projekt, veliko te?je ga je vzdr?evat, ker ?e te za 20.000km samo gorivo pride ve? kot dva jurja pa ?e registracija in servis kakega jurja je nekako logi?no o ?em govorim. In razlika med GTA bencinarjem in 1.6 dieslom je pri tej kilometrini cca 800? samo za gorivo na leto.

 

 

 

Ok samo tole pa zaklju?im - jaz se z nikomur ne kregam (razen, ?e je izmenjava argumentov pa? kreg), ?e pa se kdo krega z mano je pa to njegov problem. Posku?am pa navesti neka dejstva in jih ustrezno argumentirati zakaj sem tako rekel in zdi se mi fair, da ne konkretno tehtno vpra?anje uporabnika foruma tudi tehtno odgovorimo ?im bolj objektivno in ?im manj subjektivno z neko predispozicijo v glavi, da je recimo nekdo prista? bencina, drugi pa diesla, tretji plina in ?etrti elektrike...

 

Jaz osebno si ?elim tak pristop, da ?e nekaj vpra?am, da mi tisti z ve? izku?njami tudi to tako predstavijo in ne v stilu: ja kup Nokio, ker mam tud jest Nokio in je full kul. Ho?em, da se mi razlo?i zakaj je Nokia kul in katere prednosti ima in ne samo re?t, da je Sony Ericsson zani? oz. za butat z glavo v zid pri tem pa ga sploh nikol ni od bliz vidu.

 

p.s.: mi pa ?e vedno ni jasno kaj se prista?i bencina tolk ogro?eno po?utite, ko kdo omeni diesel pa kolk vsi hitite na?tevat kolk majhno porabo ste mel. Pa sej pri bencinarju to ni fora kot razumem - va?en je zvok, pa da ne smrdi, pa da pozim v?ge, pa da ma pocen servise in rezervne dele. :ne vem:

 

Na evo govoril sem... zdej me pa raztrgite :harhar::hohoho::hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 98
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

fak, mas ti fetis na dolge poste :D

mene ze pogled na to me userje pa takoj zaprem okna :)

 

hja, jest jih enostavno presko?m. Sam bi pa res to lahko mal koli?insko omejil. No, sej to je lepo, da se ?lovk razpi?e, samo v mejah normale.

 

Kar se pa bencina in nafte ti?e, je pa tako al tako nuja; ne glede na ceno in porabo le-tega, pa? po?remo "en tavelk cmok in prekolnemo vlado, mar nam je treba tega" in veselo tankamo naprej. Ali pa i??emo cenej?o alternativo (elpiđi)!

 

Se je pa pri teh cenah, ki drvijo v vi?ave, res pove?ala skrb za na?e boge tanke in samo gledamo, ke mo privar?evali. Tako pa? je! <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

fak, mas ti fetis na dolge poste :D

mene ze pogled na to me userje pa takoj zaprem okna :)

 

aha :D vsaki? pred seksom napi?em en dolg post pa sem prec za akcijo - danes torej ?e 2x :danzoman:

 

hja, jest jih enostavno presko?m. Sam bi pa res to lahko mal koli?insko omejil. No, sej to je lepo, da se ?lovk razpi?e, samo v mejah normale.

 

Ok, obljubim, a ne bom ve? oziroma bom samo enovrsti?nice pisal :bravo::hohoho:

 

lahko pa tud avdiobook posnamem pa prlimam gor :ouje::hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem ?e napisal,da pri isto nalo?enem avtu,ista relacija pije bistveno manj z Agipom-italijanskim se razume,da ga ne bo kdo primerjal z na?im,in to sem ?e parkrat preizkusil. ;)

Da se zadaj ni? ne kadi in da je bolj miren tek sem tudi opazil.Kaj ?mo,imajo pa? bolj?e gorivo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O boh aleluja, kaj ste se zdele name spravil kot, da sem jaz za?el na?tevat najmanj?o porabo. Mal poglejte kdo je za?el z na?tevanjem nekih ekstremnih primerov z nekim super iber mega gorivom, ki je seveda iz tujine.

 

O?itno ste pozabili kaj je Son?ek sploh vpra?al pa bom ?e 1x nalimal citat, da ne bo dvomov

?e tako ima porabo 10 litrov in mu je to preve? kar ga ?isto razumem zato i??e nekaj bolj var?nega. In prvo kar si mu Uklopko povedal je da naj ne kupuje diesla pa verjetno ?e sam ne ve? zakaj si mu odsvetoval in naj kupi GTA. Glede na to, da porabi zdaj 10 litrov bi rekel, da ima tak re?im vo?nje, da bo z M3 GTA pri?el le iz de?ja pod kap in bo na istem. Predlagaj mu GTA in plinsko instalacijo, ?e ?e.

 

A naj bo zadovoljen z odgovorom, da bo itak sam ugotovil kolk bo realna poraba - ja to je sme?no, pa sej ?lovek kupuje drug avto ravno zaradi tega, da bo manj denarja potro?il za gorivo in verjetno mu ni v interesu, da bo malo eksperimentiral pa kr tkole dal denar, da se na lasten ?ep prepri?a a je to to kar je pri?akoval oziroma kaj i??e. Zato na forumu to spra?uje in si ?eli koristnega in objektivnega odgovora.

 

In ne ni fore kolk kdo da denarja za avto, ker danes avto kupit ni ne vem kak projekt, veliko te?je ga je vzdr?evat, ker ?e te za 20.000km samo gorivo pride ve? kot dva jurja pa ?e registracija in servis kakega jurja je nekako logi?no o ?em govorim. In razlika med GTA bencinarjem in 1.6 dieslom je pri tej kilometrini cca 800? samo za gorivo na leto.

Ok samo tole pa zaklju?im - jaz se z nikomur ne kregam (razen, ?e je izmenjava argumentov pa? kreg), ?e pa se kdo krega z mano je pa to njegov problem. Posku?am pa navesti neka dejstva in jih ustrezno argumentirati zakaj sem tako rekel in zdi se mi fair, da ne konkretno tehtno vpra?anje uporabnika foruma tudi tehtno odgovorimo ?im bolj objektivno in ?im manj subjektivno z neko predispozicijo v glavi, da je recimo nekdo prista? bencina, drugi pa diesla, tretji plina in ?etrti elektrike...

 

Jaz osebno si ?elim tak pristop, da ?e nekaj vpra?am, da mi tisti z ve? izku?njami tudi to tako predstavijo in ne v stilu: ja kup Nokio, ker mam tud jest Nokio in je full kul. Ho?em, da se mi razlo?i zakaj je Nokia kul in katere prednosti ima in ne samo re?t, da je Sony Ericsson zani? oz. za butat z glavo v zid pri tem pa ga sploh nikol ni od bliz vidu.

 

p.s.: mi pa ?e vedno ni jasno kaj se prista?i bencina tolk ogro?eno po?utite, ko kdo omeni diesel pa kolk vsi hitite na?tevat kolk majhno porabo ste mel. Pa sej pri bencinarju to ni fora kot razumem - va?en je zvok, pa da ne smrdi, pa da pozim v?ge, pa da ma pocen servise in rezervne dele. :ne vem:

 

Na evo govoril sem... zdej me pa raztrgite :harhar::hohoho::hohoho:

 

 

Nimam takega re?ima vo?nje, da imam tako porabo. Vozim pa? tak avto(Audi A4 1.8T quattro). Vozim zelo po?asi. Ne pretiravam. Vozim po omejitvah. Ne in ne kupujem GTAjke zaradi var?evanja ampak zato, ker se mi zdi da mi audi enostavno preve? pokuri glede na zmoglivosti. GTAjka mi je pa? v?e? vizualno in zato bi jo tudi kupil... Sicer pa me je samo zanimalo kak?no porabo lahko pri?akujem... :unsure:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

fajn in pra?al si za porabo in povedali smo ti in predlagali na (podlagi izku?en) da 1.6 porabi skoraj toliko kot 2.0

Boss traktor sem mu pa zato odsvetoval ker je enostavno traktor in pa tud zato ker nekateri KRVAVO zagovarjate dizl evo samo zato :harhar: pa ?lovek je vajen met porabo 10 litrov in 2 litra man je ?e napredek in ostane? pri zmoglivej?em od 1.6 ki pa porabi morda 0,5 litra man je pa vo?nja kot pri jugotu ti?i? da se kam premakne.

 

In prosim da se za debato o porabi premaknete na temo poraba.

Son?ek ?e si iz okolice Lj se zmeniva na pija?i gre? pelat mojo M3 gta potem sprobaj ?e od nekoka M3 1.6 in se bo? la?je odlo?il. OK? Pa ?e v ?ivo bo? la?je kej pra?al ;) ?ene te bojo traktoristi potegnil na svojo stran :D

 

samo zvrcni me.

 

lp v nasledni temi

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

fajn in pra?al si za porabo in povedali smo ti in predlagali na (podlagi izku?en) da 1.6 porabi skoraj toliko kot 2.0

Boss traktor sem mu pa zato odsvetoval ker je enostavno traktor in pa tud zato ker nekateri KRVAVO zagovarjate dizl evo samo zato :harhar: pa ?lovek je vajen met porabo 10 litrov in 2 litra man je ?e napredek in ostane? pri zmoglivej?em od 1.6 ki pa porabi morda 0,5 litra man je pa vo?nja kot pri jugotu ti?i? da se kam premakne.

 

In prosim da se za debato o porabi premaknete na temo poraba.

Son?ek ?e si iz okolice Lj se zmeniva na pija?i gre? pelat mojo M3 gta potem sprobaj ?e od nekoka M3 1.6 in se bo? la?je odlo?il. OK? Pa ?e v ?ivo bo? la?je kej pra?al ;) ?ene te bojo traktoristi potegnil na svojo stran :D

 

samo zvrcni me.

 

lp v nasledni temi

 

hvala. :) sem iz Vrhnike. Lahko se zmeniva pa greva neki spit in mal predebatirava.. ;) Sicer pa mogo?e v petek Audi gre k drugemu lastniku, jaz pa veselo nazaj na japonca. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O boh aleluja, kaj ste se zdele name spravil kot, da sem jaz za?el na?tevat najmanj?o porabo. Mal poglejte kdo je za?el z na?tevanjem nekih ekstremnih primerov z nekim super iber mega gorivom, ki je seveda iz tujine.

 

 

Lej boss nimava kaj samo :notworth: , sem pa? ?alabajzar-?u?mar-preve? govorim-tankam povsod-porabo mam pol tud ?udno, tako kot sem jaz-.....PRIZNAM. :(

 

Lej ?e pa? ?lovk ho?e povedat da je poraba odvisna od :

 

-Voznika

-Avta (oblika pa to)

-Motorja le tega

-Gum + kar zraven pa?e

-Goriva (katera firma)

-Relacije

-Smeri vetra

-Temperature

-...

 

Potem pa pa? dopolni ze neko pozitivno izku?njo z eno to?ko izmed teh pol pa pretiravam. Lej ne prepri?ujem v ni? samo hotu sem pa? povedat, da tud benz vpliva na porabo, a to ni mogo?e ?

Samo lej navor ?e tako zelo zelo malo porabi in je razlike mogo?e 2-4 dl, pri bencinarjih brez navora, ki pa goltajo benz kot pra?i?i pomije pa je vsak deci pomemben.

 

V glavnem v navoru je prihodnost, kljub temu da je v dolo?enih delih sveta prepovedan.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uklopko in Yavarye: upam, da nista u?aljena, ker tako kot pi?eta me je kr malo strah, da bo kaka zamera. Sej mi je ?al da sem sploh kej napisal pa da sem predstavil svoj pogled na stvar. :(

 

 

Glede KRVAVEGA zagovarjanja pa to velja bolj za prista?e bencina, ki o dieslu tud sli?at no?te in se vsaki? delate norca iz tega. Sploh ne dovolte, da bi se predstavle obe plati in je neki najhuj?ga, ?e kdo kaj dobrega re?e na ra?un diesla, ?eprav v tem primeru sploh nisem za?el z omembo diesla ampak s tem, da je treba interesentu za nakup realno predstavit kolik?no porabo lahko v povpre?ju pri?akuje in ne v nekih ekstremih z nekim gorivom, ki ga pri nas sploh ni mo?no kupiti.

 

Pa sej noben ne vsiljuje ni?esar nikomur, da je treba tak halo dvignit, ko je govora recimo o dieslu in ne vem ?e nekdo spra?uje o primerjavi pri tem pa najprej eksplicitno omeni, da mu je trenutna poraba prevelika in da je o?itno to glavni razlog za menjavo avtomobila je verjetno najbolj logi?no, da se mu zapi?e s katerim motorjem bo najmanj porabil. Prvo vpra?anje pa je bilo kaj se mu bolj spla?a 1.6benz ali 1.6diesel, kar da od za?etka slutiti, da je poraba pomemben faktor sploh, ?e se je odlo?il, da bo ?el iz 160KM turba?a AWD.

 

?e pa bi vpra?al, da rabi avto za ?portno vo?njo mu pa tudi sam ziher ne bi predlagal 1.6 diesla ampak MPS ali pa vsaj GTA. Verjemi, da tolk zaljubljen nisem v diesla, da ne vidim ni? drugega in ?e bi imel dovolj fedra za vzdr?evanje bi mel danes doma vsaj 250 ali 300KM turbo bencinarja. :ouje:

 

 

Torej da zaklju?mo tole brezplodno razlago in da se vrnem na za?etek.

 

?e bo? vzel prej?nji model M3 potem so verjetno naslednje ugotovitve

 

bencin 1.4 90KM - ne kupuj ker ta motor je absolutno pre?ibak

bencin 1.6 105KM- malo bolje vendar ?e vedno premalo za bolj dinami?nega voznika pri tem pa ?e kar precej pupca za svoje konje

bencin 2.0 150KM- verjetno najbolj primeren motor za tistega, ki rad v?asih tudi malo bolj ?portno odvozi kake ride

bencin 2.3MPS 260KM - pravi hot hatch :bravo:

diesel 1.6 90KM - osnovni diesel, ki je verjetno bolj za kakega upokojenca

diesel 1.6 109KM - ?parov?ek z zmogljivostmi na nivoju 1.6 bencina

diesel 2.0 143KM - ugodno poraba, ki nudi tudi kak?ne bolj osnovne ?portne u?itke.

 

 

?e pa razmi?lja? o novi M3 sta pa namest diesla 2.0 dodana dva nova motorja in obeh 90KM motorjev tudi ni ve?

 

diesel 2.2 150KM - diesel z bolj?imi performancami od 2.0 bencinarja (spet jih bom sli?al)

diesel 2.2 185KM - dobrih 8 sekund do 100 pove vse pri porabi 5,6l/100km (realno verjetno kake pol litra do liter ve?) :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?eprav v tem primeru sploh nisem za?el z omembo diesla ampak s tem, da je treba interesentu za nakup realno predstavit kolik?no porabo lahko v povpre?ju pri?akuje in ne v nekih ekstremih z nekim gorivom, ki ga pri nas sploh ni mo?no kupiti.

 

Kar se pa ti?e porabe kombinirana vo?na in z ob?asno te?jo nogo je poraba med 8.5 in 9l Seveda ?e bo? res vozil po omejitvah kot pravi? jo lahko spravi? na 8.2l/100km/h preverjeno! Kak?na je moja poraba si lahka ogleda? tukaj: Aja vozim se pa skoraj vsak dan iz Rakitne do Dom?al(?e ti je poznano bo? vedel kak?na je cesta)

 

Druga?e pa 90% mestna vo?nja, malenkost nad 9, po avtocesti 130 jo mora? spraviti na 8-8,5l, ?e jo pa ti?i? res na polno je pa okoli 10-10,5, tako da niso ne vem kak?ne razlike, je pa? bencinar, potegne dobro, tja do 200 km/h pride? dosti hitro.

A to ni dovolj realno? :ne vem:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:bravo:

Boss z moje strani ne bo zamere (upam da me pozna? toliko ;) ) Bomo spore zglihal na kakem paintball meetu :P

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to ni dovolj realno? :ne vem:

 

ampak moja replika se je za?ela na Yavaryevo post, kjer je omenil nek ekstrem... po nesre? sem pa takrat omenil diesel in se je za?el cel hudi? sploh zato, ker nisem potrdil, da je diesel za butat z glavo v zid, al neki tazga :ne vem: . V bistvu pa sem hotel samo predstaviti realno porabo in ne mejnih vrednosti, ki nikomur kaj dosti ne povedo pa ne glede a se gre za bencinarja al pa za traktor. Lahko ?e enkrat prebere? kaj sem napisal pa probaj neobremenjeno ocenit kaj sem napisal.

 

Sicer pa, ?e sem kej zajebal, se opravi?ujem oz. se opravi?ujem ?e sem koga preve? vznemiril - res ni bil namen, da bi koga zajebaval al bohnedej ?e kej huj?ega :jezicek::D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ampak moja replika se je za?ela na Yavaryevo post, kjer je omenil nek ekstrem... po nesre? sem pa takrat omenil diesel in se je za?el cel hudi? sploh zato, ker nisem potrdil, da je diesel za butat z glavo v zid, al neki tazga :ne vem: . V bistvu pa sem hotel samo predstaviti realno porabo in ne mejnih vrednosti, ki nikomur kaj dosti ne povedo pa ne glede a se gre za bencinarja al pa za traktor. Lahko ?e enkrat prebere? kaj sem napisal pa probaj neobremenjeno ocenit kaj sem napisal.

 

Sicer pa, ?e sem kej zajebal, se opravi?ujem oz. se opravi?ujem ?e sem koga preve? vznemiril - res ni bil namen, da bi koga zajebaval al bohnedej ?e kej huj?ega :jezicek::D

 

Sej ?e,da samo omeni? vonj po nafti je takoj ogenj v strehi. :P:aaaaa:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimam kaj zamerit.

 

Lahko bi napisal ?e en roman benz vs diesel, mogo?e ga celo bom, samo ne vem ?e mi bodo na katerem servisu podali ceno za ves materijal ki lahko in tudi crkne pri enem in drugem, cene uradnih servisov z materijalom, pa da pol potegnemo ?rto kaj je cheaper, tud ?e je poraba 3 litre ve?ja.

 

Ni bistvo samo poraba, kaj pa redni stro?ki, servis pa material pa to, registracija je itaq enaka ?

Ok razen ?e ?lovek nabavla avto za 20-30 kkm, pol nima veze.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr?i in tega nikoli ne zanikam, da so deli za diesel dra?ji pa ?e ve? takih je, ki jih lahko hudi? vzame. Pa? moderni diesel je bolj tehni?no kompliciran motor.

 

Po drugi strani pa koliko je bilo izven garancijskih te?av z Mazdinimi diesli tu na forumu pri uporabnikih, ki to?no vejo koliko km imajo njihovi avtomobili oziroma po mo?nosti, da so jih vozili od novega?

 

kakor je meni znano ne kej dosti...ok gre kak?en IMV ventil, kak?en filter se zapaca in kaj podobnega zna?ilnega za diesel. Na?eloma so to stro?ki, ki niso ravno katastrofa sploh, ?e gre za avto, ki je dal skozi ?e 100kkm ali ve?.

 

Upam, da se ne motim preve?, ampak prav dosti sesutih turbin, uni?enih ?ob, zaribanih visokotla?nih pump ipd dragega shita mislim, da na forumu sploh nimamo - spet govorim za avte z znano zgodovino.

 

?e Labi, ki je za moje pojme sadisti?ni mu?itelj :blush: svoje Mazdice je zabele?il izven garancije samo tisti bat, ki bi ga lahko odneslo tudi pri bencinarju, ?e je ?lo za napako materjala. Menjalnik bi lahko crknil tudi na bencinarju, visokotla?na pa mu je verjetno v garanciji ?la zaradi vode v gorivu ali pa napake materjala. Pa kolk ma njegova Mazda? Mislim, da bo kmal mela ?etrt miliona kilometrov pa si upam trdit, da jih lahko nardi brez te?av ?e vsaj 100kkm, ?e bi jo mal bolj mirkal pa bi verjetno naklepala tud pol milijona brez ve?jih servisov.

 

Mojo prej?njo sem sicer dal stran zaradi karambola pri 140kkm pa z dieselskimi deli ni bilo ni? narobe z motorjem in mislim, da je na forumu kar nekaj dieselc, ki se bli?ajo 200kkm aki so ?e ?ez pa z njimi ni ni? narobe oziroma se ne ka?ejo nobeni znaki, da bi dieselce mele neko pogosto bolezen, ki bi spraznile uporabnikove ?epe.

 

Zato ne vem zakaj je taka gonja proti dieslu, da ?e skoraj zgleda, da si ful budala, ker kupi? diesla saj ti takoj skup pade sam, da ga zapelje? iz salona :rolleyes:

 

 

Upam da me, zarad tega kar sem napisal, ne bo tepla usoda in bo ravno meni crknilo nekaj od na?tetega ampak zaenkrat statisti?no gledano ni bojazni :danzoman:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ?e jaz malo posvinjam to temo in dodam eno svojo izku?njo na debato o porabi in vplivu razli?nih bencinov na le to.

Deset let nazaj, ko sem imel Mazdo 323F (1.6 bencinar) sem si notri vgradil Pioneer-jevo navigacijo. Med drugim je imela vgrajen svoj GIRO senzor in bila priklju?ena tudi na ra?unalnik avtomobila (signal hitrosti). Tako, da je poleg GPS signala, izra?unavala ?e sama ogromno drugih podatkov. Npr. s pomo?jo GIRO senzorja in signala hitrosti je to?no vedela kje se nahaja tudi v predoru kjer ni signala GPS in ?e si v predoru upo?asnil oz. pospe?il je to tudi pokazala, prav tako je prikazala centrifugalne sile v ovinkih.

Po dolo?eni poti si lahko to?no pogledal statistiko o poti: koliko levih/desnih ovinkov je bilo, kako ostri so bili, koliko je bilo klancev navzgor/navzdol, koliko je bilo pospe?evanj/bremzanj….

V glavnem sem pri?el do ugotovitve, da ko sem ?el po neki poti tja in nazaj in ?e je bila v eno smer poraba precej ni?ja kot v drugo, ?as poti pa skoraj enak, sem vedno pogledal ?e podatke z navigacije in videl da je bila poraba v eno smer vi?ja ker, je bil ve?ji del poti v klanec, ker je bilo ve? pospe?evanja v klance, ker je bilo ve? pojemkov (bremzanja)…. Sama pot je bila v km enaka in tudi ?as je bil enak, torej je bila tudi povpre?na hitrost enaka, podatki o pojemkih, klancih, pospe?evnjih… so bili pa precej razli?ni. In po kar nekaj prevo?enih kilometrih po Evropi in tankanjih na razli?nih ?rpalkah lahko samo re?em, da po mojih izku?njah veliko bolj na porabo vpliva vse kaj drugega kot sam bencin.

Po pregledih poti bi zelo te?ko rekel, da sem z enim tankom ve? km prevozil, ker je bil bencin bolj?i, ker sem vedno naredil ve? km, ko je bila pot bolj idealna (manj klancev in pospe?evanj/bremzanj), in prera?unano se je vedno tako iz?lo (ve? klancev in sprememb hitrosti = ve?ja poraba), neglede na to kje ali kak?en bencin sem tankal…

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

''provociram''

 

Jaaa pa jadeee ne vrjamem :harhar::hudicek:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je pa sme?no, da ima avto s 150 konji kon?no brzino samo 200, to je bistveno manj kokr so mel v?asih z majn konji! <_<:P

 

Sicer nismo na dirkali??u, ampak vseen mi je pa ful v o?i zbodla ta cifra! :harhar:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

shell v power diesel ima bistveno manjo porabo pa lahko napisete kar hocete :D

 

tudi sam ne verjamem v to, da z enimo gorivom prevozis vec, ampak pri tem (in edino tale) je tako kot je...pa prevozil sem isto razdaljo z istim avtom 100 krat, tko da...

 

boss a nisi ti do par mesecov nazaj "promoviral" petrol, da naredis z njim vec kilometrov?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Shellov benz je tud bolj?i, nasledn tedn grem spotoma tankat v avstrijo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Po mojem, najboljših 6 minut, porabljenih na Youtube. Kapo dol ustvarjalcem!    
    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.